Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня усім. У батька інсульт. Мій батько і моя мама в шлюбі проживають разом та купували квартиру разом. Я прописаний в цій квартирі з батьком. Батько написав на мене заповіт. Але у нього є дочка від першого шлюбу. Чи має вона право на якусь частку або оспорити заповіт? Дочка повнолітня і НЕ інвалід.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
У разі наявності заповіту, Вам не має про що турбуватись!
Виникнуть питання, тисніть кнопку звернутись біля мого фото.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю.
Тут є дуже важливий нюанс. Якщо квартира купувалась в шлюбі, то вона належить на праві власності подружжю по 50%. Таким чином, успадковуватись буде лише 50 % квартири.
Якщо на Вас складено заповіт, а донька батька від першого шлюбу є працездатною, Ви успадкуєте ці 50%.
Оскаржити заповіт можливо лише у виключних випадках. Не думаю, що це Ваш.
Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, 24 года опыта
Доброго дня.
У випадку якщо донька Вашого батька повнолітня, не інвалід, то Ви за заповітом маєте право на отримання 1/2 частини вказаної квартири.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, якщо Дочка повнолітня і НЕ інвалід, вона немає право на оскарження заповіту, так що не переживайте. Тепер є тільки одне питання чи був складений заповіт відповідно до законодавства.
Вимоги до заповітуЗміст:→ склад спадкового майна: все, що належить спадкодавцю, майно чи певна його частина або перелік майна, який зазначений у заповіті;→ коло спадкоємців за заповітом (або коло спадкоємців за законом, які усуваються заповітом);→ частина або вид майна (рухоме, нерухоме), що за волею заповідача повинні перейти до кожного із спадкоємців;→за заповітом майно може бути заповідане тільки у власність (однак заповідач може покласти на спадкоємця, до якого переходить, зокрема, житловий будинок, квартира або інше рухоме чи нерухоме майно, зобов'язання надати іншій особі право користування цим майном або певною його частиною)→ заповідальне розпорядження (за бажанням).
Форма заповіту:
Фізична особа, на користь якої заповідається майно, не вправі підписувати заповіт за заповідача. За посвідчення заповітів справляється державне мито. Державні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють державне мито у розмірах, установлених чинним законодавством, а приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом і громадянином або юридичною особою (статті 19 і 31 Закону "Про нотаріат").При посвідченні заповіту від заповідача не вимагається подання доказів, які підтверджують його право на майно, що заповідається.На бажання заповідача його заповіт може бути посвідчений при свідках з повною цивільною дієздатністю). Свідки, при яких посвідчено заповіт, зачитують його вголос та ставлять свої підписи на ньому.
Відповідно до ст. 37 ЗУ «Про нотаріат», ст. 1251 ЦКУ, якщо у населеному пункті немає нотаріуса, заповіт, крім секретного, може бути посвідчений уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування. За кордоном посвідчення заповіту здійснюють відповідні консульські установи (ст. 38 ЗУ “Про нотаріат”). В інтересах громадян, яким обставини не завжди дозволяють звернутися до нотаріальної контори, закон покладає на певних посадових осіб обов'язки по посвідченню заповіту, який у цих випадках прирівнюється до нотаріального (ст. 40 ЗУ “Про нотаріат”, ст. 1252 ЦКУ) та посвідчуються при свідках. Дані особи зобов'язані негайно передати по одному примірнику посвідчених ними заповітів у державний нотаріальний архів за місцем проживання заповідача.
Нотаріус, інша посадова, службова особа, яка посвідчує заповіт, свідки, а також фізична особа, яка підписує заповіт замість заповідача, не мають права до відкриття спадщини розголошувати відомості щодо факту складення заповіту, його змісту, скасування або зміни заповіту.
Заповіт, складений особою, яка не мала на це права, а також заповіт, складений з порушенням вимог щодо його форми та посвідчення, є нікчемним.
Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото, підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. Якщо дочка є повнолітньою та не є ні, інвалідом, ні пенсіонером за віком, то вона не має права на обов'язкову частку в спадщині. Особи, які мають право на обов'язкову частку в спадщині, спадкують невелику частину спадщини, навіть якщо є заповіт не користь іншої особи.
Ви зможете реалізувати право на спадкування після Вашого батька. Ви матимете право успадкувати частину квартири, найімовірніше-50 %.
Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правових послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різних правничих послуг, написати тексти юридичних документів чи надати інші правові послуги.