Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Автомобильное право, 10 ноября 2022, вопрос №75615 150₴

Їзда на американських номерах, ст. 121 ч.6

Доброго дня, цікавить таке питання.
Батько пригнав машину з США, її розмитнили і повезли на ремонт, поки авто було на ремонті батько поїхав на війну і загинув там.
Машину в МРЕО не зареєстрували, а на даний момент очікуємо 10 місяців, щоб прийняти спадщину.
Чи можна зараз їздити на даному автомобілі? І чи може поліція виписувати штраф по ст. 121 ч.6?
В митній декларації все вказано на батька, тому поставити авто на реєстрацію поки не можливо.

Ответы юристов (8)

    Айвазян Юрій Климентійович
    33.3%

    Доброго дня, Руслане!

    Я би не радив Вам того робити! Проблему тут навіть не в штрафах, а в тому, що авто можуть вилучити за Ваш рахунок!

    Керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим, -

    тягне за собою накладення штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною шостою цієї статті, -

    тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    У відповідності до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388, автомобіль ввезений з за кордону, підлягає державній реєстрації протягом 10 днів після розмитнення.

    Тому вільно пересуватися на вказаному автомобілі Ви не можете, за це передбачена адміністративна відповідальність.

    Крім того, в такому випадку автомобіль може бути тимчасово затриманий працівниками поліції та направлений на штрафмайданчик відповідно до ст. 265-2 КУАП і забрати Ви його не зможете поки не отримаєте спадщину.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 года назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Якщо Ви як член родини вписані у техпаспорт, або батько встиг видати Вам довіреність на управління авто , то їздити можна, якщо ні то це порушення , штраф випишуть на власника , який помер, після прийняття спадщини, отримавши свідоцтво треба буде зареєструвати авто та сплатити штраф , або оскаржити його , якщо на той час буде декілька штрафів на авто і приймете спадщину то визнаєте борги і вони перейдуть до Вас.

    виписувати все будуть на власника.

    До спадкової маси зараховується все майно і зобов язання спадкодавця(борги) , які є не погашені.(ст.1218 ЦК України)

    Враховуючи сказане, якщо Ви приймете спадщину матері у порядку спадкування за ЦК України , у термін 6 -ти місяців, ( на період военного стану термін прийняття спадщини продовжено до 10-ти місяців )то автоматично приймете на себе і борги спадкодавця, які потрібно буде виплачувати є два виходи:

    1. написати заяву у нотаріуса про відмову від прийнняття спадщини всіх спадкоемців, тоді питання з боргами через деякий час перейде державі. І це вже буде не Вашою проблемою.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Гончаренко Константин
    33.3%
    Гончаренко Константин 2 года назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Добрый день!

    По Вашему вопросу сообщаю следующее:

    Согласно статье 121, часть 6 КУоАП размер штрафа впервые будет равен 850 грн и при повторном обнаружении 1700 грн (или общественные работы в размере 30-40 часов с изъятием ТС) в целом ряде случаев. Штраф за езду без техпаспорта согласно статье 121, часть 1 КУоАП равен 425 грн.

    Также штрафные санкции в Украине можно получить за:

    1. Езду на незарегистрированном авто или на авто, которое не прошло перерегистрацию.

    2. Езду без номерных знаков.(или они не зарегистрированы)

    3. Грязные номерные знаки.

    4. Номера, расположенные в неположенном месте.

    5. Номер, на которых отсутствует либо неисправна подсветка.

    6. Закрытые другими предметами номера или частичное закрытие (когда не видно несколько букв или цифр).

    7. Поддельные номера.

    Номер с самодельной подсветкой - 340 грн.

    Если повторно в течение года: лишение прав на срок 3-6 месяцев или арест на срок 5-10 суток (согласно ст 121 ч.1 КоАП).

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Руслане.

    Ні, краще не користуйтесь ним. На це є принаймні 2 причини:

    1. Авто не зареєстровано в установленому порядку.

    2. Авто є об'єктом спадщини і повинно бути збережене.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 2 года назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n5933):

    "Стаття 1270. Строки для прийняття спадщини

    1. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини..."

    Пост. КМУ " Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/164-2022-%D0%B...):

    "3. Установити, що перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на чотири місяці. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини.".

    "ПОРЯДОК державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1388-98-%D0%BF...):

    "7. Власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. У разі припинення або скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях власники зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом дев’яноста днів.".

    ---

    "...на даний момент очікуємо 10 місяців, щоб прийняти спадщину". Доброго дня, Руслане! Якщо Ви чекаєте спливу 10 місяців для подання заяви про прийняття спадщини, то помиляєтесь - після цього строку, ви будете вважатись таким, що не прийняли спадщину. Заяву про прийняття спадщини необхідно подати зараз, до закінчення 10 місяців, а свідоцтво про право на спадщину буде видано після закінчення 10 місяців. Щодо реєстрації авто в СЦ МВС, її строк продовжено на період воєнного стану та 90 днів після його припинення чи скасування - тобто можливо користування авто на американських номерах.

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    Авто не зареєстровано у встановленому законом порядку та у випадку правопорушення, Ви не зможете оскаржити дії.

    Тобто, Вам варто прийняти спадщину й оформляти авто в МРЕО, розмитнювати, проходити сертифікацію і техогляд та поставити на українські номера.

    За водіння автомобіля без розмитнення в Україні власник машини з іноземною реєстрацією повинен заплатити штраф в сумі 420 000 гривен (розмір штрафу дорівнює 300% обов’язкового митного платежу). При цьому поліція має право забрати авто на іноземних номерах і доставити його на штрафмайданчик — для подальшої конфіскації в дохід держави.

    Водій один раз оплачує штраф за керування нерозмитненим авто в сумі 8500 грн., однак після цього закон не зобов’язує вивозити машину на іноземних номерах за кордон. Іншими словами, в разі складання протоколу і винесення постанови про накладення штрафу — можна продовжувати користуватися авто. Повторно притягнути водія до адмінвідповідальності за тією ж статтею чинне законодавство вже не дозволяє. Таким чином, заплативши один раз адміністративний штраф, з’являється можливість їздити по Україні на «вічному транзиті» нескінченно довго. Виняток становлять випадки, коли поліцейські забрали на штрафмайданчик нерозмитнений автомобіль (повернути його буде складно).

    При оформленні нерозмитненого авто на громадянина України (будь-яким способом), новому власнику загрожують штрафні санкції за порушення ст. 485 Митного кодексу.

    Відповідальність за незаконне використання автомобіля на іноземних номерах несе особа, яка ввезла машину на територію України в режимі транзиту або тимчасового ввезення

    Успіхів (ಠ‿↼)

    Адвокат  Євген Олександрович
    33.3%
    Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Доброго дня, Руслан!

    ВАМ ТРЕБА ОФОРМИТИ ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ, ДО ЦЬОГО ПЕРЕСУВАННЯ НА АВТОМОБІЛІ БУДЕ НЕЗАКОННИМ.

    ЗА ЦЕ ВАС МОЖУТЬ ПРИТЯГНУТИ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА Ч.6 СТ.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

    Кодекс України про адміністра... | від 07.12.1984 № 8073-X (rada.gov.ua)

    "Керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, -

    тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

    Кодекс України про адміністративні правопорушення:

    Кодекс України про адміністра... | від 07.12.1984 № 8073-X (rada.gov.ua)

    "Стаття 121. Порушення правил керування або експлуатації транспортного засобу, правил користування ременями безпеки або мотошоломами

    Керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, -

    тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Керування водієм транспортним засобом, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, що має несправності, передбачені частиною першою цієї статті, або технічний стан і обладнання якого не відповідають вимогам стандартів, правил дорожнього руху і технічної експлуатації, -

    тягне за собою накладення штрафу в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, -

    тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті, -

    тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п’ятидесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб.

    Порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами -

    тягне за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, -

    тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною шостою цієї статті, -

    тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

    Керування водієм транспортним засобом, щодо якого порушено обмеження, встановлені Митним кодексом України, а саме: порушено строки його тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту; транспортний засіб використовується для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні; транспортний засіб передано у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозила його на митну територію України або не поміщувала в митний режим транзиту, -

    тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною восьмою цієї статті, -

    тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

    Порушення правил перевезення дітей -

    тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною десятою цієї статті, -

    тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Під транспортними засобами у статтях 121-126, 127-1 - 128-1, частинах першій і другій статті 129, статтях 132-1, 133-1, 133-2, 139 і 140 слід розуміти всі види автомобілів, трактори та інші самохідні машини, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші транспортні засоби.

    При наличии вопросов обращайтесь через кнопку зеленого цвета "Звернутися".

    Всего доброго!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024