Задайте вопрос юристу

912 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 11 ноября 2022, вопрос №75686

Вантажник Розанов і робітник складу Нєчаєв за 4,5 години до закінчення робочого дня купили пляшку горілки і розпили її в найближчому парку. Розанов після цього пішов додому, а Нєчаєв повернувся на робоче місце. Наказом адміністрації обидва звільнені. Чи права адміністрація? Що послужило підставою для звільнення кожного з них?

Помогите пожалуйста решить задачи
1. Вадим влаштувався на роботу і в перший же робочий день запізнився на 20 хвилин. Начальник оголосив йому, що він звільнений за порушення дисципліни. Чи правий начальник?

2. Вантажник Розанов і робітник складу Нєчаєв за 4,5 години до закінчення робочого дня купили пляшку горілки і розпили її в найближчому парку. Розанов після цього пішов додому, а Нєчаєв повернувся на робоче місце. Наказом адміністрації обидва звільнені. Чи права адміністрація? Що послужило підставою для звільнення кожного з них?

Ответы юристов (1)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня,

    1. Ні начальник не правий, звільнення може бути за прогул ( більше 3 годин без поважної причини.)

    2. Адміністрація права. Звільнення за п. 7 статті 40 Кодексу законів про працю України фактично є звільненням з ініціативи роботодавця за грубе порушення трудової дисципліни, чим здебільшого і являється поява працівника на роботі у нетверезому або іншому подібному стані. Разом з тим працівник може потрапити, наприклад, у певний стан «сп’яніння» не лише внаслідок якихось своїх винних дій, що пов’язані із порушенням трудової дисципліни, але і внаслідок вживання певних медичних препаратів, які йому прописав лікар. При цьому стан відповідного сп’яніння від лікарських засобів і його допустимість при роботі за різними професіями можуть також мати відмінності (наприклад, для водія автотранспортних засобів і прибиральниці службових приміщень). При цьому поява на роботі в нетверезому стані - це означає появу в такому вигляді на території підприємства в робочий час. Не може бути підставою для звільнення працівника поява в нетверезому вигляді на робочому місці у вільний від роботи час, у вихідний день, під час відпустки тощо. Однак, працівники з ненормованим робочим днем можуть бути звільнені за п. 7 ст. 40 Кодексу законів про працю України і в тому випадку, коли вони перебували на роботі в нетверезому стані після закінчення робочого часу. Нетверезий стан працівника або наркотичне чи токсичне сп'яніння можуть бути підтверджені як медичним висновком, так і іншими видами доказів (ст. 57 Цивільного процесуального кодексу України).

    Якщо ваше питання вирішено ставте галочку під моїм фото, підтримайте лайком, залиште відгук. Дякую.

    Також якщо є можливість ви можете мене фінансово віддячити. натиснувши кнопку "Віддячити" в кінці консультації


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України