Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Права человека, 22 ноября 2022, вопрос №76107

Чи маю я право відмовитись від прививок дитині?

Добрий день.Мені не хочуть видавати справку в поліклініці,справка потрібна дитині в школу.Кажуть,що дитина не має всіх прививок і тому не випишуть.Відмову від прививок я написав ще колись.Чи мають право не видати мені справку?Як діяти зараз?

Ответы юристов (3)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Відмова від вакцинації передбачена в українському законодавстві. Право відмови від щеплення передбачене Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-­III:

    Особам, які не досягли п'ятнадцятирічного віку чи визнані у встановленому законом порядку недієздатними, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків або інших законних представників. Особам віком від п'ятнадцяти до вісімнадцяти років чи визнаним судом обмежено дієздатними профілактичні щеплення проводяться за їх згодою після надання об'єктивної інформації та за згодою об'єктивно інформованих батьків або інших законних представників цих осіб. Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов'язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження - засвідчити це актом у присутності свідків.

    Таким чином, довідку Вам видати зобов'язані, відмітивши про відсутність обов'язкових профілактичних щеплень.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ігоре!

    Згідно Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-­III Ви повинні знати, що не всі щеплення, внесені до Календаря щеплень, є обов’язковими. Так, профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу обов'язкові і включені до Календаря щеплень. Решта щеплень,зокрема від гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи і паротиту, — додаткові.

    В тому числі Ви повинні надавати згоду на проведення профілактичної вакцинації. Залежно від віку пацієнта рішення про згоду на вакцинацію надають:

    дієздатні повнолітні особи самостійно

    батьки або сам претендент на щеплення віком від 15 до 18 років

    батьки за осіб, які не досягли 14-річного віку

    Тому в залежності від тих прививок, які не були зроблені, невидача довідки може бути законною чи ні.

    Виникнуть додаткові питання, тиснеіть кнопку "звернутись" біля мого фото. Якщо ж консультація задовільнить Вас, активуйте сіру галочку та залищте відгук.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Ігоре.

    Все залежить від того, чи обов'язковими були ті щеплення.

    Яку саме довідку Вам не хочуть видавати? Це потрібно розуміти. Якщо прививки вводиться за добровільною згодою, видати довідку повинні були.

    Однак якщо вона була обов'язкова, тоді потрібно більш грунтовно аналізувати ситуацію

    Всього доброго! Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA