Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте, у меня есть решение суда об алиментах с 2019 года , я еще не отнесла эти документы в юстицию , теперь мне нужно что б муж подписал документ , а он требует от меня нотариальное подверженные что я отказываюсь от алиментов , вопрос мой заключается в следующем если я подпишу такой отказ у нотариуса , но потом все равно отправлю решение суда в юстицию , или сначала отправлю в юстицию а потом подпишу , будут с него стягиваться алименты , или это нотариальный отказ от алиментов, хватит что б он не платил алименты . Или только через обращение в суд он может воспользоваться этим нотариальным отказом ?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (11)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Анно!
Не зовсім зрозуміла ситуація, Ви все таки хочете, аби аліменти були виплачені, чи ні?
Якщо є рішення суду про сплату аліментів, нічого у нотаріуса укладати не потрібно!
Ви самі вирішуєте, чи хочете примусового стягнення коштів, чи ні
Адвокат, 24 года опыта
Доброго дня.
Дитина має конкретні підстави законно жити повноцінним життям та перебувати у матеріальному благополуччі, тому державне законодавство захищає її права, тому зміни також можуть відбуватися. Відмова від аліментів не дає підстав для неможливості відновлення таких регулярних платежів. Коли дитина ще малолітня чи неповнолітня, тоді мати чи батько, у якої\якого живе дитина, може змінити хід дій та заявити до суду з вимогою відновлення матеріальної допомоги. Для повернення грошей буде достатнім використовувати один з наведених нижче методів, який допоможе здійснити зміну:
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Аліменти це обов'язок , а не право чоловіка сплачувати на утримання дитини та дитині особисто.
Вони сплачуються добровільно , через чіткий графік за нотаріальним договором ,або примусово через рішення суду та орган ДВС.
Вони платяться у твердій сумі ,або у відсотках від доходів, підлягають регулярній індексації органом ДВС.
Відмову можете дати ,але якщо будете переконані ,що домовленості порушені , можете звернутися до суду і віднести рішення у орган ДВС на виконання.
Аліменти можна стягнути за минулий час ,але не більше як за 10 років.
Ви можете у будь-якому моменті передати рішення у орган ДВС на виконання.
___
Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - з дня подання такої заяви. Це прямо передбачено статтею 191 Сімейного кодексу України. Причому немає значення, скільки часу пройшло від дня пред’явлення позову до його задоволення.
На вимоги про стягнення аліментів у судовому порядку не поширюється позовна давність, тобто позов може бути пред'явлено в будь-який момент протягом всього часу існування права на аліменти. Саме право на аліменти виникає у дитини з моменту її народження.
Якщо один із батьків не бажає добровільно надавати утримання своїй дитині, інший з батьків з ким проживає дитина може пред'явити позов про стягнення аліментів на утримання дитини (заяву про видачу судового наказу), незалежно від строку, що минув з моменту виникнення цього права. Також не мають значення причини, з яких раніше не зверталися до суду з вимогою про стягнення аліментів.
Якщо позов (заява) подається до суду особисто, днем пред'явлення позову буде день прийняття його судом (засвідчується датою реєстрації). Якщо ж позов (заява) пред'являється не особисто, а відправляється поштою, днем пред'явлення позову (заяви) вважається календарна дата прийняття відповідного листа поштою, засвідчена на поштовому штемпелі, а не день надходження до суду (дата реєстрації вхідної документації судом).
Додатково: Аліменти: право на утримання дитини без розірвання шлюбу
Додатково: Стягнення аліментів в порядку наказного провадження
Стягнення аліментів за минулий період
Стаття 194 Сімейного кодексу України передбачає можливість призначення аліментів за минулий час.
Така можливість стягнути аліменти за минулий період є виключенням із загального правила і доступна якщо:
раніше аліменти не стягувалися;
позивач доведе що він вживав заходи щодо одержання аліментів з відповідача, а відповідач ухилявся від надання утримання дитині.
У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років.
Процес доказування в таких справах є досить складним. Адже якщо особа не зверталась про призначення аліментів, то вважається, що інший з батьків належним чином виконував свої обов’язки по утриманню.
Доказами того, що позивач намагався отримати аліменти можуть бути, наприклад:
спроби встановити місце проживання, місце роботи, справжній розмір заробітку відповідача;
також інші письмові докази, які підтверджують звернення позивача до відповідача з вимогою про сплату аліментів;
можна подати до суду електронні докази щодо листування з відповідачем.
Подавати до суду електронні докази варто в електронній та паперовій копіях. Наприклад, інформацію можна записати на диск, флеш-носій (веб-сторінки, посилання, фіксація, скрін), та окремо роздрукувати такі дані. Примірники доказів слід засвідчити ЕЦП та власним підписом, та залучити до матеріалів справи.
Про ухилення від сплати аліментів можуть свідчити приховування розміру заробітку, місця проживання, тимчасовий виїзд за кордон тощо.
Після того, як суд ухвалить позитивне рішення щодо стягнення аліментів за минулий час, видається виконавчий лист, який має бути пред'явлений до виконання. Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за десять років, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання.
Якщо за виконавчим листом, пред'явленим до виконання, аліменти не стягувалися у зв'язку з розшуком платника аліментів або у зв'язку з його перебуванням за кордоном, вони мають бути сплачені за весь минулий час.
Додатково: Строки пред'явлення виконавчих документів до примусового виконання
Додатково: Виконання судових рішень у цивільних справах
Судова практика
постанова Верховного Суду від 27 січня 2020 року у справі № 672/198/19
Відмінність між стягненням аліментів за минулий період від стягнення заборгованості за аліментами
Стягнення аліментів за минулий час необхідно розрізняти від стягнення заборгованості по аліментах.
Заборгованість утворюється у випадках, коли сторони домовились про сплату аліментів, внаслідок чого аліменти повинні були відраховуватись, але не відраховувались за заявою або за рішенням суду, тобто фактично сплата аліментів за цими документами не провадилась.
Стягнення аліментів за минулий час має місце тоді, коли особа мала право на аліменти відповідно до глави 15 чи глави 16 Сімейного кодексу України, але договір про сплату аліментів сторонами не укладався, і особа, яка має право на них, не зверталась до суду з позовом або заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів.
___
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Анна!
Согласно ч. 2 ст.51 Конституции Украины, родители должны содержать своих детей до их совершеннолетия.
В зависимости от обстоятельств вопросы о содержании ребенка возникают, когда один из супругов оставляет другого с ребенком без материально-финансовой помощи.
Важно учесть, что не существует судебного решения об отказе алиментов.
Отказ от алиментов – нарушает интересы ребенка и впоследствии, может быть критично оценен органами, защищающими права детей.
ТАКИМ ОБРАЗОМ, ТАКОЙ ОТКАЗ ОТ АЛИМЕНТОВ НЕ ПРЕДУСМОТРЕН ПО ЗАКОНУ, ПОЭТОМУ НЕ БУДЕТ ИМЕТЬ ЮРИДИЧЕСКОЙ СИЛЫ И В ПРИНЦИПЕ ВЫ МОЖЕТЕ СДЕЛАТЬ ЭТО ЗАВЯЛЕНИЕ ФОРМАЛЬНО, ЧТОБЫ УГОДИТЬ ДЛЯ ОФОРМЛЕНИЯ ДОКУМЕНТА БЫВШЕМУ СУПРУГУ, ПОСЛЕ ЧЕГО ПОДАТЬ ЗАЯВЛЕНИЕ В ГОСУДАРСТВЕННУЮ ИСПОЛНИТЕЛЬНУЮ СЛУЖБУ УКРАИНЫ ОБ ОТКРЫТИИ ИСПОЛНИТЕЛЬНОГО ПРОИЗВОДСТВА С ИСПОЛНИТЕЛЬНЫМ ЛИСТОМ.
При наличии вопросов, обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".
Всего доброго!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Анна!
В такій ситуації Вам нічого додатково робити не треба, і досить дивно, що Ви досі не звернулись до суду у зв'язку з "хронічною" несплатою аліментів. Чи чоловік все ж таки сплачує ті грошові зобов'язання, які поклав на нього суд у зв'язку з необхідністю утримання дитини.
Поки Ваша дитина неповнолітня, закон захищає її права і тому Ви нее можете відмовитись від сплати аліментів, окрім тих випадків, коли це прямо передбачено законом!
НАПРИКЛАД:
Дитина переїхала, тобто тепер має інше місце проживання, наприклад, вона вирішила жити з батьком. У такому разі одному з батьків (той, що раніше отримував аліменти) доведеться повністю фінансово підтримувати забезпечення своєї дитини.
Батько чи мати раніше виконували аліментні зобов’язання, але тепер їх позбавили батьківських прав на дитину, яку у свою чергу – удочерила або усиновила зовсім інша людина (як приклад: ним може бути новий чоловік матері).
Тепер вам не потрібно думати про фінансове забезпечення Вашої дитини, тому що вона подорослішала (раніше була ще непрацездатною, але час не стоїть на місці, адже Ваша дитина стала повнолітньою).
Підтвердження таких відмов від сплати аліментів на дитину має пройти через суд.
Нарешті, можна закрити питання щодо стягнення встановленого розміру аліментів за допомогою передачі частини майна стороні, з якою проживає дитина. У такій ситуації необхідно колишньому подружжю скласти нотаріальний договір, обов’язково з дозволу органу опіки та піклування. У цьому документі прописуються умови передачі всього майна одному з батьків, тоді інший – звільняється від виконання аліментних зобов’язань. Тільки при оформленні вищевказаного договору у нотаріуса є реальна можливість позбутися проблем такого роду.
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Постараюсь на них відповісти..
Юрист, г. Чернигов, 11 лет опыта
Здравствуйте.
Обязанность родителей содержать несовершеннолетних детей закреплена законодательно и описанная Вами ситуация не предусмотренна нормативными актами. Т.е. отец ребенка будет обязан их выплачивать. У нотариуса возможно заключить внесудебный договор об участии в воспитании ребенка того из родителей, кто живет отдельно. Либо нотариальный договор о передаче недвижимого имущества в собственность ребенка т.с. в счет алиментов, вот в этом случае алименты не будут взыматься.
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%94%D0%B...
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, після нотаріально посвідченої відмови ви все одно потім зможите утримувати аліменти.
Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, г. Ровно, 6 лет опыта
Общаться в чатеДобрий день,
Звільнення від сплати аліментів можливе за деяких обставин:
П. 2 ст. 188 Сімейного Кодексу зазначає, що батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину тільки за рішенням суду.
Таким чином, ніякий нотаріальний договір не може дати чоловіку дозвіл на неутримання дитини.
Я так розумію, що це вам треба підпис на якомусь документі від чоловіка, а він взамін просить відмову від аліментів. Скажіть йому, що ніяким договором він не зніме із себе обов'язок утримувати дитину.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15#Text):
"Стаття 431. Звернення судових рішень до виконання
1. Виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Виконавчі листи в електронній формі викладаються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, оприлюднюються в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), та підписуються електронним підписом судді (у разі колегіального розгляду - електронними підписами всіх суддів, які входять до складу колегії)...
3. Виконавчий лист, судовий наказ, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Виконавчий лист, судовий наказ, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.".
Закон України " Про виконавче провадження" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text):
"Стаття 3. Рішення, що підлягають примусовому виконанню. Виконавчі документи
1. Відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів:
1) виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду,...
Стаття 39. Закінчення виконавчого провадження
1. Виконавче провадження підлягає закінченню у разі:
1) визнання судом відмови стягувача від примусового виконання судового рішення;..".
---
Доброго дня, Анно! По-перше, незрозуміло, про підпис якого документа чоловіком йдеться у Вашому питанні - ніякого підпису на рішенні суду непотрібно - більш того, не допускається вчиняти нарішенні суду написи, дописи сторонніх осіб. По-друге, до органу ДВС (юстиції) належить подавати не рішення суду, а виконавчий лист, який необхідно отримати у суді з подальшим поданням його до відділу ДВС для примусового виконання. По-третє, Ваша нотаріально посвідчена заява про відмову від аліментів, по-перше, не скасовує рішення суду, по-друге, є такою, вчиняється на шкоду дитині, оскільки аліменти признаються на користь матері, але для утримання дитини, по-третє, нотаріус, як я вважаю, відмовить, має відмовити у посвідченні цієї заяви, як такої, що суперечить інтересам дитини.
Адвокат, г. Чернигов, 14 лет опыта
Відповідно до ст. 179 Сімейного кодексу України, аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини.
Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.
Незрозуміло, для чого Вам підпис чоловіка на якомусь документі. Направляйте разом із супровідним листом до органу ДВС чи приватного виконавця. Обмежень на стягнення аліментів навіть у період воєнного стану немає.
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
вы не сможете оформить отказ от алиментом у нотариуса по решению суда