Начните консультацию с юристом онлайн
В мене питання такого плану. Як поступити правильно в такій ситуації. Я винаймав квартиру в місті Черкаси, в зв'язку з фінансовими проблемами заборгував господарю квартири за комунальні послуги 8100 гривень. Він в свою чергу, забрав ключі від квартири. В квартирі залишилися мої документи, в тому числі паспорт і військовий квиток. З часом він квартиру продав, а речі і документи десь забрав. Я через деякий час віддав йому суму в розмірі 3000. Але час проходив і вже минуло близько 2,5 років. Але прийшла війна. І потрібно йти захищати нашу державу. Мені прийшла повістка, а без документів я не можу поїхати до військомату. Я пропоную йому віддати решту суми, щоб він повернув мені документи, а він мене ігнорує. Що мені робити в такій ситуації?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Дмитро.
Чи був у Вас договір оренди квартири? Чи знаєте Ви його місце проживання на даний момент?
Загалом ситуація непроста, а тому потрібно комплексно її аналізувати. Звернутись до поліції можна завжди, але в даному випадку треба знати його місце проживання, повторюсь.
Я б радив Вам повідомити йому (якщо є можливість), що Ви готові повернути всі кошти за умови, що він поверне Ваші документи. Якщо він не погоджується, скажіть, що будете звертатись до поліції із заявою про викрадення Ваших документів.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!₴
Якщо колишній орендодавець ігнорує всі Ваші звернення до нього, то варто звернутись до поліції по місцю його проживання із заявою про скоєння злочину за статтею 357 ККУ (викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження).
Зазначена стаття передбачає:
"1. Викрадення, привласнення, вимагання офіційних документів, штампів чи печаток або заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання особи своїм службовим становищем, а так само їх умисне знищення, пошкодження чи приховування, а також здійснення таких самих дій відносно приватних документів, що знаходяться на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності, вчинене з корисливих мотивів або в інших особистих інтересах, -
караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Ті самі дії, якщо вони спричинили порушення роботи підприємства, установи чи організації або вчинені щодо особливо важливих документів, штампів, печаток, -
караються штрафом до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
3. Незаконне заволодіння будь-яким способом паспортом або іншим важливим особистим документом -
карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років."
Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Якщо ж консультація була достатньою, активуйте сіру галочку та залиште відгук.
Адвокат, г. Ровно, 6 лет опыта
Общаться в чатеЗверніться до поліції. Документи ніхто не має право забирати.
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Добрий вечір. В Кодексі України про адміністративні правопорушення є на рахунок цього питання стаття наступного змісту.
Стаття 201. Незаконне вилучення паспортів і прийняття їх у заставу
Незаконне вилучення посадовими особами паспортів у громадян або прийняття паспортів у заставу -
тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правових послуг з цього чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різних правничих послуг, написати тексти юридичних документів чи надати інші правничі послуги.