Начните консультацию с юристом онлайн
Умерла бубушка месяц назад, ее досматривали люди которым по завещанию она оставила пол дома, я ее внук которому должна достатся вторая половина, так как я единственный наследний.
Ситуация такая что я заграницей и не имею доступа к ее личным вещам, среди личных вещей у нее были банковские карточки на которых был депозит порядка 15к$.
Разговаривая с людми которые ее досматривали они начинают юлить и рассказывать что она их сняла перед смертью и кому то там отдала, что карточек они не нашли , и все в этом духе.
У меня такой вопрос что делать в даной ситуации? И могу ди я податся на наследство и что бы не дожидаясь 10 месяцев нотариус подал запрос в банк что бы узнать о этой части наследства и посмотреть снимались ли деньги после ее смерти?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю.
По великому рахунку, Вам би приїхати в Україну та тут вирішувати це питання. Заяву про вступ до спадщини, звичайно, подавайте вже прямо зараз.
Порядок надання банками за заявами нотаріусів довідок стосовно рахунків (вкладів) померлих громадян визначений статтею 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» (далі – Закон1) та пунктом 3.4 глави 3 Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління Національного банку України від 14.07.2006 № 267.
Враховуючи зазначене, Національним банком України до ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» було направлено листа, у якому зазначено, що відповідно до статей 4, 46 Закону України «Про нотаріат» (далі – Закон2) нотаріуси мають право витребувати від підприємств, установ і організацій відомості та документи, необхідні для вчинення нотаріальних дій.
Відомості та документи, необхідні для вчинення нотаріальних дій, повинні бути подані в строк, визначений нотаріусом. Цей строк не може перевищувати одного місяця.
Згідно зі статтею 1076 Цивільного кодексу України банк гарантує таємницю банківського рахунка, операцій за рахунком і відомостей про клієнта. Відомості про операції та рахунки можуть бути надані тільки самим клієнтам або їхнім представникам. Іншим особам, у тому числі органам державної влади, їхнім посадовим і службовим особам, такі відомості можуть бути надані виключно у випадках та в порядку, встановлених законом про банки і банківську діяльність.
Частиною третьою статті 62 Закону передбачено, що довідки по рахунках (вкладах) у разі смерті їх власників надаються банком особам, зазначеним власником рахунку (вкладу) в заповідальному розпорядженні банку, державним нотаріальним конторам або приватним нотаріусам, іноземним консульським установам по справах спадщини за рахунками (вкладами) померлих власників рахунків (вкладів).
Відповідно до пункту 3.4 глави 3 Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління Національного банку України від 14.07.2006 № 267 (далі – Правила), для надання довідок за рахунками (вкладами) у разі смерті їх власників державним нотаріальним конторам або приватним нотаріусам, іноземним консульським установам у справах спадщини за рахунками (вкладами) померлих власників рахунків (вкладів) до банку подається заява за довільною формою.
Довідка складається банком за довільною формою і має містити інформацію про наявність рахунку та залишок коштів на ньому.
Враховуючи вищезазначене, банки у встановленому законодавством порядку зобов’язані за заявами нотаріусів надавати довідки стосовно рахунків (вкладів) померлих громадян.
Пунктом 1.6 глави 1 Правил передбачено, що банки та їх керівники, які винні в порушенні Правил, несуть відповідальність, передбачену статтею 73 Закону1.
Отже, ненадання банком нотаріусам зазначених довідок, а також недотримання порядку їх надання свідчить про порушення цим банком вимог статті 62 Закону1, пункту 3.4 глави 3 Правил та є підставою для застосування до банку заходів впливу, визначених статтею 73 Закону1.
Стосовно неможливості здійснення банком ідентифікації особи відправника запиту (заяви) як нотаріуса зазначаємо наступне.
У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня. Я можу допогти вирішити ваше питання. Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеЗа кордоном нотаріальні дії здійснюють консульські установи та дипломатичні представництва України відповідно до статті 38 Закону України «Про нотаріат». У такому випадку заяву про прийняття спадщини спадкоємець подає до консульства України за кордоном.
Також заяву можна направити нотаріусу на підконтрольній території України поштою, заздалегідь попередивши його про це, але в такому випадку вона повинна бути нотаріально завірена нотаріусом тієї країни в якій особа перебуває. У залежності від наявності міжнародних договорів, між країною перебування та Україною, може бути необхідне проставлення апостилю. Крім того необхідно буде зробити нотаріально завірений переклад заяви на українську мову.
Водночас, виходячи з власного досвіду, рекомендуємо обов’язково подавати заяву про прийняття спадщини, не дивлячись на продовження строків для прийняття спадщини та інших суттєвих змін, що були внесені законодавцями, особливо якщо знаходитесь на більш безпечній території України або за кордоном. До закінчення 10 місяців з дня відкриття спадщини (на період воєнного стану цей строк подовжено) спадкоємець має звернутись до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Ілля!
Вам треба негайно звернутись в українське консульство та подати заяву на відкриття спадщини. Контакт з нотаріусом, в якого буде спадкова справа Ви можете підтримувати дистанційно.
З приводу рахунків в банках небіжчика можете не переживати. Якщо клієнт банку вмирає, то його рахунки одразу блокуються. Пізніше Ви зможете перевірити рух грошей по них скориставшись відповіднимими запитами нотаріуса, який буде вести справу по спадщині. Для того Вам треба лише знати, в якому саме банку чи банках був відкритий рахунок.
Появятся вопросы, нажимайте кнопку «обратиться» возле моего профиля. Охотно Вам помогу.
Если же консультация показалась Вам достаточной, активируйте серую галочку и оставьте отзыв в знак благодарности.