Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Адміністративне право, 10 грудня 2022, питання №76855

Виїзд за кордон для фопа через шлях

Добрий день.
Я - ФОП мені потрібно забрати сідловий тягач з Варшави, чи можу я, сам особисто виїхати через систему ШЛЯХ, якщо сам і подамся на неї ?
Офіційно знятий з військового обліку.

Відповіді юристів (4)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня. Якщо ви офіційно знятий з військового обліку. Вы і так маєте право на перетин кордону! Натискайте кнопку звернутися, я вам допоможу вирішити ваше питання.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    Чому ні, не бачу проблем! Якщо у Вас є підстава для відстрочки, Ви можете скористатися системою Шлях. Правда, не зовсім зрозумів, до чого тут ФОП? Чи вантажівка буде зареєстрована на ФОП?

    Доречи зняття з обліку не є підставою для перетину кордону, тільки виключення з обліку.

    Будуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім!

    Якщо ж консультація буде достатньою, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Вибачте, описка! Мав на увазі не виїзд, а відстрочку.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Ігоре.

    Можете зареєструватись через систему ШЛЯХ та спробувати виїхати за кордон.

    Що таке система «Шлях» та як вона працює?

    Система «Шлях», з допомогою якої водії призовного віку можуть перетинати кордон, якщо вони перевозять гуманітарну допомогу або медичні вантажі, запрацювала в Україні 17 березня цього року.

    На кого поширюється?

    Таке рішення приймається виключно щодо водіїв, які здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів: військових, правоохоронних органів; військових адміністрацій; медичних закладів; відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги.

    Куди звертатися?

    Відповідні звернення подаються до Мінінфраструктури або до обласних військових адміністрацій, після чого дані водіїв внесуть у систему та погоджуватимуть у Держприкордонслужбі.

    Для отримання такого дозволу необхідно:

    Звернутися листом до відповідної обласної військової адміністрації на електронну адресу.

    Право звернення мають будь-які з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів:

    • військові, правоохоронні органи;
    • військові адміністрації;
    • медичні заклади;
    • відправники чи отримувачі гуманітарної допомоги (за поданням районної військової адміністрації).

    Рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення гуманітарних вантажів Київська обласна державна адміністрація приймає за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення.

    При складанні пропозицій щодо виїзду водіїв за межі України юрист Регіонального центру з надання БВПД рекомендує отримувати від них відповідну згоду на обробку персональних даних.

    За результатами опрацювання звернень відповідна обласна державна адміністрація приймає рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення гуманітарних вантажів, вносить відомості до інформаційної системи «ШЛЯХ», адміністратором якої є Укртрансбезпека, а також надсилає лист до Державної прикордонної служби України.

    Державна прикордонна служба України приймає рішення щодо пропуску водія за межі державного кордону України на підставі витягу з розпорядження відповідної обласної військової адміністрації про надання дозволу на виїзд (у паперовому або електронному вигляді) та наявності відповідних відомостей в інформаційній системі «ШЛЯХ», адміністратором якої є Укртрансбезпека.

    Строки дозволу

    Такий дозвіл на перебування за кордоном надається не більше ніж на 30 днів.

    Правове підґрунтя застосування.

    26 травня 2022 року набрала чинності постанова Кабміну від 20.05.2022 № 615 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 і від 3 березня 2022 р. № 194”, якою змінено порядок і умови прийняття рішення обласною військовою адміністрацією «Про виїзд за межі України водіїв».

    Відповідно до статті 1 Закону України «Про гуманітарну допомогу», отримувачі гуманітарної допомоги - такі юридичні особи, яких зареєстровано в установленому Кабміном порядку в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, що визначені пунктами «а»-«ґ» цієї статті Закону.

    Матеріали: https://jurliga.ligazakon.net/news/215302_vizd-cho...

    Всього доброго! Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України