Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 19 грудня 2022, питання №77241

Можно лишить родительских прав бывшего мужа,так как у него 200 тисяч гривен задолженности по алиментах и он не какого участия не принимает в воспитании детей.И можно ето зделать если я нахожусь в другой стране,и нет возможности приехать? Спасибо

Здравствуйте скажите пожалуйста можно лишить родительских прав бывшего мужа так как у него задолженности по алиментах в 200 тисяч гривен. Никакого участия не принимает в воспитании детей,и на данный момент имеет открытие уголовные дела,вызовы психбольницы.И употребляет алкоголь. Я на данный момент нахожусь за границей.Модно лишить без моего присутствия , через адвоката?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Тетяна!

    Так Ви можете звернутись до суду із позовом про позбавлення батьківських прав колишнього чоловіка навіть у випадку, якщо Ви знаходитесь за кордоном. Для того достатньо мати в Україні свого представника. Бажано, аби це був адвокат із досвідом розгляду питань у царині сімейного права.

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото. Можу реально допомогти!

    Якщо ж консультація була достатньою, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Тетяно.

    Так, у даному випадку Ви маєте правові підстави для позбавлення батьківських прав чоловіка.Але просто це не буде, тому Вам дійсно потрібно мати досвідченого адвоката.

    Все ж позбавлення батьківських прав у даному випадку, як на мене, не головне. Ключове - це примусове витребування всіх коштів.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Доброго вечора. Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: ... 2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти. Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

    Особа, позбавлена батьківських прав: 1) втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов'язків щодо її виховання; 2) перестає бути законним представником дитини; 3) втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім'ям з дітьми; 4) не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником; 5) не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов'язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування); 6) втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною.

    Особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.

    Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правових послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різних правничих послуг, написати тексти юридичних документів чи надати інші правові послуги.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, так можете позбавить знаходячись за кордоном, це або через електронний суд або через адвоката.

    Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України