Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Предпринимательское право, 08 января 2023, вопрос №78125 400₴

Річний борг податків по ФОП 3 група - яка відповідальність чекає?

Зареєстрував ФОП 3 група, спрощена система, 5% у січні 2022 року. У зв'язку з початком повномасштабної війни не мав можливості платити податки у зв'язку зы зниженням попиту на продукцію, через що вона продавалась навіть в "мінус", або з дуже низькою націнкою. Діяльність увесь час вів, але доходи були невеликі. В цілому, за рік дохід склав 232 тисячі гривень. Після Нового року нарешті вдалось виділити необхідні кошти, подав звітність, сплатив ЄСВ за січень-лютий, а також єдиний податок за весь рік у повному обсязі, зробив це 7 січня 2023 року. На данний момент в кабінеті платника податків все нормально, відображається поточна група і система оподаткування, ніяких тривожних дзвіночків поки не надходило. Підкажіть будь ласка, які є варіанти розвитку подій зараз, включно із найгіршими (штрафи, переведення на загальну систему оподаткування заднім числом і так далі), а також які мають бути мої дії зараз для мінімізації наслідків невчасної сплати податку? Найгірше в даній ситуації - "жити як на пороховій бочці", так як моя діяльність не надто високомаржинальна, і ведення діяльності на загальній системі може взагалі стати збитковим заняттям, якщо раптом колись там в майбутньому мене переведуть на данну систему заднім числом. Як завжди, чув дуже різні думки на цей рахунок, хотілося б дізнатися про реальну перспективу і найкращий алгоритм дій в данній ситуації для найшвидшого та найменш болісного подолання наслідків цієї ситуації. Всіх зі св'ятами, буду дуже вдячний за відповіді.

Дохід по кварталах:
1 - 45800 грн
2 - 47700 грн
3 - 67700 грн
4 - 60700 грн

Ответы юристов (11)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    25%
    Айвазян Юрий Климентьевич год назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Василю!

    Нвряд чи у Вас є привід для серйозних хвилювань!

    ПО-ПЕРШЕ, щодо питання подання декларації, Як ФОП 3 групи на єдиному податку у розмірі 5% з доходу Ви повинні були подавати декларацію один раз на квартал протягом усього 2022 року. В минулому році Ви не подали декларацію про доходи ФОП тричі - в квітні, липні і вересні. Остання декларація за січень була Вами включена в річну і подана вчасно.

    Згідно статті 120, пукту 300.1 Податкового кодексу України за прострочку подання декларації передбачений штраф у розмірі 340 гривен . Якщо ФОП 3-ї групи прострочить подання декларації двічі й більше за рік, штраф сягне 1020 гривен.

    Отже, хоча це і маловирогідно, але, можливо, Вам прийдеться сплатити ДПСУ 1020 гривен за прострочення подання 3 декларацій.

    ПО-ДРУГЕ, з приводу ЄСВ. З березня 2022 року протягом усього цього часу для платників єдиного податку ФОП 3 групи діяла пільга, відповідно до якої Ви могли не сплачувати ЄСВ за себе. Якщо, звичайно, у своїй декларації за 2022 рік Ви не заповнили розрахунок єдиного внеску у складі згаданої декларації за відповідні періоди.

    Тобто, крім січня і лютого, ЄСВ Вам плати за минулий рік не треба. Крім того згідно Закону №2120 Про внесення змін до ПКУ щтраф за несвоєчасну сплату ЄСВ Вам платити також не треба.

    ПО-ТРЕТЄ, ФОП 3-ї групи сплачують задекларований єдиний податок протягом 10 календарних днів з останнього дня подання квартальної декларації. Отже треба сплатити податки, відповідно: 19 лютого, 19 травня, 19 серпня, 19 листопада.

    Якщо прострочити сплату, крім суми заборгованості з ЄП, підприємець в такому випадку має сплатити штраф, розмір якого залежить від строку затримки платежу (п. 126.1 ПКУ):

    • менше 30 днів на рівні 10% від величини податкових платежів, які підлягають і повинні нараховуватися та сплачуватись до складу бюджету;
    • більше 30 днів на рівні 25 % від величини податкових платежів, які підлягають та повинні нараховуватися та сплачуватись до складу бюджету;
    • повторно протягом 1095 календарних - на рівні 50 % від величини податкових платежів, які підлягають та повинні нараховуватися та сплачуватись до складу бюджету;
    • у третє та більш ніж за період 1095 календарних днів - на рівні 75% від величини податкових платежів, які підлягають та повинні нараховуватися та сплачуватись до складу бюджету.

    ПРОТЕ!

    Варто зазначити, що на сьогодні для всіх платників податків, не тільки ФОП встановлено, звільнення від відповідальності за виконання свого податкового обов'язку, у тому числі щодо дотримання термінів сплати податків та зборів та подання звітності, у випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок. При цьому, такий обов'язок має бути виконаним протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

    12 травня 2022 року Верховною Радою України прийнято Закон № 2260-IX від 12.05.2022, відповідно до якого внесено ряд змін до Податкового кодексу України.

    Зокрема, встановлено, що платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов'язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану" за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.

    Крім того, встановлено, що Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

    Тому, у разі невиконання обов'язків ФОП щодо сплати податку чи подання звітності варто виконати такі обов'язки у строки, що встановлені законом або подбати про підготовку обґрунтування невиконання такого обов'язку.

    Виникнуть додаткові питання чи уточнення, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Радо Вам відповім на них!

    • Василь Клиент год назад

      В цілому, подібні цифри не є критичними, мене більше непокоїть наступна інформація, яка є у багатьох джерелах в інтернеті:

      «

      Заборгованість із ЄП

      Якщо два квартали підряд на кожне перше число місяця за вами тягнеться непогашена заборгованість із єдиного податку, яка перевищує 3060 гривень (це 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 59.1 НКУ), вашу реєстрацію єдинника анулюють, і примусово переведуть на загальну систему.

      Повернутися на спрощену систему можна буде тільки після закінчення чотирьох послідовних кварталів (п. 299.11 ПКУ).»

      Судячи з моїх доходів, і відповідно, подання звітності, станом на 19 травня у мене була заборгованість по єдиному податку менша зазначеної (+- 2250 гривень), а ось станом на 19 серпня вона вже перевищила цей поріг. Для мене перехід на загальну систему оподаткування буде дуже болісний, особливо «заднім числом», що теж в принципі деколи провертає податкова. Підкажіть будь ласка, як далі діяти, на данний момент вже:

      1. Подано всю необхідну звітність по єдиному податку та єсв за всі періоди.

      2. Сплачено і єдиний податок, і ЄСВ у повному обсязі.

      Основна ціль - залишитись на спрощеній системі оподаткування.

      • Айвазян Юрий Климентьевич
        Айвазян Юрий Климентьевич год назад

        Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

        Общаться в чате

        Ви і залишитесь на спрощенній системі оподаткування, оскільки на період воєнного стану згадані Вами санкції не діють через вказані мною вище причини.

      • Айвазян Юрий Климентьевич
        Айвазян Юрий Климентьевич год назад

        Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

        Общаться в чате

        Крім того, зі своєї практики можу завірити Вас, що ФОПи зараз є останніми в черзі на перевірки з боку податкової (тим більше, що мова по великому рахунку йде за відносно невеликі суми)! Так що можете з цього приводу сильно не переживати. Головне, що Ви повністю сплатили податковий борг навіть за умови воєнного стану.

    Корнійчук Євген Іванович
    25%

    Доброго дня. Нічого страшного вас не чекає, можете не хвилюватися. Зверніться до свого спеціаліста у податковій службі який веде вашу справу.

    Прострочите подання декларації — треба буде сплатити 340 грн штрафу.

    Якщо ФОП 3-ї групи прострочить подання декларації двічі й більше за рік, штраф буде 1020 грн (ст. 120, п. 300.1 ПКУ).

    Ще за прострочення й неподання звітності застосовують адмінштраф — від 51 до 136 грн, за повторне порушення протягом року — від 85 до 136 грн.

    ФОП на ЗС декларацію про майновий стан і доходи подає раз на рік протягом 40 днів після закінчення року. За неподання або подання із запізненням штраф 340 грн. (ст.120.1 ПКУ)

    Якщо порушення повторилося протягом звітного року – сума штрафу збільшиться до 1020 грн. (ст.120.1 ПКУ).

    Адміністративна відповідальність може настати за ст. 163-1, 163-2, 163-4 КУпАП

    Звіт із ЄСВ (форма Д5) слід подавати раз на рік до 9 лютого. Прострочите подання — доведеться сплатити штраф 340 грн (п. 7 ч. 11 ст. 25 ЗУ «Про ЄСВ»).

    Ще може бути адмінштраф (165-1 КпАП):

    • від 510 до 680 грн — за перше порушення;
    • від 680 до 850 грн — за повторне протягом року.

    Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    • Василь Клиент год назад

      Зараз я не перебуваю на загальній системі, а на спрощеній, ЄСВ +5% від доходу. І якраз таки не хотілося б з неї «злетіти». В інтернеті прочитав наступну інформацію:

      «

      Заборгованість із ЄП

      Якщо два квартали підряд на кожне перше число місяця за вами тягнеться непогашена заборгованість із єдиного податку, яка перевищує 3060 гривень (це 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 59.1 НКУ), вашу реєстрацію єдинника анулюють, і примусово переведуть на загальну систему.

      Повернутися на спрощену систему можна буде тільки після закінчення чотирьох послідовних кварталів (п. 299.11 ПКУ).»

      По ідеї, враховуючи мої доходи, станом на 19 травня мій борг становив 2250 гривень, тобто менше цього розміру. Станом на 19 серпня - вже більше.

      Основна моя ціль зараз - не втратити можливість оподаткування за спрощеною системою, на загальній значно вищі податки, а мій бізнес не настільки високомаржинальний, я не зможу сплачувати настільки високі податки.

      Хотілося б дізнатися, яким повинен бути мій алгоритм дій зараз, щоб не «злетіти» зі спрощеної системи, і закрити ці борги.

      • Корнійчук Євген Іванович

        Ви заллишитесь на спрощеній системі. згідно з Перехідними положеннями Податкового кодексу у випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок, зокрема щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, платники податків звільняються від відповідальності, передбаченої Податковим кодексом, з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні

      • Корнійчук Євген Іванович

        Продовжуйте працювати і не бумайте про погане. Все буде Україна!! Держава підтримую підприємницьку діяльність і захищає її на період військового стану. Державі не має сенсу притясняти підприємців бо ви єдині хто підтримую економіку України у цей не лёгкий час.

    Савченко Олександр
    25%
    Савченко Олександр год назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Василь!

    Раджу перевірити заборгованість у кабінеті платника в розділі «Стан розрахунків з бюджетом» (https://cabinet.tax.gov.ua/login). Якщо така відсутня, то примусове переведення на загальну систему Вам 100% не загрожує. Упевнений, саме так і буде, тому можете не хвилюватися.

    Взагалі ФОП 3 групи, на відміну 1 чи 2, не звільнені від сплати ЄП на час дії воєнного стану (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2120-20#Text). У разі порушення податкового законодавства штрафують, якщо не пройшло 3 роки від дати порушення (ст.ст. 102, 114 ПКУ). А зі сплати ЄСВ взагалі немає строків давності. Адмінштраф можуть накласти не пізніше ніж через два місяці з дати порушення, а при триваючому правопорушенні, коли ФОП не веде облік і взагалі не платить податки, — два місяці від дня його виявлення. Перевіряючі складають адмінпротокол, а штраф стягують за рішенням суду.

    Яка ситуація з накладенням та сплатою штрафів у період військового стану в Україні (з 24.02.2022 року)

    СГ, які беруть участь у бойових діях, внаслідок чого втратили можливість дотриматися строків, обумовлених п. 69 підрозділу 10 розділу XX ПКУ щодо виконання податкових зобов'язань, позбавляються відповідальності, що міститься в нормах ПКУ за невиконання податкових зобов'язань. Однак останні обтяжені обов'язком виконати їх протягом 1-го календарного місяця з дати закінчення війни, що виключило можливість виконання таких зобов'язань.

    Якщо платник податків не має можливості дотримання строків сплати податкових платежів та зборів, подання звітності, реєстрації податкових та акцизних накладних, коригування розрахунків, подання електронної документації тощо, СГ звільнено від накладення санкцій, обумовлених змістом ПКУ. Однак несуть зобов'язання щодо виконання останніх протягом 3 місяців з моменту припинення війни на території України.

    Однак при виявленні порушень законів за результатом проведених податкових перевірок мораторій на звільнення від податкових санкцій не має сили і не поширюється на подібні ситуації (норми пп. 69.2 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, а також пп. 112.8.9 ПКУ).

    Це поширюється на камеральні перевірки декларацій та/або уточнюючих розрахунків, за якими подано заяву щодо повернення сум бюджетного відшкодування, показники яких формуються на підставі податкових накладних та/або розрахунків коригування, що існують у ЄРПН та/або митних деклараціях.

    Виняток:

    • Товари (продукція), обумовлені підпунктами 215.3.1, 215.3.2, 215.3.21 та 215.3.31 п. 215.3 ПКУ;
    • Фактичні перевірки.

    Далі в цьому матеріалі йтиметься про штрафи та санкції, передбачені податковим законодавством при порушенні його норм. Ці санкції застосовуватимуться до СГ після скасування ВП у разі порушення окреслених вище строків виконання конкретних прострочених зобов'язань.

    Підприємці 1–2-ї груп платять ЄП авансом до 20-го числа щомісяця. Якщо не сплатили або запізнилися зі сплатою, буде штраф 50% ставки податку (п. 122.1 ПКУ).

    У 2022 році штраф за несплату єдиного податку складає:

    • 124,05 грн для 1-ї групи;
    • 650 грн для 2-ї групи ЄП.

    Штраф нараховують за кожен місяць, і чим довше зволікаєте зі сплатою, тим більший штраф

    ФОП 3-ї групи сплачують задекларований єдиний податок протягом 10 календарних днів з останнього дня подання квартальної декларації.

    До якої дати платити ЄП у 2022 році: 19 лютого, 19 травня, 19 серпня, 19 листопада.

    Якщо прострочите сплату, крім суми заборгованості з ЄП, маєте сплатити штраф, розмір залежить від строку затримки платежу (п. 126.1 ПКУ):

    • менше 30 днів на рівні 10% від величини податкових платежів, які підлягають і повинні нараховуватися та сплачуватись до складу бюджету;
    • більше 30 днів на рівні 25 % від величини податкових платежів, які підлягають та повинні нараховуватися та сплачуватись до складу бюджету;
    • повторно протягом 1095 календарних - на рівні 50 % від величини податкових платежів, які підлягають та повинні нараховуватися та сплачуватись до складу бюджету;
    • у третє та більш ніж за період 1095 календарних днів - на рівні 75% від величини податкових платежів, які підлягають та повинні нараховуватися та сплачуватись до складу бюджету.

    Ось приклад: ЄП за IІІІ квартал 2022 року склав 4 тис. грн, але ви сплатили його не до 19 листопада, а 21 грудня, штраф буде 400 грн, платитимете пізніше — штраф буде вже 1 000 грн.

    Так само штрафують і за недоплату ЄП.

    Приміром, ви з’ясували, що помилилися й недоплатили 250 грн ЄП. Якщо доплатите протягом 30 днів після граничного строку сплати, штраф буде 25 грн (10% від 250 грн), закриєте заборгованість пізніше — штраф збільшиться до 62,5 грн (25% від 250 грн).

    У яких випадках слід сплачувати пеню. Якщо недоплату виявив сам ФОП, пеня нараховується з 91-го календарного дня після закінчення строку сплати ЄП з розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ за кожен день (пп. 129.1.3, п. 129.4 ПКУ).

    Якщо є заборгованість, але поточні платежі з ЄП ви платите вчасно, ці гроші в першу чергу зараховуються в рахунок погашення боргу, потім у рахунок погашення штрафу й пені (п. 131.2 ПКУ).

    Штраф нарахувала податкова:

    Ваші борги може виявити сама ДПС і надіслати вам податкове повідомлення-рішення із сумою штрафу й пені, такі зобов'язання треба сплатити протягом 10 календарних днів після отримання повідомлення (п. 57.3 ПКУ). Пеня буде з розрахунку 120% річних облікової ставки за кожен день прострочення, починаючи з першого дня.

    Якщо заборгували за два квартали поспіль, зобов'язані перейти на загальну систему самостійно (пп. 298.2.3 ПКУ) або податкова анулює вашу реєстрацію єдинника за умовчанням.

    Не подали декларацію з ЄП:

    Коли подають декларацію з єдиного податку:

    • 1–2-а групи — раз на рік до 1 березня;
    • 3-я група — за кожен квартал, протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу.

    Прострочите подання декларації — треба буде сплатити 340 грн штрафу.

    Якщо ФОП 3-ї групи прострочить подання декларації двічі й більше за рік, штраф буде 1020 грн (ст. 120, п. 300.1 ПКУ).

    СГ, який не має можливості подання податкової декларації з прибуткового податку за 2021 рік та І квартал 2022 року несе зобов'язання щодо подання декларації в рамках 6-ти місяців після закінчення війни на території України.

    Важливо знати! Передбачається звільнення від санкцій, обумовленої нормами ПКУ за подібну провину.

    У разі появи зазначеної вище можливості, декларація подається за ці звітні періоди у строк 60 календарних днів з першого місяця, що триває після місяця, в якому відновилася така можливість.

    Ще за прострочення й неподання звітності застосовують адмінштраф — від 51 до 136 грн, за повторне порушення протягом року — від 85 до 136 грн.

    Занизили дохід, і податкова це виявила:

    Якщо ФОП 3-ї групи в декларації показав суму доходу меншу, ніж насправді заробив, і сплатив ЄП менше, ніж повинен, — це порушення. Вважається, що він подав звіт із недостовірними відомостями, що призвело до заниження сплаченого єдиного податку.

    У ході перевірки або звірки це виявила податкова (п. 123.1 ПКУ).

    Що буде: ДПС донарахує податок і нарахує штраф 25% від заниженої суми. Якщо помилка повторювалася протягом 1095 днів, штраф буде вже 50% від цієї суми.

    Цей штраф не стосується ФОП на 1-й і 2-й групах, адже ви платите фіксовану суму ЄП.

    Отримали дохід за незареєстрованим КВЕД:

    На спрощеній системі можна отримувати дохід лише за тими видами діяльності, які зареєстрували в держреєстратора і внесли до реєстру платників ЄП.

    У Податковому й Адміністративному кодексах не прописано відповідальність за ведення діяльності за КВЕДами, не зазначеними в облікових даних у реєстрі платників ЄП. Але на практиці якщо ФОП отримує доходи за видами діяльності, які не вніс до реєстраційних даних, це визнають його доходом як фізособи (п. 177.6 ПКУ). І обкладається він 18% ПДФО й 1,5% військового збору (3% на період військового стану або НС згідно із законопроектом №7432).

    Може бути так: ФОП зареєстрував КВЕД у держреєстратора, але не вніс його до реєстру єдинників і отримує за ним дохід. Це порушення умов роботи на спрощеній системі, підприємець має самостійно сплатити з такого доходу єдиний податок за ставкою 15% і перейти на загальну систему (пп. 7 пп. 298.2.3 ПКУ).

    Не сплатили ЄСВ:

    Єдинники сплачують ЄСВ від мінімалки, а загальносистемники — від чистого доходу.

    Строк сплати: до 19-го числа місяця, що настає за кварталом.

    За кварталГраничний строк сплати ЄСВ в 2022 роціI19 квітня 2022 рокуII19 липня 2022 рокуIII19 жовтня 2022 рокуIV19 січня 2023 року

    Розмір мінімального платежу з ЄСВ у 2022 році — за квартал:

    • - з 01.01.2022 до 01.09.2022 - 4290 грн.(1430 грн/міс.)
    • - з 01.10.2022 до 01.12.2022 - 4422 грн.(1474 грн/міс)

    Якщо не сплатили внесок або сплатили несвоєчасно, штраф буде 20% суми недоплати і пеня в розмірі 0,1% суми недоплати ЄСВ за кожен день прострочення.

    Наприклад, за І квартал 2022 року останній день сплати ЄСВ – 19 квітня. Але ЄСВ 4290 грн. перерахували лише 30 квітня. У цьому випадку штраф - 858 грн (4290 грн × 20%), пеня 42,9 грн (4290 грн × 0,001 × 10 днів).

    Якщо штраф із ЄСВ донараховує податкова, він становить 10% суми внеску за кожен повний або неповний звітний період, але не більше 50% суми ЄСВ.

    За ЄСВ немає строків давності нарахування, застосування і стягнення недоплати, штрафів і пені.

    Не подали звіт із ЄСВ:

    Звіт із ЄСВ (форма Д5) слід подавати раз на рік до 9 лютого. Прострочите подання — доведеться сплатити штраф 340 грн (п. 7 ч. 11 ст. 25 ЗУ «Про ЄСВ»).

    Ще може бути адмінштраф (165-1 КпАП):

    • від 510 до 680 грн — за перше порушення;
    • від 680 до 850 грн — за повторне протягом року.

    Самостійно виправляєте помилки у звітності:

    Помилки у звітності може знайти податкова або сам підприємець. Якщо помилку знайшли ви, розмір штрафу залежить від того, яким чином виправляєте:

    1. Подали уточнюючу декларацію окремим документом. Тоді штраф буде 3% від суми недоплати. Недоплату і штраф треба внести до подання уточнюючої декларації.
    2. Виправити помилки, врахувати недоплату й відобразити суму недоплати можна в поточній декларації з цього податку. І сплатити суму недоплати й штраф у розмірі 5% від суми недоплати разом із поточним зобов'язанням із цього податку.

    Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    При зверненні вказуйте свій e-mail, по якому з Вами можна зв'язатися.

    ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!

    Мамай Ірина Євгеніївна
    25%

    Оскільки термін подачі річної декларації з єдиного податку та звіту до єдиному внеску в додатку до цієї декларації до 9 лютого. Відповідно всі нарахування, які ви собі зробили будуть відображені у вашій звітності в кабінеті платника після цієї дати.

    За неподання декларації на 1, 2, 3 квартали 2022 року до вас буде застосовано штрафні санкції.

    Стаття 120 Податкового Кодексу України - Неподання або несвоєчасне подання податкової звітності або невиконання вимог щодо внесення змін до податкової звітності

    120.1. Неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до пункту 49.2 статті 49 цього Кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом, -

    тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

    Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, -

    тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

    Щодо вас буде складено акт перевірки неподання звітності та направлено вам податкове повідомлення-рішення.

    Гончаренко Константин

    Доброго дня!

    Повідомляю наступне:

    У Вашій ситуаціі орган ДФС можливо, проведе Вам нарахування податків за загальною системою оподаткування:

    ПДФО-18%

    ЄСВ-22%

    ВЗ-1,5%

    Вам необхідно скоригувати звіт в податкову таким чином ,аби Ваші доходи стали мінімальними, можливо за рахунок витрат у значних обсягах.

    Ну і добре б було звернутися до органу ДФС письмово за роз 'ясненням ситуаціі з системою оподаткування, а потім вирішити питання про можливість оскарження такого рішення до суду.

    2-ій групі єдиного податку не можна отримувати кошти за послуги для юридичних осіб України та фізиичним особам не платникам єдиного податку.

    звітність подаєте , як і подавали раніше

    ніякої додаткової звітності ви не повинні надавати, тільки ту звітність, яку ви подаєате щорічно (декларація єдиного податку за 2022 рік - ви подаєте до 9-го лютого 2023 року)

    З повагою

    Костянтин Гончаренко

    ---

    Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото, підтримайте лайком, залиште відгук.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України