Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 23 января 2023, вопрос №79188

Розподіл спільно нажитого майна

Доброго дня, скажіть будь ласка є запитання якщо під час проживання в шлюбі є спільно нажите майно, а саме квартира, дача та бізнес, і є неповнолітні діти, але вони не є спільними. Як розподіляється це майно при розлучені ? Коли можна подавати заяву на поділ майна після рішення стосовно розлучення чи під час процесу розлучення? І якщо хочуть під час процесу розлучення подати майно які дії потрібно робити?

Ответы юристов (5)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, майно буде поділено порівну між чоловіком і жінкою, діти ролі не грають.

    Діти будуть мати право на спадщину після батька та мати.

    Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Гордієнко Юрій Петрович
    Гордієнко Юрій Петрович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 21 год опыта

    Доброго дня, Христина!

    Позов про поділ майна подружжя можна подавати незалежно від процесу розлучення

    Майно, набуте за час шлюбу, є спільною сумісною власністю подружжя. Діти на частку у майні подружжя прав не мають.

    Продати спільне майно (нерухоме) подружжя можна лише за взаємною згодою, рухоме може бути продано і без згоди...

    Богданов Микита Вікторович

    Доброго дня! Майно, що було набуте під час шлюбу, ділиться в рівних частинах шляхом подалі внатурі або грошовою компенсацією половини іншому. Проте, є певні виключення і суд може вийти з засади рівності. Позов про поділ майна подружжя може бути подано незалежно від розірвання шлюбупозовна давність - 3 роки з моменту як були порушені ваші права.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня Христина!

    Майно, яке є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя ділиться між ними в натурі. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення. Неподільні речі присуджуються одному з подружжя.

    Відповідно до статті 57 Сімейного кодексу України, не підлягає поділу майно, що є особистою приватною власністю дружини чи чоловіка.

    До такого майна належить:• майно набуте дружиною чи чоловіком до шлюбу;• майно, набуте за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;• майно, набуте за час шлюбу, але за кошти, які належали чоловіку чи дружині особисто;• житло, набуте чоловіком чи дружиною за час шлюбу внаслідок його приватизації в порядку передбаченому законом;• земельна ділянка, набута за час шлюбу внаслідок приватизації або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України;• речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя;• премії та нагороди, одержані за особисті заслуги;• кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка належала дружині чи чоловіку, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди;• страхові суми, одержані за обов’язковим особистим страхуванням, а також за добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, які були особистою приватною власністю дружини чи чоловіка.

    У зв’язку з викладеним вище, у разі придбання майна хоча й у період шлюбу, але за особисті кошти одного з подружжя, це майно не може вважатися об’єктом спільної сумісної власності подружжя, а є особистою приватною власністю того з подружжя, за особисті кошти якого воно придбане.

    Крім того:У законодавстві України визначення такого поняття як «цивільний шлюб» немає, такий шлюб визначається як «фактичний» або «фактичні шлюбні відносини».

    Можна виділити такі ознаки «фактичного шлюбу»:• спільне проживання чоловіка та жінки на одній житловій площі;• ведення спільного господарства;• відсутність у органах РАЦСу реєстрації таких відносин.

    Відповідно до статті 74 Сімейного кодексу України, якщо чоловік та жінка проживають однією сім’єю, але не перебувають в шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не передбачене письмовим договором укладеним між ними.

    Майно, придбане подружжям у цивільному шлюбі за спільні кошти, зазвичай оформлюється на когось одного з подружжя, що відіграє дуже важливу роль.

    Майно, оформлене на одного з учасників вільних відносин, є виключно його майном, оскільки факт проживання сім’єю не встановлений і все майно є приватною власністю особи, яка є набувачем майна. Інша сторона позбавлена права на це майно, якщо в судовому порядку не доведе, що воно є спільною власністю.

    Звернення до суду про поділ спільного майна «цивільного подружжя» здійснюється в порядку подання позовної заяви до суду та має певні особливості:– необхідність довести суду факт проживання однією сім’єю;– довести суду, що майно, набуте в період цивільного шлюбу є спільною сумісною власністю;– переконати суд у необхідності поділу майна у відповідності до вимог чинного законодавства, що регулюють спільну сумісну власність подружжя.

    Тому, при поданні позову про поділ спільного майна «цивільного подружжя» обов’язково необхідно ставити ще одну вимогу про встановлення факту проживання однією сім’єю.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Христино.

    Майно буде ділитись порівну між Вами і чоловіком. Діти не будуть суб'єктами процесу поділу майна. Ділити майно можливо як під час шлюбу, так і після його розірвання.

    Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!

    Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України