Задайте вопрос юристу

829 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Земельное право, 09 января 2020, вопрос №7956

Чи можливо розірвати договір оренди земельної ділянки (паю)

Я власник земельної ділянки (паю) яку в 2016 році на 10 років здав в оренду одному з СГ підприємств району з орендною платою передбаченою Договором на рівні 7%.
Починаючи з 2017 року орендар платив мені 10% а в 2017-2018 році фактично 12% (так як його конкуренти).
В січні 2019 року Орендар присилає мені лист (не підписаний, без печаті чи штампу, простим листом) з пропозицією встановити суму Договору на рівні 13% (так як його конкуренти) уклавши Додаткову угоду (яку мені не надали) до Договору, при умові пролонгації Договору ще на 2 роки (тобто до 2028 року).
Після численних телефонних дзвінків від представників Орендаря а також в силу інших обставин - я відмовився від даної пропозиції.
На даний час за 2019 рік я отримав орендну плату в розмірі 7%, крім того Орендар позбавив мене додаткових (неофіційних) "бонусів" таких як наприклад безкоштовна оранка присадибної ділянки тощо. Скільки ще таких "ізгоїв" серед пайовиків даного підприємства я не знаю але на офіційному сайті Орендаря пишуть що по моїй сільській раді зафіксовано орендну плату на 2019 рік в розмірі 13%.
Більше того, мені стало відомо, що Орендар неофіційно помінявся моєю ділянкою і на даний час її обробляє інший субєкт господарювання.
Підкажіть будь ласка, чи маю я підстави для розірвання договору оренди землі.

Ответы юристов (2)

    Карпенко Андрей Владимирович

    Якщо орендар здав Ваш пай в субаренду, а це не передбачено договором, то можна розірвати договор.

    Кодолов Олександр Володимирович

    Александр, добрый день,

    если арендатор выполняет все условия, указанные в договоре аренды, и дополнительно официально Вы не подписывали соглашений о их изменений, то формально нет оснований для расторжения договора.

    Не изучив договор трудно дать однозначный ответ на Ваш вопрос.

    Рекомендую в дальнейшем оформлять все изменения и закреплять все договоренности письменно (дополнительными соглашениями к договору).

    Удачи Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України