Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 09 января 2020, вопрос №7992

Як юридично правильно вчинити?

Брат 24 роки. Не працює, живе з Мамою в арендованій кімнаті гуртожитку. Вживає алкоголь та наркотики залежний
Виносить все з дому. Ламає меблі та техніку. Кричить ночами. Риється по гаманцю. Може вкрасти гроші. Дуже переживаю за матір . Як можна його вигнати з місця проживання

Ответы юристов (1)

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 4 года назад

    Юрист, г. Днепр, 30 лет опыта

    Користування приміщеннями у гуртожитках регулюється "ПРИМІРН(им) ПОЛОЖЕННЯ(м) про користування гуртожитками" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/498-2018-%D0%BF), згідно п.17 якого виселення з гуртожитку віднесено застоування ст.132 Житлового кодексу Української РСР (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5464-10); крім того, згідно п.17 Положення "Спори, що виникають під час користування жилими приміщеннями в гуртожитку, розв’язуються у судовому порядку.". Оскільки ст.132 ЖК виселення мешканців за обставин, що викладені, не передбачено (а це не означає, що воно не підлягає розгляду та вирішенню). то відповідно до ст.8 Цивільного кодексу України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15) про застосування аналогії закону, застоуванню підлягає, як я вважаю, ст.116 ЖК, а саме:

    "Якщо наймач, члени його сім'ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення.".

    Виселення в цьому випадку здійснюється в судовому порядку (необхідно звернення до суду з відповідним позовом), при цьому, я я вважаю, необхідне попереднє звернення до поліції про неправомірні дії Вашого брата, застосування заходів впливу, іншої реакції органу поліції (відмови, бездії і т.п.).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України