Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день!
Прошу пояснити наступну ситуацію:
Є дві статті, що визначають обмежену придатність під час мобілізації:
1) 62-б - кісткові деформації
2) 23-б - ураження нервової системи
За таблицею додаткових вимог Б,В та Г встановлюються обмеження для статті 23 та 62. Наприклад: особи за ст. 62в і навіть 62г, а також 23в непридатні до служби у частинах та підрозділах спеціального призначення, високомобільних військах, морській піхоті, повітрянодесантних частинах, підводних човнах, надводних кораблях, спеціальних спорудах і т.п.
Водночас, у ТДВ (БВГ) взагалі не згадуються статті 62-б та 23-б. Чи означає це, що за пунктом "б" відповідних статей взагалі немає обмежень? Але як тоді логічно це поєднується з тим, що більш легкі пункти "в" і навіть "г" мають обмеження, а більш тяжкі "б" за тими ж статтями - не мають?
Дякую!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Ступінь придатності встановлюється комісією ВЛК згідно медичних висновків про стан здоров я , на основі положення про розклад хвороб згідно Наказу Міноборони № 402.
Лише ВЛК приймає рішення чи придатні ви до служби. З описаних вами підстав можливо ви включені до резерву, враховуючи суть хвороби можна спробувати отримати свіжі довідки про загальний стан здоров я та пройти ВЛК та отримати висновок про непридатність з виключенням з військового обліку загалом , або частково але необхідно мати рішення ВЛК про це, а також з резерву , але враховуючи обставини все залежить від стану здоров я та рішення ВЛК .
---
Вам треба ,щоб у висновку ВЛК було вказано підгрупа А за вашою хворобою - виключений з обліків. Та видано білий білет. По в на непридатність зі значними порушеннями функцій організму, все інше це виключно медичні підгрупи ,які вказують на часткову непридатність до окремих військ та можливість обмеженого доступу до служби у інших.
Комісія лікарів має проаналізувати стан та прийняти рішення ,або ж направити на окремі дослідження для визначення тої чи іншої підгрупи А, б,в чи іншої
Якщо це вказано то ви маєте виключення з обліку і справа має бути передана до архіву МОУ так як ви не військовозобов'язаний взагалі.
___
Щодо втрати родича:
З 29.07.22
військовозобов'язані жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії росії у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану. ( треба мати довідку , що родич загинув саме від виконання бойових завдань медичної експертизи про причинно -наслідковий зв язок загибелі.)
Створено та працює «гаряча лінія» Міністерства оборони – 0 800 500 410, 0 800 500 442, 044 454 44 99. Якщо ви помітили порушення під час мобілізації, то можна звертатися до правоохоронних органів.
питання дозволу на виїзд треба вирішувати у тцк сп ( воєнкомат) , або мати інші підстави вказані на сайті ДПСУ (Держприкордоннаслужба)
Якщо матиме дозвіл воєнкомату , або інші підстави зможе перетнути кордон.
Нові правила перетину з 07.11.22
https://dpsu.gov.ua/ua/peretinannya-derzhavnogo-ko...
С уважением,
Константин Гончаренко
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Дмитре!
У ТДВ (БВГ) взагалі не згадуються статті 62-б та 23-б тому що вони означають абсолютну непридатність до прийняття та проходження військової служби з числа осіб рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу в частинах, підрозділах указаних в табл. Б або навчання та проходження військової служби за окремими військово-обліковими спеціальностями ВМС ЗС України (табл. В) та Збройних Сил України (табл. Г).
Військовослужбовці з такими статтями можуть служити у штабах, у підрозділах забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах тощо
А за найтяжчими статтями 62-а та 23-а ВЛК приймає рішення про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго! Бережіть себе!
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Дмитро!
Не зовсім зрозуміла деяка Ваша аргументація, але спробую прояснити ситуацію.
"...За таблицею додаткових вимог Б,В та Г встановлюються обмеження для статті 23 та 62. Наприклад: особи за ст. 62в і навіть 62г, а також 23в непридатні до служби у частинах та підрозділах спеціального призначення, високомобільних військах, морській піхоті, повітрянодесантних частинах, підводних човнах, надводних кораблях, спеціальних спорудах і т.п..." - Я ЦЬОГО НЕ ПОБАЧИВ, ВІДВЕРТО КАЖУЧИ. СТАТТІ 62 "Б" та "В" ПЕРЕДБАЧАЮТЬ ОДНАКОВУ ПРИДАТНІСТЬ - непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час (ДЛЯ СТРОКОВИКІВ) ТА непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально (ДЛЯ ІНШИХ).
непридатні до служби у частинах та підрозділах спеціального призначення, високомобільних військах, морській піхоті, повітрянодесантних частинах, підводних човнах, надводних кораблях, спеціальних спорудах і т.п..." - ЦЕ БУДЬ-ЯКІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ, НЕЗАЛЕЖНО ВІД СТАТТІ, ЯКИХ БУЛО ВИЗНАНО ОБМЕЖЕНО ПРИДАТНИМ ДО В/С.
ПОЛОЖЕННЯпро військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text
г) "Обмежено придатний до військової служби"
Одночасно з постановою ВЛК в індивідуальному порядку з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку, роботи, що фактично виконується, пристосованості до неї того, хто пройшов медичний огляд, у постанові у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі. Особи, визнані обмежено придатними до військової служби, - непридатні до служби у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах. Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.
...
Водночас, у ТДВ (БВГ) взагалі не згадуються статті 62-б та 23-б. Чи означає це, що за пунктом "б" відповідних статей взагалі немає обмежень? Але як тоді логічно це поєднується з тим, що більш легкі пункти "в" і навіть "г" мають обмеження, а більш тяжкі "б" за тими ж статтями - не мають?
ЦЕ НЕ ТАК. КРАЩЕ ДИВІТЬСЯ ПОЯСНЕННЯ щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби.
НАПРИКЛАД, СТАТТЯ 62-Б АВТОМАТИЧНО ВКЛЮЧАЄ В СЕБЕ ОБМЕЖЕННЯ, ЩО ВСТАНОВЛЕНІ СТАТТЕЮ 62-В І ТАК ДАЛІ. НЕ МОЖЕ ТАКОГО БУТИ, ЩО "Г" ТЯЖЧЕ, АНІЖ "Б".
ЗА БУДЬ-ЯКИХ УМОВ ВСЕ ВИРІШУЄТЬСЯ ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКОЮ КОМІСІЄЮ.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Дмитре!
ТАК САМО ЦЕ СТОСУЄТЬСЯ І ПУНКТІВ "Б" СТАТТЕЙ 23 ТА 62, ЯКІ В ТДВ НЕ ПОТРАПИЛИ. В БУДЬ-ЯКОМУ ВИПАДКУ ВОНИ МЕНШ ЗНАЧУЩИМИ ЗА ПУНКТИ, ЩО СЛІДУЮТЬ ЗА НИМИ. ЗОВСІМ НАВПАКИ!
Взагалі питання визначення Вашої придатності, непридатності чи обмеженої придатності в цілому, як і винесення остаточного вердикту по них знаходиться у виключній компетенції ВЛК.
Питання медичного огляду регулюється розділом ІІ Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008№ 402.
Кожний військовозобов’язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей.
Військовозобов’язані, визнані непридатними до військової служби, повторно оглядаються ВЛК військових комісаріатів за місцем проживання після обов’язкового обстеження у спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах.
Перед оглядом військовозобов’язаних їм проводиться рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітки, загальний аналіз крові, визначаються група крові та резус-належність (особам, у яких немає відповідної відмітки у військовому квитку), ЕКГ, дослідження сечі. Особам, яким більше 40 років, обов’язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор.
До початку огляду ТЦКСП (військовий комісаріат) на всіх військовозобов’язаних отримує дані із психоневрологічних, протитуберкульозних, шкірно-венеричних диспансерів, наркологічних закладів (на тих, що перебувають на обліку у вказаних диспансерах, закладах, – витяг з історії хвороби), на осіб, що визнані інвалідами, – дані з органів соціального забезпечення, також медичну картку амбулаторного хворого (облікова форма МОЗ України № 025) з поліклінік та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи або навчання. До цього також додається довідка МСЕК, яку військовозобов’язаний повинен отримати самостійно.
Зазначені документи з відомостями із вищевказаних диспансерів (закладів), а на офіцерів і прапорщиків (мічманів) запасу також особові справи військовий комісаріат до початку огляду подає для вивчення у ВЛК.
У разі коли лікарям ВЛК військового комісаріату важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється на амбулаторне або стаціонарне обстеження у лікувально-профілактичний заклад МОЗ України з подальшим оглядом ВЛК військового комісаріату. Якщо обстеження проводилось у військовому лікувальному закладі, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.
Повторний медичний огляд військовозобов’язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров’я, які можуть бути вилікувані, а також військовозобов’язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз у 5 років ВЛК військових комісаріатів, а льотного складу — ЛЛК військових комісаріатів (абз. 3 п. 3.2 Положення № 402).
Можливість оскарження висновків ВЛК (військово-лікарської коміссії) передбачена Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 (зареєстрований в Мінюсті 17.11.2008 за № 1109/15800) «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».
Згідно з п. 2.4.10 р. 2 Положення постанова ВЛК (військово-лікарської комісії) регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК (Центральної військово-лікарської комісії).
Відповідно до п. 2.3.5 р. 2 Положення постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.
Оскарження постанови ВЛК регіонів:
- постанови ВЛК районного (міського) військового комісаріату переглядаються ВЛК військового комісаріату Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва;
- переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК мають право ВЛК регіонів (постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право переглядати тільки ЦВЛК);
- постанови будь-яких ВЛК можуть переглядатися ЦВЛК. Постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право приймати або переглядати тільки ЦВЛК.
Для перегляду відповідного рішення (Постанови) медкомісії Вам необхідно подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду, додати результати попередніх обстежень, документів, на підставі яких чоловіка було визнано непридатним до військової служби.
Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Також, законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено оскарження рішень призовних комісій.
Крім того, начальник Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач повідомив контакти для подачі скарг з приводу мобілізації.
Так, працює спеціально створена гаряча лінія Міноборони. До неї можна зателефонувати за номерами:
0800 500 410, 0800 500 442, 044 454 44 99. Ці контакти можна знайти на сайті Міноборони.
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.
Охоче на них відповім!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, за пунктами 23б та 62б, вы не придатні до військової служби у мирний час та обмежено придатні у військовий час. Обмеження визначаються індивідуально.
Стаття 23
Включено: хвороби периферичної нервової системи G50-G75 (ураження черепних нервів, нервових корінців та сплетінь, полі-, мононейропатії, усі форми міастеній, міопатії, хвороби нервово-м'язового з'єднання та м'язів), M45 (дорсалгія, радикулопатія, цервікалгія, ішіас, люмбаго та інші)
б) з помірними порушеннями функцій
Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час
Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально
Стаття 23 До пункту "б" належать: деякі форми невральної аміотрофії зі сприятливим перебігом (синдром Руссі-Леві), хвороби периферичних нервів та сплетінь, при яких помірно порушена основна функція; стійкий параліч мімічних м'язів, порушення функцій кінцівок тощо. До цього пункту належать хронічні радикулопатії з рецидивами, плексопатії, невропатії, що супроводжуються у період загострення вимушеним положенням тулуба, болем вздовж нервів тощо та потребують тривалого стаціонарного і амбулаторного лікування протягом 2 місяців.
Поєднання виражених дегенеративно-дистрофічних змін у хребті з незначно вираженими неврологічними розладами.
Стаття 62
Включено: набуті деформації та дефекти пальців кисті та стопи S60-69, S90-99, набуті деформації кінцівок Т11, Т13, Т92, Т93, набута плоскостопість М20-М21; фібробластичні порушення М72
б) з помірними порушеннями функцій
Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час
Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально
Стаття 62
Передбачає набуті вкорочення кінцівок, у тому числі внаслідок кутових деформацій кісток після неправильно зрощених переломів, а також набуті фіксовані деформації і дефекти стоп та кистей.
Оцінюючи придатність до військової служби призовників та військовослужбовців з порожнистою стопою, слід мати на увазі, що стопи з підвищеними поздовжніми склепіннями часто є варіантом норми
Порожнистою стопою вважається така деформація, яка супроводжується супінацією заднього та пронацією переднього відділу за наявності високого внутрішнього та зовнішнього склепіння (так звана різко скручена стопа), передній відділ стопи розпластаний, широкий та дещо приведений, з натоптишами під головками середніх плеснових кісток
Плоска стопа без клінічних проявів є варіантом норми. При плоскостопості сплощення склепіння часто не викликає ніяких суб'єктивних розладів, тому не може бути підставою для застосування цієї статті. Ця Стаття передбачає фіксовану плоскостопість, яка виникає в результаті декомпенсації вальгусної стопи або внаслідок дитячої та юнацької плоскостопості, яка з чисто м'язової форми перейшла у зв'язково-суглобову фіксовану деформацію.
Пункт б
дефекти та деформації однієї кисті або пальців однієї кисті: відсутність кисті на рівні кистевого суглоба або на рівні усіх п'ястних кісток або відсутність усіх пальців на рівні п'ястно-фалангових суглобів; застарілі вивихи трьох та більше п'ястних кісток; дефекти трьох та більше п'ястних кісток; руйнування та дефекти трьох і більше п'ястно-фалангових суглобів; застарілі пошкодження або дефекти сухожилків згиначів трьох або більше пальців проксимальніше рівня п'ястних кісток; сукупність застарілих пошкоджень трьох та більше пальців, які призводять до значних трофічних, неврологічних порушень та стійкої контрактури
відсутність: перших пальців на рівні п'ястно-фалангових суглобів на кожній з кистей; трьох пальців на рівні дистальних кінців середніх фаланг на кожній з кистей; другого - п'ятого пальців на рівні дистальних міжфалангових суглобів на кожній з кистей (огляд військовослужбовців за графами II-III у цих випадках проводиться за пунктом "в")
плоскостопість 3-го ступеня; відсутність частини стопи на будь-якому її рівні; відсутність, зведення або нерухливість усіх пальців на рівні основних фаланг на обох стопах з їх кігтистою або молоточкоподібною деформацією; укорочення (у тому числі відносне) верхньої кінцівки від 5 до 8 см включно або нижньої кінцівки - від 2 до 5 см включно (огляд військовослужбовців за графами II-III у цих випадках проводиться за пунктом "в");
посттравматична деформація кісток стопи (у тому числі п'яткової кістки зі зменшенням кута Беллера більше 10°) з артрозом у суглобах передплесни II ступеня.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Адвокат, г. Ровно, 6 лет опыта
Общаться в чатеПри мобілізації врахування пункту хвороби відбувається за графами ІІ та ІІІ.
Стаття 23-Б та Стаття 62 «Б» за графами ІІ та ІІІ передбачає - «непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально».
Це означає, що якщо визнають непридатним застосують пункт «А», якщо обмежено придатним, то пункт «Б».
Для обмежено придатним і так існують обмеження по службі:
«Одночасно з постановою ВЛК в індивідуальному порядку з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку, роботи, що фактично виконується, пристосованості до неї того, хто пройшов медичний огляд, у постанові у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі. Особи, визнані обмежено придатними до військової служби, - непридатні до служби у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах. Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах».
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
"ПОЛОЖЕННЯ про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08):
"II. Медичний огляд
1. Загальні положення.. 1.4. Медичний огляд контингентів, зазначених у пункті 1.2 розділу I цього Положення, проводиться в порядку, визначеному таблицею:...
10 Військовозобов'язані, які призиваються та проходять воєнні навчальні (перевірочні) та спеціальні збори осіб рядового та офіцерського складу; призиваються та проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період...II, III (залежно від військового звання), ТДВ "Б", "В", "Г"...".
---
Доброго дня, Дмитре! Якщо особа призивається для служби за видом, родом військ, передбачених даними категоріями ТДВ, застосовується відповідна категорія ТДВ. Якщо не призивається за таким видом, родом військ - застосовується Розклад хвороб.