Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 09 февраля 2023, вопрос №80363

освітній заклад . проблема з тарифікацією, заробітною платою і мобінг зі сторони завуча школи.

добрий день. мені потрібна юридична допомога а освіті і роботі в комунальному закладі ( ліцей) я вчитель. в мене проблеми на роботі із заробітною платою, тарифікацією і мобінг ( будінг) зі сторони завуча ліцею. чи можете Ви домогти в цій сфері ?
якщо так то як до Вас звернутися щоб детальніше пояснити ситуацію і скільки буде коштувати Ваша допомога ?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Аліса!

    1 грудня 2022 року Верховна Рада України прийняла закон про мобінг, який передбачає відповідальність за цькування і приниження на роботі. Читайте в матеріалі ТСН.ua — що означає мобінг.

    Мобінг — це один із різновидів цькування. Цей термін вживають лише тоді, коли йдеться про приниження на роботі. Найчастіше мобінг проявляється як психологічне знущення над колегою чи групою працівників або керівництвом.

    Людина, яка відчуває приниження і цькування на роботі, часто не знає, куди звертатися за допомогою. Варто запам'ятати, що цими питаннями займається Державна служба з питань праці. 1 грудня 2022 року Верховна Рада України прийняла закон про мобінг (№5749), за яким передбачена адміністративна відповідальність за мобінг на роботі.

    Мобінг — це діяння роботодавця або окремих працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його професійної (ділової) репутації у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема, зі застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери, зокрема, що змушує особу недооцінювати власну професійну придатність.

    Таке цькування розглядають як одну з форм дискримінації прав людини в трудових відносинах. Воно може проявитися через економічне, психологічне чи інше насильство з метою приниження гідності співробітника.

    Типовими ознаками мобінгу на роботі є:

    • діяння постійно повторюються;
    • існування чітко визначенних сторін — жертва (потерпілий), кривдник та спостерігач (за наявності);
    • бездіяльність чи дії кривдника, які призводять до приниження, заподіяння моральної шкоди, страху, тривоги або навіть спричиненння соціальної ізоляції потерпілого на роботі, примушування змінити місце роботи.

    Щоб зрозуміти, чи присутній мобінг на вашій роботі, варто звернути увагу на його варіанти:

    • ігнорування працівника, його ізоляція;
    • поширення неправдивих чуток;
    • надмірна прискіпливість;
    • відпускання гострих слів в бік потерпілого;
    • небажана поведінка з сексуальним контентом;
    • донесення керівництву;
    • завдавання матеріальної шкоди.

    Мобінг — яка відповідальність передбачена

    Від початку грудня 2022 року за мобінг на роботі передбачено адміністративну відповідальність. Про це повідомила в телеграм-каналі народна депутатка Юлія Гришина.

    Які саме штрафи чекають на кривдників:

    • за перше правопорушення — штраф 1700-2550 гривень або 20-40 годин громадських робіт;
    • друге та кожне наступне порушення протягом року або коли цькування ведеться групою осіб — штраф 3400-5100 гривень або 40-60 годин громадських робіт.

    При бажанні знати про це більше, натискайте кнопку ""звернутись" біля мого профілю. Охоче Вам допоможу.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, для детальной консультації натискайте кнопку звернутися.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України