Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 10 февраля 2023, вопрос №80435

Де може служити частково придатний у військовий час


Добрий день ! Підкажіть в такому питанні,будь ласка . Чоловік був мобілізований до армії зі статусом частково придатний у військовий час . Зараз в його частині формують штурмові роти. Чи є законна підстава , щоб уникнути участі в цьому формуванні ?
Чи є закон на котрий можно зіслатися у випадку , якщо будуть примусово долучати до бойових підрозділів ?
Дякую за відповідь !

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Анна!

    Визначення обмежено придатної особи є в Положенні про військово-лікарську експертизу, затвердженого Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402,

    Одночасно з постановою ВЛК в індивідуальному порядку з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку, роботи, що фактично виконується, пристосованості до неї того, хто пройшов медичний огляд, у постанові у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі. Особи, визнані обмежено придатними до військової служби, ― непридатні до служби у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах. Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до:

    • служби у частинах (підрозділах) забезпечення;
    • військових комісаріатах;
    • установах, організаціях, навчальних закладах.

    «Виходячи з даного визначення, немає прямої заборони щодо направлення обмежено придатного військовослужбовця в ту частину, яка виконує поставленні їй завдання на нулі, або близько до нього. Це пов’язано з тим, що в законодавстві немає чіткого визначення „бойова частина“», ― зазначив юрист.

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA