Начните консультацию с юристом онлайн
Цікавить, яка можолива відповідальність при поверненні пізніше інваліда? І чи можливий потім повторний виїзд з інвалідом, якщо повернутись пізніше нього в Україну? Ну і чи можливі у майбутньому якісь проблеми іншого характеру (штрафи чи щось таке) при зміні законодавства.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Валерію!
Цікавить, яка можолива відповідальність при поверненні пізніше інваліда?
ЇЇ СТАНОМ НА ЗАРАЗ НЕМАЄ. ТОБТО ЗАБОРОНА ПОВЕРНЕННЯ ПІЗНІШЕ ОСОБИ З ІНВАЛІДНІСТЮ Є, АЛЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВІДСУТНЯ. ВЖЕ ПЕРЕВІРЕНО НА ПРАКТИЦІ.
І чи можливий потім повторний виїзд з інвалідом, якщо повернутись пізніше нього в Україну?
ОТ ТУТ ВЖЕ ПИТАННЯ НЕОДНОЗНАЧНЕ. МАВ СИТУАЦІЮ, КОЛИ ЧОЛОВІК ПОТРАПЛЯВ В "ЧОРНИЙ СПИСОК" ПРИКОРДОННИКІВ, І ВДРУГЕ ЙОГО НЕ ПРОПУСТИЛИ. АЛЕ СПРАВЕДЛИВОСТІ ЗАРАДИ СКАЖУ, ЩО МАВ ТАКОЖ АНАЛОГІЧНУ СИТУАЦІЮ, КОЛИ ЧОЛОВІК ВИЇХАВ І ВДРУГЕ.
МАБУТЬ ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ПУНКТУ ПЕРЕТИНУ ТА КОНКРЕТНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДПСУ.
Ну і чи можливі у майбутньому якісь проблеми іншого характеру (штрафи чи щось таке) при зміні законодавства.
НІ, ЦЕ ВИКЛЮЧЕНО, АДЖЕ ЗАКОН НЕ МАЄ ЗВОРОТНЬОЇ СИЛИ В ЧАСІ, ЦЕ ПОЛОЖЕННЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ.
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141)
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...
Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Валерію!
Згідно закону інвалід не може повернутись в Україну раніше особи, яка його супроводжувала. Проте відповідальності за це не має. Як також не існує механізму повернення додому супроводжуючої особи.
Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, дотримування необхідних кроків перетину тлумачиться наступним чином:
Нацсоцслужба протягом трьох робочих днів після перетину державного кордону організованими групами осіб з інвалідністю, зазначеними в абзаці одинадцятому цього пункту, повідомляє про це МЗС із зазначенням держави подальшого перебування таких осіб.
Після прибуття осіб з інвалідністю, зазначених в абзаці одинадцятому цього пункту, на місце тимчасового перебування за межами України супроводжуючі особи зобов’язані протягом семи робочих днів звернутися до закордонної дипломатичної установи України в державі перебування для взяття таких осіб на консульський облік.
Закордонна дипломатична установа України протягом семи робочих днів зобов’язана через МЗС поінформувати Мінсоцполітики та Нацсоцслужбу про взяття осіб з інвалідністю, зазначених в абзаці одинадцятому цього пункту, на консульський облік. "
Якщо ж Ви порушите зазначені вище правила, то Вам навряд чи вдасться перетинати кордон повторно наступного разу.
Якщо у Вас виникне потреба звернутись до мене персонально для обговорення додаткових питань з цього приводу, натисніть кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь Вам допомогти!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, за це відповідальність не передбачено законом. (повернення особи з інвалідністю раніше особи яка здійснювала супровід)
Відмовити у подалльшову виїзді при виявлені порушення не мають право, не має законних підстав.
ЩО стосується якщо винесуть зміни у закон, то відповідно Конституції України закон зворотньої діє не має, тому якщо ви це зробитиюе раніше ніж приймуть "якісь" зміни це вас не буде стосуваться.
Згідно з статтею 58 Конституції України «закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення».
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...
Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Наразі відповідальність не встановлена, окрім,як адміністративні матеріали складуть (ст. 210 Купап)
За порушення військовозобов'язаними правил військового обліку, на них може бути накладено штраф від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн).
Максимум 1 700 грн та протокол без вас не складуть там необхідно підпис порушника.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Валерію!
Відповідальності за таке незаконне перебування за кордоном на даний момент немає жодної, ні адміністративної, ні кримінальної.
Вся відповідальність, яка існує на даний момент, стосується незаконного виїзду за межі України.
Тому фактично Ви можете безкарно повернутися в Україну без інваліда або продовжувати там перебувати.
Якщо Ви зіткнулися на кордоні з некоректною поведінкою прикордонників, то всі дії по можливості фіксуйте на фото, відео, аудіо, а будь-які звинувачення просіть оформити письмово і надати Вам у вигляді документа.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго! Бережіть себе!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Доброго вечора, Валерий!
ЗА ТАКІ ДІЇ, НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО НЕ АДМІНІСТРАТИВНОЇ НЕ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ, ЩО ВИДНО ЗІ ЗМІСТУ НОРМ ЗАКОНУ:
КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131):
Кримінальний кодекс України | від 05.04.2001 № 2341-III (rada.gov.ua)
Кодекс України про адміністративні правопорушення:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141):
Конституція України | від 28.06.1996 № 254к/96-ВР (rada.gov.ua)
"Стаття 62. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь".
КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, № 9-10, № 11-12, № 13, ст.88):
Кримінальний процесуальний к... | від 13.04.2012 № 4651-VI (rada.gov.ua)
"Стаття 17. Презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини
1. Особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.
2. Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом.
3. Підозра, обвинувачення не можуть ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом.
4. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на користь такої особи.
5. Поводження з особою, вина якої у вчиненні кримінального правопорушення не встановлена обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, має відповідати поводженню з невинуватою особою.
Стаття 18. Свобода від самовикриття та право не свідчити проти близьких родичів та членів сім’ї
1. Жодна особа не може бути примушена визнати свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення або примушена давати пояснення, показання, які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні нею кримінального правопорушення.
2. Кожна особа має право не говорити нічого з приводу підозри чи обвинувачення проти неї, у будь-який момент відмовитися відповідати на запитання, а також бути негайно повідомленою про ці права.
3. Жодна особа не може бути примушена давати пояснення, показання, які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні її близькими родичами чи членами її сім’ї кримінального правопорушення".
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!