Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. Зараз знаходжуся в Польщі. Маю питання щодо спадщини. В березні 2022 року помер мій батько. Він був спадкоємцем, після смерті мами. Маю старшого брата. Писали заяви про відмову від спадщини. Брат знаходиться в Україні, подав заяву на спадщину. Я теж написала і засвідчила її через українське консульство у Польщі. Вислала поштою брату. На жаль, так сталося, що коли брат приніс заяву до нотаріуса, на початку лютого цього року, він йому повідомив, що вже пройшов термін подачі. І тепер я, або мушу їхати в Україну, щоб оформити спадщину, зараз не маю такої можливості, або можу написати заяву про те що не претендую на спадщину, і ще одну (зразки додаю).
Наскільки я розумію, ці заяви потрібні для того щоб в подальшому уникнути судової тяганини за спадщину, але їх оформлення коштує не дешево.
Успадковуємо земельні ділянкі і квартиру. Квартира приватизована на маму, батька (він успадкував її частину і все інше), і на мене та брата.
У нас є усна домовленість про те що брат успадковує ділянки, а я квартиру. Як я розумію, приватизована частина квартири належить мені і не є спадщиною. Тому в зв'язку з даною ситуацією він має оформити все на себе, а потім оформити на мене дарчу на свою частину і на ту що успадкує. І в такий спосіб реалізувати нашу домовленість.
Питання:
1. Чи обов'язково мені писати ці заяви?
2. Чи може брат бути єдиним спадкоємцем і оформити всю спадщину на себе без цих заяв, оскільки я не заявила в належний час своїх прав на спадок? Якщо так, то як це зробити?
PS. Будь ласка, якщо можливо, вкажіть у відповіді номер закону і статті на які можна буде послатися.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Це питання виходить за рамки безоплатної консультації. Тому, якщо Ви хочете почути відповідь на нього, звертайтесь персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь допомогти.
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. Вже цілий ряд років у юридичній практиці України прийнято у випадку непретендування частиною спадкоємців за законом відповідної черги на спадщину здійснювати оформлення в нотаріуса їх відмови від спадщини.
Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правових послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різних правничих послуг, написати тексти юридичних документів чи надати інші правничі послуги.