Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 22 лютого 2023, питання №81112

Бывший муж хочет отказаться от ребенка, что для этого нужно?

Бывший муж не платит алименты уже год и не в состоянии их платить. Какие документы нужны и куда правильно обратиться чтоб все сделать правильно и по закону. Мой муж ( сейчас в ЗСУ) готов удочерить мою дочь.

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Аліса!

    Батько не може відмовитись від дитини, але його можно позбавити батьківських прав в судовому порядку через те, що він систематично не платить аліменти і не займається вихованнім дитини.

    Після того Ваш чоловік може всиновити Вашу дитину. Як варіант, колишній чоловік може дати нотаріально завірену згоду на усиновлення.

    Якщо виникнуть уточнення, звертайтесь до мене особисто, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Алісо!

    Для того, щоб вітчим мав змогу усиновити дитину, рідний батько повинен надати письмову згоду на усиновлення . Заява має бути нотаріально посвідчена.

    У згоді зазначається, що особа надає свою вільну безумовну згоду на усиновлення її дитини. Додатково може бути вказано, що це дія в інтересах дитини, адже дитина вже проживає у новій родині (матері дитини і чоловіка, який бажає її усиновити).

    У заяві можна підтвердити, що батько не заперечує проти зміни прізвища та по батькові сина/доньки та включення запису про особу, якій надається згода на усиновлення дитини як батька до актового запису про народження дитини.

    Також може бути вказане прохання про розгляд справи відповідними уповноваженими органами України та прийняття відповідного рішення за відсутності особи, що надає згоду на усиновлення.

    А позбавлення батьківських прав розглядається як виключний і надзвичайний спосіб впливу на недобросовісних батьків та є крайнім заходом сімейно-правового характеру, який застосовується до батьків, що не забезпечують належного виховання своїх дітей.

    Тому нотаріально засвідченої письмової згоди рідного батька на усиновлення дитини може бути достатньо для усиновлення такої дитини її вітчимом.

    Для усиновлення дитини вітчим звертається з відповідною заявою до Служби у справах дітей за місцем проживання дитини (вони створюються при місцевих та районних адміністраціях). До заяви додаються:

    • копія паспорта громадянина України або іншого документа, що засвідчує особу (у двох примірниках);
    • копія свідоцтва про шлюб;
    • висновок про стан здоров'я заявника;
    • довідка про наявність чи відсутність судимості;
    • копія свідоцтва про народження дитини;
    • письмова згода батьків дитини на усиновлення, засвідчена нотаріусом.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго! Бережіть себе!

    Дерій Владислав Олегович

    Протягом 10 днів з дня подачі всіх документів вони перевіряються, проводиться бесіда, з’ясовується згода дитини на усиновлення (за можливості), перевіряються умови проживання тощо і в результаті готується відповідний висновок про можливість усиновлення.

    Після отримання відповідного висновку (з пакетом поданих Вами документів, що повертаються Вам) Ви подаєте заяву про усиновлення до суду. В цій же заяві можуть бути зазначені клопотання про зміну прізвища та по-батькові дитини.

    Кінець процедури усиновлення – отримання позитивного рішення суду про задоволення Вашої заяви про усиновлення дитини.

    Якщо у Вас виникла необхідність у правовій допомозі - натискайте "Звернутися"

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Відмовитись від дитини неможливо. Якщо Ви цікавитесь з метою звільнення чоловіка або з іншої схожої мети, визначальним є факт утримання, а не батьківстка. А оскільки біологічний батько ніякої участі в утриманні дитини не приймає, довести факт утримання нинішнім чоловіком не складно.

    Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!

    Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України