Начните консультацию с юристом онлайн
Є квартира яку потрібно терміново продати. В ній прописана мати та 3 повнолітніх сина. Сини на даний час проживають не в Україні і не мають можливості приїхати. Які варіанти продажу квартири?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (9)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Романе!
В цілому квартира може продаватись і при умові, що там прописані інші особи. Про це лише потрібно домовитись із покупцем та відобразити в договорі купівлі-продажу. Можливо вказати обов'язок осіб знятись з місця реєстрації, наприклад, в місячний стрко після закінчення воєнного стану.
Але є також варіанти зміни місця реєстрації для чоловіків через Дію. Зробити це можливо онлайн, приїздити до Укра\ни не потрібно.
Вся детальна інформація тут: https://diia.gov.ua/services/deklaruvannya-miscya-...
Також майбутній власник може потім подати позов до суду про зняття таких осіб з реєстрації. Але це вже виключений випадок. Все ж варіант із зміною місця реєстрації через Дію виглядає найюільш привабливо та зручно.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ЄДИНИЙ ВАРІАНТ, ЩОБ СИНИ НАДАЛИ ДОРУЧЕННЯ МАТЕРІ НА ПРОДАЖ КВАРТИРИ.
ДОРУЧЕННЯ МОЖНА ЗРОБИТИ В КОНСУЛЬСКОМУ ВІДДІЛІ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ АБО У МІСЦЕВОГО НОТАРІУСА (ЦЕ ДОРУЧЕННЯ ПОВИННО БУТИ АПОСТІЛІРОВАНО ЗА КОРДОНОМ ТА ПЕРЕКЛАДЕНО НА УКРАЇНСЬКУ МОВУ В УКРАЇНІ ТА ЗАСВІДЧЕНО У НОТАРІУСА В УКРАЇНІ).
Які документи потрібні для оформлення договору купівлі-продажуПерелік документів, які потрібно надати нотаріусу, визначається типом угоди. Зазвичай, до базового списку додається:
- паспорт та ідентифікаційний код кожної зі сторін договору;
- оригінальний документ, що посвідчує право власності на конкретний житловий об’єкт;
- виписка, котра засвідчує відсутність прописаних осіб у квартирі/будинку;
- технічний паспорт;
- документи, що посвідчують сімейний стан і родинні зв’язки 1-го і 2-го ступеня близькості.
Хто досі немає доступу до державних реєстрівПри цьому досі забороняються будь-які операції з житловою й комерційною нерухомістю на окупованих і частково окупованих територіях. Згідно з наказом №473 йдеться про наступні області:
Заборона здійснювати операції з купівлі-продажу нерухомого майна також поширюється на Крим і м. Севастополь.
Власники нерухомості отримали можливість продавати житло, перебуваючи закордоном, але зараз діють жорсткі обмежувальні терміни на використання таких довіреностей.
Генеральна довіреність, видана власником на розпорядження нерухомістю:
Для громадян, які тривалий час перебувають за кордоном, Мінюст передбачив можливість оформлення заяви-підтвердження дії генеральних довіреностей на розпорядження нерухомістю:
Щодо засвідчення довіреностей у іноземних нотаріусів, то Мінюст встановив перелік країн, з яких потрібен переклад завірених документів, але без апостилю: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизія, Молдова, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан, Литва, Естонія, Латвія, Чехія, Угорщина, Польща, Монголія,В′єтнам та КНР.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеНотаріальне посвідчення договору про відчуження нерухомого майна здійснюється виключно за його місцезнаходженням. Відчуження майна за місцем знаходження сторін договору забороняється.
Виключення: Оформлення операцій щодо нерухомого майна, яке знаходиться у місті Києві або Київській області. Посвідчення таких договорів здійснюється виключно нотаріусом, робоче місце якого розташовано у Києві чи Київській області та можливе за місцем знаходження такого майна, або за місцем знаходження юридичної особи, або за зареєстрованим місцем проживання фізично особи - однієї із сторін договору.
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
Добрий день!
Власник житла маєте право "виписати" повнолітніх осіб самостійно без їх згоди.
З набранням чинності Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» від 05.11.2021 № 1871-IX у вищезазначеному питанні відбулися, можна сказати, революційні зміни.
Відтепер власник приватного житла має право «виписати жильців» самостійно без їх згоди та без суду. Для цього потрібно звернутися до найближчого ЦНАПу із заявою про зняття особи (осіб) із задекларованого/зареєстрованого місця проживання та надати документ, що посвідчує особу (у разі особистого звернення) та документ, що підтверджує право власності на житло, в якому задекларовано/зареєстровано місце проживання особи (осіб), що знімається.
У разі подання заяви, законним представником (представником) особи, додатково подаються: документ, що посвідчує особу законного представника (представника); документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (представника), крім випадків, коли заява подається законним представником малолітньої дитини.
Заява може бути подана лише повнолітньою особою або законним представником малолітньої дитини.
При знятті із задекларованого/зареєстрованого місця проживання більше однієї особи разом із заявою власник житла подає документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, окремо щодо кожної особи.
Також передбачено нюанс щодо «виписки» дітей. Якщо власник подає заяву про зняття з реєстрації батьків дитини (або одного з них), дитина також підлягає зняттю з реєстрації. Однак власник не може виписати з житла власних дітей, що цілком зрозуміло.
Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) особи за заявою співвласника житла здійснюється за згодою іншого співвласника житла, яка надається особисто або через представника та підтверджується підписом такого співвласника або його представника у заяві.
Потрібно звернути увагу, що «виписати» одного із співвласників житла без його згоди неможливо.
Якщо ж прописані особи і є співвласниками, "виписати" їх в позасудовому порядку можливо лише за довіреністю від таких осіб. Тобто, особа, яка хоче виписатись, має звернутись до консульства чи нотаріуса за кордоном, підготувати довіреність з право на зняття її з реєстрації, та вислати в Україну особі, яка буде проводити необхідні дії.
Якщо довіреність робиться у нотаріуса, її потрібно проапостилювати, перекласти українською та засвідчити переклад у нотаріуса.
При виникненні додаткових питань натискайте кнопку "Звернутися". Буду радий допомогти.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Доброго вечора, Роман!
РЕЄСТРАЦІЯ В КВАРТИРІ МАТЕРІ ТА 3 ДІТЕЙ, НЕ Є ПЕРЕШОДОЮ ДЛЯ ПРОДАЖУ ДАНОЇ КВАРТИРИ.
ДЛЯ ЦЬОГО СЛІД ОФОРМИТИ ДОГОВІР КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ КВАРТИРИ.
ПРИ ЦЬОМУ, ЗНЯТИ З РЕЄСТРАЦІЇ, МОЖЕ ВЛАСНИК КВАРТИРИ АБО НОВИЙ ВЛАСНИК КВАРТИРИ, ЧЕРЕЗ:
"ДІЮ":
Зняття з місця проживання | Дія (diia.gov.ua)
Тут можна подати заяву про зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання в електронній формі.
Послуга доступна в межах усієї країни, крім м. Херсон.
Зверніть увагу! Військовозобов'язаним послуга доступна лише за наявності окремого номера в Реєстрі військовозобов'язаних.
Як отримати послугу
Онлайн
1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся (якщо вже зареєстровані) у кабінеті громадянина на diia.gov.ua.
2. Заповніть онлайн-форму заяви для отримання послуги.
3. Підпишіть заяву кваліфікованим електронним підписом.
4. Сплатіть адміністративний збір.
5. Заяву буде надіслано на обробку до реєстратора відповідного органу місцевого самоврядування.
Офлайн
1. Зверніться до Центру надання адміністративних послуг або органу реєстрації з такими документами:
1) заява на зняття з реєстрації;
2) військово-обліковий документ;
3) квитанція про сплату адміністративного збору.
Якщо заяву подає представник особи — потрібен документ, що це підтверджує.
В ЦІЛОМУ, ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ДОГОВОРУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ КВАРТИРИ СЛІД КЕРУВАТИСЯ СЛІДУЮЧИМ:
З 24 лютого 2022 року, відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану", в Україні введено режим воєнного стану.Постанова Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 року № 209 "Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану" (далі - постанова) визначає особливості з урахуванням яких в умовах воєнного стану та протягом одного місяця з дня його припинення або скасування проводиться/забезпечується державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація), надання/отримання відомостей/інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у тому числі шляхом безпосереднього доступу до них.
Відповідно до постанови державна реєстрація проводиться виключно:
Наказом Міністерства юстиції України від 01.04.2022 № 1307/5 затверджено Перелік адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану.
Державні реєстратори мають право приймати рішення про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, якщо відповідні обмеження (умови) не передбачено переліком.
Надіслані заявником електронною поштою або за допомогою інших засобів зв’язку документи для державної реєстрації в електронній формі, які подані не у повному обсязі або не відповідають законодавству, не розглядаються, а заявнику протягом трьох робочих днів повідомляється електронною поштою або за допомогою інших засобів зв’язку про повний перелік документів, що повинні бути подані, та/або вимоги законодавства, що повинні бути дотримані.
Державна реєстрація проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна, якщо відповідні обмеження (умови) не передбачено переліком.
Сплата адміністративного збору може підтверджуватися електронною копією (у тому числі скрін-копією) відповідного платіжного документа.
Загальні відомостіВідповідно до статті 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Окрім продавця та покупця в угоді також бере участь нотаріус.Нотаріус виступає ключовою фігурою в підписанні угоди, оскільки він узгоджує всі документи та своїм підписом затверджує здійснення передачі прав власності на нерухоме майно.
Стаття 181 Цивільного кодексу України встановлює, що до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Вимоги до договоруТака угода має відповідати нижченаведеним вимогам:
Предметом договору купівлі-продажу нерухомого майна можуть бути:
- земельні ділянки,
- єдині майнові комплекси,
- житлові будинки (квартири) або інше нерухоме майно.
Право продажу майнаЗа статтею 658 ЦК України право продажу майна, крім випадків примусового продажу, належить власникові.
Іншими словами, це положення законодавтсва означає, що приймати рішення про відчуження майна (визначати його правову долю) має право лише його власник, оскільки за договором купівлі-продажу продавець зобов'язаний передати покупцеві не лише саме майно, а й право власності на нього. Тільки за такої умови у покупця може виникнути відповідне право. Продавець не може передати покупцеві те, на що він сам не має права.
Перелік документів для вчинення правочинуДля продавця:
Договір купівлі-продажу нерухомого майна (графіка)
8.1. Особа віком до 14 років:
8.2. Особа віком від 14 до 18 років:
Для законного представника:
Для покупця:
- Паспорт та ідентифікаційний номер (документ про реєстрацію місця проживання (у випадку ID-картки);
- Паспорт та ідентифікаційний номер дружини/чоловіка покупця (якщо таке має місце);
- Свідоцтво про шлюб (якщо квартира набувається у стані подружжя, у такому випадку, дружина/чоловік дає нотаріально засвідчену згоду на купівлю даної квартири);
- Свідоцтво про зміну прізвища, ім’я, по-батькові (якщо таке має місце).
- У разі продажу земельної ділянки Витяг ДЗК.
Місце реєстрації договору купівлі-продажу нерухомого майнаЗгідно частини 4 статті 55 Закону України " Про нотаріат" місце реєстрації договору купівлі-продажу нерухомого майна:
- за місце знаходженням такого майна;
- за місце знаходженням юридичної особи;
- за зареєстрованим місцем проживання фізичної особи - однієї із сторін відповідного договору.
Перелік документів що посвідчують право власності на нерухоме майноВідповідно до підпункт 1.2 пункту 1 глави 2 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5 документами що посвідчують право власності:на житловий будинок, квартиру, дачу, садовий будинок, гараж, інші будівлі і споруди, що відчужуються, може бути підтверджено, зокрема, одним з таких документів або їх дублікатів:
Процедура оформлення договору купівлі-продажу
Для успішного офрмлення договору повинен бути присутній нотаріус. Він перевіряє наявність всіх обов'язкових документів та завіряє їх, чим затвердить законність угоди. Перш за все, нотаріус готує договір купівлі-продажу будинку, після чого передає його для ознайомлення продавцю та покупцю нерухомості.
Кожна із сторін повинна звернути особливу увагу на правильність даних своїх паспортів, ідентифікаційних кодів та ПІБ. В договорі містяться всі дані, які стосуються нерухомості, включаючи адресу, технічні особливості та ціну. Крім того, обов'язковим атрибутом будь-якого договору має бути точна дата укладення.
Якщо якась із сторін перебуває у шлюбі, в процесі підписання договору повинні бути присутні чоловік/дружина. Вони повинні дати свою письмову згоду на здійснення угоди.
У разі узгодження всіх умов договору та перевірки правильності даних обома сторонами та сплати всіх вищезазначених податків, продавець та покупець підписують його. В свою чергу, нотаріус повинен посвідчити договір, після чого угода може вважатися здійсненою.
Останнім етапом є внесення даних про нового власника до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. На цьому угода купівлі-продажу нерухомого майна може вважатися успішно завершеною.
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всього доброго!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Романе!
Оформлення купівлі-продажу квартири можливе і з прописаними в ній іншими особами. Закон не містить такої вимоги як їхня попередня виписка, але це за умови, якщо покупець не проти такого не зовсім корректного правочину.
Тож, якщо Ви продаєте квартиру правильно було б виписатися з неї Вам та іншим прописаним в ній особам, включно із неповнолітніми дітьми. У разі квартира (будинок) продається не третім особам, а комусь із родичів, і питання про виписку неповнолітньої дитини не стоїть, але вона все ж таки прописана в квартирі, то вам буде потрібно отримати дозвіл органів опіки та піклування на укладення договору.
Якщо квартира (будинок) була придбана в шлюбі, то може знадобитися нотаріальна згода від другого з подружжя на її продаж. Виняток становить нерухомість, яка не є спільною сумісною власністю подружжя.
Якщо є заборгованість про житлово-комунальним послугам її необхідно погасити.
Втім, виписати осіб, якщо навіть вони знаходяться за кордоном, але не проти зняття з реєстрації, зовсім не не проблема! Це легко зробити за допомогою застосунку Дія тут: https://diia.gov.ua/services/znyattya-iz-zareyestr...
Щоб скористатись послугою, необхідні:
Вищезгадані документи повинні мати усі причетні — як власник об’єкту, так і особи, які здійснюють реєстрацію місця проживання.
Як це працює:
Вам також варто знати, що у відповідності із Законом України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» від 05.11.2021 № 1871-IX мати, якщо вона є власником квартири, має право виписати дорослих синів самостійно без їх згоди та без суду. Для цього потрібно звернутися до ЦНАПу із заявою про зняття особи (осіб) із задекларованого/зареєстрованого місця проживання та надати документ, що посвідчує особу (у разі особистого звернення) та документ, що підтверджує право власності на житло, в якому задекларовано/зареєстровано місце проживання особи (осіб), що знімається.
Крім того, якщо мати не є власником квартири, сини також повинні передати нотаріально завірені доручення на продаж квартири. Оформити такі доручення вони можуть в українському консульстві за місцем перебування або у місцевих нотаріусів. В останньому випадку треба обов'язково перекласти отримані документи на українську мову, а переклад завірити теж нотаріально.
Я не буду Вам тут покроково розповідати, що треба робити для продажу квартири - про це Ви можете отримати інформацію у будь-якого компетентного та добросовісного нотаріуса, а якщо Ви скористаєтесь послугами агента по нерухомості, то і в нього!
Проте зверну Вашу увагу на основні проблемні питання укладання договору купівлі-продажу квартир.
До них можна віднести наступні:
Якщо ви хочете укласти попередній договір купівлі-продажу квартири, то нотаріус в такому випадку теж буде вам необхідний, оскільки попередній договір укладається в тій же формі, що й основний.
Окрему проблематику становить відсутність приватизації квартири. Якщо коротко, то приватизація – це переоформлення в свою власність державної або комунальної квартири, яка була видана за ордером.
У деяких випадках «продавці» іноді починають займатися продажем, навіть не перевіривши, чи мають вони право власності на квартиру. У будь-якому разі до того, як починати пошук покупця, варто переконатися в тому, що у вас є правовстановлюючий документ.
У підсумку, стандартний пакет документів при продажу квартири в Україні включає такі документи, як:
Не забуваємо, що з недавнього часу отримати довідку про склад сім’ї стало не так просто. Довідка видається не ЖЕКом, як було раніше, а в центрах надання адміністративних послуг або ж іншими органами реєстрації місця проживання. Вона готується місяць (якщо не займатися прискоренням процедури). Трапляються нерідкі випадки, коли таку довідку відмовляються видавати без запиту нотаріуса.
Для складніших випадків продажу може знадобитися:
Відзначимо, що договір купівлі продажу частки квартири може бути укладений при завчасному повідомленні про продаж інших співвласників квартири. Продати свою частку в квартирі, якщо вона знаходиться у спільній власності без виділення частини (внаслідок приватизації на кілька осіб, наприклад), взагалі неможливо, поки не буде виділена ваша частина з квартири.
УВАГА! З 1 листопада в Україні введені нові податки на продаж нерухомості різних типів. Це передбачено Законом 2600 Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з об'єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому із змінами прийнятими до цього. Новим законом змінено оподаткування продажі нерухомості, розширені види нерухомості та їх оподаткування.
У новому Законі змінюється розмір податку за продаж нерухомості та порядок оподаткування об'єктів, щодо яких сплачено частково ціну та зареєстровано обтяження речових прав на користь покупця та від оподаткування ПДВ звільняються операції щодо деяких об'єктів.
Таким чином, в Законі відбулися такі зміни:
Без змін залишилось наступне:
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім!
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Закон України " Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1871-20#n363):
" Стаття 1. Сфера дії Закону...
3. Декларування місця проживання, реєстрація місця проживання (перебування) особи не є підставою для набуття такою особою права володіння, користування чи розпорядження житлом (у тому числі не є підставою для вселення чи визнання за особою права на проживання та/або права користування житлом), про проживання в якому особа повідомила...
Стаття 18. Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування)
1. Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у разі звернення до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг за місцем задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється:...
2) за заявою власника житла приватної форми власності, поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано або задекларовано в житлі, що належить власнику на підставі права власності. У разі подання власником житла заяви про зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) батьків або інших законних представників дитини чи одного з них така дитина підлягає зняттю із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) разом із її батьками або іншими законними представниками чи одним із них...".
ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):
"Стаття 319. Здійснення права власності
1. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд...
Стаття 369. Здійснення права спільної сумісної власності
1. Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
2. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників, якщо інше не встановлено законом...
Згода співвласників на вчинення правочину щодо розпорядження спільним майном, який підлягає нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, має бути висловлена письмово і нотаріально посвідчена.";
"Стаття 242. Представництво за законом
1. Батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей..".
Закон України " Про охорону дитинства" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2402-14#n203):
" Стаття 18. Право дитини на житло...
Діти - члени сім’ї наймача або власника жилого приміщення мають право користуватися займаним приміщенням нарівні з власником або наймачем.
Органи опіки та піклування зобов’язані здійснювати контроль за додержанням батьками або особами, які їх замінюють, майнових та житлових прав дітей при відчуженні жилих приміщень та купівлі нового житла.".
---
Доброго ранку, пане Романе! По-перше, мати, якщо вона є одноосібною власницею квартири, то має право як на зняття синів з реєстрації місця проживання у квартирі, так і на продаж квартири. При цьому, якщо є сини малолітнього (до 14 років) або неповнолітнього віку (до 18 років), необхідна згода органу опіки та піклування (Служби у справах дітей). По-друге, якщо сини є співласниками квартири, то необхідна їх нотараільно посвідчена згода (окремо) як на зняття інших спвіласників (включно з матір'ю) з реєстрації місця проживання, так і на згоду на продаж квартири. При цьому, повнолітні сини, крім того, мають видати нотаріально посвідчену довіреність матері на продаж квартири, а щодо малолітніх і неповнолітніх синів мати діє як їх законний представник - самостійно і без додатокових повноважень. По-третє, як передбачено ст.18 Закону про реєстрацію місця проживання, зняття з реєстрації здійснюється через орган реєстрації або ЦНАП - використання застосунку "Дія" не передбачено.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Якщо спільна часткова власність без виділення частки у окреме майно, то частку свою необхідно виділити з отриманням документів , переважно через суд.
Якщо спільна часткова власність і документи на частку оформлені то подарувати свою частку зможе без згоди інших.
Якщо продає то нотаріальна згода інших співласників необхідна , а також переважне право купівлі частки продавця мають інші співласники , яких треба кожного повідомити рекомендованим листом з врученням про намір продати і якщо протягом 30 ти днів , жодна сторона не виявить бажання придбати шляхом активних дій чи письмово , власник має право продати будь-якій особі.
Нотаріальні згоди згоди можна оформити у консульстві та направити уповноваженій особі в Україну, якщо власником є неповнолітня особа , треба отримати дозвіл від представника дитини ( опікуна та органу у справах дітей , аби права дитини не були зменшені , або порушені.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Щодо Вашого питанням
Варіант продаж за довіреністю
Генеральна довіреність, видана власником на розпорядження нерухомістю:
Для громадян, які тривалий час перебувають за кордоном, Мінюст передбачив можливість оформлення заяви-підтвердження дії генеральних довіреностей на розпорядження нерухомістю:
Щодо засвідчення довіреностей у іноземних нотаріусів, то Мінюст встановив перелік країн, з яких потрібен переклад завірених документів, але без апостилю: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизія, Молдова, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан, Литва, Естонія, Латвія, Чехія, Угорщина, Польща, Монголія,В′єтнам та КНР.
Перелік документів, які можуть вимагати нотаріуси для проведення угоди купівлі-продажу нерухомості за генеральною довіреністю.
Удачі