Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 07 березня 2023, питання №81821

Как вступить в наследство.

Доброго дня. Загинув мій брат на війні, в нього залишились діти неповнолітні. В мене з братом залишилось майно від померлих батьків, питання таке, я як сестра і донька померлих маю право на долю цього майна тобто частину брата. що успадкували ми з покійним від батьків? Цікавить тільки те майно брата що ми успадкували від батьків. Дякую за відповідь.

Відповіді юристів (6)

    Гордієнко Юрій Петрович
    Гордієнко Юрій Петрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Доброго дня, Валентина!

    "Частина брата", яку він успадкував нарівні із Вами після померлих батьків, стала вже його власністю. І на цю "частину", як і інше, належне йому майно, спадкоємцями першої черги є його діти, і дружина (якщо на момент загибелі він був у шлюбі)...

    Для отримання більш детальної консультації натискайте кнопку "Звернутися" поряд з моїм фото...

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Тут потрібно розбиратись. Якщо Ваш брат при житті успдакував і отримав свідоцтво про право на спадщину, зараз у першу чергу спадкоємцями будуть його діти.

    Втім, краще це обговорювати в телефонному режимі.

    Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!

    Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Валентина!

    Якщо брат успадкував майно батька, то його спадкоємцями є діти.

    Якщо ні, то треба знати більше деталей.

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки

    • Валентина Клієнт рік тому

      Доброго дня. Ні наш батько нічого брату не залишив. Мама з батьком не були в шлюбі, брат був на батька оформлений а на мене мама була одиноко мамою. Батько помер йще 2000 р. А мама в 2015р.після смерті мами я зробила спадщину на себе і на брата по совісті. Але ж він не в чому і ніде не був присутній. За матір'ю доглядала я. А тепер брата колишня дружина хоче все майно брата. Але ж я не проти тільки щоб залишити мені те що дісталося від мами. Дякую за відповідь. Що порадите.

      • Айвазян Юрий Климентьевич
        Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

        Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

        Спілкуватися у чаті

        Натисніть кнопку "звернутись" біля мого фото. Поговоримо, бо по опису не дуже все зрозуміло.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Доброго вечора. Якщо брат успадкував спадщину після його батька і спадкування було оформлене в нотаріуса, то він отримав великі права на спадщину, навіть якщо він не переоформив успадковане на себе. В такому випадку успадковане братом входить до спадщини після смерті брата. Спадкоємцями першої черги є діти, другий з подружжя та батьки. Якщо Ваш брат не мав дітей, то спадкувати після нього може його дружина.

    Після смерті батька, якщо ніхто не подавав заяви нотаріусу, спадщину після нього мала автоматично успадкувати матір, якщо вона проживала разом з батьком і була прописана там само.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів тощо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України