Начните консультацию с юристом онлайн
Коротко поясню ситуацію.
Особі 21 рік, паспорт не робили. Проживає особа не за місцем прописки і змоги поїхати туди зробити паспорта немає. Декілька разів їздили в місцевий органі внутрішніх справ і ніякого результату. Перший раз вони послали нас за місцем прописки, другий раз вони сказали що почитають устав, чи мають вони право робити паспорт в такій ситуації. Потім в телефоній розмові вони сказали привезти в якості свідків 4 рідних людини (маму, папу і т.д) і писати пояснювальній чому досі немає паспорта до 21 віку, і бажано мати якийсь документ для підтвердження особи, атест чи щось подібне. Всі побідні документи згоріли за місцем прописки в наслідок війни.
Які доменти зараз є на руках:
Свідотсво про народження.
Індефікаційник код
Додаток 13
ну і 4 свідка також є.
• Наскільки компетентними і правомірними є дії органі внутрішніх справ, чи вони просто хочуть "хабара"?
• Яка саме на даний час процедура отримання паспорта не за місцем прописки в данній ситуації?
• Які документи потрібно мати для отримання паспорту в іншому місті, якщо особа не може поїхати за місцем прописки?
• Чи передбачені якісь обмеження для отримання паспорту особою, яка проживає в Україні не за місцем прописки?
• Чи є можливість подати заяву на отримання паспорту в онлайн-режимі?
• Чи передбачений якийсь штраф за несвоєчасне оформлення паспорта?
• Чи є необхідність у свідках для оформлення паспорту особі, яка вже досягла 21-річного віку?
• Куди звертатись в разі відмови в отримані паспорта в нашій ситуації?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Хотів вибрати "VIP-консультацію" за 250грн але декілька днів не працює оплата на сайті, тому можу перевезди гроші на карту, за і найточнішу відповідь. Дякую!
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Вадиме!
Подавати документи для оформлення паспорта потрібно до територіального органу/територіального підрозділу Державної міграційної служби. До компетенції МВС дане питання не входить.
Пунктом 20 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою КМУ 25.03.2015 №302, визначено, що документи для оформлення паспорта подаються особою до територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС, уповноваженому суб’єкту за місцем звернення особи. Тобто, Ви можете подавати документи за місцем фактичного проживання. Обмежень немає.
Тобто, якщо Вам 21 рік і Ви вперше оформляєте паспорт, то потрібно провести процедуру встановлення особи. Необхідність у свідках буде залежити від того, чи достатньо буде у Вас документів для підтвердження Вашої особистості.
У разі відсутності документів з фотокарткою/відцифрованим образом обличчя особи, отриманих з державних, єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, та за результатами перевірок, за якими особу не ідентифіковано, проводиться процедура встановлення особи шляхом опитування свідків, які були зазначені заявником. Свідками можуть бути дієздатні один із членів сім’ї особи (у тому числі колишня дружина/чоловік), близька особа або сусід, які досягли 14-річного віку та мають документи, що посвідчують особу, які підлягають обов’язковому пред’явленню. Для підтвердження того, що особа є членом сім’ї або близькою особою, подаються документи, що посвідчують відповідні факти (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про народження, рішення суду та інші документи). У разі відсутності зазначених документів такі відомості перевіряються за наявними даними державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій. Для підтвердження зареєстрованого місця проживання сусіди особи подають довідку про реєстрацію місця проживання, видану органом реєстрації в установленому законодавством порядку, або витяг з реєстру територіальної громади, а в разі їх відсутності такі відомості перевіряються за наявними даними відомчої інформаційної системи ДМС або за відомостями, внесеними до документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документа, що посвідчує особу та підтверджує спеціальний статус. За результатами опитування свідків складається акт встановлення особи за формою, визначеною МВС. У разі встановлення працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС факту невідповідності відомостей, що містяться в документах, поданих заявником та/або свідками, відомостям, що містяться в наявних обліках ДМС, інших державних та єдиних реєстрах, інших інформаційних базах, що перебувають у власності держави, процедура встановлення особи не проводиться.
План дій у разі відмови в оформленні паспорта залежить від підстав. Якщо особу не встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи, тоді потрібно отримати рішення суду про встановлення особи.
Паспорт, який оформлюється вперше, видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання.
У випадках оформлення паспорта вперше особам, які досягли 18-річного віку, у зв'язку із проведенням процедури встановлення особи строк оформлення паспорта продовжується до двох місяців (пункт 43 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України).
Стаття 197 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»
Проживання без паспортаПроживання громадян, зобов’язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, проживання без реєстрації – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Вадиме!
Тут дійсно треба детально вивчати Вашу ситуацію! Але ось попередні відповіді на Ваші питання:
Без попереднього ознайомлення з деталями того, що відбувається, сказати важко. Скорше за все, що це звичайна бюрократична волокіта, а може цн пов'язано якось із фактом невизначенності з громадянством.
Документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта подаються до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноважених суб’єктів.
Випадки подання документів для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта лише до територіального органу/територіального підрозділу ДМС:
Для оформлення паспорта заявник подає такі документи:
Жодних рбмежень з цього приводу не передбачено! Можна отримати паспорт, як за місцем прописки, так і за місцем реєстрації ВПО!
Така можливість на жаль законом не передбачена. Принаймні поки що...
Відсутність паспорту є адмінінстративним правопорушення і передбачено статтею 197 КУпАП - проживання без паспорта:
Проживання громадян, зобов'язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання чи перебування - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В той же час штрафів за невчасне подання документів саме на id-картку немає. Ви оплачуєте лише вартість паспорта.
Причина такої вимоги мені не розуміла. Треба мати більше інформації.
• Куди звертатись в разі відмови в отримані паспорта в нашій ситуації?
В такому разі можна оскаржувати дії територіального міграційного органу в адміністративному порядку або звертатись до суду.
Отримати паспорт особа має повне право! Я допоможу Вам довести це до успішного кінця!
Раджу звернутись до мене персонально, натиснувши конпку "звернутись" біля мого фото. Тільки в цьому випадку зможу проаналізувати Вашу ситуацію детально та надати всі необхідні реком ендації!
Вдачи Вам!