Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 15 березня 2023, питання №82268

Оформление доверенности на территории другой страны

Уважаемые юристы! Может у кого-то из вас были случаи в практике,подобные моему,подскажите пожалуйста, в каком Именно посольстве(консульстве) гражданин Украины может оформить доверенность своему родственнику, гражданину Украины на территории России в последнее время (2022-2023)? В литовском посольстве мне ответили отказом,жду ответа из посольства Молдовы.

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Людмила!

    Оформити довіренність громадянину України Ви можете в будь якому українському консульстві.

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Людмила Клієнт рік тому

    Уважаемый Юрий! К сожалению, все украинские консульства в России не работают.Поэтому я ищу вариант в консульстве третьей страны.

    • Айвазян Юрий Климентьевич
      Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

      Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

      Спілкуватися у чаті

      Як раз це я і мав на увазі: в будь якому українському консульстві не в РФ. Це ж зрозуміло!

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Людмило!

    Громадяни України, які тимчасово перебувають або постійно проживають за кордоном, можуть реалізувати свої законні права та інтереси шляхом видачі довіренності, яка може бути посвідчена:

    1) консульством (або дипломатичним представництвом) України за кордоном;

    2) нотаріусом іноземної держави.

    Перелік кроків, які необхідно здійснити для вчинення нотаріальної дії в дипломатичному представництві:

    1. Записатись на прийом за допомогою онлайн-форми https://online.mfa.gov.ua, обравши у відповідному розділі необхідну нотаріальну дію.

    2. Підготувати в електронному вигляді проект документу (довіреності, заяви) у форматі Word та бути готовим у день вчинення нотаріальної дії відправити його на вказану консулом електронну адресу.

    3. Особисто прибути в консульство у запланований день з такими документами:

    - паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) або паспорт громадянина України (внутрішній паспорт) + копії;

    - реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі оформлення довіреності) + копія;

    - копія паспорта представника (у разі оформлення довіреності);

    - інші документи залежно від характеру нотаріального документа (наприклад, копії документів про право власності на рухоме/нерухоме майно – у разі оформлення довіреності на розпорядження майном; копія свідоцтва про народження, про смерть, про шлюб – якщо довіреність/заява стосується оформлення/прийняття спадщини, неповнолітньої дитини тощо).

    4. Оплатити консульський збір

    У разі ігнорування перелічених вище кроків - нотаріальна дія не вчиняється.

    Також Ви можете звернутися до нотаріуса на території Литви, оформити довіренність з перекладом та засвідчити спеціальним штампом "Apostille"(апостиль) ,проставленим компетентним органом держави, в якій було складено документ.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України