Начните консультацию с юристом онлайн
Уважаемые юристы, здравствуйте!
Я являюсь многодетным отцом 6 детей (3 родных и 3 - моей ГРАЖДАНСКОЙ жены от 1 брака). Мы на данный момент в пребываем Чехии, мне по делам нужно ненадолго вернуться в Украину но непонятно как потом вернуться в Чехию к семье.
Отсюда вопросы –
Можно ли выехать из Украины просто с 3 свидетельствами о рождении детей.
Если нет (слышал что могут развернуть без удостоверения многодетного отца) - могу ли я получить удостоверение если у моей гражданской жены уже есть подобное свидетельство (многодетная мать) с вписанными в него 6 детьми ?
Что для этого нужно и сколько времени займет этот процесс?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (9)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, ви маєте право на перетин кордону. Трьох свідоцтв про народження буде достатньо.
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, 19 лет опыта
Добрый день Максим.
Правилами пересечения государственной границы гражданами Украины https://ips.ligazakon.net/document/view/KP950057?a... предусмотрена возможность пересечь границу как сопровождающему детей так и самому без детей.
В частности пунктом 2-6 Правил предусмотрено следующее:
"2-6.В случае введения на территории Украины чрезвычайного или военного положения право на пересечение государственной границы, кроме лиц, указанных в пунктах 2-1 и 2-2 настоящих Правил, также имеют другие военнообязанные лица, которые не подлежат призыву на военную службу во время мобилизации. Эта норма не распространяется на лиц, определенных в абзацах втором - восьмом части третьей статьи 23 Закона Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации", а также пункте 2-14 настоящих Правил".
Статьей 23 Закона Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации" предусмотрено что не подлежат призыву женщины и мужчины, на иждивении которых находятся трое и более детей в возрасте до 18 лет.
Таким образом для пересечения границы Вам достаточно свидетельств о рождении детей или нотариально заверенных копий. Соответствующие разъяснения предоставляла Госпогранслужба Украины.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Максиме!
Ви можете спокіно повернутись до Україним та пізніше виїхати знову! Вам немає чого турбуватись з цього приводу, бо,
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в ній зазначено:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;"
Згідно останніх роз'яснень ДПСУ за змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Зокрема, абзацом четвертим ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, як жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
Таким чином, визначальним фактором є не батьківство, а саме утримання трьох і більше дітей.
Отже, для перетину кордону на даній підставі необхідно надати підтверджуючі документи на утримання трьох і більше дітей віком до 18 років.
Такими документами, що підтверджує самостійне виховання дитини згідно з приписами Сімейного кодексу України можуть бути:
1)свідоцтва про народження дітей (трьох і більше);
або
2) посвідчення батька багатодітної сім’ї;
або
3) рішення суду про позбавлення одного з батьків батьківських прав;
або
4) свідоцтво про смерть матері дитини;
або
5) рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав;
або
6) рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою;
або
7) рішення суду про оголошення матері померлою.
Для чоловіка, який є батьком трьох і більше дітей, можна перетинати кордон без дітей, за наявності зазначених документів або їх нотаріально завірених копії.
Також слід врахувати, що якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною ( дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей).
Підтверджуючими документами можуть бути:
рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей) та довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів, тощо".Свідоцтво багатодітного батька для перетину кордону необов'язкове.
Як хочете порадитись зі мною з цього приводу персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Максиме!
Для перетину кордону Вам необхідно надати підтверджуючі документи на утримання трьох і більше дітей віком до 18 років.
Згідно роз'яснень Державної прикордонної служби України https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko... у Вашому випадку такими документами, що підтверджують самостійне виховання дітей згідно з приписами Сімейного кодексу України можуть бути:
1)свідоцтва про народження дітей (трьох і більше);
або
2) посвідчення батька багатодітної сім’ї.
Також краще мати свідоцтво про шлюб.
Для чоловіка, який є батьком трьох і більше дітей, можна перетинати кордон без дітей, за наявності зазначених документів або їх нотаріально завірених копії.
Також слід врахувати, що якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною ( дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей).
Якщо бажаєте оформити посвідчення батька багатодітної сім'ї - ознайомтесь за посиланням https://guide.diia.gov.ua/view/ustanovlennia-statu...
При виникненні додаткових питань Ви можете телефонувати до Адміністрації ДПС України на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків з мобільного) - 1598.
Якщо Вам не дозволяють перетнути кордон Ви повинні вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.
Відмовити Вам можуть лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови.
Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго! Бережіть себе!
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
3 свідоцтва дітей де вас записано батьком , а також паспорту закордонного вистачить Вам для вільного перетину кордону.
Окремо зазначу, що для перетину кордону, виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.
Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника)
посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований за погодженням з Мінекономіки, установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або
висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі)
Крім того обмеження не стосуються осіб:
на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або
які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або
на утриманні яких є дитина з інвалідністю., або особа з інвалідністю до 23 років.
А також тих, хто є:
усиновителем
опікуном, або
які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.
З 29.07.22
військовозобов'язані жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії росії у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану. ( треба мати довідку , що родич загинув саме від виконання бойових завдань медичної експертизи про причинно -наслідковий зв язок загибелі.)
Додаткові підстави:
Згідно з постановою від 20 травня 2022 р. № 615 під час війни можуть виїжджати за кордон водії, залізничники та спортсмени.
КМУ постановою від 10 лютого 2023 року №119 доповнення:
---
Вам треба мати копію довідки МСЕК про Вашу інвалідність чи інвалідність родичанад яким ви здійснюєте опіку , чи постійний догляд (за висновком ЛКК згідно довідки органу соц. Захисту як доглядач з відповідними виплатами), або висновок про термінове лікування закордоном та військовий квиток де вказано про відстрочку, або довідку про це, також паспорт закордонний
Таке формулювання може дати підставу для відстрочки з правом виїзду, візьміть на ВЛК всі медичні документи оригінали та копії , копії залиште у них в тцк сп.
або домагатися висновку ВЛК про непридатність з виключенням з обліку
Нові правила перетину з 07.11.22
https://dpsu.gov.ua/ua/peretinannya-derzhavnogo-kordonu-pid-chas-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu-pitannya-vidpovid/
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Максиме!
Я являюсь многодетным отцом 6 детей (3 родных и 3 - моей ГРАЖДАНСКОЙ жены от 1 брака). Мы на данный момент в пребываем Чехии, мне по делам нужно ненадолго вернуться в Украину но непонятно как потом вернуться в Чехию к семье.
Отсюда вопросы –Можно ли выехать из Украины просто с 3 свидетельствами о рождении детей.
ТАК, МОЖЛИВО. АЛЕ Я Б ВАМ ЩЕ ПОРАДИВ, ОКРІМ СВІДОЦТВ ПРО НАРОДЖЕННЯ ДІТЕЙ, ОТРИМАТИ ДОВІДКИ З КОНСУЛЬСТВА ПРО ТЕ, ЩО ДІТИ ПЕРЕБУВАЮ НА КОНСУЛЬСЬКОМУ ОБЛІКУ ЗА КОРДОНОМ. ПО ДОКУМЕНТАМ ЦЕ НЕ ОБОВ'ЯЗКОВО, АЛЕ ІНКОЛИ ПРАКТИКА ЗМУШУЄ ПЕРЕСТРАХОВУВАТИСЬ.
Если нет (слышал что могут развернуть без удостоверения многодетного отца) - могу ли я получить удостоверение если у моей гражданской жены уже есть подобное свидетельство (многодетная мать) с вписанными в него 6 детьми ?Что для этого нужно и сколько времени займет этот процесс?
ПОСВІДЧЕННЯ БАГАТОДІТНОГО БАТЬКА НЕ Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ. ТА І ВИ НЕ ЗМОЖЕТЕ ЙОГО ОТРИМАТИ ШВИДШЕ, АНІЖ ЗА МІСЯЦЬ. ЗА ТАКИХ УМОВ Я Б ВАМ РАДИВ ВЗЯТИ ІЗ СОБОЮ СВІДОЦТВО ПРО ШЛЮБ ТА ПОСВІДЧЕННЯ БАГАТОДІТНОЇ МАТЕРІ.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий день!
ТАК, ЦЕ МОЖЛИВО.
ЗА ПОВІДОМЛЕННЯМ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ПЕРЕДБАЧЕНО ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ТАКИМИ ПІДСТАВАМИ:
Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
"ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):
"..2-1.. Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2-2 цих Правил, на підставі довідки про перебування таких осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2-2 цих Правил, на консульському обліку, документів (їх нотаріально засвідчених копій), що дають право на виїзд, які передбачені відповідно в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, та документів, зазначених у пункті 2 цих Правил...
2-2..супровід дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, що встановлені МОЗ,...
2-3.. Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону. При цьому в разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану рішення щодо надання дозволу на виїзд за межі України особі чоловічої статі, яка супроводжує дитину, яка не досягла 16-річного віку, приймається з урахуванням приналежності супроводжуючої особи до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у неї підтвердних документів.".
--- Доброго дня, пане Максиме! Ситуація суперечлива і не визначена Правилами перетинання кордону. З одного боку, для Вашого самостійного виїзду з України після в'їзду необхідні довідки Консульства України у країні перебування дітей зараз про взяття їх на консульський облік. З іншого боку, наведене положення п.2-1 Правил не передбачає здорових дітей, тобто не передбачає права самостійного виїзду у Вашому випадку. Разом з тим, за роз'ясненням ДПС (https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko... - питання: "Виїзд чоловіка, який є батьком трьох і більше дітей..") виїзд такого батька за кордон дозволено, більше того, без дітей; а отже має бути дозволено і самостійний виїзд (але довідкою про консульський облік дітей я б радив не нехтувати).
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Щодо Вашого питанням
Для чоловіка, який є батьком трьох і більше дітей, можна перетинати кордон без дітей, за наявності зазначених документів або їх нотаріально завірених копії.
Також слід врахувати, що якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною ( дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей).
Підтверджуючими документами можуть бути:
рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей) та довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів, тощо.Отже, для перетину кордону на даній підставі необхідно надати підтверджуючі документи на утримання трьох і більше дітей віком до 18 років.
Документами, що підтверджує самостійне виховання дитини згідно з приписами Сімейного кодексу України можуть бути:
1)свідоцтва про народження дітей (трьох і більше);
або
2) посвідчення батька багатодітної сім’ї;
Удачі