Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Підприємницьке право, 02 квітня 2023, питання №83274

Договір підпис віддалено

Добрий день. Будь-ласка відповіште мені дуже простими словами як підписати договір з замовником ВІДДАЛЕНО.
Я знаю про дія підпис та як підписувати електронно, але не розумію як це зробити двом особам.

Тобто я підпишу, скину файл в цьому підписанному форматі замовникові, але як він його відкриє цей файл та підпише і так щоб я був в цьому впевнений?

Або є якісь інші способи? Буду дуже вдячний, дякую!)

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Іване!

    Метою підписання договору є необхідність ідентифікації підписанта, підтвердження згоди підписанта з умовами договору, а також підтвердження цілісності даних в електронній формі.

    Це означає, якщо ми маємо електронну форму договору, то і підписувати його потрібно електронним підписом.

    Згідно з частиною першою статті 12 Закону України «Про електронну комерцію» моментом підписання електронної договору є використання:

    • електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», за умови використання засобу електронного цифрового підпису усіма сторонами електронного правочину;
    • електронний підпис одноразовим ідентифікатором, визначеними цим Законом;
    • аналога власноручного підпису (факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, іншого аналога власноручного підпису) за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідних аналогів власноручних підписів.

    Створення окремого електронного договору у вигляді окремого електронного документа вимагає не кожна електронна правова угода. Тобто, це означає, що електронний договір можна укласти в спрощеній формі, а можна класично – у вигляді окремого документа.

    Електронний договір, крім визначених Цивільним кодексом України істотних умов для відповідного виду договору, може містити інформацію про:

    • технологію (порядок) укладення договору;
    • порядок створення та накладання електронних підписів сторонами договору;
    • можливість та порядок внесення змін до умов договору;
    • спосіб та порядок прийняття пропозиції укласти електронний договір (акцепту);
    • порядок обміну електронними повідомленнями та інформацією між сторонами під час виконання ними своїх зобов’язань;
    • технічні засоби ідентифікації сторони;
    • порядок внесення змін до помилково відправленого прийняття пропозиції укласти електронний договір (акцепту);
    • посилання на умови, що включаються до договору, шляхом перенаправлення (відсилання) до іншого електронного документа і порядок доступу до такого документа;
    • спосіб зберігання та пред’явлення електронних документів, повідомлень, іншої інформації в електронній формі та умови доступу до них;
    • умови виготовлення та отримання паперових копій електронних документів;
    • можливість вибору мови, що використовується під час укладення та виконання договору;
    • інші відомості.

    Електронний договір укладається шляхом пропозиції його укласти (оферти) однією стороною та її прийняття (акцепту) другою стороною.

    Відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти електронний договір, про її прийняття (акцепт) може бути надана шляхом:

    • надсилання електронного повідомлення особі, яка зробила пропозицію укласти електронний договір;
    • заповнення формуляра заяви (форми) про прийняття такої пропозиції в електронній формі;
    • вчинення дій, що вважаються прийняттям пропозиції укласти електронний договір, якщо зміст таких дій чітко роз’яснено в інформаційній системі, в якій розміщено таку пропозицію, і ці роз’яснення логічно пов’язані з нею.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку «звернутись» біля мого профілю. Радо на них відповім!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Богданов Микита
    Богданов Микита рік тому

    Юрист, м. Київ, 10 років досвіду

    Доброго ранку. Якщо простими словами, то в документі потрібно два підписи. Спочатку документ завантажує на сайт Дія одна сторона та підписує його, потім передає іншій стороні. Де також цей файл завантажують на сайт Дію, та підписує інша сторона. Таким чином файл буде мати два підписи.Інструкція за посиланням https://business.diia.gov.ua/handbook/elektronnij-...

    Також є спеціальні сервіси документообігу (Медок, вчасно, ЕДІН і тд). Там також можливо підписати документи в електронному вигляді по черзі.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України