Начните консультацию с юристом онлайн
Військовий мобілізований, звільнений за станом здоров я (тяжке поранення). Є висновок влк про непридатність з виключенням з військового обліку. На які виплати може розраховувати?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (8)
Юрист, г. Киев, 6 лет опыта
Яка підстава визнання непридатним військовослужбовця?
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Тетяно!
Військовий має право на отримання одноразової грошової допомоги у разі поранення (контузії, травми або каліцтва) в разі встановлення групи інвалідності або втрати працездатності в період проходження військової служби згідно ст.16 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»
Але спочатку йому потрібно пройти медико-соціальну експертну комісію та отримати висновок про інвалідність або часткову втрату працездатності.
Для звільнених з військової служби направлення на МСЕК видає районний ТЦК та СП (військкомат).
Документи, які необхідно подати до МСЕК:
Коли у Вас на руках буде довідка МСЕК про інвалідність або часткову втрату працездатності – тоді необхідно звернутись до ТЦК з заявою про виплату одноразової грошової допомоги та підготувати всі необхідні документи, а саме:
Всі копії завіряються у військовому комісаріаті (військовій частині), який приймає документи для виплати одноразової допомоги.
Розмір одноразової грошової допомоги
Розмір одноразової грошової допомоги напряму залежить від встановленої групи інвалідності/ ступеню втрати працездатності військовослужбовця.
І групи інвалідності внаслідок виконання обов’язків військової служби (захисту Батьківщини) передбачена виплата у розмірі 400-кратного прожиткового мінімуму на 1 січня календарного року (1 073 600 гривень у 2023 році);
ІІ групи інвалідності – 300 – кратного прожиткового мінімуму на 1 січня календарного року (805 200 гривень у 2023 році);
ІІІ групи інвалідності – 250 – кратного прожиткового мінімуму на 1 січня календарного року (671 000 гривень у 2023 році).
Встановлення ступеню втрати працездатності – у розмірі, що визначається у відсотках від 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року (максимальний розмір 187 880 гривень у 2023 році).
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!
Адвокат, г. Ровно, 6 лет опыта
Общаться в чатеПри звільненні з військової служби військовослужбовець має право на отримання наступних виплат:
Перелік виплат належних військовослужбовцю при звільненні як і склад грошового забезпечення в кожному окремому випадку може бути різним
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Тетяно!
Військовий мобілізований, звільнений за станом здоров я (тяжке поранення). Є висновок влк про непридатність з виключенням з військового обліку. На які виплати може розраховувати?
ЯКЩО ЗВІЛЬНЕННЯ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ СПРИЧИНЕНЕ ОТРИМАНИМ ПОРАНЕННЯМ ТА ОТРИМАНО ВИСНОВОК ПРО НЕПРИДАТНІСТЬ З ВИКЛЮЧЕННЯМ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, ТОДІ Є ПОВНЕ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ОДНОРАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ. АЛЕ ДЛЯ ЦЬОГО ОБОВ'ЯЗКОВО ПОТРІБНО ПРОЙТИ МСЕК.
Питання виплати одноразової грошової допомоги у зв’язку з пораненням визначено Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 № 975 (далі – Порядок).
Відповідно до пункту 3 Порядку днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є:
у разі встановлення інвалідності – дата, зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії, а у разі повторного огляду та зміни групи інвалідності – дата, зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії про первинне встановлення інвалідності;
у разі встановлення ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності – дата, зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії.
Військовослужбовець, якому виплачується одноразова грошова допомога у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення йому інвалідності, подає уповноваженому органу такі документи:
До заяви додаються копії:
ТАКОЖ З НИМ ПОВИННІ ПОВНІСТЮ РОЗРАХУВАТИ ЗА ВІДПУСКНІ ДНІ ТА ДНІ, КОЛИ ВІН ПЕРЕБУВАВ НА ЛІКУВАННІ. ПОВИННІ БУЛИ ВИПЛАЧУВАТИ 100 ТИС.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
что должны получить военный в зависимости от вида прохождения службы: Освобождение из контрактной службы 1. Денежное обеспечение и за участие в ООС/АТО за предыдущий месяц и за все дни текущего месяца включительно день освобождения
; 2. Денежную компенсацию за неиспользованные дни ежегодного основного отпуска одновременно с выплатой денежной помощи для оздоровления, если она не была выплачена раньше;
3. Если военнослужащий имеет выслугу 10 лет и старше, и освобождается в связи с окончанием контракта, ему выплачивается одноразовая денежная помощь в размере 50 процентов месячного денежного обеспечения за каждый полный календарный год службы; В случае освобождения из контракта за состоянием здоровья - выплачивается 50 процентов месячного денежного обеспечения за каждый полный календарный год службы не в зависимости от выслуги лет;
По семейным обстоятельствам или из других уважительных причин - 50 процентов месячного денежного обеспечения за каждый полный календарный год службы если выслуга больше 10 лет. К сожалению, те военные, которые освобождаются, отслужив по полугодичному контракту, эту выплату не получат, даже имея выслугу больше 10 лет, так как она начисляется только за полный год службы. Освобождение со срочной службы
1. Денежное обеспечение выплачивается за полный месяц, в котором военнослужащий срочной службы был уволен;
2. При освобождении выплачивается денежная помощь в размере 8 должностных окладов;
3. Также военнослужащие, которые освободились из военной срочной службы, имеют право на получение материальной помощи в размере средней заработной платы на день призыва, но не меньше минимальной заработной платы. Для ее получения нужно написать соответствующее заявление в военкомате.
Демобилизация
На день освобождения военная часть должна осуществить полный расчет :
1. Денежное обеспечение и за АТО/ООС за предыдущий месяц и все дни текущего месяца включительно день освобождения;
2. Денежная компенсация за дни неиспользованного отпуска и оздоровительные, если не были выплачены в текущем году;
3. Одноразовая денежная помощь в размере 4-х процентов месячного денежного обеспечения за каждый полный календарный месяц службы. Важно, чтобы все это было начислено к дню освобождения, даже если деньги придут на карточку после освобождения. Если насчитают надлежащие выплаты после освобождения, военная часть, по обыкновению, из всех этих начислений удержит 18% ПДФО, так как вы уже потеряли статус военнослужащего. . Разова грошова допомога до 5 травня
Для отримання до 5 травня грошей УБД потрібно, всім окрім пенсіонерів необхідно взяти нову довідку рахунок у банку і віднести у військкомат , (Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.) Військкомат працює: Кожен день крім вихідних з 08:00 до 17:00 перерва 13:00-14:00 i͚ групи – 4 120 гривень; i͚i͚ групи – 3 640 гривень; Іi͚i͚ групи – 3 160 гривень; Учасникам бойових дій – 1 390 грив…
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Згідно ст. 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та Порядка та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб, затвердженого Постановою КМУ від 28 травня 2008 р. N 499,
Одноразова грошова допомога виплачується:
- військовослужбовцям строкової служби у разі поранення (контузії, травми або каліцтва) без встановлення групи інвалідності, заподіяного їм під час проходження військової служби, чи в разі настання інвалідності під час проходження військової служби та особам, звільненим із строкової військової служби, у разі настання інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення з такої служби внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період її проходження, залежно від ступеня втрати працездатності - у розмірі, що визначається у відсотках десятирічного грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається:
для військовослужбовців строкової служби - за максимальним посадовим окладом за першим тарифним розрядом, передбаченим для військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, на день втрати працездатності, а звільнених із служби - на день звільнення;
для військовозобов'язаних чи резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, проходять службу у військовому резерві, - за посадою виходячи з окладу за військовим званням у запасі та максимального окладу за посадою, до якої вони були приписані в запасі, на день втрати працездатності;
3. Особи, яким виплачується одноразова грошова допомога у разі поранення (контузії, травми або каліцтва) чи в разі настання інвалідності, подають за місцем проходження служби (зборів) або до військомату (далі - уповноважений орган) такі документи:
заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з пораненням (контузією, травмою або каліцтвом) чи настанням інвалідності;
довідку медико-соціальної експертної комісії про встановлення відсотка втрати працездатності та рішення відповідної військово-медичної установи щодо визнання поранення (контузії, травми або каліцтва);
копію документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов'язане з вчиненням особою злочину чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння або навмисного заподіяння собі тілесного ушкодження;
довідку медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності;
копію сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації;
копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
Щодо питання отримання довідки медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).
Згідно п. 17 Положення "Про медико-соціальну експертизу", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317, Медико-соціальна експертиза проводиться після повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, оцінювання соціальних потреб особи з інвалідністю, визначення клініко-функціонального діагнозу, професійного, трудового прогнозу, одержання результатів відповідного лікування, реабілітації за наявності даних, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.
Згідно п. 15 Положення про МСЕК, Комісії проводять своєчасно огляд (повторний огляд) осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за місцем їх проживання або лікування, у тому числі за місцем їх проживання або місцем перебування у закладах соціального захисту для бездомних осіб та центрах соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після пред'явлення паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.
Згідно п. 4 Порядка Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності № 1317, Лікарсько-консультативна комісія лікувального профілактичного закладу охорони здоров'я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд комісії за формою, затвердженою МОЗ.
Комісія приймає документи осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за наявності у них стійкого чи необоротного характеру захворювання, а також у разі безперервної тимчасової непрацездатності не пізніше ніж через чотири місяці з дня її настання чи у зв'язку з одним і тим самим захворюванням протягом п'яти місяців з перервою за останніх 12 місяців, а у разі захворювання на туберкульоз - протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності.
Таким чином, для отримання грошової компенсації, Вам необхідно звернутися до лікаря за місцем Вашого проживання або за місцем лікування, який Вам має надати направлення на МСЕК згідно ф.№088/о яка затверджена Наказом Міністерства охорони здоров’я України 14.02.2012 № 110.
Лікар зобов'язаний Вам надати вказане направлення НЕ пізніше ніж через чотири місяці з дня настання тимчасової непрацездатності, а НЕ після 1 року реабілтації.
Тобто, Ваш лікар зобов'язаний зараз надати Вам направлення на МСЕК.
Згідно до Положення про МСЕК, відповідальність за якість медичного обстеження, своєчасність та обґрунтованість направлення громадян на медико-соціальну експертизу покладається на керівника лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я.
У разі, якщо керівництво лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я відмовляється надати Вам направлення до МСЕК, Ви маєте право звернутися до Міністерства охорони здоров'я України з відповідною скаргою.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Тетяно!
Військовослужбовець, який отримав поранення у зоні проведення бойових дій, має право на такі виплати:
Одноразова грошова допомога виплачується в порядку черговості відповідно до дати подання документів до уповноваженого органу. У разі встановлення інвалідності право на отримання допомоги виникає станом на:
дату, зазначену в довідці медико-соціальної експертної комісії;
в разі повторного огляду та зміни групи інвалідності — дату, зазначену в довідці медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про первинне встановлення інвалідності;
у разі встановлення ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності — дату, зазначену у довідці МСЕК.
Щоб отримати одноразову грошову допомогу, необхідно подати документи до структурних підрозділів державних органів. Для чинних військовослужбовців — це військова частина, де вони проходять службу. Для звільнених з військової служби — регіональний центр комплектування та соціальної підтримки за місцем мешкання/реєстрації.
Якщо військовослужбовець, крім строкової служби, дістав інвалідність під час служби, то розмір виплати залежить від групи інвалідності.
Особливості виплати в разі встановлення інвалідності
Якщо інвалідність військовослужбовця (крім строкової служби) настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) або захворювання, яке він дістав під час виконання обов’язків військової служби (чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин), допомогу виплачують у розмірі:
400-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому вперше встановлено інвалідність, — у разі встановлення інвалідності I групи (1 073 600 грн);
300-кратного прожиткового мінімуму — II групи (805 200 грн);
250-кратного прожиткового мінімуму — III групи (671 000 грн).
Виплата військовослужбовцю (крім строкової служби), інвалідність якого настала в період проходження військової служби або внаслідок захворювання, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби, нараховується у розмірі:
120-кратного прожиткового мінімуму — I групи (322 080 грн);
90-кратного прожиткового мінімуму — II групи (241 560 грн);
70-кратного прожиткового мінімуму — III групи (187 880 грн).
Якщо йдеться про військовослужбовця строкової служби, військовозобов’язаного або резервіста, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, то для цих категорій осіб, інвалідність яких настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного їм під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби, закінчення зборів, проходження служби у військовому резерві, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період строкової військової служби, проходження таких зборів, служби у військовому резерві, грошова допомога виплачується у таких розмірах:
322 080 грн — для І групи інвалідності;
241 560 грн — для ІІ групи інвалідності;
187 880 грн — для ІІІ групи інвалідності.
Допомога в разі поранення (контузії, травми або каліцтва)
Якщо людина частково втратила працездатність без встановлення інвалідності, то розмір одноразової грошової допомоги залежить від ступеня втрати працездатності. Його встановлює медико-соціальна експертна комісія. Виплата визначається у відсотках від:
− 70-кратного прожиткового мінімуму (187 880 грн): військовослужбовцю, який зазнав поранення (контузію, травму або каліцтво), захворювання під час виконання ним обов’язків військової служби, а також особі, звільненій з військової служби, яка частково втратила працездатність внаслідок зазначених причин, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби;
− 50-кратного прожиткового мінімуму (134 500 грн): військовослужбовцю строкової військової служби, а також особі, звільненій із строкової військової служби, яка частково втратила працездатність внаслідок зазначених причин, пов’язаних з проходженням військової служби, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення її зі строкової військової служби;
− 50-кратного прожиткового мінімуму (134 500 грн): військовозобов’язаному або резервісту, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, який зазнав поранення (контузію, травму або каліцтво), захворювання під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності в період проходження зборів чи служби у військовому резерві або не пізніше ніж через три місяці після закінчення таких зборів чи виконання резервістом обов’язків служби у військовому резерві.
Важливо! Виплата одноразової грошової допомоги взагалі не здійснюються, якщо травма, захворювання, інвалідність чи часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця, військовозобов’язаного чи резервіста є наслідком:
— вчинення ним злочину або адміністративного правопорушення;
— вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння;
— навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи іншої шкоди своєму здоров’ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом);
— подання особою свідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.
У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, все залежить від втрати працездатності.
Одноразова грошова допомога у разі інвалідності або часткової втрати працездатностіПідстави призначення та розмір допомоги у разі встановлення інвалідності♦ військовослужбовцю (крім військовослужбовця строкової служби), інвалідність якого настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин, у розмірі:
♦ військовослужбовцю (крім військовослужбовця строкової служби), інвалідність якого настала в період проходження військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням ним військової служби, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби, у розмірі:
♦ військовослужбовцю строкової служби, військовозобов’язаному або резервісту, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, інвалідність якого настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного військовослужбовцю строкової служби, військовозобов’язаному чи резервісту під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби, закінчення зборів, проходження служби у військовому резерві, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження таких зборів, служби у військовому резерві, у розмірі:
- 120-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення інвалідності I групи;
- 90-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення інвалідності II групи;
- 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення інвалідності III групи.
Підстави призначення та розмір допомоги без встановлення інвалідностіУ разі часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності одноразова грошова допомога виплачується залежно від ступеня втрати працездатності, який встановлюється медико-соціальними експертними комісіями, у розмірі, що визначається у відсотках від:
- 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - військовослужбовцю, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) під час виконання обов’язків військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;
- 50-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - військовослужбовцю строкової військової служби, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) у період проходження ним строкової військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;
- 50-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - військовозобов’язаному або резервісту, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення йому інвалідності.
Куди звертатися?До структурних підрозділів державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів.
Перелік необхідних документівВійськовослужбовець, військовозобов’язаний та резервіст, якому виплачується одноразова грошова допомога у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення йому інвалідності, подає такі документи:
До заяви додаються копії:
- постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв’язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;
- документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов’язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження;
- документа (відповідних сторінок за наявності), що посвідчує особу (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідка біженця. посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту), з даними про прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) особи і про реєстрацію місця проживання (за наявності);
- документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою).
Зміна розміру допомогиЯкщо протягом двох років військовослужбовцю, військовозобов’язаному та резервісту після первинного встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає їм право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата провадиться з урахуванням раніше виплаченої суми.
У разі повторного встановлення (зміни) групи інвалідності, причин її виникнення або ступеня втрати працездатності понад дворічний строк після первинного встановлення інвалідності виплата одноразової грошової допомоги не здійснюється.
При цьому, слід чітко розмежовувати «первинне встановлення групи інвалідності» та «встановлення відсотка втрати працездатності». Тобто, якщо військовослужбовцю встановлено відсоток втрати працездатності, а через термін більше двох років йому встановлюють первинно групу інвалідності, то він має право на отримання одноразової грошової допомоги, з урахуванням раніше виплаченої суми.