Начните консультацию с юристом онлайн
Авто покупали деду, он умер в 2010 году, в наследство никто не вступал, машину даже не переоформили до сих пор, простояла она до 2015 года, пока я не получил права и не закончил университет. С того времени и по сегодняшний день ей пользовался только я. Древо нашей семьи по линии деда выглядит так: Дедушка, бабушка, у них двое детей - дочь, у которой сын(мой двоюродный брат), сын (мой отец) - у которого я и моя родная сестра. Появилась возможность обновить машину, логично продать старую и добавить эти деньги для покупки новой, могу ли я ее еще продать? Надо мне согласие всех родственников или нет? И надо ли ее сначала переоформить на себя?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Сергію!
Для того, аби продати авто діда, його треба переоформити на себе, а це в данний момент буде зробити доволі складно, оскільки воно є досі власністю покійної людини!
Аби так не сталося треба було в свій час вирішити питання про успадкування майна діда. Це могли зробити спадкоємці першої черги: його дружина та діти. Але вони цього не зробили і пропустили термін успадкування згаданного авто.
Тепер хтось із спадкоємців мусить звернутись до суду за поновленням сроків отримання спадщини, якщо на то є поважні причини.
Поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини вважаються причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення дій для прийняття спадщини, а саме:
- тривала хвороба спадкоємця;
- перебування спадкоємця тривалий час за межами України (факт проживання за межами України сам по собі не свідчить про наявність об'єктивних, непереробних перешкод для звернення із заявою про прийняття спадщини, оскільки це не позбавляє можливості подати заяву про прийняття спадщини поштою. Крім того, вчинення нотаріальних дій за кордоном покладається на консульські установи України, а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на дипломатичні представництва України. Мають бути відповідні докази, які підтвердять поважну причину неможливості з'явитись до цих установ (постанова Верховного Суду від 12.04.2021 у справі № 589/1863/13-ц);
- відбування покарання в місцях позбавлення волі;
- необізнаність спадкоємця про наявність заповіту (постанова Верховного Суду від 26.06.2019 у справі № 565/1145/17);
- велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна;
- складні умови праці, які, зокрема, пов'язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними;
- перебування спадкоємця на строковій службі у складі Збройних Сил України (постанова Верховного Суду від 26.06.2019 у справі № 565/1145/17) тощо.
Одним словом, питання це доволі складне, але я можу спробувати допомогти Вам у його вирішенні. Для того мені потрібні деталі.
Буде бажання продовжити розмову, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.