Задайте вопрос юристу

891 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 27 апреля 2023, вопрос №84447 150₴

Знятий з військового обліку за нак 342 пп2 п5 ст37 (комиімований в 2002)

Добрий вечір, Безстроково знятий з військового обліку за Нак342, абз4 пп2 п5 ст37 (комісований рік народження 1981) Підприємство в якому працюю визнано Критичної інфоаструктури, подають на бронювання співробітників і в відділі кадрів кажуть, якщо ти знятий, значить не стоїш на обліку у військоматі, я стверджую що знятий з строкової служби і підлягаю мобілізації у військовий час (обмежено придатний по результатам ВЛК) який аргумент у мене є з юридичного поняття, та чим довести що я на обліку в запасі так як місце проживання не змінював. Дякую

Ответы юристов (9)

    Дерій Владислав Олегович
    33.3%

    Доброго дня, Юрію!

    Щоб підприєство Вас могло забронювати Ви повинні стояти на обліку в ТЦК. Адже згідно Додатку 1до Порядку бронювання підприємство подає СПИСОК військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, де вказано в якому ТЦК вони стоять на обліку.

    З метою оформлення військовозобов’язаним відстрочок Мінекономіки надсилає рішення про бронювання військовозобов’язаних органам державної влади, іншим державним органам, якими подано списки, а також Генеральному штабу Збройних Сил.

    Генеральний штаб Збройних Сил (СБУ, Служба зовнішньої розвідки) у триденний строк доводить зазначене рішення до відома відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

    Так як Ви зняті з обліку, тоді не відомо до якого ТЦК направляти зазначене рішення про бронювання.

    Не підлягають бронюванню:

    • призовники;
    • працівники, які виключені з військового обліку (за станом здоров’я, у зв’язку із досягненням граничного віку перебування у запасі);
    • військовозобов’язані, які мають дефіцитні для Збройних Сил України військово-облікові спеціальності. Навіть якщо таких працівників забронюють, ТЦК відмовиться ставити їх на спецоблік;
    • працівники, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації на підставі статті 23 Закону про мобілізацію.

    Порядок бронювання військовозобов'язаних виглядає так:

    1. Складається в паперовій та / або електронній формі Список військовозобов’язаних, яких потрібно забронювати (дод. 1 до Порядку № 76).

    Якщо потрібно — звіряються військово-облікові дані з територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (ч. 2 п. 3 Порядку № 76).

    2. Оформляється лист-обґрунтування.

    3. Оформляється довідка про кількість військовозобов’язаних (дод. 2 до Порядку № 76).

    4. Подаються документи до відповідного держоргану або військової адміністрації.

    5. Отримання підприємством від держоргану рішення про бронювання військовозобов’язаних працівників.

    6. Працівникові видається витяг під підпис у відомості видачі бланків спеціального військового обліку (ч. 5 п. 11 Порядку № 76). Відомість оформляється за формою з додатку 4 до Порядку № 76.

    7. Щоб ТЦК зарахував працівника на спеціальний військовий облік, протягом п′яти днів з дня, як видали витяг, слід надіслати повідомлення про бронювання військовозобов’язаного (дод. 5 до Порядку № 76) за місцем його військового обліку (ч. 6, 7 Порядку № 76).

    Бронювання працівників знятих з військового обліку законодавством не передбачено.

    У Вашому випадку для отримання бронювання Вам необхідно стояти на обліку за місцем проживання. Для постановки на військовий облік треба особисто прибути до військкомату з заявою про взяття на військовий облік. Підтвердженням є відповідна відмітка у військово-обліковому документі.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    • Юрій Клиент год назад

      добрий день, чи при зняті в моєму випадку я не являюсь вийськово зобов‘язаним запасу? І стою тамже на обліку в запасі? Дякую

      • Дерій Владислав Олегович

        На даний час Ви не стоїте на обліку військовозобов'язаних, адже Вас було знято за наказом МОУ. При цьому ВЛК визнало Вас непридатним у мирний час, але обмежено придатним у військовий. Наказ 342 втратив чинність, а на даний час рішення про непридатність до військової служби приймається згідно Наказу МОУ №402.

        У зв'язку з тим, що Ви не виключені, а лише зняті з військового обліку ТЦК може Вас направити на повторне проходження ВЛК (якщо Вам належним чином вручена повістка). Яка визначить ступінь придатності до військової служби. Призвати на військову службу під час мобізізації можуть лише після взяття на облік військовозобов'язаних та проходження ВЛК.

        Згідно п.2 ч.1 ст.37 Взяттю на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України підлягають громадяни України:

        • звільнені з військової служби в запас;
        • які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу";
        • військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання;
        • звільнені зі служби поліцейські, особи начальницького та рядового складу Міністерства внутрішніх справ України, Державного бюро розслідувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (крім осіб, прийнятих на службу цивільного захисту у порядку, визначеному Кодексом цивільного захисту України, до проходження строкової військової служби), Державної кримінально-виконавчої служби України, співробітники Служби судової охорони, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України;
        • які набули громадянства України і згідно з цим Законом підлягають взяттю на облік військовозобов'язаних;
        • зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України;
        • які відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від призову на строкову військову службу;
        • які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників;
        • які звільнені зі служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування у запасі.

        Щоб підприємство мало змогу забронювати Вас - необхідною стояти на військовому обліку військовозобов'язаних.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    33.3%

    Вітаю, Юрій!

    Всіх осіб, що були зняті з військового обліку за наказом № 342, повторно приймають на військовий облік, і Ви дійсно праві в тому, що зняття по наказу № 342 (який, до речі, втратив чинність) не надає Вам право на звільнення від мобілізації. Тому Ви теоретично повинні бути взяті на повторний військовий облік та можете бути мобілізовані.

    Але згодний з колегою: для того, аби мати змогу заповнити форму щодо бронювання, Ви маєте перебувати на військовому обліку, і в чомусь підприємоство праве. Тобто вони не можуть Вас подати в списки станом на зараз, оскільки Ви не перебуваєте на військовому обліку. Плюс є питання до Вашого тимчасового посвідчення.

    Тому однозначно вихід тільки один - Ви повинні стати на військовий облік з відповідною відміткою і тільки потім підприємство зможе включити Вас до списків на бронювання. Але тут проблема в тому, що проста справа стати на військовий облік може завершитись Вашою мобілізацією, а тому раджу мати підставу для відстрочки наперед.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    • Юрій Клиент год назад

      добрий день, чи при зняті в моєму випадку я не являюсь вийськово зобов‘язаним запасу? І стою тамже на обліку в запасі? Дякую

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Юрію!

        Ні, ви зняті з військового обліку і військовозобов'язаним на даний момент взагалі не є, у тому числі військовозобов'язаним запасу. Тому Вас потрібно поновлювати на військовому обліку з проставлянням відповідної відмітки до військового квитка.

        Успіхів.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Юрію!

    Для того, аби Ви отримали бронь, Вам треба стати на облік за місцем проживання, оскільки підтверджені списки для бронювання Генеральний штаб ЗСУ направляє саме до тих ТЦК, де конкретні війсбковозобов'язані знаходяться на обліку.

    Згідно пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 «Про порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану»:

    "Бронювання військовозобов’язаних, зазначених у пункті 1 цього Порядку, здійснюється згідно з рішенням Мінекономіки за списками військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час (далі — список), погодженими Генеральним штабом Збройних Сил (військовозобов’язаних, які перебувають на військовому обліку в СБУ, Службі зовнішньої розвідки, — за списками, погодженими СБУ, Службою зовнішньої розвідки).

    Заброньованим військовозобов’язаним надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації (далі — відстрочка).

    У рішенні Мінекономіки зазначається строк дії відстрочки, який не може перевищувати:

    строку проведення мобілізації — для військовозобов’язаних, зазначених в абзаці другому пункту 1 цього Порядку;

    шість місяців — для військовозобов’язаних, зазначених в абзацах третьому — п’ятому пункту 1 цього Порядку".

    А у відповідності з пунктом 11 тої ж Постанови КМУ:

    З метою оформлення військовозобов’язаним відстрочок Мінекономіки надсилає рішення про бронювання військовозобов’язаних органам державної влади, іншим державним органам, якими подано списки, а також Генеральному штабу Збройних Сил (СБУ, Службі зовнішньої розвідки).

    Генеральний штаб Збройних Сил (СБУ, Служба зовнішньої розвідки) у триденний строк доводить зазначене рішення до відома відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу Центрального управління та/або регіональних органів СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки).

    Орган державної влади, інший державний орган, орган місцевого самоврядування, підприємство, установа і організація видає військовозобов’язаному витяг із зазначеного рішення за формою згідно з додатком 3.

    Витяг, завірений підписом керівника та печаткою (у разі її наявності) відповідного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, є документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки.

    Витяг видається військовозобов’язаному під розпис у відомості видачі бланків спеціального військового обліку, складеній за формою згідно з додатком 4.

    АВиникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович год назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Доброї ночі, Юрій!

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

    Про військовий обов'язок і ... | від 25.03.1992 № 2232-XII (rada.gov.ua)

    "Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього...

    5. Зняттю з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України:...

    2) з військового обліку військовозобов’язаних:

    які вибувають в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України до нового місця проживання;

    які прийняті на службу до Національної поліції України, Служби судової охорони, Державного бюро розслідувань, Бюро економічної безпеки України, органів і підрозділів цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби України;

    які вибули на строк більше трьох місяців за межі України;

    в інших випадках - за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України;...

    ВИ ЗНЯТІ З ВІЙСЬКВООГО ОБЛІКУ ЗА РІШЕННЯМ, ЯКЕ МАЛО МІСЦЕ НА ТОЙ ЧАС, АЛЕ ВРАХОВУЮЧИ ТЕ, ЩО ВИ НЕ ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, ТО ФАКТИЧНО ПРОДОВЖУЄТЕ ПЕРЕБУВАТИ У ЗАПАСІ, ЯК ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИЙ, ВИ МАЄТЕ ПРАВО З'ЯВИТИСЯ ДОТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), ДЕ ВАМ ПОСТАВЛЯТЬ ВІДМІТКУ ПРО ПЕРЕБУВАННЯ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!

    Гончаренко Константин
    33.3%
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    ---

    Той наказ , що ви зазначили втратив чинність треба очікувати повістку , прибувати до тцк сп та вирішувати питання відстрочки чи виключення з обліку за результатами огляду ВЛК та її висновку.

    якщо навіть Знятий з обліку за строковою службою(в мирний час), не означає , що вас виключили і з резервістів.

    повинно бути - виключений з військового обліку взагалі(підгрупа А за Вашою статтею розкладу хвороб) , та підстава , що ви зазначили може свідчити лише про відстрочку, якщо комісія ВЛК не встановить поліпшення у здоров ї.

    тому або за результатами ВЛК Вас визнають непридатним з виключенням з обліків і строкової служби і резерву , дві окремі постанови, або домагайтеся відстрочки на основі діагнозу.

    ---

    Якщо працюєте (бронювання)

    Скажіть вашому директору нехай видасть наказ по підприємству про бронювання робітників для виконання суспільно-корисної роботи в умовах мобілізації від імені підприємства - волонтери.

    Роздати цей наказ призовникам , вони подають його до тцк сп і їх беруть на спец військовий облік дають посвідчення та довідку про відстрочку від мобілізації з цією метою (для суспільно-корисних робіт).

    Серед іншого можете знайти на фейсбук Ганну Маляр – заступник Міністра оборони України можливо вона зможе допомогти Вашому чоловікові.

    Окремо зазначу, що для перетину кордону, виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.

    Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника)

    посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований за погодженням з Мінекономіки, установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або

    висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі)

    Крім того обмеження не стосуються осіб:

    на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або

    які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або

    на утриманні яких є дитина з інвалідністю., або особа з інвалідністю до 23 років.

    А також тих, хто є:

    усиновителем

    опікуном, або

    • чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції. та під час дії воєнного стану.
    • здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі).
    • водії, які заброньовані для здійснення міжнародних вантажних перевезень, перевезень для потреб Збройних Сил України, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, відповідно до визначеного порядку;
    • люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують.
    • Особи, що зайняті доглядом за особами , що його потребують згідно висновку ЛКК (внаслідок когнітивних порушень здоров я)

    які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.

    З 29.07.22

    військовозобов'язані жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії росії у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану. ( треба мати довідку , що родич загинув саме від виконання бойових завдань медичної експертизи про причинно -наслідковий зв язок загибелі.)

    Додаткові підстави:

    Згідно з постановою від 20 травня 2022 р. № 615 під час війни можуть виїжджати за кордон водії, залізничники та спортсмени.

    • водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб ЗСУ, інших військових формувань, а також населення України.
    • залізничники, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці.
    • спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
    • тренерів із складу національних збірних команд, спортивних суддів та інших фахівців, що забезпечують, зокрема, організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль тощо підготовки спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України за наявності підтвердних документів щодо участі в офіційних міжнародних спортивних змаганнях та навчально-тренувальних зборах, що проводяться за кордоном.

    КМУ постановою від 10 лютого 2023 року №119 доповнення:

    • жінка, яка є усиновлювачкою, опікункою, піклувальницею, однією з прийомних батьків або однією з батьків-вихователів.
    • чоловік, який є одиноким батьком, одиноким усиновлювачем або опікуном, піклувальником, прийомним батьком чи батьком-вихователем. Ідеться про чоловіка, який не перебуває у шлюбі та самостійно виховує та утримує дитину без участі матері.
    • Один із батьків, який має або виховує дитину/дітей віком до 18 років, зможе перетнути кордон для відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, або для їхнього супроводження для виїзду з України. Для цього потрібно мати документи.

    ---

    Вам треба мати копію довідки МСЕК про Вашу інвалідність чи інвалідність родичанад яким ви здійснюєте опіку , чи постійний догляд (за висновком ЛКК згідно довідки органу соц. Захисту як доглядач з відповідними виплатами), або висновок про термінове лікування закордоном та військовий квиток де вказано про відстрочку, або довідку про це, також паспорт закордонний

    Таке формулювання може дати підставу для відстрочки з правом виїзду, візьміть на ВЛК всі медичні документи оригінали та копії , копії залиште у них в тцк сп.

    або домагатися висновку ВЛК про непридатність з виключенням з обліку

    Нові правила перетину з 07.11.22

    https://dpsu.gov.ua/ua/peretinannya-derzhavnogo-kordonu-pid-chas-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu-pitannya-vidpovid/

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA