Задайте вопрос юристу

912 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 28 апреля 2023, вопрос №84543

Де подавати на аліменти? Іспанія чи Україна

Де подавати на аліменти? Іспанія чи Україна? Чоловік працює в Іспанії, я також наразі тут. Брак зарегистрирован в Донецке.Сейчас суд по разводу идет в Харькове.

Ответы юристов (11)

    Винограденко Антон Анатолійович
    Винограденко Антон Анатолійович год назад

    Юрист, г. Харьков, 14 лет опыта

    Доброго дня!

    Ч. 1 ст. 110 ЦПК надає право позивачу (тобто Вам) пред'являти позов про стягнення аліментів як за загальною підсудністю (за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання/перебування відповідача ), так і за власним (Вашим) зареєстрованим місцем проживання чи перебування.

    Кондратенко Богдан Викторович
    Кондратенко Богдан Викторович год назад

    Адвокат, г. Днепр, 8 лет опыта

    Вітаю! якщо потрібна допомога з представництвом інтересів, звертайтесь.

    У разі виникнення бажання отримати більш детальну консультацію, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Олена!

    Позовна заява про стягнення аліментів на утримання дитини подається до місцевого суду за зареєстрованим місцем проживання відповідача (платника аліментів) або до суду за зареєстрованим місцем проживання позивача (стягувача).

    Для отримання повної консультації та опрацювання алгоритму дій, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись".

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Лена Клиент год назад

    В Україні чоловік не має доходів, в Іспанії 1000 офіціально та 4000 виводить через монобанк. Чи є сенс подавати на аліменти в Україні?

    • Айвазян Юрій Климентійович
      Айвазян Юрій Климентійович год назад

      Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

      Общаться в чате

      Вибачте, але dura lex, sed lex. Тобто мусите це робити саме в українському суді. А от що стосується стягнення аліментів, то далі ДВС може звернутись і до іспанських органів юстиції.

      • Лена Клиент год назад
        не зрозуміла. Вибачте, але dura lex, sed lex.
        • Айвазян Юрій Климентійович
          Айвазян Юрій Климентійович год назад

          Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

          Общаться в чате

          Закон суворий, але це - закон. ))

    Винограденко Антон Анатолійович
    Винограденко Антон Анатолійович год назад

    Юрист, г. Харьков, 14 лет опыта

    Якщо є офіційний дохід в Іспанії, то звісно подавайте позов, корисна інформація https://minjust.gov.ua/m/styagnennya-alimentiv-iz-...

    • Лена Клиент год назад

      Я не розумію можу я зразу подати в Іспанії, бо тут зовсім інші сумми аліментів...Чи в двух державах, чи спочатку в Україні мені візначать копійки якщо він доходу немає там, а потім в Іспанії на пересмотр розміру подати...Заплуталась дуже.

      Чи можно в Україні дивитись що поступає на карту монобанку наприклад...

    Винограденко Антон Анатолійович
    Винограденко Антон Анатолійович год назад

    Юрист, г. Харьков, 14 лет опыта

    Вам потрібно подавати в український суд, а потім, після винесення рішення українським судом про розмір аліментів. звертатися до компетентних органів Іспаніїї про стягнення з його офіційних доходів в Іспанії.

    За рішенням українського суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу матері, батька дитини або у твердій грошовій сум

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо Ви та чоловік не будете повертатися до України:

    1. Спробуйте врегулювати всі питання щодо обов’язку утримання дитини в позасудовому порядку, наприклад, шляхом укладення договору між Вами та чоловіком, але якщо цього зробити не вдається, у такому випадку потрібно звертатися з позовом до суду на території іспанії або України.

    2. Зверніться до компетентних органів Іспанії за її законодавством для присудження аліментів.

    Якщо Ви повернетесь до України, а чоловік залишиться в Іспанії -

    1. Ви можете звернутись до компетентних органів Іспанії через територіальні органи юстиції з ЗАЯВОЮ про стягнення аліментів за кордоном на підставі Конвенції про стягнення аліментів за кордоном (додаток 1).

    Разом із заявою необхідно подати документи, що підтверджують викладені факти. Заява та документи, які складені українською мовою, мають супроводжуватися перекладом. Нотаріально засвідчувати переклад не потрібно.

    2. Звертаєтесь до суду на території України. Суд присуджує аліменти за Вашим вибором - у твердій грошовій сумі або у частці від доходу. У позовній заяві Ви вказуєте, що чоловік офіційно працює в Іспанії та інші факти, які дозволять суду прийняти справедливе рішення щодо розміру аліментів. Потім Ви звертаєтесь до виконавчої служби, яка стягує аліменти з боржника або накладає арешт на рахунки, якщо виникає заборгованість.

    Потім Ви зможете звернутися до компетентних органів Іспанії з клопотанням про визнання і виконаннярішення суду України про стягнення аліментівна території іншої держави.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України