Задайте вопрос юристу

891 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 29 апреля 2023, вопрос №84582 250₴

Акт про підтвердження права постійного догляду

Доброго дня.Чоловік оформляє постійний догляд за матір'ю якій 80 років ,на основі цього видали справку в лікарні ЛКК та Акт підтвердження догляду.

Скажіть ,будь ласка ,Чи правильно заповненный Акт видали нам в нашій громаді?

Скажіть будь ласка чи буде на основі цих документів відстрочка від мобілізації.

Та чи підійде для для воєнкомату такий Акт і чи потрібно його завіряти в нотаріуса.

Ответы юристов (8)

    Кондратенко Богдан Викторович
    Кондратенко Богдан Викторович год назад

    Адвокат, г. Днепр, 8 лет опыта

    Вітаю! Чинним законодавством не передбачено форми акту підтвердження факту здійснення догляду. А ось довідка ЛКК у вас не відповідає формі 080-4. Якщо потрібно, можу допомогти вам скласти заяву до ТЦК (військомату). Зазвичай вони вимагають нотаріально завірені копії.

    Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!

    • Наталія Клиент год назад

      Доброго ранку.

      Так , будь ласка, допоможіть в написанні заяви.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20%

    Вітаю, Наталія!

    Скажіть ,будь ласка ,Чи правильно заповненный Акт видали нам в нашій громаді?

    Законодавчо така форма Акту нічим не закріплена. Тільки на основі цього Акту відстрочку у ТЦК отримати буде надзвичайно складно.

    Скажіть будь ласка чи буде на основі цих документів відстрочка від мобілізації.

    Це залежить від ТЦК, але я можливість відстрочки я розцінюю не більше, як 10 %.

    Та чи підійде для для воєнкомату такий Акт і чи потрібно його завіряти в нотаріуса.

    Повторюсь, на мою суб'єктивну точку зору, цього Акту для ТЦК буде замало. Справа в тому, що військкомати по постійному догляду надають безпроблемно відстрочку тільки в одному випадку - коли догляд оформлено через соцзахист.

    А дана форма Акту законодавством взагалі не визначена, це навіть не АКТ встановлення факту здійснення догляду (АФВЗД), який видають для перетину кордону. Раджу хоча б спробувати отримати його. Для цього зверніться до виконавчого органу селищної ради.

    Що стосується висновку ЛКК, то він цілком підходить, і в даному випадку нічого пов'язаного з 080-4 не має. 080-4 потрібно лише для оформлення догляду через соцзахист.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    • Кондратенко Богдан Викторович
      Кондратенко Богдан Викторович год назад

      Адвокат, г. Днепр, 8 лет опыта

      Мав досвід, коли з таким актом, складеним депутатом, надали відстрочку. А ось на довідку ЛКК не по формі в іншому випадку зробили зауваження, але пропустили на кордоні

    Гончаренко Константин
    12%
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    Форма акту догляду не затверджувалася, тому орган влади видає його за формою ,яка передбачена нормами їх діловодства.

    Форма довідки 080-4/о має мати такий вигляд згідно Наказу 407

    https://ips.ligazakon.net/document/RE36132Z?an=2

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Айвазян Юрій Климентійович
    16%
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Наталля!

    На жаль прикріплений Вами к питанню акт ніякого відношення до Акту встановлення факту постійного догляду ніякого відношення немає.

    Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України:

    " Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням".

    Для отримання такого акту Ви звертаєтесь до виконавчого органу Краматорської міської Ради із заявою. В її підготовйі я можу Вам допомогти. Після отримання заяви рада протягом 5 днів надсилає до Вас комісію, яка перевіряє умови здійснення постійного догляду.

    Натомість той акт, який Ви оформили лише підтверджує спільне проживання.

    Все, що Вам потрібно мати для отримання відстрочки - це довідка ЛКК форми 080-4 із висновком "потребує постійного догляду", документ, який підтверджує спільну прописку та свідоцтво про народження чоловіка, що підтверджує родинні зв'язки. Ваш знадобиться лише в тому випадку, якщо немає спільної прописки. Завіряти його в нотаріуса не треба.

    Для отримання повної консультації та опрацювання алгоритму дій, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись".

    Савченко Олександр
    16%
    Савченко Олександр год назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Доброго дня, Наталія!

    1) Скажіть ,будь ласка ,Чи правильно заповненный Акт видали нам в нашій громаді? - на жаль, Ви не додали фото акта. Можете ознайомитися зі зразком такого акта за посиланням https://auc.org.ua/sites/default/files/sectors/u-1...

    2) Скажіть будь ласка чи буде на основі цих документів відстрочка від мобілізації. - так, відповідно до абз.10 ч.1 ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;

    {Абзац десятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

    Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.

    {Статтю 23 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2122-IX від 15.03.2022}

    ОТЖЕ, зобов'язати чоловіка до проходження військової служби не можуть. Мобілізація можлива лише за його згодою, а проходження служби тільки за місцем проживання.

    Це пряма норма Закону, а за приписами частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    Таким чином, для отримання відстрочки потрібно мати наступні документи:

    - паспорти (чоловіка та його матері);

    - свідоцтво про народження чоловіка;

    - ВИСНОВОК про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі за формою № 080-4/о (https://zakon.rada.gov.ua /laws/show/z0510-21#Text)

    або

    - ВИСНОВОК про наявність когнітивних порушень у громадян похилого віку, унаслідок яких вони потребують надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі за формою № 080-2/о (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0511-21#Text);

    - акт встановлення факту здійснення догляду за мамою.

    Також обов'язково потрібно подавати письмову заяву на відстрочку. Можу надіслати Вам зразок, по якому всі мої клієнти успішно отримували відстрочку.

    3) Та чи підійде для для воєнкомату такий Акт і чи потрібно його завіряти в нотаріуса. - заява подається в оригіналі (потрібно підготувати в 2-х примірниках, щоб на примірнику вашого чоловіка поставили дату отримання та реєстраційний індекс). Всі інші документи (додатки до заяви) подаються у звичайних копіях, без нотаріального посвідчення. При цьому, під час подання з собою потрібно мати оригінали всіх документів.

    Якщо буде потрібна моя допомога, пишіть на пошту mailmessage@ukr.net

    ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!

    Иванюк Руслан Эдуардович
    36%
    Иванюк Руслан Эдуардович год назад

    Юрист, г. Киев, 8 лет опыта

    ВІтаю. Наразі діючі Правила перетинання державного кордону громадянами України передбачають, що коли громадянин, який входить до категорії військовозобов’язаних, доглядає за родичем чи іншою особою з інвалідністю І чи ІІ групи або особою, яка потребує постійного догляду, то він може супроводжувати дану особу під час її виїзду за кордон для забезпечення потреб такої особи. Факт здійснення такого догляду підтверджується відповідним актом, що складається на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду або документами (посвідчення, довідка) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

    Рішенням Виконавчого комітету Сумської міської ради від 27.10.2022 № 440 департамент соціального захисту населення визначено уповноваженим виконавчим органом по видачі акту встановлення факту здійснення догляду у відношенні:

    – осіб, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи і мають намір супроводжувати одного із таких батьків для виїзду за межі;

    – осіб, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи і мають намір супроводжувати таких осіб для виїзду за межі України;

    – осіб, які здійснюють постійний догляд за особами, які потребують постійного догляду та відповідно мають намір супроводжувати таку особу для виїзду за межі України.

    Відповідний акт складається робочою групою із виходом за місцем проживання. До складу робочої групи входять керуючий справами виконавчого комітету Сумської міської ради, працівники департаменту соцзахисту, територіального центру соціального обслуговування «Берегиня», медичний працівник закладу охорони здоров’я та представники управителя багатоквартирного будинку, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку або квартального комітету.

    Робочій групі надано право під час встановлення факту догляду витребувати від заявника документи, які підтверджують потребу особи в постійному догляді, пояснення причин, мети та потреби для виїзду за межі України разом із особою, за якою здійснюється догляд, отримувати та використовувати свідчення сусідів тощо.

    З початку 2023 року до департаменту звернулося 28 осіб з питання встановлення факту здійснення догляду, яким такий факт здійснення догляду підтверджено (за тиждень, що минув, – 8). У минулому році департаментом видано 31 відповідний акт: 29 особам факт здійснення догляду підтверджено, 2 особам факт здійснення догляду не було підтверджено у зв’язку з відсутністю осіб, які здійснюють догляд під час виходу робочої групи.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA