Начните консультацию с юристом онлайн
Подскажите пожалуйста!
Я военный, супруга за границей в страну возвращаться не планирует. Я нахожусь в зоне боевых действий. Из документов имеется только мой паспорт.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (10)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Євгеній!
У даному випадку Ви можете спробувати подати позов самостійно через Електронний суд, але розумію, що Вам не до цього, або це може зробити Ваш адвокат "під ключ". Але, звичайно, від Вас потрібна додаткова інформація для розуміння можливості подачі позову у цьому випадку.
Звертайтесь.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Доброго вечора, Євген!
ПРОЦЕДУРУ РЕЄСТРАЦІЇ РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ, ВИ МАЄТЕ ПРАВО ПРОВЕСТИ ОНЛАЙН ЧЕРЕЗ ПОРТАЛ "ДІЯ":
Реєстрація розірвання шлюбу - Гід онлайн Дія (diia.gov.ua)
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися"!
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Адвокат, г. Днепр, 8 лет опыта
Вітаю! Є два варіанти. 1. Отримати від дружини нотаріально завірену заяву(за кордоном є нотаріуси, а переклад заяви можна зробити в Україні) про розірвання шлюбу і самостійно подати її до найближчого ЦНАП.
2. Подавати позовну заяву. Вам потрібно зробити це або самостійно, або залучити для цього адвоката, уклавши договір про надання правової допомоги.
Слід також з'ясувати, чи не заперечує дружина щодо розірвання шлюбу, якщо заперечує - то тільки в судовому порядку.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Євгене!
Напростіший варіант вирішити питання розлучення - це скористатися послугами адвоката. Для того достатньо укласти з останнім угоду про надання правової допомоги. Таке можна зробити і на відстані.
Далі у процедурі розлучення багато чого залежить від обставин:
Чи є у вас діти? Чи згідна дружина на розлучення? Чи є майно, яке ви збираєтесь ділити? Тощо... Від відповід на такі питання в прямій залежност знаходяться час і форма розірвання шлюбу.
Розірвання шлюбу офіційно оформляється в спеціалізованих державних структурах. Щоб не створювати собі додаткових труднощів, варто сформувати чітке уявлення про те, що являє собою процедура розлучення. Це допоможе уникнути зайвого нервування, зберегти почуття власної гідності, захистити особисті інтереси. І права дітей, якщо розлучається пара із загальним неповнолітнім потомством.
подружжя, що не мають в цьому шлюбі дітей, спільно подають до органу реєстрації актів цивільного стану;
подає один з подружжя, якщо другий з поважних причин не може бути присутнім при цьому. Таку заяву повинен засвідчити нотаріус. Або знадобиться надати прирівняний до нотаріально посвідченою заявою документ;
суду надається подружжям, які мають дітей, спільну заяву разом з попередньо складеним аліментних договором;
позовну заяву розірвати шлюб подає один з подружжя;
позовну заяву подає опікун чоловіка, якого визнали недієздатним.
Через РАЦС розводять бездітні пари, через суд - ті, що спільно нажили неповнолітніх дітей.
Захищаючи інтереси сім'ї, дитинства та материнства, процедура розлучення передбачає:
Відвести місячний термін на роздуми в РАЦСі або більш тривалий (до півроку) - в суді. Можливо, що заява була спонтанна або подружжя помирилися і вирішили продовжити і далі жити разом. Тоді вони відкличуть заяву.
Що позов не буде прийнятий судом, якщо дружина носить дитину або йому ще виповнилося і року. Виняток з цього правила - доведене батьківство іншої особи.
Подружжя не нажили спільних дітей, спільно прийшли до рішення не продовжувати підтримувати відносини, значить, можуть швидше розлучитися через РАГС. Звернутися бажано особисто або записатися по телефону. Або подати спільну заяву онлайн через сайт Мін'юсту. Його повинні підтверджувати ЕЦП (електронно-цифрові підписи) подружжя.
Крім заяви процедура розлучення вимагає обов'язкового набору документів в складі:
шлюбного свідоцтва;
паспортів подружжя;
квитанцію, що підтверджує сплату держмита.
Процедура розлучення в Україні не зобов'язує йти в РАГС, коли чоловік і жінка - заявники передумали розривати відносини. Якщо після закінчення місяця ніхто не прийде за свідченням, що засвідчує розірвання шлюбу, то це буде означати, що заявники передумали розлучатися.
Розривати подружні стосунки в суді доводиться, якщо:
пара має спільних неповнолітніх дітей;
одним з подружжя виражається незгоду розлучатися. Або він не може прибути в РАГС.
Процедура розлучення через суд має невелику перевагу - можна відправити документи поштою. Необхідно надання:
позовної заяви;
шлюбного свідоцтва;
при наявності спільних неповнолітніх дітей - їх свідоцтв про народження;
квитанції, яка підтверджує, що сплачено судовий збір.
Процедура розлучення в Україні через суд більш тривала. Це пов'язано з необхідністю:
захистити права, інтереси дітей;
вирішити суперечки, що виникають із-за наявності загального майна.
Тому до звернення в суд подружжю знадобиться підписання аліментного договору. Допомога юриста тут виявиться до речі і дозволить швидше пройти процедуру розірвання шлюбу.
У випадку, коли, і чоловік, і дружина розуміють, що їх сімейні стосунки себе вичерпали але ніхто з подружжя не хоче бути ініціатором припинення шлюбу, можливий варіант розлучення через суд за спільним рішенням. Таке рішення дозволить захистити сторони від майбутніх непорозумінь, які можуть виникнути після припинення шлюбу.
Однак разом зі спільною заявою до суду слід подати інші документи, а саме:
договір щодо здійснення батьківських прав та визначення місця проживання дитини;
нотаріально завірений договір щодо здійснення батьківських прав та визначення місця проживання дитини про розмір аліментів на дитину.
Обидва договори можна об’єднати в один, прописавши всі необхідні пункти – законодавство це не забороняє. Договір обов’язково має бути нотаріально засвідчений.
Судова справа, у випадку, коли подружня пара подає спільну заяву про розлучення разом з угодою про виховання та утримання дитини, розглядається в порядку окремого провадження.
Розглядаючи справу суд перевіряє зміст договору, та, якщо його умови не порушують прав дитини – виносить рішення про розлучення. Таке рішення виноситься судом не раніше, чим через 30 днів після подання заяви.
Справи окремого провадження, згідно з законодавством, розглядаються за участю заявника та усіх зацікавлених осіб. Суд зобов’язаний пояснити учасникам процесу їх права та обов’язки. Для захисту інтересів дитини суд має право залучити до процесу орган опіки та піклування, в якості зацікавленої особи.
Договір про здійснення батьківських прав та визначення місця проживання дитини, який подається разом з заявою про розлучення, має бути складений відповідно до вимог Сімейного кодексу України, інакше суд може відмовити в прийнятті заяви до розгляду в порядку окремого провадження.
з ким із батьків буде жити дитина після розлучення
яку участь братиме у забезпеченні умов її життя, той з батьків, який буде проживати окремо;
умови здійснення права на виховання дитини того з подружжя, який проживатиме окремо;
аліменти на дитину у твердій грошовій сумі або у частці від доходу.
Спільна заява на розлучення – як подати
Заява про розірвання шлюбу за спільним рішенням подружжя подається у суд за зареєстрованим місцем проживання чоловіка або дружини.
Позовна заява про розірвання шлюбу за спільним рішенням подружжя має містити наступну інформацію:
найменування суду, в який подається позов;
персональні дані позивачів або їхніх представників (якщо заява подається через представників), а саме: прізвище, ім’я, по батькові, адреса проживання або перебування, номера телефонів, якщо такі відомі;
інформацію про дату та час реєстрації шлюбу, наявність дітей, рішення про розірвання шлюбу (причини та мотиви рішення вказувати не обов’язково).
оригінал свідоцтво про шлюб;
копія свідоцтва про народження;
копія паспорту та ідентифікаційного коду заявників;
довідка про склад сім’ї з місця прописки заявників;
копія нотаріально-засвідченого договору про участь у вихованні та утриманні спільної дитини;
доказ сплати судового збору у вигляді квитанції;
копія заяви та всіх прикріплених до неї документів для зацікавленої особи.
Якщо будуть питання, зверніться персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля сого фото. За своїми знаннями та досвідом я цілком можу бути тим адвокатом, який допоможе Вам все це зробити без зайвих проблем та витрат часу: сберу всі необхідні документи, підготую та подам позов тощо. А головне, що іирішу питання без Вашої присутності.
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня, Євгене!
У випадку, якщо подружжя має неповнолітніх дітей, або чоловік чи жінка заперечує проти розлучення, шлюб можна розірвати лише у судовому порядку. Зараз є можливість подати позов та брати участь у судових засіданнях дистанційно через електронний суд https://id.court.gov.ua/. Раджу Вам скористатися безоплатною правовою допомогою https://legalaid.gov.ua/tsentry/
Для розлучення через суд потрібно подати такі документи:
Справи про розірвання шлюбу розглядають районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди в порядку окремого або позовного провадження.
В порядку окремого провадження подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором (нотаріально посвідченим) про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви.
Позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.
За домовленістю подружжя справу можуть розглядати за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
У тих регіонах держави, де йдуть активні бойові дії та суди тимчасово не можуть працювати, Верховний Суд змінив їхню територіальну підсудність шляхом приєднання розгляду справ цих судів до інших судів, які знаходяться в безпечних регіонах держави.
Розмір ставки судового збору за подання позовної заяви про розірвання шлюбу відповідно до Закону України «Про судовий збір» становить: в порядку позовного провадження ‒ 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; в порядку окремого провадження ‒ у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Водночас, Законом України «Про судовий збір» передбачено, що особи з інвалідністю I та II груп, громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, звільнені від сплати судового збору.
Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
Вітаю
Займаємось питаннями розлучення під ключ в судовому порядку без вашої участі. Натискайте кнопку "Звернутися" для зв'язку.
Юрист, г. Одесса, 11 лет опыта
Общаться в чатеДобрый день. Вам нужно получить оригинал свидетельства о браке. После этого можете почтой отправить исковое заявление в суд с оригиналом свидетельства о браке и копиями документов. Вы так же можете дистанционно подписать договор с адвокатом и он, получит свидетельство о браке и получит решение суда о расторжении брака.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану (ст. 21 Сімейного кодексу України).
Підстави та способи припинення шлюбу в України регулюються Сімейним кодексом України. Розірвання шлюбу можливе органами РАЦС за заявою подружжя, яке не має дітей, у всіх інших випадках розірвання шлюбу відбувається за рішенням суду.
Однак, якщо один з подружжя є громадянином іншої держави чи особою без громадянства, при припиненні шлюбу слід керуватися не тільки сімейним та цивільно- процесуальним законодавством України, але й міжнародним приватним правом.
Для розлучення без згоди дружини (чоловіка) слід керуватися положення частини 1 статті 110 Сімейного кодексу, якою передбачена можливість розірвання шлюбних відносин з ініціативи одного з подружжя. Для цього необхідно звернутися до суду з позовною заявою про розлучення. Позовні заяви про розірвання шлюбу подаються до суду за місцем проживання відповідача, крім випадків, які передбачені в ст. ст. 28, 29 Цивільного процесуального кодексу України.
- позовна заява про розлучення (два примірники);
- оригінал свідоцтва про шлюб;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- копія паспорту позивача;
- квитанція про оплату судового збору;
- всі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Позовна заява про розірвання шлюбу за загальним правилом подається за місцем проживання або місцезнаходженням відповідача (вашої дружини).
У суді розлучення без участі одного з подружжя може бути здійснено у випадках:
Якщо у подружжя є неповнолітні діти, батькам доведеться розлучатися в суді. Але це не означає, що потрібно обов’язково бути присутніми на судових засіданнях. Законом передбачена можливість уникнути відвідин суду і розлучитися без особистої присутності. Зробити це може як позивач, так і відповідач.
Розлучення без присутності в суді. Умови
Як вже говорилося вище, умовою для розлучення без присутності в суді є наявність одного із документів:
Розлучення без присутності позивача в суді. Позовна заява і документи
Детальніше про складання заяви про розлучення читайте в статті “Позовна заява про розірвання шлюбу через суд з дітьми і без дітей”
До позовної заяви потрібно прикласти стандартний пакет документів, до якого входять:
Крім того, необхідно надати додаткові документи, що дозволяють розглядати справу за відсутності позивача:
Якщо позивач доручив своєму адвокатові повне ведення справи про розлучення, оформивши відповідну нотаріальну довіреність, то складати позовну заяву, готувати і подавати документи до суду буде представник, обов’язково прикріплюючи до позовної заяви копію довіреності.
Розлучення без присутності відповідача в суді
Як вже говорилося вище, відповідач також може уникнути участі в судових засіданнях, представивши суду:
Але буває й так, що відповідач не надсилає жодних заяв, повідомлень та документів. При цьому ніщо не свідчить про бажання чи намір брати участь у розлучному процесі.
Заочне винесення рішення
Суд може винести рішення про розлучення заочно при сукупності умов:
Прийняти рішення заочно – право, а не обов’язок суду. Суд може відкласти судове засідання, повідомивши про це відповідача.
Якщо ж заочне судове рішення прийнято, суд повинен надіслати його рекомендованим листом з повідомленням.
Якщо причина відсутності відповідача на судовому засіданні все ж таки була поважною, просто він не встиг або не міг повідомити про неї суд, він може заявити про скасування заочного судового рішення.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
На період воєнного стану в Україні згідно Указу Президента № 64/2022 «Про введення воєнного стану» та його продовження до 20.05.23 включно (, громадяни мають можливість, не відвідуючи відповідні відділи, подавати документи з питань державної реєстрації шлюбу / розірвання шлюбу, а також отримувати консультації з цих та інших питань онлайн. Для цього слід скористатися вебпорталомhttps://dracs.minjust.gov.ua
В заяві вкажіть відділ ДРАЦС у якому Вам зручно буде забрати свідоцтво про розірвання шлюбу, адже його необхідно забрати особисто , або Ваша дружина може зробити це та передати його Вам поштою або інший Ваш родич за нотаріальною довіреністю від Вашого імені.
Або є окремий сервіс з розлучень тут https://www.rozluchennya.com
Рекомендую звернутися за допомогою до регіонального адвоката системи надання безоплатної вторинної правової допомоги для оперативного напрацювання правової позиції по кримінальній справі та здійснення представництва
Це такі види правових послуг :0 800 213 103
Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають категорії осіб, які визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України.
Право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України мають такі категорії осіб:
2) діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту;
2-1) внутрішньо переміщені особи;
2-2) громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб;
3) особи, до яких застосовано адміністративне затримання;
4) особи, до яких застосовано адміністративний арешт;
5) особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими;
6) особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;
7) особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі;
8) особи, на яких поширюється дія Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”;
9) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань;
9-1) особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
10) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;
11) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;
12) особи, реабілітовані відповідно до законодавства України;
13) особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі;
2. Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають громадяни держав, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори про правову допомогу, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також іноземці та особи без громадянства відповідно до міжнародних договорів, учасником яких є Україна, якщо такі договори зобов’язують держав-учасниць надавати певним категоріям осіб безоплатну правову допомогу.
3. Суб’єкти права на безоплатну вторинну правову допомогу, визначені пунктами 1, 2-1, 2-2, 8, 9, 12, 13 частини першої цієї статті, мають право на отримання такої допомоги не більше шести разів протягом бюджетного року та не більше ніж за шістьома дорученнями/наказами про надання безоплатної вторинної правової допомоги, виданими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, одночасно.
Належність до однієї із перелічених категорій осіб слід підтвердити відповідними документами.
Безкоштовно адвокат має прибути у термін 3 -х годин з моменту затримання та повідомлення на гарячу лінію
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Киев, 10 лет опыта
Позовну заяву можна подати через електронний суд.1)Для розірвання шлюбу вам необхідно подати до суду:1) примірник позовної заяви про розірвання шлюбу2) оригінал квитанції про сплату судового збору. 922 грн станом на 2022 рік.3) фото-копію свідоцтва про шлюб або копію свідоцтва про шлюб.4) копію вашого паспорта.2)
Щоб не приходити на судові засідання, вам до заяви необхідно буде подати ще заяву, в якій вказати, що ви просити суд здійснювати розгляд справи у вашу відсутність, позовні вимоги підтримуєте у повному обсязі та не заперечуєте проти винесення заочного рішення.Також в заяві прописуєте, що про дату та час ви просите суд повідомляти на такий-то мобільний телефон.Після того як ви подасте позов, вам прийде зі суду ухвала про відкриття провадження із датою судового засідання.Якщо ви подасте заяву про слухання справи у вашу відсутність, відповідно в суд вам з'являтися не потрібно.