Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. Я б хотів дізнатися як мені зменшити суму аліментів на повнолітню і неповнолітню дитину. Так як фінансово я не можу потягти стягнення аліментів у вигляді 5000 у місяць на повнолітню дитину і 1/4 у відсотках на неповнолітню дитину. Як правильно зробити щоб на повнолітню дитину зменшити суму аліментів і відсоток на неповнолітню дитину також зменшився.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Юрію!
Для зменшення розміру аліментів треба доводити в суді, що для того у Вас є підстави.
Будуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Готовий на них відповісти!
Якщо ж консультація виявилась корисною, активуйте сіру галку та залиште відгук на знак подяки.
Юрист, г. Одесса, 11 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня. Залежить від того, коли були винесенні рішення про стягнення 5000 та 1/4. Якщо з цього часу змінились істотно обставини (матеріальне положення, ваше здоров'я, тощо) тоді є підстави для зменшення розміру аліментів. Треба детальніше ознайомитись з вашою ситуацією. Звертайтесь, допоможу.
Юрист, г. Киев, 7 лет опыта
Зменшення аліментів може здійснюватися на підставі Вашої заяви. Заяву необхідно подати до суду за Вашим зареєстрованим місцем проживання або за зареєстрованим місцем проживання матері дітей.
До заяви необхідно додати докази, що свідчать неможливість сплати аліментів у раніше визначеному розмірі (як правило, це можуть бути довідки з Пенсійного фонду, податкового органу, а якщо офіційно не працевлаштовані - довідка з місця роботи, наявність на утриманні дружини, дітей, непрацездатних батьків, батьків пенсійного віку або будь-які інші докази, що можуть підтвердити обґрунтованість вимоги про зменшення аліментів).
За звернення до суду із такою заявою Ви повинні сплатити судовий збір у розмірі 1073,6 грн. У разі, якщо суд визнає Вашу заяву обґрунтованою, сума судового збору буде стягнення з іншої сторони, а якщо ні - витрати залишаються за Вами.
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю.
Вам потрібно звертатись до суду із позовом про зменшення розміру аліментів.
Сімейний кодекс каже, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено за рішенням суду за позовом платника у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення здоров’я та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Як ми бачимо, повного переліку обставин, які можуть послужити підставою для зменшення розміру аліментів закон не дає. Однак, аналіз судової практики по даному питанню дозволяє виділити найбільш розповсюджені ситуації, в яких зменшення розміру аліментів є обгрунтованим і допустимим.
До них відносять наступні ситуації:
- платник аліментів є інвалідом І або ІІ групи, внаслідок чого потребує додаткових витрат на лікування, догляд, утримання;
- платник аліментів створив сім’ю і у нього народились діти;
- втрата роботи і неможливість знайти нову з тим самим рівнем доходів;
- дитина на яку виплачуються аліменти є власником майна, яке приносить дохід і відпала потреба сплачувати аліменти у тому розмірі, який існував раніше;
- платник аліментів повинен забезпечувати матеріально інших членів сім’ї (батька, матір. діда, бабу тощо).
- платник аліментів має дуже високий дохід, з якого стягується дуже великий розмір аліментів, який в рази перевищує реальні потреби дитини.
Підстави для відмови у зменшенні розміру аліментів.Також варто згадати про обставини, які не можуть слугувати підставою для зменшення розміру аліментів, хоча платник аліментів часто посилається на такі обставини:
Потрібно пам’ятати, що якщо виникли підстави для зменшення виплат, передбачені законом, самовільно зменшувати розмір аліментів платник не має права. Якщо від платника аліментів буде поступати менше аліментів чим встановлено рішенням суду, виникне заборгованість.
Зменшити розмір аліментів може тільки суд.
Порядок дій для змершення розміру аліментівВарто пам’ятати, що розмір виплат підлягає зниженню тільки на основі вагомих причин і переконливих доказів.
Розглядаючи позов, суд буде враховувати всі обставини справи, включаючи
Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!
Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.