Начните консультацию с юристом онлайн
Орендар, не зважаючи на заявлену орендодавцем після закінчення строку дії письмового договору оренди квартири вимогу про повернення об'єкта оренди, її добровільно не повертає. 1. Чи може орендодавець на цей час, коли вже закінчився строк оренди квартири, у разі встановлення фактичного непроживання орендаря та повнолітніх членів його сім'ї у цій квартирі законно відчинити двері з заміною (демонтажем) встановлених орендарем замків, описати за участю свідків та відеофіксацією речі орендарів, вирішити питання про місце їх зберігання та продовжити самому як власнику квартири проживати у ній? Чи не будуть дії орендодавця у такому разі кваліфіковані як незаконне проникнення до житла орендаря (яке він наразі займає незаконно після закінчення строку оренди, але не повернув по акту приймання-передачі) чи незаконне виселення (ст. 162 Кримінального кодексу України)? 2. Чи зможе поліція у разі її виклику звільнити квартиру від племінника орендаря, який туди вселився без згоди орендодавця? 3. Чи може орендодавець без звернення до суду та винесення судом відповідного рішення про виселення орендаря та членів його сім'ї, проведення процедури виконавчого провадження, примусово виселити вищевказаних осіб, які добровільно повернути квартиру відмовляються?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Наталія!
Якщо строк дії договору оренди закінчився, власник має право вимагати виселення особи, у тому числі за допомогою поліції.
Успіхів! Всього доброго!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, якщо строк дії договору закінчився, ви маэте право розпоряджатися своїм майном на свій розсуд. Для обгрунтованої консультації треба бачити договір оренди.
Натискайте кнопку Звернутися, надам алгоритм дій, при якому ви зможете без перешкодно користуватися своїм майном.
Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго Вам вечора. На практиці виселення орендарів житла після закінчення терміну договору найму житла здійснюється поліцією. Орендодавець має право звернутись до поліції з проханням виселити з його житла наймачів, які там не зареєстровані (не прописані) та не погоджуються добровільно покинути те житло.
Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну правову консультацію, написати тексти юридичних документів тощо.