Задайте вопрос юристу

829 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Финансовое право, 24 мая 2023, вопрос №85775 400₴

Что будет за просрочку от МФО?

Всего набрался с разных компаний на 27000 грн где-то.
Что будет за просрочку?
Обязательно ли платить?
Правда ли , что через 3 года кредиты аннулируются?
Звонить родственникам и мне уже перестали
Легко их выиграть в суде еси они подадут?

Ответы юристов (9)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    50%

    Вітаю, Даниил!

    Всего набрался с разных компаний на 27000 грн где-то.Что будет за просрочку?

    Найгірше - блокування рахунків та реалізація наявного у Вас майна в рахунок боргів. Але думаю, що до цього ще далеко.

    Обязательно ли платить?

    Так чи інакше, але в довготривалій перспективі - ТАК, ПЛАТИТИ ДОВЕДЕТЬСЯ.

    Правда ли , что через 3 года кредиты аннулируются?

    НІ, ЦЕ НЕ ПРАВДА.

    Звонить родственникам и мне уже перестали

    ЦЕ НЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ПРО ВАС ПОВНІСТЮ ЗАБУЛИ. МОЖЛИВО ПИТАННЯ НА ПАУЗІ.

    Легко их выиграть в суде еси они подадут?

    ЗОВСІМ НЕЛЕГКО. АЛЕ ДЛЯ ПОВНОЇ ВІДПОВІДІ НА ЦЕ ПИТАННЯ ТРЕБА БАЧИТИ ДОГОВОРИ ЩОДО НАДАННЯ КРЕДИТНИХ КОШТІВ. ОСОБЛИВО ПРОБЛЕМАТИЧНИМ БУДЕ ПИТАННЯ В ДОВЕДЕННІ ПРАВОМІРНОСТІ НАРАХУВАННЯ ВІДСОТКІВ.

    Успіхів! Звертайтесь!

    • Даниил Клиент 10 месяцев назад

      Счета блокировали и списывали деньги , но поменял карточку и всё закончилось.

      Что можете сказать по файлу который прикрепил?

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Даниил!

        Що на Вас "висить" не одне кредитне зобов'язання, частина з яких продана колекторським фірмам. Тексти договорів там відсутні, а тому щось конкретно сказати складно.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    За невиконання кредитного зобов'язання може бути застосовано, окрім стягнення суми боргу та відсотків, стягнення штрафу та пені.

    Борг може бути стягнутий в судовому порядку і трьох річний строк позовної давності застосовується якщо не інше не передбачено договором оферти, до якого Ви приєднались, отримавши кредит.

    Автоматично кредити через три роки не анулюються, але пропуск цього строку може біти підставою для відмові в задоволенні позову.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Гончаренко Константин

    Добрій день!

    17 марта 2022 года вступил в силу Закон от 15.03.2022 № 2120-IX "О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и другие законодательные акты Украины относительно действия норм на период действия военного положения", сообщает Нотариальная палата Украины.

    Подпунктом 2 пункта 3 Раздела ІІ "Заключительные и переходные положения" данного Закона раздел "Заключительные и переходные положения" Гражданского кодекса был дополнен пунктами 18 и 19, согласно которым:

    1. В период действия в Украине военного, чрезвычайного положения и в 30-дневный срок после его прекращения или отмены в случае просрочки заемщиком исполнения денежного обязательства по договору, в соответствии с которым заемщику был предоставлен кредит (займ) банком или другим кредитодателем (заимодателем), заемщик освобождается от:

    - ответственности, определенной статьей 625 ГКУ (часть вторая статьи 625 ГКУ предусматривает, что должник, просрочивший исполнение денежного обязательства, по требованию кредитора обязан уплатить сумму долга с учетом установленного индекса инфляции за все время просрочки, а также три процента годовых от просроченной суммы, если другой размер процентов не установлен договором или законом);

    - обязанности уплаты в пользу кредитодателя (заимодателя) неустойки (штрафа, пени) за такую просрочку. Неустойка (штраф, пеня) и другие платежи, уплата которых предусмотрена соответствующими договорами, начисленные включительно с 24 февраля 2022 года за просрочку исполнения (неисполнение, частичное исполнение) по таким договорам, подлежат списанию кредитодателем (заимодателем).

    2. В период действия в Украине военного, чрезвычайного положения продлеваются на срок его действия сроки, определенные следующими статьями ГКУ:

    - 257 - 259 (исковая давность, специальная исковая давность);

    - 362 (реализация преимущественного права покупки доли в праве общей долевой собственности);

    - 559 (прекращение поручительства);

    - 681 (исковая давность, которая применяется к требованиям в связи с недостатками проданного товара);

    - 728 (исковая давность, которая применяется к требованиям о расторжении договора дарения);

    - 786 (исковая давность, которая применяется к требованиям, следующим из договора найма);

    - 1293 (право на обжалование действий исполнителя завещания).

    Подпунктом 8 Раздела ІІ "Заключительные и переходные положения" Закона № 2120-ІХ Заключительные положения Закона "Об ипотеке" дополнены пунктом 5-2, в соответствии с которым в период действия в Украине военного, чрезвычайного положения и в 30-дневный срок после его прекращения или отмены относительно недвижимого имущества (недвижимости), принадлежащего физическим лицам и находящегося в ипотеке по потребительским кредитам, приостанавливается действие:

    - статьи 37 (в части реализации права ипотекодержателя на приобретение права собственности на предмет ипотеки),

    - статьи 38 (в части реализации права ипотекодержателя на продажу предмета ипотеки),

    - статьи 40 (в части выселения жителей из жилых домов и помещений, переданных в ипотеку, по которым есть судебное решение об обращении взыскания на такие объекты),

    - статей 41, 47 (в части реализации предмета ипотеки на электронных торгах) данного Закона.

    Согласно пункту 11 части первой статьи 1 Закона "О потребительском кредитовании" потребительский кредит (кредит) - денежные средства, предоставляемые потребителю (заемщику) на приобретение товаров (работ, услуг) для удовлетворения потребностей, не связанных с предпринимательской, независимой профессиональной деятельностью или исполнением обязанностей наемного работника.

    Указанные изменения не распространяются на недвижимое имущество (недвижимость), оформленное в ипотеку с целью обеспечения исполнения обязательств по договорам:

    1) заключенным после дня вступления в силу Закона № 2120-ІХ;

    2) в которые после дня вступления в силу Закона № 2120-ІХ по согласованию сторон вносились изменения в части продления сроков исполнения обязательств и/или уменьшения размера процентов, штрафных санкций.

    Направте ценное письмо кредитору с такими аргументами.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Гончаренко Константин
    50%

    Доброго дня.

    на час военного стану і 30 днів після завершення чи скасування штрафи і пені не мають нараховувати, розпочніть листування з кредитором , потім письмова скарга до НБУ , ПОТІМ У СУДІ СПИСУВАТИ ПРОЦЕНТИ І ПЕНІ.

    У Вас є 3 шляхи:

    1. домовленності про відтермінування виплат по кредитах (НБУ дає таку можливість своєю постановою №23 від 25.02.22р.);

    2. Скористатися рішенням промислової палати про форс-мажорні обставини згідно з Указом Президента №64/2022 Про воєнний стан в Україні , який продовжено до 18.08.23 , аргументуйте у листах до банків так:

    Торгово-промислова палата України на підставі ст.ст. 14, 14¹ Закону України “Про торгово-промислові палати в Україні” від 02.12.1997 № 671/97-ВР, Статуту ТПП України, цим засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили): військову агресію Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”.

    Враховуючи це, ТПП України підтверджує, що зазначені обставини з 24 лютого 2022 року до їх офіційного закінчення, є надзвичайними, невідворотними та об’єктивними обставинами для суб’єктів господарської діяльності та/або фізичних осіб по договору, окремим податковим та/чи іншим зобов’язанням/обов’язком, виконання яких/-го настало згідно з умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи інших нормативних актів і виконання відповідно яких/-го стало неможливим у встановлений термін внаслідок настання таких форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

    Враховуючи вищезазначене та надзвичайну, важку ситуацію з якою зіткнулась наша країна, ТПП України з метою спрощення процедури засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), розмістить з 28 лютого 2022 року на сайті ТПП України (www.ucci.org.ua) загальний офіційний Лист ТПП України щодо засвідчення форс-мажору, який можна буде роздруковувати всім кого це стосується.

    • Визнати себе банкрутом процедура окремо через господарський суд України (розмір прострочених зобов’язань боржника перед кредитором (кредиторами) становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати;(201 000 грн)

    Скарга до НБУ онлайн https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection/citizens-appeals

    ---

    нараховувати проценти МФО має право тільки в межах строку, на який брався кредит. Зазвичай це 30 днів. Нарахування процентів поза цим строком незаконно, якщо тільки Ви не пролонгували строк дії договору.

    В жодному разі не робіть проплат, якщо вже вийшли на прострочку і не можете погасити відразу весь борг з процентами. Такою оплатою Ви не тільки не погасите борг навіть частково, а ще й збільшите строк дії договору , а значить і строк нарахування Вам процентів!

    Нехай подають до суду і вирішують питання боргу там.

    Уразі погроз змініть телефон , а родичі нехай звернуться до поліції про погрози та вимагання.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    • Даниил Клиент 10 месяцев назад

      Не собираюсь патить

      Недвижимость или авто будет через года пол , ато и года.

      Звонить перестали , карту поменял и будто не существует их .

      Если они в суд пойдут, то легко выиграть?

      Что скажете за файл который прикрепил?

      • Гончаренко Константин

        Они в суд пойдут в крайнем случае , очень сомнительно, при хорошем адвокате , это решается , до минимальной суммы.

        Имущество лучше покупать на маму , а пользоваться по доверенности (если авто) , что бы не наложили арестов .

        По файлу , многие передали долг факторинговым компаниям в случае достижения суммы в 30 минимальных зарплат , по долгу и более нужно будет подать на процедуру банкрутства физ лица.

        На данном этапе пусть идут в суд.

        С уважением,

        Константин Гончаренко

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Данило!

    Что будет за просрочку?

    В судовому порядку буде вирішено питання про примусове стягнення боргів. ДВС на цій підставі може потім арештувати Ваші рахунки в банках, та накласти також арешт на рухоме і нерухоме майно.

    Обязательно ли платить?

    На жаль рано чи пізно платити прийдеться, але якщо у Вас немає майна, то можна тягнути до останнього. Прийдеться тівльки прибрати гроші з рахунків.

    Правда ли , что через 3 года кредиты аннулируются?

    Ні, це це неправда. Таке можливе лише у випадку, якщо ніхто не звертається до суду.

    Звонить родственникам и мне уже перестали

    Це не значить, що про Вас забули. Можливо, просто готуються позовні заяви до суду.

    Легко их выиграть в суде еси они подадут?

    Якщо немає поважних причин несплати боргу, то виграти в суді практично неможливо. Проте відтягнути виплату боргів за допомогою грамотного адвоката якомога далі цілком можливо.

    Тим більше, що Закон України Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану дає можливість позбутися будь яких штрафв чи пені за борги!

    "2) розділ "Прикінцеві та перехідні положення" Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 40-44, ст. 356) доповнити пунктами 18 і 19 такого змісту:

    "18. У період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування у разі прострочення позичальником виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від відповідальності, визначеної статтею 625 цього Кодексу, а також від обов’язку сплати на користь кредитодавця (позикодавця) неустойки (штрафу, пені) за таке прострочення. Установити, що неустойка (штраф, пеня) та інші платежі, сплата яких передбачена відповідними договорами, нараховані включно з 24 лютого 2022 року за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) за такими договорами, підлягають списанню кредитодавцем (позикодавцем)".

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Можу реально Вам допомогти вирішити проблему!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України