Начните консультацию с юристом онлайн
Я репатріювався до Ізраїлю в 2016 році, з українських документів в мене залишився тільки закордонний паспорт з візою і міткою про ПМЖ в Ізраїлі.
Якщо я зараз поїду в Україну, чи зможу я спокійно виїхати над по паспорту громадянина Ізраїля? Мені здавалося, що при набутті іначого громадянства, українське втрачається автоматично, чи це не так?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (32)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеЗгідно законодавства України подвійне громадянство (тобто громадянство України та ще однієї, або декількох країн) в Україні не допускається.
Особа, яка має декілька громадянств, одне з яких – України, у відносинах із Україною вважається громадянином України.
Підстави втрати та припинення громадянства України визначені у статтях 18 та 19 Закону України «Про громадянство».
У будь-якому випадку громадянство припиняється в день видання відповідного указу Президента України.
Отже, використовувати паспорт громадянина іншої країни для перетину державного кордону України на законних підставам мають фізичні особи після видання Указу Президента України про втрату такими особами громадянства України.Адвокат, 24 года опыта
Доброго дня.
Автоматично громадянство України Ви не втратили. Але, якщо Ви заїдити до України на підставі ізраїльського паспорту та на його ж підставі виїдите та не будете надавати український паспорт при перетині кордону, то проблем у Вас не буде.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, якщо у вас подвійне громадянство то на території України буде діяти саме Українське громадянство. Тому що подвійне громадянство в Україні не визнається.
Тому якщо ви хочете виїхати і заїхати вам треба мати підстави для виїзду.
Ознайомтесь за посиланням
https://dpsu.gov.ua/ua/peretinannya-derzhavnogo-ko...
Громадяни України Чоловічoй стаж от 18 до 60 лет, которые постійно просматривают за кордоном, могут выехать за наявності відповідних удостоверений в паспортном удостоверении, згідно ул. 4 ЗУ «Про порядок выезда с Украины и выезду гр. України» такими можно бути:
для осіб які віжжаять вперше – штамп про оформление візду за кордон на постійне місце проживаньня;
для осіб, которые постійно проживают за кордоном – штамп про оформление виїзду за кордон в постійне город проживанье и відмітка (штамп) про задержания на постійний консульский облік в закордонній дипломатичний установі України или перебування такого громадянина в постійному консульскому обліку підтверджується довідкою про перебування на консульское обліку , яка формируется с використанням засобів відомчої інформаційної системи Міністерства закордонних справу України.
Якщо ви маєте зазначені документи вы зможете виїхати.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олександре!
ПМЖ в Ізраїлі не означає втрату українського громадянства. Тому Ви можете вільно заїхати в Україну по свому закордонному паспорту, а штамп у отсанньому дасть Вам право вільно виїхати з неї. Так само Ви можете вїхати в Україну і виїхати з неї, користаючись лише ізраїльським паспортом.
ЯКЩО Ж РАПТОМ У ВАС ВИНИКНУТЬ ПРОБЛЕМИ З ПРИКОРДОННИКАМИ (ВСЕ БУВАЄ), ОСЬ ВАМ АЛГОРИТМ ДІЙ, ЯКИМ МОЖНА СКОРИСТАТИСЯ В ТАКИХ ВИПАДКАХ:
По-перше, на всі відмови Держприкорджон служби треба вимагати пісьмового підтвердження та одразу його оскаржувати. В таких випадках вони будуть відчувати більше відповідальності та діяти не так нахабно.
По-друге, згідно з роз’ясненнями самої Держприкордонслужби України та відповідно до статті 23 Закону України “Про доступ до публічної інформації” рішення, дії чи бездіяльність органів ДПС можуть бути оскаржені до Голови Державної прикордонної служби України, вищого органу або суду..
По-третє, згідно ст. 14Закону України Про прикордонний контроль від 05.11.2009 № 1710-VI (rada.gov.ua)
"Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України
…Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом...".
Відповідно до статті 24 Закону України “Про доступ до публічної інформації” відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, винні у вчиненні таких порушень за:
відмову в задоволенні запиту на інформацію;
відстрочку задоволення запиту на інформацію;
ненадання відповіді на запит на інформацію;
надання недостовірної або неповної інформації;
несвоєчасне надання інформації;
невиконання органами Держприкордонслужби обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації”;
інші рішення, дії чи бездіяльність органів Держприкордонслужби, що порушили законні права та інтереси запитувача.
Особи, на думку яких їхні права та законні інтереси порушені органами Держприкордонслужби, мають право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди в порядку, визначеному законом
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів Держприкордонслужби до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
По-четверте, телефони Держприкодонслужби, які можуть згодитись в таких випадках!
1598 (ДЛЯ ДЗВІНКІВ З МОБІЛЬНОГО); +38(044)527-63-63 (ДЛЯ ДЗВІНКІВ ІЗ-ЗА КОРДОНУ)
- ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ (СЛУЖБА «ДОВІРА»)
(044) 527-64-29; (044) 239-84-80 (ФАКС)
- ПОДАННЯ ЗАПИТІВ НА ОТРИМАННЯ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
(044) 527-64-29; (044) 239-84-80 (ФАКС)
- ПОДАННЯ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН
Нарешті, по-п’яте, прикордонники зобов’язані надавати консультації в телефонному режимі у пунктах пропуску за такими номерами:
(033) 272 09 20 – Волинський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Волинської області – пункти пропуску Ягодин, Устилуг);
(032) 239 01 23 – Львівський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Львівської області – пункти пропуску Угринів, Рава-Руська, Грушів, Краківець, Шегині, Смільниця );
(067) 181 42 67 – Чопський прикордонний загін (кордон зі Словаччиною, Угорщиною – пункти пропуску Малий Березний, Ужгород, Малі Селменці, Тиса);
(031) 313 82 61 – Мукачівський прикордонний загін (кордон з Угорщиною, Румунією – Лужанка, Вилок, Косино, Дзвінкове, Дякове, Солотвино);
(037) 259 19 49 – Чернівецький прикордонний загін (кордон з Румунією, Молдовою у межах Чернівецької області – пункти пропуску Порубне, Мамалига, Росошани, Кельменці, Сокиряни);
(043) 376 01 41 – Могилів-Подільський прикордонний загін – (кордон з Молдовою у межах Вінницької області);
(032) 275 62 90 – Західне регіональне управління.
Якщо у Вас будуть до мене уточнюючі питання, звертайтесь натиснувши кнопку "звернутись".
Вдачи!
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
Якщо Ви самостійно не подавали відмову ( вихід) з громадянства України. Ви продовжуєте бути громадянином України також.
Вам необхідно їхати в Україну за документами, як іноземець - громадянин Ізраїлю.
Згідно до ст. 1 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" військовий обов'язок не поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні.
Якщо будете перетинати кордон, як громадянин України
Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які постійно проживають за кордоном – мають право на виїзд з України, якщо у є паспортний документ з відмітками Державної міграційної служби України «Оформлено виїзд на постійне проживання» та дипломатичної установи України «Прийнятий на консульський облік».
С уважением,
Константин Гончаренко
Юрист, 19 лет опыта
Доброго дня Олександре.
З вашого питання Держприкордонслужба України надавала відповідні роз"яснення.
Згідно законодавства України подвійне громадянство (тобто громадянство України та ще однієї, або декількох країн) в Україні не допускається.
Особа, яка має декілька громадянств, одне з яких – України, у відносинах із Україною вважається громадянином України.
Підстави втрати та припинення громадянства України визначені у статтях 18 та 19 Закону України «Про громадянство».
У будь-якому випадку громадянство припиняється в день видання відповідного указу Президента України.
Отже, використовувати паспорт громадянина іншої країни для перетину державного кордону України на законних підставах мають фізичні особи після видання Указу Президента України про втрату такими особами громадянства України.
У той же час, гГромадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які постійно проживають за кордоном можуть виїжджати за наявності відповідних відміток в паспортному документі, згідно ст. 4 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в’їзду гр. України» якими можуть бути:
для осіб які виїжджають вперше – штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання;
для осіб, які постійно проживають за кордоном – штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та відмітка (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України або перебування такого громадянина на постійному консульському обліку підтверджується довідкою про перебування на консульському обліку, яка формується з використанням засобів відомчої інформаційної системи Міністерства закордонних справу України.
Тобто якщо я заїду і виїду по паспорту Ізраїля, то вони апріорі не зможуть провірити наявність українського паспорту, якщо я на кордоні пред’явлю паспорт Ізраїля? Оскільки Україна визнає тільки одне громадянство?
Адвокат, 24 года опыта
Цілком вірно. Прикордонна служба не перевіряє наявність громадянства України у разі пред'явлення паспорту іншої держави
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеОлександр! Вам не треба переживати за наявність українського закордонного паспорту, бо по суті, якщо Ви спеціально не відмовились від укр. громадянства, то воно у Вас все одно є, хочете Ви того чи ні! Крім того таке легко перевіряється по базі даних, яка є у прикордонників. Штамп у закордонному паспорті про ПМЖ в Ізраїлі та наявність ізраїльського паспорту дають Вам право на безперешкодний виїзд.
Юрист, г. Киев, 8 лет опыта
Випадки бувають різними, і ваше громадянство можуть встановити на прикордонному пункті у разі поглубленої перевірки, а це проходить майже кожний чоловік за обставини військового стану. Тому треба бути готовому к усім варіантам розвитку ситуації. По перше хотів би не радити їхати на территорії України, тому що це перш за все не безпечно для життя. по друге можливи ви зможете вирішити свої проблеми на территорії України за допомогою адвоката. Але якщо все одно збираєтесь їхати, то будьте готові виїзжати назад за Українським громадянством. Тому я не підтримую відповіді колег, які вам кажуть, що йдбье проблем не буде. ВОни можуть бути, і треба бути к цьому готовим, мати інші підстави для виїзду.
Юрист, г. Днепр, 12 лет опыта
Вітаю.
ЗАКОН ПРО ПОДВІЙНЕ ГРОМАДЯНСТВО В УКРАЇНІВ Україні інститут громадянства регулюється, головним чином, Законом України “Про громадянство України” N 2235-III від 18 січня 2001 року (далі – Законом) та Європейською конвенцією про громадянство, що була ратифікована Верховною Радою України 20 вересня 2006 року.
Незважаючи на те, що в цьому документі зафіксовано принцип “єдиного громадянства”, у ньому відсутня норма про недопустимість випадків множинного громадянства. У п. 1 частини першої ст. 2 Закону України “Про громадянство України” зазначено, що “якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визначається лише громадянином України…”.
Отже, закон не забороняє подвійне громадянство, а лише не визнає його: за наявності в громадянина України громадянства іншої держави до нього застосовуються всі закони України, як і до решти громадян. Це порушує ст. 4 Конституції України, породжує факти існування в Україні явища біпатризму й суперечить міжнародним зобов’язанням, взятим Україною на себе, в яких проголошений курс на уникнення випадків подвійного громадянства.
Якщо ви викликаєте підозри на прикордонній службі вас перевірять і все встановлять. Тому без інших підстав для виїзду не рекомендую їхати.
https://dpsu.gov.ua/ua/peretinannya-derzhavnogo-ko...
З повагою. для подальшої співпраці натискайте "Звернутися" або закрийте питання натиснувши галочку.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Якщо, у Вас громадянство Ізраїля одночасно з громадянством України, то перетинути кордон за неукраїнським паспортом як іноземець цілком реально, головне - не повідомляти прикордонникі про наявність у Вас паспорта громадянина України.
Відстежити наявність другого паспорта митний контроль теоретично зможе лише шляхом подання запиту до Державної міграційної служби щодо отримання відомостей з Державного демографічного реєстру. Проте, вони будть проводити пошук лише за ПІБ. Якщо при виїзді з України Ви не оформляли біометричні документи - ІD картку або біометричний закордонний паспорт (адже в такому разі буде відцифрований образ обличчя та відбитки пальців рук), то імовірність, того що у Вас виявлять громадянство України практично дорівнює нулю.
Ніяких адміністративних штрафів або кримінальної відповідальності за використання другого паспорту на території України не передбачено.
Але, у разі виявлення подвійного громадянства, одне з яких – України, то така особа у відносинах із Україною вважається громадянином України. В такому випадку право на виїзд за межі України Ви матимете як громадянин України згідно Правил перетину державного кордону.
В такому разі підставою для виїзду за кордон є постійне проживання в Ізраїлі. Підтверджуючими документами є – дійсний закордонний паспорт громадянина України зі штампом про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та відміткою (штампом) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України або перебування такого громадянина на постійному консульському обліку підтверджується довідкою про перебування на консульському обліку.
Офіційно втратити громадянство України можливо лише після видання Указу Президента України про втрату такими особами громадянства України.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Доброго дня, Олександр!
ЗА ПОВІДОМЛЕННЯМ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ПЕРЕДБАЧЕНО ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ:
Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)
"Згідно законодавства України подвійне громадянство (тобто громадянство України та ще однієї, або декількох країн) в Україні не допускається.
Особа, яка має декілька громадянств, одне з яких – України, у відносинах із Україною вважається громадянином України.
Підстави втрати та припинення громадянства України визначені у статтях 18 та 19 Закону України «Про громадянство».
У будь-якому випадку громадянство припиняється в день видання відповідного указу Президента України".
Отже, використовувати паспорт громадянина іншої країни для перетину державного кордону України на законних підставам мають фізичні особи після видання Указу Президента України про втрату такими особами громадянства України.
ЯКЩО Є ДОЗВІЛ НА ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ ЗА ДОЗВОЛОМ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ АБО ЗА РІШЕННЯМ КОНСУЛЬСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ У ДЕРЖАВІ ПЕРЕБУВАННЯ.
ЗА ПОВІДОМЛЕННЯМ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ПЕРЕДБАЧЕНО ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ТАКИМИ ПІДСТАВАМИ:
Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)
"Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які постійно проживають за кордоном можуть виїжджати за наявності відповідних відміток в паспортному документі, згідно ст. 4 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в’їзду гр. України» якими можуть бути:
для осіб які виїжджають вперше – штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання;
для осіб, які постійно проживають за кордоном – штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та відмітка (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України або перебування такого громадянина на постійному консульському обліку підтверджується довідкою про перебування на консульському обліку, яка формується з використанням засобів відомчої інформаційної системи Міністерства закордонних справу України.».
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!
В паспорті Ізраїлю вказано місце народження Україна. Це може стати приводом для підозр, чи це вже більш індивідуально, в залежності від особистості кожного окремого прикордонника?
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеЦе індивідуально, але їхати на авось пронисе, це ні як не варіант. МОЖЛИВО КРАЩЕ Обговорити це у приватній розмові, щоб розуміти всю суть вашого питання.
АЛЕ Я ВАМ СКАЖУ ТАК ЩО НАЯВНІСТЬ ДРУГОГО ГРОМАДЯНСТВА НІ ЯК ВАС НЕ ЗБЕРЕЖЕ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ І ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ.
Щоб спокійно їхати треба мати підстави для відстрочки від мобіліцазії та підстави для перетину кордону.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВам краще мати інші підстави для виїзду окрім наявності паспорту Ізраїля. Попасти на «хорошого» прикордонника - це як гра в лотерею. Якщо Вас ідентифікують як громадянина України - з виїздом за межі України можуть бути проблеми.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Олександр!
"В паспорті Ізраїлю вказано місце народження Україна. Це може стати приводом для підозр, чи це вже більш індивідуально, в залежності від особистості кожного окремого прикордонника?"
- ЦЕ МОЖЕ БУТИ ОДНІЄЮ З ПІДСТАВ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕВІРКИ, ЗІ СТОРОНИ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ.
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!
Вибачаюсь, а чи можна мене мобілізувати, якщо в мене відсутній внутрішній паспорт і військовий квиток?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеМобілізувати Вас не можуть, оскільки Ви зняті з військового обліку у зв'язку із ПМЖ в Ізраїлі.
Юрист, г. Днепр, 12 лет опыта
НЕ ПОГОДЖУЮСЬ З АЙВАЗЯН. По перше ПМЖ не надає підстави для відстрочки від мобілізації відровідно ст.23 Зу про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. По друге, якщо він знятий з військового обліку за ПМЖ ТО у такому особа повинна стати на облік у консульстві України за кордоном.
Юрист, г. Киев, 8 лет опыта
Айвазян Ю. К . поясніть Якою нормою закону ви керуєтесь при наданні такої відповіді?
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеПитання досить цікаве. Будь кого не мають право мобілізувати насильно без його згоди, якщо людина не погоджується. Тоді це вважається ухилення від мобілізації за це передбачена кримінальна відповідальність.
У вас тут купа нюансів. Що ускладнює мобілізації і це порушення військового обліку за передбачено адміністративну відповідальність.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеОлександр! Цікавою буває логіка деяких осіб на цьому сайті. Тобто за кордон з ПМЖ в іншій країні випускають, але й мобілізувати в той самий час можуть. Розумій, як знаєшь! Я би не радив Вам користатися такою логікою. Це від некомпетентності.
Згідно роз'яснень ДПСУ від 2.02.2023 року:
"Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які постійно проживають за кордоном можуть виїжджати за наявності відповідних відміток в паспортному документі, згідно ст. 4 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в’їзду гр. України» якими можуть бути:
для осіб які виїжджають вперше – штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання;
для осіб, які постійно проживають за кордоном – штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та відмітка (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України або перебування такого громадянина на постійному консульському обліку підтверджується довідкою про перебування на консульському обліку, яка формується з використанням засобів відомчої інформаційної системи Міністерства закордонних справу України".
Юрист, г. Киев, 8 лет опыта
По перше перетин кордону під час військового стану регулюють правила перетину кордону а не роз'яснення ДПСУ. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...
В якому пункті це зазначено.? По друге питання було про мобілізації і це регулює закон України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Зазначте де в законі написано що особи які мають право на ПМЖ не підлягають мобілізації?
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Олександр!
- ВРАХОВУЮЧИ ТЕ, ЩО ВИ ЩЕ Є ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ, ЩОБ НЕ ПРИЗВАЛИ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС ПО МОБІЛІЗАЦІЇ РЕКОМЕНДУЮ ВАМ ЗВЕРНУТИ УВАГУ НА:
ПІДСТАВИ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
Про мобілізаційну підготовк... | від 21.10.1993 № 3543-XII (rada.gov.ua)
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
жінки та чоловіки, які мають неповнолітню дитину (дітей) і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби, визначених частиною шостою статті 2 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу";
народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України;
інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.
Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;
жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:
військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.
Особи, зазначені в абзацах четвертому - восьмому частини другої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.
Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.".
ПІДСТАВИ ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text
"Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього... 6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
1) призвані чи прийняті на військову службу;
2) проходять військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;
4) досягли граничного віку перебування в запасі;
5) припинили громадянство України;
6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;
7) направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;
8) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими".
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!
А якщо і виникне якась ситуація, що мене затримають на кордоні та будуть відмовляти у виїзді за кордон, то чи зможе мені допомогти в цьому випадку посол чи то консул Ізраїлю в Україні?
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеНі в цьому вам консул ні чим не допоможе.
Якщо не має великої потреби для відвідування України, не ризикуйте, дочекайтесь закінчення військового стану.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Олександр!
"А якщо і виникне якась ситуація, що мене затримають на кордоні та будуть відмовляти у виїзді за кордон, то чи зможе мені допомогти в цьому випадку посол чи то консул Ізраїлю в Україні"?
- Враховуючи, що у Вас є паспорт громадянина Ізраїлю, Ви можете розраховувати на їх допомогу.
Всього доброго успіхів Вам!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПояснюю окремо для всіх тих, хто з різних суб'єктивних причин не второпав, що хотів почути Олександр! Його питання не стосувалось відстрочки зовсім і цілком логічно звучало так:
"Вибачаюсь, а чи можна мене мобілізувати, якщо в мене відсутній внутрішній паспорт і військовий квиток?"
А тепер роз'яснюю: якщо особа змінила місце свого постійного проживанні та не стоїть на обліку ні в одному військкоматі України, то ВОНА НЕ Є ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНОЮ. То до чого тут пхається з усіх боків стаття 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію? Олександр формально не є військовозобов'язаним, і питання відстрочки його не стосуються - від слова зовсім! Саме це надає йому беззастережне право на виїзд з України під час дії воєнного стану без будь якого ризику бути мобілізованим. Підстави я навів вище.
Юрист, г. Днепр, 12 лет опыта
НЕ ПОГОДЖУЮСЬ, ВРаховуючи нову постанову про військовий облік 1487
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...
52. Закордонні дипломатичні установи України:
інформують громадян, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, про початок чергового призову громадян України на строкову військову службу;
сприяють поверненню військовозобов’язаних та резервістів в Україну в разі проведення мобілізації та у воєнний час (в особливий період);
повідомляють у семиденний строк з дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем перебування їх на військовому обліку;
ведуть військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, за списком (додаток 15). Список зберігається в закордонній дипломатичної установі України протягом п’яти років.
53. Зняття з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які виїжджають за кордон на строк більше трьох місяців, здійснюється після особистого прибуття їх до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки з документами, що підтверджують виїзд за кордон.
Призовники, військовозобов’язані та резервісти, які виїжджають за кордон на строк до трьох місяців, з військового обліку не знімаються.
ПРАВИЛАвійськового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
1) перебувати на військовому обліку:
за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов’язані Служби зовнішньої розвідки - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки). Крім того, призовники, військовозобов’язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад;
за місцем роботи (навчання) - в центральних і місцевих органах виконавчої влади, в інших державних органах, в органах місцевого самоврядування, в органах військового управління (органах управління), військових частинах (підрозділах) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органах спеціального призначення, на підприємствах, в установах, організаціях, закладах освіти, закладах охорони здоров’я незалежно від підпорядкування і форми власності;
у разі вибуття за межі України на строк більше трьох місяців - за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України;Ваша відповідь не відповідає дійсності. Ви кажете те, що хоче чути клієнт. І Вас зовсім не бентежить на його доля. Не вам же назад виїздати вам головне отримати винагороду.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Олександре!
Я репатріювався до Ізраїлю в 2016 році, з українських документів в мене залишився тільки закордонний паспорт з візою і міткою про ПМЖ в Ізраїлі.Якщо я зараз поїду в Україну, чи зможу я спокійно виїхати над по паспорту громадянина Ізраїля? Мені здавалося, що при набутті іначого громадянства, українське втрачається автоматично, чи це не так?
МАВ ПОДІБНУ ПРАКТИКУ І ХОЧУ ЗАЗНАЧИТИ, ЩО ВИ МАЄТЕ ДОСИТЬ СЕРЙОЗНИЙ РИЗИК. СПРАВА В ТОМУ, ЩО БАЗА ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ, ЯКА ВІДСТЕЖУЄ МІГРАЦІЮ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ЗАПРАЦЮВАЛА, ПРИБЛИЗНО, З 2015 РОКУ. ТОМУ ЯКЩО ВИ ПІСЛЯ ЦЬОГО ВИЇЗДИЛИ З ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ ПО УКРАЇНСЬКОМУ ПАСПОРТУ, У ВАС МОЖУТЬ ВСТАНОВИТИ НАЯВНІСТЬ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ.
У ВІДНОСИНАХ З УКРАЇНОЮ ВИ ВВАЖАЄТЕСЬ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ. НА САЙТІ ДПСУ ВЗАГАЛІ ЗАЗНАЧЕНО ПРО ЗАБОРОНУ ВИКОРИСТАННЯ ІНШОГО ПАСПОРТУ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН. ТОМУ РИЗИКИ Є, І ЯКЩО НАГАЛЬНОЇ ПОТРЕБИ ПРИЇЗДУ В УКРАЇНУ НЕМАЄ, ТОДІ РАДЖУ УТРИМАТИСЬ.
ТОМУ ЯКЩО МАЄТЕ НАМІР ЇХАТИ, ВСЕ Ж РАДЖУ ВИКОРИСТОВУВАТИ УКРАЇНСЬКЕ ГРОМАДЯНСТВО. ДО СЛОВА, ПРАВО НА ВИЇЗД ЗГІДНО З РОЗ'ЯСНЕННЯМИ ДПСУ У ВАС БУДЕ:
"...для осіб які виїжджають вперше – штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання;
для осіб, які постійно проживають за кордоном – штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та відмітка (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України або перебування такого громадянина на постійному консульському обліку підтверджується довідкою про перебування на консульському обліку, яка формується з використанням засобів відомчої інформаційної системи Міністерства закордонних справу України..."
Всього доброго! Буду радий допомогти.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Олександр!
"Вибачаюсь, а чи можна мене мобілізувати, якщо в мене відсутній внутрішній паспорт і військовий квиток"?
ЩОДО МОБІЛІЗАЦІЇ ТА СТАТУСУ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНОГО, ЗНЯТТЯ ТА ВИКЛЮЧЕННЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ:
- ВИ ЩЕ Є ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ І МАЄТЕ СТАТУС ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНОГО, ДАЖЕ ЯКЩО ВИ ЗНЯТІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, ІНША СПРАВА ЯКЩО ВИ ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, ПОНЯТТЯ ЗНЯТИЙ І ВИКЛЮЧЕНИЙ Є ЗОВСІМ РІЗНИМИ.
- ЗВЕРТАЮ ВАШУ УВАГУ, З ПОСИЛАННЯМ НА ДІЮЧЕ ЗАКОНОДАВСТВО, ЩО СТАТУС "НЕВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНОГО" БУДЕ МАТИ МІСЦЕ ЛИШЕ ПРИ ВИКЛЮЧЕННІ ВАС З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ,, А НЕ ПРИ ЗНЯТТІ (ЯКЩО ВЗАГАЛІ ТАКЕ МАЛО МІСЦЕ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ВАС).
ПРИ ЗНЯТТІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, ВИ ПРОДОВЖУЄТЕ МАТИ СТАТУС ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНОГО ЗАПАСУ.
- А ЯКЩО ВИ Є ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ І МАЄТЕ СТАТУС ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНОГО ЗАПАСУ, ТО ВАС МОЖУТЬ МОБІЛІЗУВАТИ.
- ЩОБ ВАС НЕ МОБІЛІЗУВАЛИ, ТРЕБА АБО БУТИ ВИКЛЮЧЕНИМ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ АБО МАТИ ПІДСТАВИ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ - "ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ" (ДАЄ ЛИШЕ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ПРИ НАЛЕЖНОМУ ОФОРМЛЕННІ ТА НАЯВНОСТІ ДОКУМЕНТІВ) ДО ТАКОГО ПЕРЕЛІКУ НЕ НАЛЕЖИТЬ.
- ВІДСУТНІСТЬ ВНУТРІШНЬОГО ПАСПОРТУ ГР.УКРАЇНИ ТА ВІЙСЬКОВОГО КВИТКА (ТИМЧАСОВОГО ПОСВІДЧЕННЯ) НЕ ЗВІЛЬНИТЬ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, А ЛИШЕ ЗАТРИМАЄ ЦЕЙ ПРОЦЕС, ДО ОТРИМАННЯ ДОКУМЕНТІВ ТОЩО.
- СТАТУС ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНОГО, ЗНЯТТЯ ТА ВИКЛЮЧЕННЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):
Про військовий обов'язок і ... | від 25.03.1992 № 2232-XII (rada.gov.ua)
"Стаття 1. Військовий обов'язок...
9. Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:
допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;
призовники - особи, приписані до призовних дільниць;
військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;
військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;
резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період".
Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього...
4. У воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України - без дозволу відповідного керівника).
5. ЗНЯТТЮ з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України:...
2) з військового обліку військовозобов’язаних:
які вибувають в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України до нового місця проживання;
які прийняті на службу до Національної поліції України, Служби судової охорони, Державного бюро розслідувань, Бюро економічної безпеки України, органів і підрозділів цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби України;
які вибули на строк більше трьох місяців за межі України
в інших випадках - за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України;...
6. ВИКЛЮЧЕННЮ з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
1) призвані чи прийняті на військову службу;
2) проходять військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;
4) досягли граничного віку перебування в запасі;
5) припинили громадянство України;
6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;
7) направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;
8) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими".
ПІДСТАВИ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
Про мобілізаційну підготовк... | від 21.10.1993 № 3543-XII (rada.gov.ua)
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
жінки та чоловіки, які мають неповнолітню дитину (дітей) і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби, визначених частиною шостою статті 2 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу";
народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України;
інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.
Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;
жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:
військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.
Особи, зазначені в абзацах четвертому - восьмому частини другої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.
Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.".
ЩОДО ПРАВА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ:
Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)
"Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які постійно проживають за кордоном можуть виїжджати за наявності відповідних відміток в паспортному документі, згідно ст. 4 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в’їзду гр. України» якими можуть бути:
для осіб які виїжджають вперше – штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання;
для осіб, які постійно проживають за кордоном – штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та відмітка (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України або перебування такого громадянина на постійному консульському обліку підтверджується довідкою про перебування на консульському обліку, яка формується з використанням засобів відомчої інформаційної системи Міністерства закордонних справу України.».
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!