Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 02 июня 2023, вопрос №86242

Як отримати ліцензію ?

Доброго дня)Чи достатньо сертифікату первинної лікарської спеціалізації після закінчення інтернатури для того,щоб зробити ліцензію?)

Ответы юристов (1)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Марія!

    Відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров’я медична допомога надається відповідно до медичних показань професійно підготовленими медичними працівниками, які перебувають у трудових відносинах із закладами охорони здоров’я, що забезпечують надання медичної допомоги згідно з одержаною відповідно до закону ліцензією, та фізичними особами – підприємцями, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію в установленому законом порядку.

    Тобто перед суб’єктом стає вибір: або зареєструвати юридичну особу та створити при ній заклад охорони здоров’я, або зареєструватися як фізична особа – підприємець.

    На цей вибір в контексті Ліцензійних умов, а також податкового законодавства, впливатимуть ряд чинників, зокрема, чи планується найм лікарів, якщо так – яких і скільки; який обсяг операцій планується; чи відповідає головний лікар закладу кваліфікаційним вимогам тощо.

    Підготовка документів для реєстрації в МОЗ України

    Суб’єкт зареєстрований, далі необхідно підготувати заяву на отримання ліцензії на медичну практику та документи, що додаються до неї.

    Відповідно до Ліцензійних умов до Ліцензійної комісії МОЗ України необхідно подати:

    1. Заяву встановленого зразка;

    2. Відомості про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня;

    NB! Будь-яких інструкцій чи методичних рекомендацій щодо порядку заповнення зазначених Відомостей не існує, тому на практиці досить часто виникає ситуація, коли Ваше бачення того, що саме повинен містити той чи інший розділ Відомостей, не співпадає з баченням експерта Ліцензійної комісії, який розглядає Вашу справу. У цьому випадку Ваша заява буде залишена без розгляду на підставі невідповідності доданих до заяви документів Ліцензійним умовам, крім того, з тексту викладених у листі підстав для залишення заяви без розгляду переважно не зрозуміло, які саме допущені помилки та яким саме чином іх потрібно усунути.

    3. Довіреність на право представляти інтереси заявника в МОЗ України, якщо заява подається не особисто заявником. (оформлена нотаріально, якщо заявник фізична особа, або на бланку заявника, якщо заявник юридична особа).

    Крім цього, в процесі реєстрації буде потрібно заповнити опис документів.

    Реєстрація заяви про видачу ліцензії на медичну практику та доданих документів в МОЗ України.

    Документи готові, далі їх потрібно зареєструвати для рогляду Ліцензійною комісією МОЗ України.

    Реєстрація проводиться у Центрі адміністративних послуг МОЗ України «Єдине вікно» за адресою м. Київ, вул. Смоленська, 10 (р-н ст. М “Шулявська”) в робочі дні з 9:00 до 17:00 (перерва 13:00-14:00). Реєстрація проводиться особисто, уповноваженою особою або поштовим відправленням.

    Отримання рішення за результатами розгляду заяви.

    Протягом десяти робочіх днів з моменту реєстрації ліцензійної справи Ліцензійною комісією МОЗ України приймається рішення про видачу ліцензії або про відмову у видачі ліцензії у випадку, якщо заявник визнаний таким, що не відповідає Ліцензійним умовам, виявленені недостовірні дані тощо).

    Результати розгляду заяв публікуються на офіційному сайті МОЗ України (https://moz.gov.ua/prijnjati-rishennja) протягом 1 (по закону) – 10 (на практиці) днів після засідання Ліцензійної комісії.

    Оплата за ліцензію.

    Ваша заява розглянута, та за результатами розгляду прийнято рішення про видачу ліцензії.

    Далі необхідно сплатити до місцевого бюджету плату за видачу ліцензії. Код бюджетної класифікації доходів за цим платежем: 22011800 “Плата за ліцензії та сертифікати, що сплачується ліцензіатами за місцем здійснення діяльності”, номер казначейського рахунку потрібно з’ясувати або скористувавшись нашими посиланнями на реквізити рахунків Державної казначейської служби у розрізі регіонів (завантажити файл з реквізитами Вашого регіону, вибрати район, знайти відповідні реквізити за ККД 22011800 та кодом відомчої ознаки 18), або звернутись до Вашого місцевого казначейства.

    Сума плати за видачу ліцензії дорівнює прожитковому мінімуму для працездатної особи на дату прийняття рішення про видачу ліцензії (станом на 01 січня 2020 року – 2 102,00 грн.)

    Обов’язку ліцензіата повідомляти МОЗ України про внесення плати за видачу ліцензії немає, але бажано копію платіжного доручення або квитанції з відміткою банку у будь-який зручний спосіб (особисто, кур’єром, поштою) передати до МОЗ України

    Джерело: https://lcc-veritas.kiev.ua/lisence/

    Всього доброго. Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України