Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Социальное обеспечение, 08 июня 2023, вопрос №86529

Чи є право на дострокову пенсію в батька двох дітей з інвалідністю з дитинства?

БАТЬКО (55р. 37 років стажу) та МАТІР мають СИНА (1994 р.н.) та ДОНЬКУ (1999 р.н.). Обоє особи з інвалідністю з дитинства.
Коли МАТЕРІ виповнилося 50 років, їй надали пенсію за пп. 3 ст. 115 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Пенсію вона оформляла за документами СИНА.
Так як в сім'ї 2 інваліда з дитинства, місцеве ПФУ дозволило написати заяву про призначення дострокової пенсії БАТЬКУ. До заяви та всіх необхідних документів по ДОНЬЦІ була додана ВІДМОВА МАТИ від одержання дострокової пенсії на ДОНЬКУ. БАТЬКУ було надіслано офіційну відмову: «Документами не підтверджено право на зниження пенсійного віку згідно з п. 2.1. пп. 6 Порядку додається заява матері про згоду…».
БАТЬКО подав скаргу, що разом з заявою про призначення пенсії була подана заява від МАТЕРІ про відмову від одержання дострокової пенсії на ДОНЬКУ, а тому відмова через ВІДСУТНІСТЬ такої заяви є не правомірною. Відповідь на скаргу: «МАТИ отримує пенсію, як така, що здійснювала догляд за СИНОМ. Тому МАТИ ДОНЬКИ вже скористалась правом дострокового виходу на пенсію, тому заявник не має права як такий, що здійснював догляд за ДОНЬКОЮ».
Зі змісту рішення надання такої пенсії можливе, але ПФУ вважає, що згода МАТЕРІ відсутня. Якби права на пенсію не було, вони б відразу написали, що права на пенсія немає. А вже в відповіді на скаргу вони відписують, що такого права не має.
Чи правомірне рішення про відмову в наданні пенсії? Чому в відмові та відповіді на скарзі не зазначено норми чинного законодавства, по якому вони відмовляють? МАТИ оформила пенсію на СИНА, тобто право пенсії «на ДОНЬКУ» НЕ використане. В Законі вказано «матері осіб з інвалідністю з дитинства», а якщо інвалідів двоє, отже і права на пенсію два, чому тоді другу не можна віддати БАТЬКУ? Доглядали та виховували обоє батьків і обох інвалідів. Як це так, надавати достроково пенсію лише матері? Чи ПФУ думає, що доглядати двох інвалідів це рівнозначно лише одній пенсії як для однієї дитини-інваліда?

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Тетяна!

    Ви маєте право оскаржити відмову ПФУ до адміністративного суду першої інстанції.

    Відповідно до частини 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України судами першої інстанції є місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди), а також Вищий адміністративний суд України у випадках, встановлених цим Кодексом.

    Предметна підсудність спорів із суб'єктом владних поноважень визначена у статті 18 Кодексу. Ця норма встановлює підсудність спорів місцевим загальним судам як адміністративним, окружним адміністративним судам та Вищому адміністративному суду України в залежності від предмету спору.

    Визначивши суд, до повноважень якого віднесено розгляд спору, необхідно підготувати позовну заяву.

    Вимоги до змісту позовної заяви викладені у статтях 105, 106 КАС України.

    Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.Письмова позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позовної заяви, наданого судом.На прохання позивача службовцем апарату адміністративного суду може бути надана допомога в оформленні позовної заяви.

    Адміністративний позов може містити вимоги про:1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

    У позовній заяві зазначаються:1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо;6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

    До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України