Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 19 червня 2023, питання №86959

Как инвалиду можно перегнать машину без разтоможки в Украину

У меня муж инвалид 2группы, я знаю что есть закон о покупке машины за границей и не растомаживать ее в Украине. Подскажите рабочий ли этот закон и как мне можно все это правильно оформить

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Людмила!

    Люди з інвалідністю 2 групи можуть розраховувати на різні види соціально-побутових пільг.

    Пільги у ЖКГ для інвалідів 2 групи

    Окремих пільг інвалідам 2 групи по оплаті житлово-комунальних послуг законодавство України, на жаль, не передбачає (мова не йде про інвалідів війни та деяких інших категоріях інвалідів), в тому числі не встановлені пільги інвалідам 2 групи по оплаті електроенергії.

    Що стосується першочергового надання житла, то в цій сфері для інвалідів 2 групи діють наступні правила.

    В першу чергу житло надається інвалідам праці 2 групи та інвалідам 2 групи з числа військовослужбовців, які перебувають на обліку як такі, що потребують поліпшення житлових умов. Якщо мова йде про квартири або садибні (одноквартирні) житлові будинки із житлового фонду соціального призначення, то можливість першочергового отримання (за умови наявності у них права на таке житло і перебування на соціальному квартирному обліку) мають інваліди 2 групи і сім'ї, які мають дитину інваліда або інваліда з дитинства 2 групи.

    Поза чергою житло мають право отримати інваліди 2 групи Великої Вітчизняної війни та прирівняні до них особи (протягом 2 років з моменту включення їх до списку на позачергове отримання житлової площі).

    Інвалідів війни, праці 2 групи та інших інвалідів з числа військовослужбовців, які отримали інвалідність внаслідок виконання обов'язків військової служби, не можуть виселяти з службового житла без надання іншого жилого приміщення в разі їх звільнення з підприємства, установи або організації за власним бажанням.

    Інвалідам 2 групи за їх згодою може бути надано за договором найму житло з житлового фонду соціального призначення або приміщення у спеціалізованому будинку для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів на підставі рішення органу місцевого самоврядування.

    Пільги на ліки для інвалідів 2 групи

    Інваліди 2 групи мають право при амбулаторному лікуванні на придбання лікарських засобів за рецептами лікарів з оплатою 50% їх вартості (або на безкоштовне їх придбання в разі, якщо розмір соціальної допомоги або пенсії, яку вони отримують, не більше ніж мінімальний).

    Пільги на проїзд у транспорті для інвалідів 2 групи

    Для того, щоб придбати залізничні квитки зі знижкою 50%, необхідно або купити квитки у касі або на сайті Укрзалізниці при купівлі квитка скористатись знижкою, обравши в меню пункт «Пільговий» (після того, як нажали на «Оформити квитки»), вказавши серію та номер посвідчення. Якщо при заведенні номеру посвідчення програма видає інформацію, що номер відсутній в Централізованому банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ), необхідно звернутись до місцевого Управління праці та соціального захисту населення для того, щоб дані були внесені до ЦБІ. (У разі відмови вносити дані, пред'явіть постанову Кабміну від 16/02/2011 № 121 – пункт 7.1, постанова знаходиться за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/121-2011-п).

    Як отримати безоплатний проїзд в міському транспорті для Киян з інвалідністю:

    Необхідно оформити картку Киянина в будь-якому відділенні Ощадбанку.

    Після отримання картки необхідно звернутись до Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН), а саме до Відділу субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги і активувати пільги на Картці. Працівник УПСЗН повідомить, коли необхідно підійти і активувати картку на станції метрополітену (перелік на сайті на посиланням http://www.metro.kiev.ua/node/106#8).

    Пільги на технічні засоби реабілітації для інвалідів 2 групи

    Інвалідам 2 групи надаються безкоштовно або на пільгових умовах послуги з соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби реабілітації, вироби медичного призначення, а також (за наявності відповідного медичного висновку) автомобілі, крісла колісні з електроприводом.

    До таких технічних та інших засобів реабілітації належать:

    • протезно-ортопедичні вироби, в т.ч. ортопедичне взуття;

    • спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;

    • засоби для пересування;

    • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;

    • меблі та оснащення;

    • спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

    Окремі пільги встановлені для інвалідів 2 групи по зору, зокрема:

    • ці особи, а також діти з інвалідністю по зору у віці від 14 років, забезпечуються годинниками (діти від 6 років - електронним годинником), аудіоплеєрами;

    • якщо такі особи є студентами і слухачами навчальних закладів I-IV рівня акредитації, особами, які працюють на посадах керівників та їх заступників, а також юристами, журналістами, педагогами - вони забезпечуються диктофонами;

    • якщо такі особи є постійними відвідувачами бібліотеки, їх позачергово також забезпечують аудіоплеєрами.

    Окремими засобами реабілітації забезпечуються особи і діти з інвалідністю 2 групи, постраждалі в результаті антитерористичної операції (далі - АТО), зокрема:

    • ліжками з ручним регулюванням або з електричним приводом і протипролежневі матраци;

    • допоміжними засобами для особистої гігієни;

    • засобами для ходіння, керованими однією або обома руками;

    • меблями;

    • оснащенням - поручнем;

    • колісними кріслами різних видів.

    Пільги на санаторне лікування для інвалідів 2 групи

    При наявності медичних показань інваліди 2 групи мають право отримати безкоштовно санаторно-курортні путівки. Термін проходження санаторно-курортного лікування для них становить від 18 до 21 днів. Для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку тривалість становить 35 днів.

    З 2017 був змінений порядок компенсації особам з інвалідністю з постраждалих учасників АТО вартості путівок для лікування в санаторіях. Між інвалідом, санаторієм і управлінням соціального захисту укладається домовленість, на підставі якої санаторно-курортним установам державою перераховуються кошти за надані послуги.

    Для цього потрібно вибрати санаторій, звернутися в управління соціального захисту, де санаторій перевірять на відповідність встановленим вимогам. Якщо вимоги дотримані, укладається вищезгадана угода.

    Пільги на телефони для інвалідів 2 групи

    Інваліди 2 групи мають право на:

    1. позачергове і пільгове встановлення квартирних телефонів за рахунок місцевих бюджетів;

    2. на забезпечення мобільними телефонами для письмового спілкування інвалідів 2 групи по слуху і дітей від 7 років з інвалідністю по слуху. Якщо ці особи за віком старше 60 років, то мобільні телефони для них повинні бути обладнані викликом «SOS»;

    3. на безкоштовне користування радіоточкою (пристроєм, до якого підключають гучномовець для приймання радіопрограм) для інвалідів 2 групи по зору;

    Крім того, оплата за місцеві телефонні розмови з прив'язкою до їх тривалості може бути встановлена за умови, що інвалід 2 групи дає на це свій дозвіл.

    Пільги з обслуговування інвалідів 2 групи

    Інваліди з 2 групою інвалідності користуються правом на позачергового обслуговування в усіх державних, комунальних і приватних установах і організаціях, які обслуговують населення (наприклад, в касах).

    Інформація про це повинна бути розташована так, щоб її могли бачити всі користувачі тією чи іншою послугою.

    Будуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти, а за потреби допомогти практично.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України