Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день! Вопрос по завещанию. Бабушка составила очень давно завещание на меня, что все имущество завещает мне. А потом после приобретения дачи составила ещё одно на меня, где прописано, что завещает дачу. Подскажите пожалуйста это завещание дополняет 1е или отменяет его? Если отменяет, то как будет наследование другого ее имущества происходит?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, ваш заповіт завірений нотаріусом?
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Кристина!
Ст. 1254 Цивільного Кодексу України передбачено, що заповідач має право у будь-який час скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить. Кожний новий заповіт скасовує попередній і не відновлює заповіту, який заповідач склав перед ним.по-перше, внаслідок складення нового заповіту відбувається втрата чинності попереднім заповітом. Тобто, якщо новий заповіт повністю суперечить попередньому заповіту, то новий заповіт скасовує попередній заповіт і визначення спадкоємця (спадкоємців) і/або спадкового майна відбувається на підставі останнього заповіту;по-друге, внаслідок складення нового заповіту відбувається часткова втрата чинності попереднім заповітом. Тобто, якщо новий заповіт частково суперечить попередньому заповіту, то новий заповіт тільки частково скасовує попередній заповіт і визначення спадкоємця (спадкоємців) і/або спадкового майна відбувається на підставі двох заповітів.
Касаційний цивільний суд у складі Верховного суду України, розглядаючи спір про право на спадщину, виходячи з наявних двох заповітів складених в один день з різницею у декілька хвилин, де в першому заповіті заповідалося одній особі майно з зазначенням його певного переліку, а в другому заповіті заповідалось ті же особі, але з майна зазначено лише земельну ділянку, про яку не було зазначено в першому заповіті, суд вирішив, що другий заповіт скасував перший.
Тлумачення Касаційним цивільним судом ч. 3 ст.1254 ЦК України свідчить, що складення нового заповіту, яким зменшено обсяг спадкової маси, порівняно з попереднім, але не змінено спадкодавця, скасовує попередній заповіт у відповідній частині, оскільки спадкодавець визначив спадкоємця тільки щодо частини спадщини.Доводи сторони, що другий заповіт лише уточнював перший заповіт щодо спадкового майна судом не було взято до уваги.
Хоча звернувшись до приватних нотаріусів з проханням прокоментувати існування таких двох заповітів, нотаріуси були одностайними в своїй позиції, щодо чинності двох заповітів, і на їх думку другий заповіт лише уточнював перший заповіт щодо спадкового майна.
Будуть додаткові питання чи бажання отримати персональну консультацію, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото! Постараюсь на них відповісти.