Задайте вопрос юристу

836 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 25 июня 2023, вопрос №87237

Можно ли развестись, если жена заграницей, но она согласна на развод?

Можно ли развестись в Украине, если жена находится заграницей, но она согласна на развод.? Можно подавать на алименты на себя самого, чтобы суд присудил мне фиксированную сумму на алименты?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня!

    Можу вирішити "під ключ" всі питання по розлученню. Присутність дружини (та, власно, й чоловіка) буде необов'язковою. Позов про аліменти розглядається окремо. При тому чоловік не може бути позивачем у цій справі.

    Доречи, питання по аліментах необов'язково вирішувати в судовому порядку. Можна просто укласти нотаріально завірену угоду.

    Якщо дружина згідна на розлучення, то можна розлучитися за спільною заявою подружжя. Це буде в два рази скорше.

    Одним словом, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото. Обов'язково допоможу!

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Наскільки можливо зрозуміти, у подружжя є неповнолітні діти. Такий шлюб можливо розірвати виключно в судовому порядку. Це можливо зробити навіть без присутності обох з подружжя, якщо обидва згодні на припинення шлюбу.

    Щодо стягнення аліментів, то подати на стягнення з самого себе неможливо.

    Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплати.

    При цьому, умови такого договору не можуть порушувати права дитини, передбачені чинним законодавством.

    Договір про сплату аліментів укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

    Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини

    Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

    Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

    Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

    Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі:

    на одну дитину - однієї чверті,

    на двох дітей - однієї третини,

    на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

    Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі

    Суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

    Розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» (дію Закону зупинено на 2023 рік), якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.

    Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України