Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день. У мене є неповнолітній син. Так сталось, що з його батьком ми не були одружені, та юридично він не є батьком дитини. Так як моя дитина була єдиним онуком матері батька, вона склала заповіт на свою квартиру поділивши квартиру між свої сином та онуком. Виявилось, що за комунальні послуги ніхто не платив, і зараз в квартирі живе її син, який продовжує ні за що не платити.
Самого заповіту я не бачила. Проте зі слів померлої заповіт складено так, що її син має право проживати в квартирі, проте не має прав з нею щось зробити. А її онук, мій син, не має права його виселити. Я розумію, що треба йти і заявляти свої права на спадщину. Проте хочу розуміти які перспективи. Як мені пояснили, всі борги, щоб зробити документи на половину дитини, я маю сплатити? Син померлої людина наркозалежна, визнавати його батьком юридично я не хочу, щоб не псувати життя своїй дитині, та в разі його смерті, що буде з іншою половиною квартири? Вона залишиться моєму синові як іншому спадкоємцю за заповітом, чи залишиться за державою, чи іншими кровними родичами?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, треба, щоб батько написав заповіт, бо у разі його смерть, його частина дістаниться іншим родичам так як ваш син юридично не є таким, тому він не буде мати право на спадкування за законом.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, 24 года опыта
Доброго дня.
1. Борги, які виникли до моменту смерті спадкодавця Ви повинні сплатити, але тільки після прийняття спадщини, в розмірі своєї частки в спадковому майні.
2. Щодо умов заповіту Ви узнаєте після подання заяви про прийняття спадщини.
3. В залежності від умов заповіту, якщо квартира поділена між Вашим сином та його біологічним батьком, то у випадку смерті батька його частка буде спадкуватись іншими родичами. Ваш син спадкоємцем за законом не є.
Якщо ж в заповіті онук вказаний єдиним спадкоємцем за умови заповідального відказу, тобто умови, що син спадкодавця має право користуватись цією квартирою, то квартира є повністю у власності Вашого сина але нотаріусом буде накладена заборона на її відчуження.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Анастасія!
Борги від померлого повинні перейти на онука після отримання свідоцтва про спадщиу, але лише у тій частині, як онук успадкував. Що стосується заповіту, то його треба бачити, перш ніж коментувати.
У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. Протягом шести місяців з дня смерті бабусі Вашого сина Вам потрібно звернутись до нотаріуса із , зокрема, заявою про прийняття спадщини. Після спливу шести місяців з дня смерті матері батька Вашої дитини та після подання Вами заяви нотаріусу Ви мали б отримати свідоцтво про право на спадщину.
Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правових послуг з цього чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з рядом різних правничих послуг, написати тексти юридичних документів тощо.