Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 29 июня 2023, вопрос №87463 150₴

Развод семейной пары, которая фактически находится за рубежом

Находимся физически в Нидерландах. Жена обратилась к адвокату местному, который представляет ее интересы, и желает развестись. Хотел задать вопрос возможно ли это через суд в Нидерландах, насколько это имеет юридическую силу для Украины, если брак оформлялся в Украине?

Ответы юристов (10)

    Степанов Михайло Леонідович
    Степанов Михайло Леонідович год назад

    Юрист, г. Днепр, 12 лет опыта

    Вітаю. це треба робити через Уркаїнський суд. Ви можете це зробити через послугу Електронний Суд, або звернутися до мене, і я вам допоможу все вирішити.

    Для співпраці натискайте кнопку звернутися.

    • Андрей Клиент год назад

      А какой тогда смысл привлечения женой местного адвоката и его письмо здесь мне? Что это влечет для меня? Какие последствия?

      • Степанов Михайло Леонідович
        Степанов Михайло Леонідович год назад

        Юрист, г. Днепр, 12 лет опыта

        Я не бачу смислу. тому що внас вже є електронний суд. Розірвати шлюбу через іноземний суд це досить ризиковано, можно пустити гроші на вітер.

        По-перше, законодавство обраної країни для розірвання шлюбу може висувати певні вимоги, що відсутні в українському законодавстві. Незважаючи на це, такі вимоги мають бути дотримані. По-друге, аби документ про розірвання шлюбу, виданий іноземними органами, мав юридичну силу, він має бути легалізований в Україні. Порядок легалізації залежить від того, у якій країні буде розірвано шлюб, а точніше від того, які домовленості існують між цією країною та Україною.

        Тому навідь, якщо вона отримає рішення суду, його треба легалізувати в Україні і тут вже винекне багато проблем.Поки рішення не буде легалізовано, ви будете і даллі вважатися подружжям. Тому не має сенсу використовувати даний метод.

        На багато дешевше і простіше зробити це самосітйно через електронний суд або через адвоката.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Якщо подружжя громадяни України та шлюб укладався в Україні то припинення шлюбу можливо у суді України, якщо є діти чи заперечення сторін.

    якщо немає ні того ні іншого заява поається у консульстві , а свідоцтво забирає і пересилає представник за нотаріальною довіреністю, або адвокат за договорм все зробить

    Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 №2398-VI (далі - Закон), актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов’язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб’єктом цивільних прав та обов’язків.

    Відповідно до Закону державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

    Про факт державної реєстрації акта цивільного стану органами державної реєстрації актів цивільного стану видається відповідне свідоцтво.

    На період воєнного стану в Україні згідно Указу Президента № 64/2022 «Про введення воєнного стану» та його продовження до 18.08.23 включно (, громадяни мають можливість, не відвідуючи відповідні відділи, подавати документи з питань державної реєстрації шлюбу / розірвання шлюбу, а також отримувати консультації з цих та інших питань онлайн. Для цього слід скористатися вебпорталомhttps://dracs.minjust.gov.ua

    В заяві вкажіть відділ ДРАЦС у якому Вам зручно буде забрати свідоцтво про розірвання шлюбу, адже його необхідно забрати особисто , або Ваша дружина може зробити це та передати його Вам поштою або інший Ваш родич за нотаріальною довіреністю від Вашого імені.

    Або є окремий сервіс з розлучень тут https://www.rozluchennya.com

    ---

    РАЗВОД ОНЛАЙН ДИЯ

    Реєстрація розірвання шлюбу - Гід онлайн Дія (diia.gov.ua)

    Ідентифікатор послуги

    00032

    Строк

    до 30 днів

    Повна назва

    Державна реєстрація розірвання шлюбу

    Інформація про послугу

    Державний орган реєстрації актів цивільного стану виносить постанову про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви про розірвання шлюбу, якщо вона не була відкликана. Порядок розірвання шлюбу здійснюється органами державної реєстрації актів цивільного стану та засвідчується свідоцтвом.

    Де отримати:

    Відділи державної реєстрації актів цивільного стану

    Центр надання адміністративних послуг

    Хто може звернутися: фізична особаДокументи, що необхідно надати для отримання послуги:

    Заява про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, відповідно до статті 106 Сімейного кодексу України

    Заява про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду, постановленого до набрання чинності Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану"

    Заява про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України

    Документ, що підтверджує сплату державного мита за державну реєстрацію розірвання шлюбу, або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати державного мита

    Копія рішення суду про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним

    Паспорт громадянина України (паспортний документ іноземця, особи без громадянства)

    Рішення суду про розірвання шлюбу, постановлене до набрання чинності Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану"

    Свідоцтво про шлюб (у разі його відсутності - наявність в паспортах або паспортних документах відмітки (штампа) про шлюб)

    Умови і випадки надання:

    Державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться органами державної реєстрації актів цивільного стану у встановлених законом випадках.

    Розірвання шлюбу, здійснене судом до набрання чинності Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", підлягає державній реєстрації в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

    У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

    У разі розірвання шлюбу органом державної реєстрації актів цивільного стану шлюб припиняється у день державної реєстрації розірвання шлюбу.

    Рішення суду про розірвання шлюбу, постановлене судом після набрання чинності Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", надсилається судом до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

    Результат та способи отримання результату:

    Свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану

    Отримати результати надання послуги заявник може особисто.

    відповідно до статті 106 Сімейного кодексу України

    Адміністративний збірСправляється державне мито у розмірі 0,5 неоподаткованого мінімуму доходів громадян, що становить 8 грн.50 коп.

    Нормативна базаНормативні документи, що регулюють надання послуги:

    Кодекс від 16.01.2003 №435-IV Цивільний стаття 49

    Кодекс від 10.01.2002 №2947-ІІІ Сімейний статті 104-107, 113-116, 118

    Закон України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" статті 2-4, 6, 9, 11, 12, 15, 18, 21, 25, 26

    Декрет КМУ від 21.01.1993 №7-93 "Про державне мито" частина п'ята статті 3

    Розпорядження КМУ від 26.06.2015 №669-р "Про реалізацію пілотного проекту у сфері державної реєстрації актів цивільного стану повний текст

    Наказ ЦОВВ від 18.10.2000 №52/5 "Правила державної реєстрації актів цивільного стану" розділи І, ІІ, глава 3 розділу ІІІ

    Наказ ЦОВВ від 09.07.2015 №1187/5 "Порядок розгляду відділами державної реєстрації актів цивільного стану - учасниками пілотного проекту заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, поданих через мережу Інтернет" розділи І, ІІІ

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Корнійчук Євген Іванович
    100%

    Доброго дня, розвестись можливо тільки через суд України. Або за згодою сторін у консульстві України за кордоном. (потрібна присутність чоловіка, та жінки)

    Можу допомогти вирішити ваше питання. Для детальної консультації та обміну контактів натискайте кнопку звернутися.

    • Андрей Клиент год назад

      А какой тогда смысл привлечения женой местного адвоката и его письмо здесь мне? Что это влечет для меня? Какие последствия?

      • Корнійчук Євген Іванович

        Не бачу в цьому ні якого сенсу, можливо це якийсь на вас психологічний тиск. Або якась афера.

        Пропоную вам натиснути кнопку звернутися, для обміну контактів все обговоремо.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Андрію!

    Вам потрібно розлучатись або в консульстві України в Нідерландах, або через український суд. Подати позовну заяву Ви можете самостійно через електронний суд або через адвоката, який територіально знаходиться в Україні.

    Всього доброго. Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Рішення про розірвання шлюбу буде прийматися відповідно до законів та звичаїв країни перебування подружжя. Потім це рішення може бути легітимізовано в Україні.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Андрію!

    Ви не можете розлучитися в Нідерландах, якщо шлюб був укладений в Україні.

    Розлучення можливе лише в Україні без Вашої присутності, якщо укласти угоду про надання правової допомоги з українським адвокатом. Навряд чи нідерландському адвокату вдасться виконати цю місію в Україні.

    Порядок набуття права на адвокатську практику в Україні адвокатом іноземної держави врегульований ст. 59-61 Закону про адвокатуру. Іноземний адвокат, який має намір здійснювати адвокатську діяльність на території України, звертається до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за місцем свого проживання чи перебування в Україні з заявою про його включення до Єдиного реєстру адвокатів України. До заяви додаються документи, які підтверджують право іноземного адвоката на адвокатську практику в іноземній країні, яку він представляє. Така заява розглядається КДКА протягом 10-ти днів, та у випадку відсутності підстав для відмови (передбачені законом), приймається рішення про включення іноземного адвоката до ЄРАУ. Цікаво, що на сайті Національної асоціації адвокатів України є Рішення Ради адвокатів України №155 від 1.06.2013 р. «Положення про Перелік документів та процедуру включення іноземного адвоката до ЄРАУ», викладене англійською мовою. При здійсненні адвокатом іноземної держави адвокатської діяльності на території України на нього поширюються професійні права та обов’язки адвоката, гарантії адвокатської діяльності, визначені законом.

    Отже це не так просто, як комусь може здаватися!

    Тепер про сам процес розлучення.

    Розірвання шлюбу офіційно оформляється в спеціалізованих державних структурах. Щоб не створювати собі додаткових труднощів, варто сформувати чітке уявлення про те, що являє собою процедура розлучення. Це допоможе уникнути зайвого нервування, зберегти почуття власної гідності, захистити особисті інтереси. І права дітей, якщо розлучається пара із загальним неповнолітнім потомством.

    Варіанти подачі заяви на розлучення передбачені статею 11 Сімейного кодексу:

    подружжя, що не мають в цьому шлюбі дітей, спільно подають до органу реєстрації актів цивільного стану;

    подає один з подружжя, якщо другий з поважних причин не може бути присутнім при цьому. Таку заяву повинен засвідчити нотаріус. Або знадобиться надати прирівняний до нотаріально посвідченою заявою документ;

    суду надається подружжям, які мають дітей, спільну заяву разом з попередньо складеним аліментних договором;

    позовну заяву розірвати шлюб подає один з подружжя;

    позовну заяву подає опікун чоловіка, якого визнали недієздатним.

    Через РАЦС розводять бездітні пари, через суд - ті, що спільно нажили неповнолітніх дітей.

    Захищаючи інтереси сім'ї, дитинства та материнства, процедура розлучення передбачає:

    Відвести місячний термін на роздуми в РАЦСі або більш тривалий (до півроку) - в суді. Можливо, що заява була спонтанна або подружжя помирилися і вирішили продовжити і далі жити разом. Тоді вони відкличуть заяву.

    Що позов не буде прийнятий судом, якщо дружина носить дитину або йому ще виповнилося і року. Виняток з цього правила - доведене батьківство іншої особи.

    Процедура розлучення через РАЦС

    Подружжя не нажили спільних дітей, спільно прийшли до рішення не продовжувати підтримувати відносини, значить, можуть швидше розлучитися через РАГС. Звернутися бажано особисто або записатися по телефону. Або подати спільну заяву онлайн через сайт Мін'юсту. Його повинні підтверджувати ЕЦП (електронно-цифрові підписи) подружжя.

    Крім заяви процедура розлучення вимагає обов'язкового набору документів в складі:

    шлюбного свідоцтва;

    паспортів подружжя;

    квитанцію, що підтверджує сплату держмита.

    Процедура розлучення в Україні не зобов'язує йти в РАГС, коли чоловік і жінка - заявники передумали розривати відносини. Якщо після закінчення місяця ніхто не прийде за свідченням, що засвідчує розірвання шлюбу, то це буде означати, що заявники передумали розлучатися.

    Процедура розлучення через суд

    Розривати подружні стосунки в суді доводиться, якщо:

    пара має спільних неповнолітніх дітей;

    одним з подружжя виражається незгоду розлучатися. Або він не може прибути в РАГС.

    Процедура розлучення через суд має невелику перевагу - можна відправити документи поштою. Необхідно надання:

    позовної заяви;

    шлюбного свідоцтва;

    при наявності спільних неповнолітніх дітей - їх свідоцтв про народження;

    квитанції, яка підтверджує, що сплачено судовий збір.

    Процедура розлучення в Україні через суд більш тривала. Це пов'язано з необхідністю:

    захистити права, інтереси дітей;

    вирішити суперечки, що виникають із-за наявності загального майна.

    Тому до звернення в суд подружжю знадобиться підписання аліментного договору. Допомога юриста тут виявиться до речі і дозволить швидше пройти процедуру розірвання шлюбу.

    Є ще таке поняття, як розлучення через суд за спільною заявою подружжя. Процедура при цьому спрощена, і все відбувається буквально за 1 місяць.

    У випадку, коли, і чоловік, і дружина розуміють, що їх сімейні стосунки себе вичерпали але ніхто з подружжя не хоче бути ініціатором припинення шлюбу, можливий варіант розлучення через суд за спільним рішенням. Таке рішення дозволить захистити сторони від майбутніх непорозумінь, які можуть виникнути після припинення шлюбу.

    Однак разом зі спільною заявою до суду слід подати інші документи, а саме:

    договір щодо здійснення батьківських прав та визначення місця проживання дитини;

    нотаріально завірений договір щодо здійснення батьківських прав та визначення місця проживання дитини про розмір аліментів на дитину.

    Обидва договори можна об’єднати в один, прописавши всі необхідні пункти – законодавство це не забороняє. Договір обов’язково має бути нотаріально засвідчений.

    Порядок розгляду справи про розлучення за спільним рішенням подружжя

    Судова справа, у випадку, коли подружня пара подає спільну заяву про розлучення разом з угодою про виховання та утримання дитини, розглядається в порядку окремого провадження.

    Розглядаючи справу суд перевіряє зміст договору, та, якщо його умови не порушують прав дитини – виносить рішення про розлучення. Таке рішення виноситься судом не раніше, чим через 30 днів після подання заяви.

    Справи окремого провадження, згідно з законодавством, розглядаються за участю заявника та усіх зацікавлених осіб. Суд зобов’язаний пояснити учасникам процесу їх права та обов’язки. Для захисту інтересів дитини суд має право залучити до процесу орган опіки та піклування, в якості зацікавленої особи.

    Договір про утримання та виховання дитини – зміст та умови

    Договір про здійснення батьківських прав та визначення місця проживання дитини, який подається разом з заявою про розлучення, має бути складений відповідно до вимог Сімейного кодексу України, інакше суд може відмовити в прийнятті заяви до розгляду в порядку окремого провадження.

    В договорі обов’язково має бути вказано:

    з ким із батьків буде жити дитина після розлучення

    яку участь братиме у забезпеченні умов її життя, той з батьків, який буде проживати окремо;

    умови здійснення права на виховання дитини того з подружжя, який проживатиме окремо;

    аліменти на дитину у твердій грошовій сумі або у частці від доходу.

    Спільна заява на розлучення – як подати

    Заява про розірвання шлюбу за спільним рішенням подружжя подається у суд за зареєстрованим місцем проживання чоловіка або дружини.

    Позовна заява про розірвання шлюбу за спільним рішенням подружжя має містити наступну інформацію:

    найменування суду, в який подається позов;

    персональні дані позивачів або їхніх представників (якщо заява подається через представників), а саме: прізвище, ім’я, по батькові, адреса проживання або перебування, номера телефонів, якщо такі відомі;

    інформацію про дату та час реєстрації шлюбу, наявність дітей, рішення про розірвання шлюбу (причини та мотиви рішення вказувати не обов’язково).

    Перелік документів, що додаються до заяви:

    оригінал свідоцтво про шлюб;

    копія свідоцтва про народження;

    копія паспорту та ідентифікаційного коду заявників;

    довідка про склад сім’ї з місця прописки заявників;

    копія нотаріально-засвідченого договору про участь у вихованні та утриманні спільної дитини;

    доказ сплати судового збору у вигляді квитанції;

    копія заяви та всіх прикріплених до неї документів для зацікавленої особи.

    Звичайний розгляд позову до судуц про розірвання шлюбу може забрати 3-4 місяця. ЦІ це, якщо немає претензій по майну чи не визначається місце проживання дитини. За наявності двох останніх умов процес може затягнутися на 6 місяців. Не менше.

    Якщо будуть питання, зверніться персонально, натиснувши кнопку "звернутись".


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024