Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданство, 07 июля 2023, вопрос №88002 250₴

Замена одной буквы в имени

Добрый день.
Скажите пожалуйста могу ли изменить в своем имени одну букву . Олександр на Александр. Проживаю не в Украине.
И что для этого нужно.?

Ответы юристов (9)

    Винограденко Антон Анатолійович
    20%
    Винограденко Антон Анатолійович год назад

    Юрист, г. Харьков, 14 лет опыта

    Доброго дня! Це можливо зробити, але вам все ж таки потрібно звернутися в Україні до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану або до Центр надання адміністративних послуг.

    Документи, що необхідно надати для отримання послуги:

    1. Заява про зміну імені, що формується та реєструється за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян;

    2. Паспорт громадянина України

    3. Заява батьків (одного з батьків або опікуна чи піклувальника у випадках, передбачених частиною другою статті 295 Цивільного кодексу України (для осіб віком 14-15 років)

    4. Свідоцтво про народження

    5. Свідоцтва про народження дітей, у разі наявності малолітніх або неповнолітніх дітей;

    6. Свідоцтво про шлюб, у разі перебування у шлюбі; свідоцтво про розірвання шлюбу, у разі коли шлюб розірвано або рішення суду про розірвання шлюбу чи реквізити такого рішення суду;

    7. Свідоцтво про зміну імені суб’єкта звернення, якщо воно було раніше змінено (за винятком випадків, коли суб’єктом звернення свідоцтво втрачено, а відповідний актовий запис знаходяться у володінні відділу або державних органів, від яких відділ має право його витребувати);

    8. Фотокартка

    9. Документ, що підтверджує повноваження представника у разі подання особою заяви про зміну прізвища у зв’язку з розірванням шлюбу, що не було здійснено під час державної реєстрації розірвання шлюбу чи розірвання шлюбу у судовому порядку, справжність підпису заявника на якій нотаріально засвідчена;

    10. Письмове зобов’язання заявника, складене у довільній формі, справжність підпису на якому нотаріально засвідчена, про його обізнаність щодо встановленої законом відповідальності за повідомлення неправдивих відомостей і необхідність обміну паспорта та інших документів у разі зміни імені (у випадку подання заяви про зміну імені через представника);

    11. Документ, що підтверджує сплату державного мита за державну реєстрацію зміни імені, або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати державного мита

    12. Документи, видані компетентними органами іноземних держав на посвідчення актів цивільного стану, здійснених поза межами України за законами відповідних держав щодо громадян України, іноземців і осіб без громадянства, належним чином легалізовані, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України;

    13. Переклад документів на українську мову, вірність яких засвідчується в установленому порядку, якщо подані документи складені іноземною мовою.

    Державна реєстрація зміни імені проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою фізичної особи, яка досягла віку, встановленого законом, за місцем її проживання за наявності в архівах відділів державної реєстрації актів цивільного стану відповідних актових записів цивільного стану та відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.

    Заява про зміну імені подається в письмовій формі за умови пред'явлення паспорта громадянина України.

    Заява про зміну імені, подана у встановленому порядку до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, розглядається у тримісячний строк з дня її подання. За наявності поважної причини цей строк може бути продовжено, але не більш як на три місяця.

    Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові.

    Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою батьків.

    У разі якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені, та (або) по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника.

    Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

    У разі заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини спір щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків стосовно дитини та інші обставини, що засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.

    У разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» державна реєстрація актів цивільного стану проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану за зверненням заявника.

    Центр надання адміністративних послуг, до якого подається заява, забезпечує передачу заяви та документів, необхідних для державної реєстрації зміни імені до відділу державної реєстрації актів цивільного стану в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці на розгляд та зберігання.

    Державна реєстрація зміни імені провадиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану.

    Спосіб подання документів, необхідних для отримання адміністративної послуги:

    1. 1. До відділу державної реєстрації актів цивільного стану:

    2. 1) заява про державну реєстрацію зміни імені та відповідні документи подаються суб’єктом звернення особисто за наявності в архівах відділів державної реєстрації актів цивільного стану відповідних актових записів цивільного стану та відомостей у Реєстрі;

    3. 2) заява щодо зміни прізвища у зв’язку з розірванням шлюбу, що не було змінено під час державної реєстрації розірвання шлюбу чи розірвання шлюбу у судовому порядку, справжність підпису заявника на якій нотаріально засвідчена, може бути подана через представника або надіслана поштою;

    3) заява про надання згоди батьків (одного з батьків) або піклувальника на зміну імені зазначеної особи може подаватися ними особисто. Заява одного з батьків, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, може бути подана другим з батьків;

    2. До центру надання адміністративних послуг:

    -Заява про зміну імені та відповідні документи подаються суб’єктом звернення особисто.-Можливі способи отримання відповіді (результату):

    Суб’єкт звернення отримує:

    1) висновок про надання дозволу на зміну імені або про відмову у зміні імені:

    -поштовим зв’язком від відділу державної реєстрації актів цивільного стану або безпосередньо у центрі надання адміністративних послуг у разі подання до нього відповідної заяви;

    -у разі неотримання у центрі надання адміністративних послуг, до якого подано відповідну заяву, висновку про надання дозволу на зміну імені впродовж одного місяця з дня його надходження він повертається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану і не пізніше наступного дня надсилається заявнику поштовим зв’язком;

    2) свідоцтво про зміну імені безпосередньо у відділі державної реєстрації актів цивільного стану.

    Підставами для відмови у зміні імені є:

    -здійснення стосовно заявника кримінального провадження або його перебування під адміністративним наглядом;

    -наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;

    -офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника;

    -подання заявником неправдивих відомостей про себе.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Змінити Ім'я Ви зможете лише на території України шляхом особистої подачі заяви та необхідних документів до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП)

    З необхідним пакетом документів ознайомтесь за посиланням https://guide.diia.gov.ua/view/derzhavna-reiestrat...

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Якщо мова йде про документ, виданий на території України, внести зміни Ви також можете на території України. Для цього треба звернутись або до відділу РАЦС або до ЦНАПу.

    Якщо Ви проживаєте не в Україні, можна спробувати вирішити це питання через довіреність на іншу особу.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Айвазян Юрій Климентійович
    20%
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Олександре!

    Однією із складових права на ім’я в українському законодавстві є право розпорядження ім’ям, одним з його найпоширеніших видів є право на зміну імені.

    Право на зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи передбачено статтею 295 Цивільного кодексу України.

    Зміна імені (прізвища, власного імені, по батькові) здійснюється відповідно до Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року № 915.

    З метою зміни імені (прізвища, власного імені, по батькові) подається заява.

    Громадяни України, які проживають на її території подають заяви до відділів реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання; громадяни України, які постійно проживають за кордоном, до дипломатичного представництва або консульської установи України, в якій вони перебувають на постійному консульському обліку.

    Зазначена заява подається у письмовій формі разом з паспортом громадянина України, а у разі, коли заявник постійно проживає за кордоном, - з пред’явленням паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

    Згода батьків (одного з батьків) або піклувальника на зміну імені зазначеної особи оформлюється також у вигляді заяви та подається ними особисто, а у разі, коли заява через поважну причину не може бути подана особисто одним з батьків, вона, нотаріально засвідчена або прирівняна до нотаріально засвідченої, від його імені може бути подана другим з батьків.

    Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на зміну по батькові у разі зміни її батьком свого власного імені або виключення відомостей про нього як батька дитини з актового запису про її народження.

    Фізична особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, але не отримала паспорт громадянина України, пред’являє свідоцтво про народження та довідку з місця проживання за умови, якщо від дня досягнення зазначеного віку минуло менше ніж один місяць.

    Також прізвище, власне ім’я та по батькові фізичної особи можуть бути змінені у разі її усиновлення, визнання усиновлення недійсним або його скасування відповідно до закону, а також у разі реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу або визнання його недійсним.

    Однак однієї заяви про зміну імені недостатньо, одночасно до неї додаються наступні документи:

    свідоцтво про народження заявника;

    свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі);

    свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано);

    свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);

    свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно було раніше змінено;

    фотокартка заявника.

    Відділ реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво або консульська установа України, які прийняли заяву про зміну імені, перевіряють відомості, зазначені у заяві та в документах, що додаються до неї.

    Під час подання заяви про зміну імені відділ реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво або консульська установа України попереджає заявника про встановлену законодавством відповідальність за повідомлення неправдивих відомостей і необхідність обміну паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон та інших документів у разі зміни імені.

    Строк розгляду заяви про зміну імені відділом реєстрації актів цивільного стану розглядається у тримісячний строк з дня її подання. За наявності поважних причин цей строк може бути продовжений, але не більш як на три місяці, з письмового дозволу керівника відділу реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції в Автономній Республіці Крим, Головного управління юстиції в області, мм. Києві та Севастополі.

    Заява про зміну імені дипломатичним представництвом або консульською установою України розглядається у шестимісячний строк з дня її подання.

    Відділ реєстрації актів цивільного стану надсилає необхідні матеріали до органу внутрішніх справ за місцем проживання заявника для надання висновку про можливість зміни імені, а дипломатичне представництво або консульська установа України надсилає через Міністерство закордонних справ до Міністерства внутрішніх справ для подальшого пересилання до органу внутрішніх справ за останнім місцем проживання заявника в Україні.

    Орган внутрішніх справ за результатами відповідної перевірки, яка проводиться безоплатно, у місячний строк готує та надсилає висновок про можливість зміни разом з усіма матеріалами до відділу реєстрації актів цивільного стану чи через Міністерство закордонних справ до відповідного дипломатичного представництва або консульської установи України.

    Відділ реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво або консульська установа України на підставі документів про зміну імені та висновку органу внутрішніх справ про можливість зміни імені готує висновок про надання дозволу на зміну імені або відмову в його наданні та надсилає заявникові.

    Відмова у наданні дозволу на зміну імені здійснюється з наступних підстав:

    перебування заявника під слідством, судом, адміністративним наглядом;

    наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;

    офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника;

    подання заявником неправдивих відомостей.

    Відмова у наданні дозволу на зміну імені може бути в установленому порядку оскаржена у суді.

    Протягом трьох місяців заявник, якому надано дозвіл на зміну імені може звернутися для реєстрації зміни імені до відділу реєстрації актів цивільного стану, дипломатичного представництва або консульської установи України, які складають актовий запис про зміну імені. Якщо заявник без поважних причин у зазначений строк не звернувся до відділу реєстрації актів цивільного стану, дипломатичного представництва або консульської установи України для реєстрації зміни імені, дозвіл на зміну імені втрачає силу.

    Реєстрація зміни імені громадян України, які проживають на території України, проводиться відділом реєстрації актів цивільного стану після сплати заявником державного мита, громадян, які постійно проживають за кордоном, проводиться дипломатичним представництвом або консульською установою України після сплати заявником консульського збору.

    Під час реєстрації зміни імені відділ реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво або консульська установа України видає заявникові свідоцтво про зміну імені.

    Повторна зміна імені фізичної особи здійснюється відповідно до вищезазначеного Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи.

    Будуть уточнення, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Корнійчук Євген Іванович
    20%

    Доброго дня. Реєстрація зміни імені громадян України, які постійно проживають за кордоном, проводиться дипломатичним представництвом або консульською установою України після сплати заявником консульського збору.

    Для зміни імені фізичної особи, яка досягла чотирнадцятирічного віку, разом з відповідною заявою подається свідоцтво про народження, довідка з місця проживання та заява в письмовій формі батьків (одного з батьків) або піклувальника про надання згоди на зміну імені., консульський збір.

    До заяви про зміну імені необхідно додати: свідоцтво про народження заявника; свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі); свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано); свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей); свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно було раніше змінено; фотокартку заявника та квитанцію про сплату державного мита, у розмірі 5 грн. 10 коп. За державну реєстрацію повторної зміни імені, не пов’язаної з реєстрацією шлюбу держмито стягується у розмірі 51 грн.

    У разі звільнення заявника в установленому законодавством порядку від сплати державного мита або консульського збору він повинен пред’явити відповідний документ, що підтверджує таке право.

    Під час подання заяви про зміну імені відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво або консульська установа України попереджає заявника про встановлену законодавством відповідальність за повідомлення неправдивих відомостей і необхідність обміну паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон та інших документів у разі зміни імені.

    Для підтвердження достовірності поданих заявником документів відділ державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву про зміну імені, додає до зазначених документів повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

    У разі реєстрації громадянином України актів цивільного стану в компетентних органах іноземних держав, з якими Україна не уклала договорів про правову допомогу та правові відносини у цивільних і сімейних справах, державна реєстрація зміни імені проводиться без витребування копій актових записів цивільного стану. Реєстрація актів цивільного стану компетентними органами іноземних держав підтверджується відповідними легалізованими у встановленому порядку документами про реєстрацію актів цивільного стану.

    Заява про зміну імені відділом державної реєстрації актів цивільного стану розглядається у тримісячний строк з дня її подання. За наявності поважної причини цей строк може бути продовжено, але не більш як на три місяці.

    Дипломатичним представництвом або консульською установою України заява про зміну імені розглядається у шестимісячний строк з дня її подання.

    Для обміну контактів та детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Добрий день.

    Це слід робити на етапі подання заяви про зміну імені. Офіційна транслітерація здійснюється на підставі Постанови КМУ № 55 від 27.01.2010 року "Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею". Посилання на сайт ВРУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/55-2010-%D0%BF...

    Отже, Вам потрібно підібрати самому літери майбутніх прізвища та імені на українській мові кирилицею таким чином, щоб при транслітерації на латиницю Ви отримали чітко, буква в букву, бажане написання по-англійські. Нариклад, англійське ім'я George по-українскі пишеться як Джордж. Але якщо Ви впишете своє ім'я Джордж, то в транслітерації отримаєте Dzhordzh, тому потрібно вписувати Георге. І саме в такому вигляді писати заяву про зміну імені в РАГСі.

    Можлива транслітерація імен в Україні , які можуть бути використані затверджена постановою Кабінету Міністрів України №55 від 2010 року.

    Зверніться до ДМС чи ЦНАПу з заявою про Ваше бажання вчинити саме такий запис у документі надайте будь-який документ , що посвідчує особу , або підтверджує спеціальний статус громадянина в якому зазначено правильно сформульоване Ваше ім я латинськими літерами.

    Такими документами можуть бути:

    паспорт громадянина України;

    паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

    дипломатичний паспорт України;

    службовий паспорт України;

    посвідчення особи моряка;

    посвідчення члена екіпажу;

    посвідчення особи на повернення в Україну;

    тимчасове посвідчення громадянина України;

    Документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус:

    посвідчення водія;

    посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон;

    посвідка на постійне проживання;

    посвідка на тимчасове проживання;

    картка мігранта;

    посвідчення біженця;

    проїзний документ біженця;

    посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;

    проїзний документ особи, якій надано додатковий захист.

    у консульській установі - це мають вам вирішити.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Иванюк Руслан Эдуардович
    20%
    Иванюк Руслан Эдуардович год назад

    Юрист, г. Киев, 8 лет опыта

    ВІтаю. Державна реєстрація зміни імені (прізвища, власного ім’я та по батькові) проводиться лише стосовно громадян України.

    По досягненню 16 років, ви маєте право на власний розсуд змінити своє прізвище та ім'я.

    З 14 років, ви можете змінити своє ім'я лише за згодою батьків.

    Якщо ви бажаєте змінити власне ім'я, вам потрібно подати заяву про зміну імені до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання.

    Одночасно до заяви додаються наступні документи:

    • свідоцтво про народження заявника;
    • свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі);
    • свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано);
    • свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
    • свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно було раніше змінено;
    • фотокартка заявника;
    • квитанція про сплату державного мита.

    Отримавши свідоцтво про зміну імені, з ним та паспортом, ви звертаєтесь до міграційної служби: якщо у вас паспорт-книжечка - за місцем своєї реєстрації, якщо ID-картка - до будь-якого підрозділу служби.

    Процедура оформлення паспорта громадянина України на нове ім’я не відрізняється від процедури звичайного оформлення паспорта, більше про неї за лінком https://dmsu.gov.ua/poslugi/pasport-gromadyanina-ukrajni.html

    Отримавши новий паспорт, ви можете здійснити обмін інших документів, які містять персональні дані особи.

    Вець Орися (Аріна) Ігорівна
    Вець Орися (Аріна) Ігорівна год назад

    Юрист, г. Киев, 10 лет опыта

    https://guide.diia.gov.ua/view/derzhavna-reiestrat... тут все детально описано.Вам мотрібно звернутися до органу РАЦС або ЦНАП. (особисто, поштою або через представника за довіреністю).

    Савченко Олександр
    20%
    Савченко Олександр год назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Доброго дня!

    Замена одной буквы в имени - це називається зміна власного імені. Так, відповідно до ст. 28 ЦК України ім’я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.

    Порядок розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи регулюється постановою КМУ від 11.07.2007 року № 915 «Про затвердження Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи» та наказом МЮУ від 18.10.2000 № 52/5 «Про затвердження Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні».

    Порядок зміни імені фізичної особи на території України:

    Заяви про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) (далі – імені) громадян України, які проживають на території України, приймає, розглядає, а також веде їх облік відділ державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) за місцем їх проживання. Під час подання такої заяви особа обов’язково повинна пред’явити свій паспорт.

    До заяви про зміну імені додаються: Ø свідоцтво про народження заявника; Ø свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі); Ø свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано); Ø свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей); Ø свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно було раніше змінено; Ø фотокартка заявника; Ø квитанція про сплату державного мита.

    Заява про зміну імені розглядається відділом ДРАЦС у тримісячний строк з дня її подання. За наявності поважної причини цей строк може бути продовжено, але не більш як на три місяці.

    Після подання заяви про зміну імені:

    1) Відділ ДРАЦСу перевіряє відомості, зазначені у заяві та в документах, що додаються до неї, попереджає заявника про встановлену законодавством відповідальність за повідомлення неправдивих відомостей і про необхідність обміну паспорта, паспорта громадянина України для виїзду за кордон та інших документів.

    Звертаю увагу, що зміна імені проводиться за наявності в архівах відділів ДРАЦСу відповідних актових записів цивільного стану та відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян. У разі відсутності в архівах відділів ДРАЦСу відповідних актових записів цивільного стану та відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян державну реєстрацію зміни імені може бути проведено тільки після їх поновлення та внесення відомостей до зазначеного Реєстру в установленому порядку.

    2) Надалі відділ ДРАЦСу надсилає необхідні матеріали до територіального органу Національної поліції України за місцем проживання заявника для відповідної перевірки Заявника та надання висновку про можливість зміни імені. Строк розгляду такої заяви – 1 місяць.

    Підставами для відмови у зміні імені є:

    • здійснення стосовно заявника кримінального провадження або його перебування під адміністративним наглядом;
    • наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;
    • офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника;
    • подання заявником неправдивих відомостей про себе.

    Слід зазначити, що під час дії воєнного стану в України органи Національної поліції України тимчасово не здійснюють перевірку особи та поки що не дають висновок про можливість зміни імені. Відтак, процедура зміни імені може бути дещо ускладнена та затягнена по строкам її розгляду.

    3) У разі позитивного або негативного висновку Нацполіції відділ ДРАЦСу готує висновок про надання дозволу на зміну імені або висновок про відмову у зміні імені відповідно. Відмова у наданні дозволу на зміну імені може бути оскаржена в суді в установленому порядку.

    4) У разі надання дозволу на зміну імені заявник у тримісячний строк від дня його надання повинен звернутися знову до відділу ДРАЦСу для державної реєстрації зміни імені. Відділ ДРАЦСу в такому разі складає актовий запис про зміну імені. Якщо заявник без поважних причин у зазначений строк не звернувся до відділу ДРАЦСу для державної реєстрації зміни імені, дозвіл на зміну імені втрачає силу.

    5) Після державної реєстрації зміни імені відділом ДРАЦСу видається свідоцтво про зміну імені, а на першій сторінці паспорта у формі книжечки робиться відмітка про те, що зазначений документ підлягає обміну в місячний строк у зв’язку зі зміною імені. Відомості про зміну імені підлягають обов’язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

    6) Процедура завершується тим, що відділ ДРАЦСу в семиденний строк повідомляє територіальний орган Національної поліції, територіальний підрозділ ДМС за місцем їх проживання та територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, у якому вони перебувають на обліку про державну реєстрацію зміни імені. У випадку зміни імені призовника і військовозобов’язаного, то відділ ДРАЦСу в семиденний строк після проведення державної реєстрації зміни імені військовозобов’язаних або призовників надсилає повідомлення 1) районному (міському) військовому комісаріату, у якому він перебуває на обліку, 2) територіальному органу Національної поліції України та 3) територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання заявника.

    На підставі актового запису про зміну імені відділ ДРАЦСу змінює прізвище батьків в актовому записі про народження малолітніх дітей заявника у разі зміни прізвища таких дітей з дотриманням вимог статті 148 Сімейного кодексу України, а також в актовому записі про народження малолітньої дитини заявника змінюються відомості щодо імені батька та по батькові дитини у разі подання батьками відповідної заяви про зміну по батькові дитини.

    Після цього надсилаються відповідні повідомлення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України для внесення аналогічних змін до других примірників актових записів цивільного стану.

    Раніше видані свідоцтва про народження малолітніх дітей заявника вилучаються і знищуються.

    Порядок зміна імені громадянина України за кордоном:

    Заяви про зміну імені громадян України, які постійно проживають за кордоном, приймає, розглядає, а також веде їх облік – дипломатичне представництво або консульська установа України, в якій вони перебувають на постійному консульському обліку. Така заява подається у письмовій формі за умови пред’явлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

    Порядок розгляду заяви про зміну імені громадянина України за кордоном практично не відрізняється від процедури її розгляду на території України, однак є наступні відмінності. Так, заява про зміну імені дипломатичним представництвом (надалі – ДП) або консульською установою України (надалі – КУУ) розглядається у шестимісячний строк з дня її подання. ДП або КУУ, які прийняли заяву про зміну імені, надсилають запити через МЗС до Укрдержреєстру для подальшого пересилання до відділів ДРАЦСу, в яких перебувають на зберіганні відповідні актові записи цивільного стану, про витребування їх копій або витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.Надалі ДП або КУУ надсилає необхідні матеріали щодо зміни імені через МЗС до Національної поліції для подальшого пересилання до територіального органу Національної поліції за останнім місцем проживання заявника в Україні. Водночас територіальний орган Національної поліції за результатами відповідної перевірки, яка проводиться безоплатно та також у місячний строк готує та надсилає висновок про можливість зміни імені разом з усіма матеріалами через МЗС до відповідного ДП або КУУ. Отримавши позитивний або негативний висновок від територіального органу Національної поліції про можливість або відмову в зміни імені, ДП або КУУ готує висновок про надання дозволу на зміну імені або відмову в його наданні та надсилає заявникові.У разі надання дозволу на зміну імені заявник, сплативши консульський збір, у тримісячний строк так само повинен звернутися для державної реєстрації зміни імені до ДП або КУУ, які складають актовий запис про зміну імені та видають свідоцтво про зміну імені. Інформацію про зміну імені громадян України, які постійно проживають за кордоном, ДП або КУУ у семиденний строк заносить до картки про постійний консульський облік громадянина України (облікової картки) та повідомляє про таку зміну через МЗС територіальний орган Національної поліції, територіальний підрозділ ДМС за останнім місцем їх проживання в Україні та територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, у якому вони перебувають на обліку. Після державної реєстрації зміни імені ДП або КУУ у паспорті громадянина України для виїзду за кордон робить відмітку про те, що паспорт у зв’язку із зміною імені підлягає обміну протягом місяця.

    Щодо реєстрації громадянином України актів цивільного стану в компетентних органах іноземних держав, з якими Україна не уклала договорів про правову допомогу та правові відносини у цивільних та сімейних справах, то державна реєстрація зміни імені проводиться без витребування копій актових записів цивільного стану.

    Реєстрація актів цивільного стану компетентними органами іноземних держав підтверджується відповідними легалізованими у встановленому порядку документами про реєстрацію актів цивільного стану.

    Варто також зазначити, що нещодавно Кабінет Міністрів України в своїй постанові від 10.06.2022 року № 678 дозволив видавати (обмінювати) паспорти громадянина України та паспорти громадянина України для виїзду за кордон українцям, які перебувають за кордоном, в рамках експерименту, який запроваджується на 2 роки. Це значно спрощує процедуру обміну своїх паспортів для українців, які наразі перебувають за кордоном.

    Наостанок додам, що фізична особа не обмежена у зміні свого ім’я протягом свого життя. Повторна зміна імені громадянина України здійснюється відповідно до вищезазначеної процедури розгляду заяв про зміну імені.

    Пам’ятайте свої права й у разі необхідності – вмійте правильно ними скористатися.

    Успіхів!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA