Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 10 липня 2023, питання №88098

Розлучення і стягнення аліментів

Хочу розлучитися, є дитина 2 роки, спільного майна не має, дитина проживає зі мною. Хочу подати до суду позов про розірвання шлюбу та позов про стягнення аліментів. Підскажіть, будь ласка, це можно подати одночасно, чи треба спочатку розлучитися, а потім подавати позов про стягнення аліментів? Як це зробити правильно, щоб швидше начислювалися аліменти. У подальшому дитина буде жити зі мною, спорів з цього приводу не буде.

Відповіді юристів (3)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Каріна!

    Можна подати на аліменти разом з позовною заявою про розірвання шлюбу. Але я б радив спочатку розлучитись, а потім готувати документи на аліменти.

    Готовий допомогти на дуже гарних умовах.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Карина!

    Спочатку треба розлучитись, а вже потім подавати позов на стягення аліментів. Подача окремого позову про розірвання шлюбу і окремої заяви про стягнення аліментів упростить та пришвидшить їх розгляд.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото!

    Мошко Майя Михайлівна
    Мошко Майя Михайлівна рік тому

    Адвокат, м. Чернігів, 23 роки досвіду

    Доброго дня!

    Ви маєте право об"єднати в одному позові обидві вимоги (про розірвання шлюбу та стягнення аліментів). Або звернутись з окремими позовами. Але аліменти стягуються з моменту звернення до суду з відповідою заявою. Тому чим раніше Ви звернетесь до суду, тим з більш ранньої дати будуть призначені аліменти. Буду рада Вам допомогти вирішити ці питання в найкоротші строки


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України