Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чоловік пів року не забезпечує фінансово дітей. Дітям 10 років і двійнятам по 4 роки. Ми у шлюбі 10 років.
Відмовляється іти працювати. Зараз шляхом обману забрав всі документи які підтверджують те що він багатодітний батько хоче виїхати за кордон.
Також хоче продати спільнонажите майно щоб було за що їхати ні з чим лишивши дітей. Обумовлює це тим що коли там стане на ноги то буде допомагати дітям.
Також в нього прострочений воєнний білет який теж відмовляється іти востановлювати. В армії не служив.
Підкажіть будь ласка чи можна якось завадити його виїзду? І які я маю права?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня! Якщо всі належні документи у нього зібрані (закордонний паспорт, свідоцтва про народження дітей, свідоцтво про шлюб) - він має право на виїзд без дітей.
Заборона на виїзд застосовується:
Пепебуваючи у шлюбі - Ви можете подати на аліменти, якщо чоловік відмовляється добровільно утримувати дітей.
Продати спільне майно без Вашої згоди - він не має права. Військовий документ для перетину кордон йому не потрібен.
При виникненні додаткових питань - натискайте «Звернутися
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Людмила!
Вам треба негайно звернутись до поліції із заявою про крадіжку документів. Є ознаки кримінального злочину, передбаченого статею 357 ККУ Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження!
"1. Викрадення, привласнення, вимагання офіційних документів, штампів чи печаток або заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання особи своїм службовим становищем, а так само їх умисне знищення, пошкодження чи приховування, а також здійснення таких самих дій відносно приватних документів, що знаходяться на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності, вчинене з корисливих мотивів або в інших особистих інтересах, -
караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Ті самі дії, якщо вони спричинили порушення роботи підприємства, установи чи організації або вчинені щодо особливо важливих документів, штампів, печаток, -
караються штрафом до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
3. Незаконне заволодіння будь-яким способом паспортом або іншим важливим особистим документом -
карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років".
Паралельно треба добиватися заборони на виїзд чоловіка за кордон!
Головними причинами заборони є заборгованість зі сплати аліментів, рішення суду про заборону виїзду за кордон, порушення проти чоловіка кримінальної справи або відбування покарання, володіння особою інформацією, яка є державною таємницею.
Можу Вам в тому допомогти. Тільки бажано не гаяти при тому часу!
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
якщо ви у шлюбі і 3 дітей у свідоцтвах записані на нього , то батько зможе виїхати .
тому вам треба звернутись до поліції з заявою про викрадення документів та щоб у рамках слідства , слідчий наклав заборону на перетин кордону.
або терміново подати позов до суду про призначення аліментів на дитину з забезпеченням позову у вигляді заборони на перетин кордону.
Вот статья Гражданско-процессуального кодекса Украины
Стаття 441. Тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України
1. Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення або рішення інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом.
{Частина перша статті 441 із змінами, внесеними згідно із Законом
№ 2475-VIII від 03.07.2018}
2. Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею.
3. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов’язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні.
{Частина третя статті 441 із змінами, внесеними згідно із Законом
№ 2475-VIII від 03.07.2018}
4. Ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена судом за місцем виконання відповідного рішення за поданням державного або приватного виконавця. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.
{Частина четверта статті 441 в редакції Закону
№ 2475-VIII від 03.07.2018}
5. Суд може скасувати тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України за вмотивованою заявою боржника.
{Статтю 441 доповнено частиною п'ятою згідно із Законом
№ 2475-VIII від 03.07.2018}
6. Суд розглядає заяву про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням сторін та інших заінтересованих осіб за обов’язкової участі державного (приватного) виконавця.
{Статтю 441 доповнено частиною шостою згідно із Законом
№ 2475-VIII від 03.07.2018}
7. За результатами розгляду заяви про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України постановляється ухвала, яка може бути оскаржена.
{Статтю 441 доповнено частиною сьомою згідно із Законом
№ 2475-VIII від 03.07.2018}
8. Відмова у скасуванні тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України не перешкоджає повторному зверненню з такою самою заявою у разі виникнення нових обставин, що обґрунтовують необхідність скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Рівне, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю,
Подайте позов на аліменти із клопотанням про забезпечення позову шляхом заборони виїзду боржнику за кордон
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Людмило!
Чоловік пів року не забезпечує фінансово дітей. Дітям 10 років і двійнятам по 4 роки. Ми у шлюбі 10 років.Відмовляється іти працювати. Зараз шляхом обману забрав всі документи які підтверджують те що він багатодітний батько хоче виїхати за кордон.Також хоче продати спільнонажите майно щоб було за що їхати ні з чим лишивши дітей. Обумовлює це тим що коли там стане на ноги то буде допомагати дітям.Також в нього прострочений воєнний білет який теж відмовляється іти востановлювати. В армії не служив.Підкажіть будь ласка чи можна якось завадити його виїзду? І які я маю права?
Заборону на перетин кордону у даному випадку може застосувати виключно суд або державний виконавець.
Стаття 6 Закону «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» передбачає, що право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли він, зокрема, ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, - до виконання зобов'язань.
Для цього державні (приватні) виконавці мають право у передбачених законом випадках звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів (п. 19 ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження»).
Державний виконавець може заборонити виїзд за кордон лише за умови наявності заборгованості з аліментів. Тому зараз потрібно терміново звертатись до суду із позовом про стягнення аліментів і в процесі суду подавати заяву про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон.
Також є варіант із направленням вмотивованого листа до Державної прикордонної служби України про індивідуальну заборону виїзду за кордон.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, так чоловік має право на самостійний перетин кордону без дітей за наявності трьох свідоцтв про народження та свідоцтва про шлюб.
Чоловік не має право продати спільне майно без вашої згоди, для переоформлення майна нотаріус вимагає даної згоди від жінки або чоловіка
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
"ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):
"2-2. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану супровід дітей, ...
2-6. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації...".
Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):
" Стаття 369. Здійснення права спільної сумісної власності...
2. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників, якщо інше не встановлено законом...
Згода співвласників на вчинення правочину щодо розпорядження спільним майном, який підлягає нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, має бути висловлена письмово і нотаріально посвідчена...".
---
Доброго вечора, пані Людмило! По-перше, навевдене положення п.2-2 Правил перетинання кордону прямо не стосується Вашого випадку (стосується дітей, які мають відповідні захворювання), але по аналогії закону виїзд багатодітного батька під час мобілізації може здійснюватись виключно в порядку супроводу своїх дітей.Тому без дітей, за самими документами чоловік перетнути кордон не зможе. Додатково вважаю за належне повідомити про дані обставини ДПС України (https://dpsu.gov.ua/). По-друге, договір про продаж вашого спільного майна без Вашої нотаріально посвідченої згоди нотаріус не посвідчить.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Доброго вечора, Людмила !
ЦЕ БУДЕ ВИРІШУВАТИ ДЕРЖАВА ПРИКОРДОННА СЛУЖБА УКРАЇНИ.
ЗА ПОВІДОМЛЕННЯМ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ПЕРЕДБАЧЕНО ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ТАКИМИ ПІДСТАВАМИ:
Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)
ВИ МАЄТЕ ПРАВО ПОДАТИ ЗАЯВУ ДО ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, У ЯКОМУ ВИКЛАСТИ ВСІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ, ЦЕ МОЖЕ ВПЛИНУТИ НА ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ЩОДО ДОЗВОЛУ/ВІДМОВИ У НАДАННІ ДОЗВОЛУ НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ.
У ЗАЯВІ РЕКОМЕНДУЮ ПОСИЛАТИСЯ НА:
За вимогами ст.19 Конституції України – «Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».
Відповідно до вимог ст.40 Конституції України - «Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк».
Згідно до вимог ст.1 Закону України «Про звернення громадян» - «Звернення громадян. Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. …».
Відповідно до вимог ст.18 Закону України «Про звернення громадян» - «Права громадянина при розгляді заяви чи скарги. Громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право: особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви; знайомитися з матеріалами перевірки; подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу; бути присутнім при розгляді заяви чи скарги; користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку; одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги; висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги; вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень».
Згідно до вимог ст.19 Закону України «Про звернення громадян» - «Обов'язки органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, їх керівників та інших посадових осіб щодо розгляду заяв чи скарг. Органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову; на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу; скасовувати або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення; вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об'єднання громадян за місцем проживання громадянина; у разі визнання заяви чи скарги необгрунтованою роз'яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи. У разі необхідності та за наявності можливостей розгляд звернень громадян покладається на посадову особу чи підрозділ службового апарату, спеціально уповноважені здійснювати цю роботу, в межах бюджетних асигнувань. Це положення не скасовує вимоги абзацу дев'ятого частини першої цієї статті».
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!
Юрист, м. Київ, 8 років досвіду
Вітаю. Так сає право на виїзд без дітей.
За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Зокрема, абзацом четвертим ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, як жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
Таким чином, визначальним фактором є не батьківство, а саме утримання трьох і більше дітей.
Отже, для перетину кордону на даній підставі необхідно надати підтверджуючі документи на утримання трьох і більше дітей віком до 18 років.
Такими документами, що підтверджує самостійне виховання дитини згідно з приписами Сімейного кодексу України можуть бути:
1)свідоцтва про народження дітей (трьох і більше);
або
2) посвідчення батька багатодітної сім’ї;
або
3) рішення суду про позбавлення одного з батьків батьківських прав;
або
4) свідоцтво про смерть матері дитини;
або
5) рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав;
або
6) рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою;
або
7) рішення суду про оголошення матері померлою.
Для чоловіка, який є батьком трьох і більше дітей, можна перетинати кордон без дітей, за наявності зазначених документів або їх нотаріально завірених копії.
Також слід врахувати, що якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною ( дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей).
Підтверджуючими документами можуть бути:
рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей) та довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів, тощо.