Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 06 августа 2023, вопрос №89558

Навіщо оформлювати ФОП менеджеру з продажу ?

Роботодавець просить оформити ФОП для зачислення заробітньої плати. Ця робота онлайн. Ніколи не мала справу з ФОП до цього, тому хвилююсь за правильність такого рішення.

Ответы юристов (2)

    Винограденко Антон Анатолійович

    Доброго дня!

    Якщо ви сумніваєтесь чи відкривати ФОП чи ні - то звісно не робіть цього, відкрити ФОП - це ваше право, а не обов'язок. Але така форма т.з. "працевлаштування" доволі часто зустрічається і чогось "незаконного" в цьому немає.

    Найголовніше, що ви повинні знати, це те, що "працевлаштування" як ФОП має наслідки відсутність трудових відносин як таких, тому що відсутній факт укладення самого трудового договору, з Вами як з найманим працівником. Це має свої наслідки: не будете мати соціальні гарантії від держави: відпустка, охорона праці, лікарняні тощо. Але одночасно ви також НЕ будете зобов’язані дотримуватись правил внутрішнього трудового розпорядку тощо. Так як "працевлаштування" як ФОП-це перш за все господарські відносини з вашим роботодавцем (а не трудові).

    Ще важливо щодо податків: коли ви є найманим працівником (за трудовим договором) - всі податки за вас сплачує роботодавець і всю відповідальність за це несе він. Якщо ви будете ФОПом - то всі податки це ваш обов'язок і якщо ви не будете контролювати чи виконуються всі податкові вимоги вашим бухгалтером по ФОП - наслідки можуть бути плачевні.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Яна!

    Мождиво це зроблено для мінімізації податків роботодавця. Треба розбиратися.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України