Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Мені нещодавно виповнилося 18 років. Батько платив аліменти до 18, а далі як я зрозуміла, аліменти можна продовжити до 23 років. Що для цього потрібно? Бо в суді сказали йти у викогавчу службу, у викогавчій сказали йти в суд або до адвоката, а адвокат сказав самим шукати інформацію про його роботу, запрлатню. Але ми не спілкуємося уже 16 років з ним. Я не знаю, де він, і що він.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Діана!
Це можливо, якщо Ви навчаєтесь.
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти, а за потреби допомогти практично.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Рішення суду, за яким на користь дитини стягувалися аліменти до досягнення нею повноліття, не дає права на стягнення аліментів після досягнення 18 років. У такому разі необхідно звертатися до суду із новою позовною вимогою про стягнення аліментів на утримання повнолітніх дочки/сина, які продовжують навчання.
Відповідно до ч. 3 ст. 199 Сімейного кодексу України, право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів мають: той із батьків, з ким проживає дочка/син, які продовжують навчання; безпосередньо дочка/син, які продовжують навчання.
Куди звертатися
Позовна заява про стягнення аліментів на повнолітніх дочку/сина, які продовжують навчання, пред’являються до суду або за зареєстрованим місцем проживання, або за місцем перебування відповідача або позивача.
Про суму судового збору
За подання до суду вказаних вище позовних вимог судовий збір не сплачується (п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір»).
Який розмір аліментів на утримання повнолітньої дочки/сина можна просити в суду
Усе залежить від доказової бази, яку ви надасте суду разом зі своїм позовом. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку/сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182 Сімейного кодексу України.
До позовної заяви для повнолітньої дочки/сина-студентки/та слід додавати такі документи:
довідку з навчального закладу про те, що повнолітня дочка/син перебуває на навчанні;
довідку про вартість навчання, підручників та проїзду до навчального закладу;
довідку про вартість проживання у гуртожитку або орендованій квартирі за місцем знаходження навчального закладу;
довідку (талони) про вартість харчування в їдальні навчального закладу.
При стягненні аліментів на повнолітнього сина/доньку, які продовжують навчання, є важливим, аби:
Повнолітні дочка/син реально потребували матеріальної допомоги. Отримання ними соціальних пенсій, стипендій, заробітної плати та наявність майна не є безумовною підставою для позбавлення їх права на отримання аліментів.
Батьки у змозі були таку матеріальну допомогу надавати.
З повагою,
Костянтин Гончаренко