Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Предпринимательское право, 08 августа 2023, вопрос №89688 550₴

відкриття косметологічного кабінету

Добрий день! Який Квед обрати ФОп для кабінету косметологїї (в т.ч. і інєкці, підтяжки і т.п.) ? Чи потрібна ліцензія? Якщо так, то на кого оформлюється ліцензія на ФОП чи на фіз особу, яка саме робить процедури? Бо ФОП планує наймати працівника. Як і де отримати ліцензію? Чи може достатньо сертифікату на проведення космет.процедур? Хто має видати такий сертифікат, щоб він був дійсний?

Ответы юристов (13)

    Винограденко Антон Анатолійович
    9.1%

    Доброго дня!

    Так, вам потрібно отримати ліцензію. Тому що косметологічні процедури, що пов’язані з глибоким, інвазивним проникненням під шкіру обличчя або тіла людини відносяться до медичних послуг.

    Щоб довго не розписувати надам посилання https://guide.diia.gov.ua/view/litsenzuvannia--hos... там є вся інформація для отримання такої ліцензії. Ліцензію отримую саме Фізична особа - підприємець (не працівник).

    Чи може достатньо сертифікату на проведення космет.процедур? - Ні, цього явно не достатньо.

    Щодо КВЕДів вам потрібні наступні:

    96.02 : Надання послуг перукарнями та салонами краси

    86.90: Інша діяльність у сфері охорони здоров'я

    86.22 : Спеціалізована медична практика

    Богданов Микита
    18.2%
    Богданов Микита 8 месяцев назад

    Юрист, г. Одесса, 10 лет опыта

    Доброго дня. Вам необхідно додати КВЕДи (КВЕД 96.02 Надання послуг перукарнями та салонами краси, КВЕД 86.22 Спеціалізована медична допомога, КВЕД 86.90 Інша діяльність у сфері охорони здоров’я, КВЕД 96.09 Надання інших індивідуальних послуг, н.в.і.у., КВЕД 47.75 Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах, КВЕД 47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет, КВЕД 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, КВЕД 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у. КВЕД 85.59 Інші види освіти, н.в.і.у.), знайти приміщення, яке відповідає ліцензійним вимогам, найняти працівників з медичною освітою та отримати медичну ліцензію. Заява подається до МОЗ. До заяви про отримання ліцензії додаються:

    • відомості про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня (додаток 2 до Ліцензійних умов). Сторінки відомостей нумеруються, прошиваються, засвідчуються підписом уповноваженої особи та скріплюються печаткою суб’єкта господарювання (за наявності);

    У разі утворення юридичною особою кількох закладів охорони здоров’я або у разі провадження фізичною особою - підприємцем медичної практики за кількома місцями її провадження відомості заповнюються для кожного закладу охорони здоров’я/кожного місця провадження окремо.

    У разі провадження фізичною особою - підприємцем медичної практики за кількома місцями її провадження відомості про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня заповнюються для кожного місця провадження окремо.

    • копія паспорта керівника здобувача ліцензії (або його уповноваженого представника) із відміткою контролюючого органу про повідомлення про відмову через свої релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (подається тільки фізичними особами - підприємцями, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган);
    • опис документів, що подаються для отримання ліцензії, у двох екземплярах (у разі подання документів у паперовій формі);
    • документ, що посвідчує його особу (якщо документи подаються нарочно);
    • оригінал документа (засвідчена копія), що засвідчує повноваження представника (у разі подання документів представником здобувача ліцензії).
    Промський Євгеній Сергійович
    12.7%
    Промський Євгеній Сергійович 8 месяцев назад

    Адвокат, г. Киев, 4 года опыта

    Добрий день!

    Рекомендую наступні КВЕДи

    Код КВЕД 96.02 Надання послуг перукарнями та салонами краси;

    КВЕД 96.04 Діяльність із забезпечення фізичного комфорту;

    КВЕД 86.90 Інша діяльність у сфері охорони здоров'я

    КВЕД 86.21 Загальна медична практика

    КВЕД 96.09 Надання інших індивідуальних послуг, н.в.і.у.

    КВЕД 47.99 Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами

    КВЕД 47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет

    КВЕД 47.75 Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах

    КВЕД 46.45 Оптова торгівля парфумними та косметичними товарами

    Для КВЕДів 86.21 и 86.90 потрібна ліцензія на медичну практику.

    У вашому випадку отримання ліцензії потрібне за умови, що ви надаєте процедури з глибокого інвазивного проникнення, що віднесено до лікарської практики

    Оформлення ліцензії необхідно розпочинати за відповідної заяви до Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України.

    Ліцензію на медичну практику можуть отримати як юридичні особи (наприклад, ТОВ, ПП, АТ), так і фізичні особи – підприємці, які у свою чергу наймають працівників, що мають право надавати такі послуги.

    До заяви необхідно додати всі необхідні документи, визначені Постановою Кабінету міністрів України від 02 березня 2016 року № 285 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики».

    Щодо відповідності організаційних вимог, то тут необхідно керуватися Наказом МОЗ України від 23.11.2007 р. № 742 «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» та Номенклатурою лікарських спеціальностей, затверджена МОЗ від 19.12.97 р. №359 (в редакції від 22.03.2006 року).Для косметологічного кабінету головним працівником повинен бути лікар-дерматовенеролог, який у своїй роботі повинен використовувати лише методи діагностики, профілактики та лікування. Хірургічні втручання та застосування знеболювального суворо заборонені.

    Щодо матеріально-технічного оснащення, слід звернути увагу на Наказ МОЗ №739 від 31.10.2011 р. «Про затвердження табелів оснащення медичною технікою та виробами медичного призначення структурних підрозділів консультативно-діагностичного центру». А також застосування засобів вимірювальної техніки повинно бути обов’язково пройти метрологічну повірку. Здійснення діяльності з порушеннями метрологічних стандартів тягне за собою притягнення до відповідальності. Таким чином, з цього питання необхідно керуватись: Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями» від 13.10.2016 р. № 1747, Постановою КМУ «Про затвердження переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці» від 04.06.2015 р. № 374 та Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 року № 314-VII.

    Щодо кадрового питання, слід звернути окрему увагу на наступну обставину: згідно з ліцензійними вимогами, медичну допомогу повинні надавати особи, які відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам, затвердженим МОЗ.Лікар повинен мати вищу освіту та документ, що це підтверджує, державного зразка. Звертаю увагу, що сертифікати про проходження спеціальних курсів не дають право на проведення медичної практики у сфері косметології. У даному випадку слід керуватися наступними вимогами законодавства: Наказ МОЗ «Про атестацію професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я» від 12.08.2009 р. № 588, Наказ МОЗ «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» від 23.11.2007 №742, Наказ МОЗ «Про внесення змін до Положення про порядок проведення атестації лікарів» від 02.10.2015 р. №650.

    Ліцензія на медичну практику видається на необмежений строк (ч. 12 ст. 13 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності»). При цьому вам слід розуміти, що у разі виявлення у вашій діяльності порушень – ваша ліцензія може бути зупиненою та анульованою в установленому законом порядку (ст. 16 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності»).

    При виникненні додаткових питань натискайте кнопку "Звернутися". Буду радий допомогти.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    12.7%

    Доброго дня!

    Який Квед обрати ФОп для кабінету косметологїї (в т.ч. і інєкці, підтяжки і т.п.) ? Чи потрібна ліцензія?

    Відповідно до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» медична практика є видом господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

    А у пункті 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» визначено, що господарська діяльність з медичної практики – вид господарської діяльності у сфері охорони здоров’я, який провадиться закладами охорони здоров’я та фізичними особами – підприємцями з метою надання медичної допомоги та медичного обслуговування на підставі ліцензії.

    Слід мати на увазі, що МОЗ України у Листі «Щодо косметологічної допомоги» від 26.05.2000 відзначив, що оскільки

    «…на сьогодні в Україні не існує єдиного визначеного порядку косметологічної допомоги, яка надається за медичними показаннями», то «за власним бажанням хворого косметологічна допомога може бути надана профільним державним лікувально-профілактичним закладом або в косметологічних кабінетах (закладах) різних форм власності за наявності у них ліцензії на даний вид діяльності»

    Отож, отримання ліцензії для надання косметологічних (медичних) послуг є обов’язковим.

    Ось повний список КВЕДів, які можуть знадобитись у Вашому випадку:

    Код КВЕД 96.02 Надання послуг перукарнями та салонами краси;

    КВЕД 96.04 Діяльність із забезпечення фізичного комфорту;

    КВЕД 86.90 Інша діяльність у сфері охорони здоров'я

    КВЕД 86.21 Загальна медична практика

    КВЕД 96.09 Надання інших індивідуальних послуг, н.в.і.у.

    КВЕДи 86.21, 86.22 та 86.90 потребують лицензії на медичну практику.

    Медична косметологія включає профілактичну, діагностичну та лікувальну (що у свою чергу можу бути поділена на консервативну та хірургічну). Відповідно до Національного класифікатору ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» медична косметологія може охоплюватись:

    (1) класом 86.21 «Загальна медична практика», що включає медичне консультування та лікування у сфері загальної медицини, які надають лікарі загального профілю;

    • класом 86.22 «Спеціалізована медична практика», що включає, медичне консультування та лікування у сфері спеціальної медицини лікарями-спеціалістами та хірургами.

    Відповідно, до медичних послуг відносяться процедури, пов’язані з введенням речовин в порожнину організму різними способами (ін’єкційно, природніми шляхами, тощо), що передбачають пошкодження шкірного покриву і слизової оболонки, а також вимагають застосування медичного обладнання та інструментів. Перелік даних процедур достатньо різноманітний. До них відносяться всі види пластичних операцій, апаратна косметологія, мезотерапія, ін’єкції ботоксу і силікону, епіляція, пілінг, ліпоксація, гідроколонотерапія та ін. Такі процедури повинні проводитися особами з медичною освітою, та за наявності відповідної ліцензії.

    • класом 86.90 «Інша діяльність у сфері охорони здоров’я», що включає: -діяльність з охорони здоров’я людини, яка здійснюється не в лікарнях і не лікарями або стоматологами;

    -діяльність медсестер, акушерів, фізіотерапевтів або іншого парамедичного персоналу в області оптометрії, гідротерапії, лікувального масажу, трудотерапії, логопедії, хіроподії, гомеопатії, мануальної терапії, голковколювання тощо. Ці види діяльності можуть здійснюватися в клініках, які діють при фірмах, школах, будинках для осіб похилого віку та інших організаціях, що не є лікарнями, але мають власні консультаційні центри з місцями прийому пацієнтів.

    Якщо так, то на кого оформлюється ліцензія на ФОП чи на фіз особу, яка саме робить процедури? Бо ФОП планує наймати працівника. Як і де отримати ліцензію? Чи може достатньо сертифікату на проведення космет.процедур? Хто має видати такий сертифікат, щоб він був дійсний?

    Ліцензію можно оформити як на ФОП, так і на фізичну особу.

    Для отримання медичної ліцензії необхідно подати заяву до Єдиного вікна Міністерства охорони здоров’я України.

    До заяви обов’язково необхідно додати належним чином оформлені відомості та опис. Форма заяви, відомостей та опису наведена в додатках до Постанови Кабінету міністрів України від 02.03.2016 р. N° 285 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики». Усі вищезазначені документи можна подати нарочно, поштовим відправленням з описом вкладення або в електронному вигляді, наклавши електронний цифровий підпис.

    Після того, як Ви отримали ліцензію на медичну практику, можете сміливо заявляти про те, що ваш салон краси чи косметологічний кабінет працює законно.

    Звичайного сертификату для згаданої Вами діяльності буде точно недостатньо.

    Втім, треба поділити види діяльності, якою Ви збираєтесь займатись на ті, що потребують ліцензії, і ті що не потребують.

    За загальним підходом, косметологія може бути: естетична та медична. Тому говорячи про правове регулювання косметології важливим є питання: які косметологічні послуги слід розцінювати як медичну практику.

    Для відповіді на це запитання потрібно звернутися до чинного законодавства, а саме: Національного класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2010 [1] та Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010[2].

    У даних нормативно-правових документах виділені розділи 86 «Охорона здоров’я» та 96 «Надання інших індивідуальних послуг».

    1- Клас 96.02 класифікатора ДК 009: 2010 «Надання послуг перукарнями і салонами краси» включає:

    • -миття волосся, підрівнювання та стрижку, фарбування, тонування, завивку, випрямлення волосся та подібні види послуг, що надаються чоловікам та жінкам;
    • -гоління та підрівнювання бороди;
    • масаж обличчя, манікюр і педикюр, макіяж тощо.

    У Національному класифікаторі продукції та послуг є секція 96.02.1 «Послуги перукарські та інші послуги з догляду за зовнішністю», де виділені перукарські послуги для жінок і дівчаток; перукарські послуги для чоловіків і хлопчиків; косметичні, манікюрні та педикюрні послуги; послуги з догляду за зовнішністю, послуги поверхневого пілінгу тощо.

    Таким чином, перераховані процедури не належать до медичних і є естетичними послугами, які салон краси може надавати без ліцензії.

    Будуть нез'ясовані питання чи потреба продовжити розмову персонально, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Савченко Олександр
    10.9%
    Савченко Олександр 8 месяцев назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Добрий день!

    1) Який Квед обрати ФОп для кабінету косметологїї (в т.ч. і інєкці, підтяжки і т.п.) ? Чи потрібна ліцензія? - так, потрібна ліцензія на медичну практику. Оскільки ін'єкції є методом медичного втручання відповідно до ЗУ "Основи законодавства України про охорону здоров'я" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2801-12#Text).

    Будуть потрібні наступні КВЕД:

    86.22. Спеціалізована медична практика

    86.90: Інша діяльність у сфері охорони здоров'я

    За загальним підходом косметологія може бути: естетична та медична. Тому говорячи про правове регулювання косметології важливим є питання: які косметологічні послуги слід розцінювати як медичну практику.

    Для відповіді на це запитання потрібно звернутися до чинного законодавства, а саме: Національного класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2010 та Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010.

    У даних нормативно-правових документах виділені розділи 86 «Охорона здоров’я» та 96 «Надання інших індивідуальних послуг».

    Клас 96.02 класифікатора ДК 009: 2010 «Надання послуг перукарнями і салонами краси» включає:

    - миття волосся, підрівнювання та стрижку, фарбування, тонування, завивку, випрямлення волосся та подібні види послуг, що надаються чоловікам та жінкам;

    - гоління та підрівнювання бороди;

    - масаж обличчя, манікюр і педикюр, макіяж тощо.

    У Національному класифікаторі продукції та послуг є секція 96.02.1 «Послуги перукарські та інші послуги з догляду за зовнішністю», де виділені перукарські послуги для жінок і дівчаток; перукарські послуги для чоловіків і хлопчиків; косметичні, манікюрні та педикюрні послуги; послуги з догляду за зовнішністю, послуги поверхневого пілінгу тощо.

    Таким чином, перераховані процедури не належать до медичних і є естетичними послугами, які Ви можете надавати без ліцензії.

    Медична косметологія включає профілактичну, діагностичну та лікувальну, що у свою чергу може бути поділена на консервативну та хірургічну. Відповідно до Національного класифікатору ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» медична косметологія може охоплюватись:

    1) класом 86.21 «Загальна медична практика», що включає медичне консультування та лікування у сфері загальної медицини, які надають лікарі загального профілю;

    2) класом 86.22 «Спеціалізована медична практика», що включає, медичне консультування та лікування у сфері спеціальної медицини лікарями-спеціалістами та хірургами.

    Відповідно до медичних послуг відносяться процедури, пов’язані з введенням речовин в порожнину організму різними способами (ін’єкційно, природніми шляхами тощо), що передбачають пошкодження шкірного покриву і слизової оболонки, а також вимагають застосування медичного обладнання та інструментів. Перелік даних процедур достатньо різноманітний. До них відносяться всі види пластичних операцій, апаратна косметологія, мезотерапія, ін’єкції ботоксу і силікону, епіляція, пілінг, ліпоксація, гідроколонотерапія та ін. Такі процедури повинні проводитися особами з медичною освітою та за наявності відповідної ліцензії.

    3) класом 86.90 «Інша діяльність у сфері охорони здоров’я», що включає:

    - діяльність з охорони здоров’я людини, яка здійснюється не в лікарнях і не лікарями або стоматологами;

    - діяльність медсестер, акушерів, фізіотерапевтів або іншого парамедичного персоналу в області оптометрії, гідротерапії, лікувального масажу, трудотерапії, логопедії, хіроподії, гомеопатії, мануальної терапії, голковколювання тощо. Ці види діяльності можуть здійснюватися в клініках, які діють при фірмах, школах, будинках для осіб похилого віку та інших організаціях, що не є лікарнями, але мають власні консультаційні центри з місцями прийому пацієнтів.

    Слід мати на увазі, що МОЗ України у Листі «Щодо косметологічної допомоги» від 26.05.2000 відзначив, що оскільки «…на сьогодні в Україні не існує єдиного визначеного порядку косметологічної допомоги, яка надається за медичними показаннями», то «за власним бажанням хворого косметологічна допомога може бути надана профільним державним лікувально-профілактичним закладом або в косметологічних кабінетах (закладах) різних форм власності за наявності у них ліцензії на даний вид діяльності».

    ОТЖЕ, отримання ліцензії для надання косметологічних (медичних) послуг є обов’язковим.

    ХХХ

    2) Якщо так, то на кого оформлюється ліцензія на ФОП чи на фіз особу, яка саме робить процедури? - ліцензія оформлюється на ФОП. Можу з цим допомогти, маю необхідний практичний досвід (https://moz.gov.ua/uploads/ckeditor/%D0%9B%D1%96%D...).

    Для отримання ліцензії на медичну практику потрібні:

    1. Виписка з ЄДР (щодо ФОП).

    2. Договір оренди, витяг з Реєстру речових прав на нерухоме майно.

    3. Акт СЕС.

    4. Перелік лікарських спеціальностой та спеціальностей молодших спеціалістів.

    5. Найменування кабінетів, перелік та кількість оснащення в кожному з них, рік випуску оснащення.

    6. Перелік засобів вимірювальної техніки, дата останньої повірки та реквізити документа про метрологічну повірку.

    7. Перелік лікарів, їхні ПІБ, основна робота чи за сумісництвом, диплом (спеціальність, серія, номер, дата, ким виданий), сертифікат спеціаліста (спеціальність, серія, номер, дата, ким виданий), посвідчення про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії (спеціальність, серія, номер, дата, ким видано, категорія).

    8. Перелік молодших спеціалістів, їхні ПІБ, основна робота чи за сумісництвом, диплом (спеціальність, серія, номер, дата, ким видано), свідоцтво про проходження підвищення кваліфікації (спеціальність, номер, дата, ким видано), посвідчення про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії (спеціальність, серія, номер, дата, ким видано, категорія).

    9. Ваша трудова книжка.

    ОТЖЕ, Вам потрібно:

    1) зареєструватися як ФОП (цей крок вже зроблений);

    2) додати нові КВЕД можна через дію (https://diia.gov.ua/services/zminennya-danih-fop).

    КВЕДи: 86.22 Спеціалізована медична практика, 86.90 Інша діяльність у сфері охорони здоров'я

    3) відкрити підприємницький рахунок (цей крок також вже зроблений).;

    4) орендувати приміщення, яке має відповідати вимогам, встановленим законодавством, зокрема:

    • ДБН В.2.2-10:2017 «Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я» (далі – ДБН В.2.2-10:2017);

    • ДБН В.2.5-67:2013 «Опалення, вентиляція і кондиціонування»;

    • ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».

    Для медичної практики можуть використовуватися лише нежитлові приміщення, які можуть розташовуватися в тому числі в житлових та громадських

    будинках.

    5) замовити вивіску (на ній зазначаються ПІБ ФОП; медичні спеціальності, за якими провадиться медична практика; режим роботи).

    6) отримати акт санітарно-епідеміологічного обстеження приміщення. У зв'язку з цим раджу орендувати приміщення в якому-небудь ЗОЗ, який матиме акт на весь об'єкт.

    7) взяти у власника приміщення копію декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.

    8) закупити відповідне обладнання .

    9) облаштувати куточок споживача (виписка з ЄДР; ліцензія МОЗ; інші дозвільні документи; документи про відповідність освітнім та кваліфікаційним вимогам тощо).

    10) забезпечити утилізацію медичних відходів (наприклад, ампули, шприци, рукавички тощо). Знову ж таки раджу орендувати приміщення в ЗОЗ.

    Лікарська спеціальність дерматовенерологія - обов'язкова, так як спеціаліст повинен провести огляд і лише після цього призначити процедуру ін'єкцію (адже, можуть бути і метичні протипоказання).

    З отриманням ліцензії можу допомогти.

    Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

    При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.

    ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!

    Карпенко Андрей Владимирович
    10.9%
    Карпенко Андрей Владимирович 8 месяцев назад

    Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта

    Здравствуйте!

    1.

    Для исключения проблем с контролирующими органами РЕКОМЕНДУЮ Вам следующие КВЕД:

    КВЕД 96.02 Надання послуг перукарнями та салонами краси.

    Данный КВЕД является основным для сферы красоты.

    — Услуги парикмахера: стрижка, окраска, укладка, как для мужчин, так и для женщин;— Маникюр и педикюр;— Макияж и услуги визажиста;— Массаж лица;— Бритье и подравнивание бороды для мужчин;— Окрашивание бровей и ресниц;— Наращивание и ламинирование ресниц.

    КВЕД 96.04 Діяльність із забезпечення фізичного комфорту

    — Услуги турецких бань, саун и паровых бань;— Солярии;— Услуги салонов для похудения;— Массаж тела и услуги массажных салонов.

    КВЕД 86.22 Спеціалізована медична допомога

    КВЕД 86.90 Інша діяльність у сфері охорони здоров’я.

    Внимание! Для определенных деятельностей данных КВЕД нужна медицинская лицензия.

    — Косметологические процедуры;— Лечебный массаж;— Аппаратная косметология;— Мезотерапия, инъекции;— Услуги эпиляции.

    КВЕД 96.09 Надання інших індивідуальних послуг, н.в.і.у.

    — Деятельность салонов татуировок и пирсинга;— Перманентный макияж.

    КВЕД 47.75 Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах.

    — Торговля в розницу косметикой и духами

    КВЕД 47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет

    — Продажа косметики, парфюмерии, товаров салона в интернете.

    КВЕД 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна

    — Аренда / субаренда рабочих мест в салоне.

    КВЕД 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у.

    КВЕД 85.59 Інші види освіти, н.в.і.у.

    — Проведение мастер-классов; — Обучение в сфере красоты, если такое обучение не требует лицензии.

    Важно помнить, если вы предоставляете определенные услуги и соответствующий КВЕД не указан в ваших документах регистрации ФЛП, то это чревато переводом ФЛП на общую систему налогообложения.

    2.

    Выбираем форму ведения бизнеса или как мы будем работать

    На этом этапе нужно ответить на следующие вопросы:

    Первое. Нужно подумать, сколько вы планируете заработать за год или какой лимит годового оборота Вам необходим?

    Второе. Будете ли вы арендовать или предоставлять в аренду рабочие места?

    Третье. Будете ли вы нанимать сотрудников или сами оказывать услуги?

    Четвертое. Будете ли вы продавать косметические товары в своем салоне?

    1 группу ФЛП может смело выбирать предприниматель, который планирует:

    • обслуживать население (услуги парикмахера, маникюр, педикюр, макияж и массаж лица);
    • годовой оборот не более 1 085 500 грн;
    • арендовать место в салоне красоты, отдельный кабинет, офис или работать дома.

    Внимание!

    Если вы выбираете 1 группу, то вы не можете нанимать сотрудников, заниматься другими видами деятельности в сфере красоты, кроме указанных выше и не можете продавать косметические средства.

    2 группа ФЛП дает дополнительные возможности и именно эта группа пользуется наибольшей популярностью среди предпринимателей в сфере красоты. Какие преимущества:

    • возможность нанимать работников (до 10 сотрудников);
    • предоставление в аренду рабочего места (при наличии необходимого КВЕД);
    • продажа косметических средств (при наличии необходимого КВЕД и обязательное наличие первичных документов на товар);
    • годовой оборот до 5 421 000 грн.

    Внимание!Если вы выбираете 2 группу, то вы не можете нанимать более 10 работников. На другие виды деятельности, которыми вы планируете заниматься, и продажу косметики нужно иметь соответствующие КВЕДы. Также вы не сможете предоставлять услуги юридическим лицам.

    Третью группу ФЛП следует выбрать, если вам нужно:

    Третью группу ФЛП следует выбрать, если вам нужно:

    • больше наемных работников. В этом случае Вы можете нанимать неограниченное количество сотрудников;
    • увеличить годовой оборот. На 3-й группе годовой оборот не должен превышать 7 585 500 грн;
    • Необходимость предоставлять услуги юридическим лицам.

    Внимание!

    Если вы выбираете 2 или 3 группу, то с 01.01.2022 возникла необходимость в регистрации и использовании РРО (регистратор расчетных операций) или пРРО (программный регистратор расчетных операций), если вы используете наличный расчет, используете эквайринг.

    Самая распространенная система налогообложения у предпринимателей в сфере красоты — упрощенная система или единый налог.

    Но есть еще общая система налогообложения. В чем разница?

    • Если вы выбираете упрощенную систему или единый налог, то вы платите установленные суммы налога или, для 3-й группы, процент от дохода. При этом ваши расходы на деятельность не учитываются.
    • Если вы выбираете общую систему, то налоги уплачиваются не с дохода, а с прибыли. Прибыль ФЛП — это его доходы за вычетом соответствующих расходов.

    Какую систему выбрать?

    Как правило предприниматели, работающие в сфере красоты, а также салоны красоты, выбирают единый налог или упрощенную систему налогообложения.

    В случае, если у вас есть значительные расходы (аренда, зарплата, расходы на инструменты, специальную технику и комплектующие, другие расходы), более выгодной становится общая система, а не упрощенная. Также, по общей системе лимит годового оборота может превышать 7,5 млн в год. Но нужно понимать, что в таком случае должен вестись более сложный бухгалтерский учет, и на все расходы должны быть первичные документы.

    3.

    Услуги по медицинской косметологии имеют право оказывать только врачи с соответствующим специальным образованием (базовая специальность «дерматовенерология», усовершенствование по косметологии), прошедшие аттестацию и получившие соответствующие квалификационные категории по специальности «дерматовенерология» (1 раз в 5 лет).

    Для оказания услуг по медицинской косметологии необходимо иметь лицензию на осуществление этого вида медицинской практики, выдаваемую Лицензионным отделом МЗ Украины на определенный срок при выполнении оговоренных законом условий (наличие врачебных кадров соответствующей квалификации и специализации, наличие помещения, соответствующего санитарно­гигиеническим нормам, использование только того оборудования и лекарственных средств, которые сертифицированы в Украине (подтверждается соответствующими сертификатами) и т.п.).

    Все медицинские вмешательства (методы диагностики, лечения и профилактики, связанные с влиянием на организм человека) должны осуществляться в соответствии со ст. 42–44 «Основ законодательства Украины о здравоохранении»: перед проведением манипуляции должно быть получено письменное информированное согласие пациента; врач обязан объяснить пациенту в доступной форме цель предложенных процедур, возможные результаты воздействия, в том числе риски осложнений.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2801-12#Text

    Все методы воздействия, влияющие на весь организм или нарушающие целостность кожи (химические и другие виды пилингов, мезотерапия, введение наполнителей или препаратов ботулинического токсина), специалист косметик­эстетист имеет право делать только под контролем врача-­специалиста. Оказание медицинских косметологических услуг без соответствующих разрешений или лицом, не имеющим надлежащего медицинского образования, может быть приравнено к незаконной лечебной деятельности (ст. 138 УК) и при возникновении последствий у пациента карается исправительными работами сроком до 2 лет или лишением свободы до 3 лет.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#Text

    «Закон Украины «Об обеспечении санитарного и эпидемического благополучия населения» определяет, что граждане имеют право на безопасные бытовые услуги, которые предоставляют салоны красоты.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 8 месяцев назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    пошаговый план получения документов в процессе открытия салона красоты с нуля (то есть, с самого начала):

    1. Регистрация физического лица-предпринимателя или юридического лица.(ОНЛАЙН(через сервис - Дия), или на сайте Министерства юстиции Украины , или подача документов регистратору ЦНАПа)
    2. Поход в БТИ: получение поэтажного плана помещения.
    3. Получение документов на право собственности или аренды.
    4. Проект салона.
    5. Утверждение проекта в пожарной инспекции и санитарно-эпидемиологической службе.
    6. После проведения ремонтных работ – получение разрешения на работу в пожарной инспекции и санитарно-эпидемиологической службе.
    7. Заключение договора с ЖЕКом и другими предприятиями на предоставление коммунальных услуг, водоснабжение и поставку электроэнергии.
    8. Если есть услуги вроде массажа и косметологических инъекций – получение разрешения у Министерства здравоохранения(лицензия)
    9. Получение патента на торговлю, заключение договоров с будущими поставщиками, прачечной.
    10. Формирование перечня документов при размещении вывески.(согласовать в органах МС)

    Требования к 2 группе (налоговый кодекс).

    "2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

    не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

    обсяг доходу не перевищує 5 421 000 гривень."

    Таким образом ФОП 2 группы может предоставлять услуги только "платникам єдиного податку" и населению.

    Конкретно по Вашей деятельности необходимо приобрести РРО (реєстратор розрахункових операцій), зарегистрировать его в налоговой по месту регистрации ФОП (ЗАПОЛНИТЬ ЗАЯВЛЕНИЕ ПО УКАЗАНОЙ ФОРМЕ) и выдавать покупателям чеки на продукцию

    Относительно группы налогообложения ФОП:

    Разница между 2-й и 3-й группой:

    2 группа доход не более 1,5 млн.грн. в год, единый налог - 20% от минимальной зарплаты; 3 группа доход не более 7 млн.грн., налог за себя и налог 5% от дохода с учетом ПДВ И 3% без ПДВ на время военного положения 2% (ОГРАНИЧЕНИЙ ПО РАБОТНИКАМ НЕТ)

    Чтобы идти по упрощённой системе налогообложения, подать заявление в налоговую нужно в течении 10 дней с момента регистрации, если выбрали 3 группу, и до конца месяца, если выбрали 2.

    Помимо этого вам нужно будет вести Книгу доходов, в которой обязательно нужно указывать даты и суммы поступлений денег на ваш счёт. Эту книгу также нужно будет зарегистрировать в налоговой.( СЕЙЧАС КНИГУ ОТМЕНИЛИ И ВЕСТИ ЕЕ МОЖНО ПО ЖЕЛАНИЮ ФОП), но учет поступлений быть должен.

    Отчётность в налоговую нужно подавать ежеквартально и за год.

    В Пенсионный фонд нужно будет платить ЕСВ - единый социальный взнос ( будет идти стаж), размер взноса на сегодня – 1 430 грн. (22% от минимальной зарплаты).

    Так же ПДФО - 18%(ЗА НАЕМНЫХ РАБОТНИКОВ) и ВЗ -1,5%

    КВЭД 96.02,(ОСНОВНИЙ)68.20, 77.39

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Дерій Владислав Олегович
    10.9%

    Доброго дня!

    Який Квед обрати ФОп для кабінету косметологїї (в т.ч. і інєкці, підтяжки і т.п.) ?

    96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси»

    86.21 «Загальна медична практика»

    86.22 «Спеціалізована медична практика»

    86.90 «Інша діяльність у сфері охорони здоров’я»

    Якщо плануєте продаж косметичних товарів знадобляться такі КВЕДи

    47.75 Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах

    47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет

    47.99 Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами

    Чи потрібна ліцензія? Якщо так, то на кого оформлюється ліцензія на ФОП чи на фіз особу, яка саме робить процедури?

    Так, потрібна. Ліцензія оформлюється на суб’єкт господарювання – тобто на ФОП.

    Бо ФОП планує наймати працівника.

    Згідно чинного законодавства, Ваш працівник повинен мати медичну освіту.

    Як і де отримати ліцензію?

    Щоб отримати ліцензію, подайте до МОЗ заяву про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної. До заяви додайте:

    Документи подавайте одним зі способів:

    • поштою з описом вкладення
    • нарочно з описом у двох примірниках через Центр адміністративних послуг МОЗ України «Єдине вікно»
    • в електронному вигляді за допомогою порталу електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (порядок подання затверджений постановою КМУ від 24.05.2017 № 363)

    Якщо подаватимете документи для отримання ліцензії нарочно, не забудьте взяти документ, що посвідчує особу.

    Чи може достатньо сертифікату на проведення космет.процедур? Хто має видати такий сертифікат, щоб він був дійсний?

    Якщо до Ваших косметологічних послуг відносяться процедури, пов’язані з введенням речовин в порожнину організму різними способами (ін’єкційно, природніми шляхами, тощо), що передбачають пошкодження шкірного покриву і слизової оболонки, а також вимагають застосування медичного обладнання та інструментів - Вам обов’язково потрібна ліцензія.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    КВЕДИ, що часто використовуються в галузі краси:

    Код КВЕД 96.02 Надання послуг перукарнями та салонами краси;

    КВЕД 96.04 Діяльність із забезпечення фізичного комфорту;

    КВЕД 86.90 Інша діяльність у сфері охорони здоров'я

    КВЕД 86.21 Загальна медична практика

    КВЕД 96.09 Надання інших індивідуальних послуг, н.в.і.у.

    КВЕД 47.99 Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами

    КВЕД 47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу

    КВЕД 47.75 Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетним приладдям у спеціалізованих магазинах

    КВЕД 46.45 Оптова торгівля парфумними та косметичними товарами.

    За загальним підходом, косметологія може бути: естетична та медична. Тому говорячи про правове регулювання косметології важливим є питання: які косметологічні послуги слід розцінювати як медичну практику.

    Для відповіді на це запитання потрібно звернутися до чинного законодавства, а саме: Національного класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2010 [1] та Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010[2].

    У даних нормативно-правових документах виділені розділи 86 «Охорона здоров’я» та 96 «Надання інших індивідуальних послуг».

    1- Клас 96.02 класифікатора ДК 009: 2010 «Надання послуг перукарнями і салонами краси» включає:

    -миття волосся, підрівнювання та стрижку, фарбування, тонування, завивку, випрямлення волосся та подібні види послуг, що надаються чоловікам та жінкам;

    -гоління та підрівнювання бороди;

    • масаж обличчя, манікюр і педикюр, макіяж тощо.

    У Національному класифікаторі продукції та послуг є секція 96.02.1 «Послуги перукарські та інші послуги з догляду за зовнішністю», де виділені перукарські послуги для жінок і дівчаток; перукарські послуги для чоловіків і хлопчиків; косметичні, манікюрні та педикюрні послуги; послуги з догляду за зовнішністю, послуги поверхневого пілінгу тощо.

    Таким чином, перераховані процедури не належать до медичних і є естетичними послугами, які салон краси може надавати без ліцензії.

    2- Медична косметологія включає профілактичну, діагностичну та лікувальну (що у свою чергу можу бути поділена на консервативну та хірургічну). Відповідно до Національного класифікатору ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» медична косметологія може охоплюватись:

    (1) класом 86.21 «Загальна медична практика», що включає медичне консультування та лікування у сфері загальної медицини, які надають лікарі загального профілю;

    • класом 86.22 «Спеціалізована медична практика», що включає, медичне консультування та лікування у сфері спеціальної медицини лікарями-спеціалістами та хірургами.
    • класом 86.90 «Інша діяльність у сфері охорони здоров’я», що включає: -діяльність з охорони здоров’я людини, яка здійснюється не в лікарнях і не лікарями або стоматологами;

    -діяльність медсестер, акушерів, фізіотерапевтів або іншого парамедичного персоналу в області оптометрії, гідротерапії, лікувального масажу, трудотерапії, логопедії, хіроподії, гомеопатії, мануальної терапії, голковколювання тощо. Ці види діяльності можуть здійснюватися в клініках, які діють при фірмах, школах, будинках для осіб похилого віку та інших організаціях, що не є лікарнями, але мають власні консультаційні центри з місцями прийому пацієнтів.

    Відповідно до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» [3]медична практика є видом господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

    А у пункті 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» [4] визначено, що господарська діяльність з медичної практики (далі – медична практика) – вид господарської діяльності у сфері охорони здоров’я, який провадиться закладами охорони здоров’я та фізичними особами – підприємцями з метою надання медичної допомоги та медичного обслуговування на підставі ліцензії.

    Слід мати на увазі, що МОЗ України у Листі «Щодо косметологічної допомоги» від 26.05.2000 [5] відзначив, що оскільки «…на сьогодні в Україні не існує єдиного визначеного порядку косметологічної допомоги, яка надається за медичними показаннями», то «за власним бажанням хворого косметологічна допомога може бути надана профільним державним лікувально-профілактичним закладом або в косметологічних кабінетах (закладах) різних форм власності за наявності у них ліцензії на даний вид діяльності».[3]

    Отож, отримання ліцензії для надання косметологічних (медичних) послуг є обов’язковим.

    Як отримати ліцензію на заняття медичною практикою?

    Для отримання медичної ліцензії необхідно подати заяву до Єдиного вікна Міністерства охорони здоров’я України.

    Джерело: https://www.omlaw.com.ua/litsenziya-v-kosmetologiy...

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти

    Адвокат Евгений Александрович

    Дорого вечора, Асіє.

    Документи для відкриття салону краси

    Відкриваючи салон, на першому етапі бізнесмен вибирає вид майбутньої діяльності – це власне підприємство з нуля, відкриття по франшизі або покупка готового бізнеса. Курси «Як розпочати свій бізнес з нуля» з косметології дають на це відповіді. Для того, щоб мати можливість надавати медичні та косметичні послуги для профілактики або лікування шкірних покривів, слід отримати ліцензії на кожну практику. Отримання ліцензій – другий етап. До послуг, що підлягають обов’язковому ліцензуванню в салонах краси відносяться:

    Догляд за обличчям – уколи краси, ботокс, мезотерапія, підтяжка шкіри, кріодеструкція, мікродермабразія, комплексний догляд і відновлювальні процедури.

    Догляд за тілом – антицелюлітний і лімфодренажний масаж, інвазивні процедури, лікувальний масаж, апаратна терапія, видалення бородавок, папілом, родимок, пілінг.

    Педикюр – видалення врослих нігтів, мозолів.

    Усі процедури, які стосуються проникаючої дії на тіло або шкіру, такі як ін’єкції або хімічні впливи, а також маніпуляції, не сумісні з деякими захворюваннями, наприклад, масаж, заборонені до практики особам, які не мають медичної підготовки або ліцензії. Якщо салон краси буде надавати тільки іміджеві послуги, як стрижка, візаж, манікюр, ліцензія для цієї діяльності не потрібна.

    Підприємець, який вирішив відкрити косметологічний кабінет, може не мати профільної освіти та найняти кваліфікованих співробітників, включаючи керівника. При цьому, сам бізнесмен повинен розбиратися в частині економіки та юридичних аспектів. Для цього можна пройти спеціальний курс для керівників салонів краси та отримати достатню підготовку та практику.

    Для отримання ліцензії на окрему медичну або косметологічну послугу або їх комплекс, підприємцю слід надати перелік документів до Міністерства Охорони Здоров’я:

    Установча документація ТОВ або ІП.

    Документи на право користування приміщенням – свідоцтво про власність або договір оренди.

    Документи на спеціальне косметологічне обладнання від виробників (посвідчення апаратури) та їх обслуговування від сервісних центрів.

    Сертифікати та дипломи про профільну освіту всіх співробітників, плюс диплом сертифікованого лікаря дерматолога-косметолога або дерматовенеролога, який буде на посаді головлікаря або керуючого.

    Дозволи від санепідемстанції та пожежної безпеки.

    Крім того, якщо в процесі роботи косметологи використовуватимуть притягнуте обладнання або видаткові матеріали, необхідні документи, що підтверджують на це дозвіл – це договір оренди, угоди на використання, реалізацію косметичних засобів, їх ліцензії та сертифікати якості. Усі документи разом із заявою встановленої форми подаються в МОЗ. Якщо будуть допущені помилки або виявлять недостачу окремих паперів – це послужить відмовою. Аплікаційну форму слід заповнювати уважно, враховуючи всі вимоги.

    Організаційні вимоги до косметологічних кабінетах

    Для успішного проходження перевірки, отримання ліцензії та відкриття власного салону, слід підготувати документацію заздалегідь і підібрати обладнання та приміщення, персонал і витратні матеріали, які відповідають вимогам:

    Приміщення повинно включати кілька окремих кабінетів – по одному на кожну косметичну процедуру та одного фахівця, оптимальна площа – 8 м кв .

    У приміщенні повинні бути також туалет, рецепція, кімната відпочинку та очікування, підсобка – оптимальний мінімум – 60 кв. м.

    Обладнання повинно бути сертифіковане та відповідати нормам і стандартам, проходити метричні перевірки з періодичністю, зазначеною в нормативній документації.

    Медична практика дозволена до проведення за тими напрямами, за якими є наймані співробітники з відповідної кваліфікації за своєю спеціальністю;

    Слід підбирати перелік послуг і методів практики відповідно до встановленого списком МОЗ;

    У салоні краси, який справляє косметологічні послуги на керуючої посаді повинен працювати лікар дерматолог-косметолог з дипломом про вищу освіту та досвідом роботи не менше 5 років.

    При підготовці салону до відкриття, слід зробити ремонт, підключити обладнання та оснастити кожне робоче місце якісним освітленням і кріслами. Також закупити витратні матеріали – косметику, маски, креми, гігієнічні засоби. Для того, щоб пройти перевірку СЕС і пожежної служби – провести заходи щодо забезпечення безпеки санітарного контролю та пожежної безпеки, тобто встановити протипожежну сигналізацію, вогнегасники, привести в норму санітарні зони. Майстри повинні отримати санітарні книжки.

    Вимоги до обладнання косметологічного кабінету

    Законодавством України затверджені вимоги та мінімальний перелік обладнання, який повинен бути у кожного майстра косметичного кабінету, в залежності від спеціалізації та виду послуг. Вимоги прописані в Постанові МОЗ №739 від 31.10.2011 року.

    Вимірювальна техніка повинна проходити періодичну метричну перевірку. Навіть медичні термометри, тонометри та інші прості вимірювальні апарати повинні проходити перевірку в центрі метрології.

    Для кожної процедури встановлюється апаратура, для мезотерапії, апаратного масажу, пресотерапії, корекції фігури, ударно-хвильової терапії, газорідинного пілінгу – косметологічні комбайни, лазери, лампи-лупи.

    Крім того є базове оснащення – це візки, шафи, столи, стелажі, шезлонги та крісла, умивальники, стерилізатори. Вони повинні бути функціональними, зручними та практичними. Використовується металеві меблі та практична оббивка, яку легко мити та дезінфікувати.

    Вимоги до кадрів

    Персонал салону краси складається з медичних працівників, які мають середньо-спеціальну або вищу медичну освіту, і майстрів вузьких спеціальностей, закінчивших косметологічні курси, які виконують роботу, не пов’язану з проникаючим впливом на шкіру.

    Робити уколи ботокса, корекцію та мікрооперації дозволено тільки фахівцям з дипломом лікаря. Доктор веде прийом і з’ясовує проблему пацієнта, призначає процедури та підбирає методи, косметику та препарати. Майстри та помічники, які проводять процедури не зобов’язані мати вищу медичну освіту. Зробити маску на обличчя або масаж, корекцію брів, наростити вії може фахівець, який пройшов підготовку й отримав свідоцтво про свою кваліфікацію в певній галузі. Для цього є стаціонарні курси косметологів, на яких учні отримують велику базу теоретичних знань і практичних уроків.

    Сертифікати, які підтверджують спеціальність і кваліфікацію майстра, повинні бути від акредитованих в Міністерстві Охорони Здоров’я освітніх установ. Це школи косметологів та інститути краси, які видають дипломи державного зразка, завірені підписами та печатками. При передачі цих свідчень разом з рештою документацією в МОЗ для отримання ліцензії, вони проходять перевірку. Якщо дипломи визнають недійсними – це ускладнює отримання ліцензії на діяльність.

    Корнійчук Євген Іванович
    14.5%

    Доброго дня.

    1. Обираємо форму ведення бізнесу або як саме ми будемо працювати

    На цьому етапі потрібно відповісти на такі питання:

    Перше. Потрібно подумати, скільки ви плануєте заробити до кінця року або який ліміт річного обігу Вам необхідний?

    Друге. Чи будете ви орендувати або ж надавати в оренду робочі місця?

    Третє. Чи будете ви наймати співробітників або ж надавати виключно побутові послуги населенню?

    Четверте. Чи будете ви продавати косметичні товари у своєму салоні?

    1 групу ФОП може сміливо обирати підприємець, який планує:

    • обслуговувати населення (послуги перукаря, манікюр, педикюр, макіяж та масаж обличчя);
    • річний обіг не більше 1 085 500 грн;
    • орендувати місце у салоні краси або ж працювати вдома.

    Увага!

    Якщо ви обираєте 1 групу, то ви не можете наймати співробітників, займатися іншими видами діяльності у сфері краси, крім тих, що вказані вище та не можете продавати косметичні засоби.

    2 група ФОП дає додаткові можливості та саме ця група користується найбільшою популярністю серед підприємців у сфері краси. Які переваги:

    • Можливість наймати працівників (до 10 співробітників);
    • Надання в оренду робочого місця (за наявністю необхідного КВЕДу);
    • Продаж косметичних засобів (за наявністю необхідного КВЕДу та обов’язкова наявність первинних документів на товар);
    • Річний обіг до 5 421 000 грн.

    Увага!

    Якщо ви обираєте 2 групу, то ви не можете наймати більше ніж 10 працівників. На інші види діяльності, якими ви плануєте займатися, та продаж косметики потрібно мати відповідні КВЕДи. Також ви не зможете надавати послуги юридичним особам.

    3-ю групу ФОП слід обрати, якщо вам потрібно:

    • Більше найманих працівників. У цьому випадку Ви можете наймати необмежену кількість співробітників;
    • Збільшити річний обіг. На 3-й групі річний обіг не повинен перевищувати 7 585 500 грн.
    • Необхідність надавати послуги юридичним особам.

    Увага!

    Якщо ви обираєте 2 або 3 групу, то з 01.01.2022 року виникає необхідність в реєстрації та використанні РРО (реєстратор розрахункових операцій) або пРРО (програмний реєстратор розрахункових операцій), якщо ви використовуєте готівковий розрахунок, використовуєте еквайринг.

    Реєстрація юридичної особи або ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю) потрібна в наступних випадках

    • якщо у вашої компанії буде декілька засновників;
    • якщо ліміт річного обігу перевищує 7,5 млн. на рік – ТОВ не має обмежень за розмірами річного обороту;
    • якщо ви плануєте працювати з великими компаніями;
    • якщо ви плануєте продати у майбутньому бізнес або залучити інвестиції.

    В порівнянні з ФОП, реєстрація, бухгалтерський облік та податкова звітність для ТОВ вимагають більше часу та обов’язкової участі кваліфікованих спеціалістів в бухгалтерському обліку та юриспруденції. Але є певна відміннсть щодо відповідальності за забов’язаннями між ФОП та ТОВ:

    • ФОП відповідає за зобов’язаннями, пов’язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном;
    • Учасники ТОВ не відповідають за його зобов’язаннями. Саме товариство несе відповідальність за своїми зобов’язаннями всім належним йому майном.

    Надалі ми будемо говорити лише про ФОП, тому що реєстрація та ведення юридичної особи більш складне й містке питання та потребує окремої статті.

    2. Обираємо форму оподаткування

    Найпоширеніша система оподаткування у підприємців в сфері краси – спрощена система або єдиний податок.

    Але є ще загальна система оподаткування. В чому різниця?

    • Якщо ви обираєте спрощену систему або єдиний податок, то ви сплачуєте встановлені суми податку або, для 3-ї групи, відсоток від доходу. При цьому ваші витрати на діяльність не враховуються.
    • Якщо ви обираєте загальну систему, то податки сплачуються не з доходу, а з прибутку. Прибуток ФОП – це його доходи за вирахуванням дозволених витрат.

    Яку систему обрати?

    Як правило підприємці, що працюють у сфері краси, а також салони краси, обирають єдиний податок або спрощену систему оподаткування.

    У разі, якщо у вас є значні витрати (оренда, зарплата, витрати на інструменти, матеріали, спеціальні апарати та їх складові, інші витрати), більш вигідною стає саме загальна система, а не спрощена. Також, на загальній системі ліміт річного обігу може перевищувати 7,5 млн. на рік. Але потрібно розуміти, що в такому випадку ведення бухгалтерського обліку буде складнішим та на всі витрати повинні бути первинні документи.

    3. Звіти та податки в залежності від обраної групи та системи оподаткування

    Отже, ми обрали групу ФОП та систему оподаткування. Розглянемо, яка звітність та оплати будуть для кожної групи та системи.

    Група

    Єдина система

    Загальна система

    1 Група

    – Податкова декларація платника єдиного податку (раз на рік) з додатком 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (єдина звітність з ЄСВ)

    – Сплата єдиного податку 248,10 грн (раз на місяць);

    – Сплата ЄСВ за себе 1430,00 грн за місяць (раз на квартал).

    – Податкова декларація про майновий стан та доходи (раз на рік);

    – Звіт з ЄСВ за себе (раз на рік);

    – Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), 18% від прибутку (раз на квартал);

    – військовий збір (ВЗ), 1,5% від прибутку (раз на квартал);

    – Сплата з ЄСВ за себе 1430 грн за місяць (раз на квартал).

    2 Група

    – Податкова декларація платника єдиного податку (раз на рік) з додатком 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (єдина звітність з ЄСВ)

    – Сплата єдиного податку 1300 грн. (раз на місяць);

    – Сплата ЄСВ за себе 1430 грн за місяць (раз на квартал).

    3 Група

    – Податкова декларація платника єдиного податку (раз на квартал) з додатком 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (єдина звітність з ЄСВ)

    – Сплата єдиного податку 5% від доходу (раз на квартал);

    – Сплата з ЄСВ за себе 1430 грн за місяць (раз на квартал).

    Увага!

    Суми податків та ЄСВ змінюються щороку. У таблиці наведено актуальні для 2022 року суми податків та ЄСВ.

    4. Обираємо види діяльності або КВЕДи

    КВЕД (Класифікація видів економічної діяльності) – це певні коди з затвердженого класифікатора, які визначають сферу діяльності бізнесу.

    Ви визначаєте, які послуги будете надавати, та підбираєте відповідні КВЕДИ. Обрані КВЕДИ потрібно вказати під час реєстрації ФОП в спеціальній формі-заяві. КВЕДи обираються вами самостійно та додаються в документи реєстрації безкоштовно незалежно від їх кількості.

    Розглянемо, які КВЕДи можуть використовуватись у сфері краси.

    Послуги

    КВЕД

    – Послуги перукаря: стрижка, фарбування, укладання, як для чоловіків, так і для жінок;

    – Манікюр та педикюр;

    – Макіяж та послуги візажиста;

    – Масаж обличчя;

    – Гоління і підрівнювання бороди для чоловіків;

    – Фарбування брів та вій;

    – Нарощення та ламінування вій.

    КВЕД 96.02 Надання послуг перукарнями та салонами краси.

    Даний КВЕД є основним КВЕДом для сфери краси.

    – Послуги турецьких лазень, саун та парових бань;

    – Послуги соляріїв;

    – Послуги салонів для схуднення;

    – Масаж тіла та послуги масажних салонів.

    КВЕД 96.04 Діяльність із забезпечення фізичного комфорту

    – Косметологічні процедури;

    – Лікувальний масаж;

    – Апаратна косметологія;

    – Мезотерапія, ін’єкції;

    – Послуги епіляції.

    КВЕД 86.22 Спеціалізована медична допомога

    КВЕД 86.90 Інша діяльність у сфері охорони здоров’я.

    Увага! Певна діяльність по даним КВЕДам потребує медичної ліцензії.

    – Діяльність салонів татуювань і пірсингу;

    – Перманентний макіяж.

    КВЕД 96.09 Надання інших індивідуальних послуг, н.в.і.у.

    – Торгівля в роздріб косметикою та парфумами.

    КВЕД 47.75 Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах.

    – Продаж косметики, парфумів, товарів салону в інтернеті.

    КВЕД 47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет

    – Оренда/суборенда робочих місць в салоні.

    КВЕД 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна

    – Проведення майстер-класів;

    – Навчання у сфері краси, якщо таке навчання не потребує ліцензії.

    КВЕД 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у.

    КВЕД 85.59 Інші види освіти, н.в.і.у.

    Важливо пам’ятати, якщо ви надаєте певні послуги й відповідний КВЕД не вказаний в ваших документах реєстрації ФОП, то це загрожує переведенням ФОП на загальну систему оподаткування.

    Увага!

    ФОП 1 групи можуть використовувати тільки КВЕД 96.02 для своєї діяльності.

    5. Відкриваємо ФОП

    Для реєстрації ФОП оберіть необхідні КВЕДи та підготуйте наступні документи:

    • паспорт
    • ідентифікаційний код.

    Є три шляхи реєстрації ФОП:

    1. Самостійно та безкоштовно – відвідати з паспортом та кодом найближчий ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг) й там зареєструвати ФОП. Результатом реєстрації в ЦНАПі будуть паперові документи.
    2. Самостійно та безкоштовно – онлайн реєстрація ФОП через портал “Дія”. Для цього потрібен (Електронний цифровий підпис). Результатом онлайн реєстрації будуть електронні документи в вашому кабінеті на порталі “Дія”, які можна надрукувати.
    3. Платний, за вас все роблять і ви не витрачаєте свій час – звернутися в компанію, яка займається послугами реєстрації ФОП.

    Де взяти ЕЦП (Електронний цифровий підпис)?

    • Якщо ви є клієнтом Приватбанку, то ви можете зробити ЕЦП в себе в кабінеті. Послуга безкоштовна.
    • Якщо ви не є клієнтом Приватбанку, то можна зробити ЕЦП в найближчій податковій. Послуга безкоштовна.
    • В акредитованих центрах сертифікації ключів. Послуга платна.

    Що ще потрібно зробити?

    Не забути про книгу обліку доходів, куди ви записуватимете свої доходи. Її можна вести будь-яким зручним способом (в Excel або Google табличці, записувати в блокнот або купити книгу старого зразка. Тепер її не потрібно реєструвати у податковій.

    6. Які документи повинен мати ФОП

    Отже, ви зареєстрували ФОП та почали працювати. Які документи у вас мають обов’язково бути:

    • Свідоцтво про держреєстрацію та виписка з ЄДР (Єдиного державного реєстру). Дані документи можуть бути в електронній формі.
    • Книга обліку доходів з відповідними записами, що зареєстрована в податковій.

    Додаткові документи, які можуть бути потрібні:

    • відповідні дозвільні документи або ліцензії, якщо ведеться така діяльність (наприклад, якщо будуть проводитися не тільки естетичні, але й медичні процедури);
    • договір оренди або свідоцтво на право власності на приміщення салону;
    • договір оренди / суборенди місця в салоні;
    • договір співробітництва з власником/орендарем салону;
    • пакети документів щодо найманих працівників (якщо є наймані працівники).
    Які дозвільні документи знадобляться для косметологічного кабінету?

    Робота косметологічних кабінетів, а також послуги, які надаються в таких установах, завжди межують з медичними, що може викликати безліч питань з боку перевіряючих органів.

    Якщо Ваш косметологічний кабінет або салон надаватиме послуги з наступного переліку, Вам знадобиться ліцензія:

    • ін'єкції ботокса, мезотерапія, підтяжка шкіри, мікредермабразія та багато інших косметологічних процедур по догляду за обличчям;
    • лікувальний масаж, інвазивні процедури по догляду за тілом, видалення бородавок або папілом, видалення родимок, пілінг;
    • послуги подології - видалення врослих нігтів, лікування грибка, тощо.

    За загальним правилом, всі процедури, які передбачають проникаючу в тіло дію (уколи, хімічний вплив, розтин запалення, тощо), вимагають наявності ліцензії. Те ж саме стосується і масажу, який може називатися "лікувальним".

    Така ліцензія називається ліцензією на медичну практику, і може бути отримана на медичну (в даному випадку косметологічну) установу з урахуванням всіх спеціалізацій, за якими Ви хочете надавати послуги.

    Наші юристи отримують медичні ліцензії самих різних видів вже понад 10 років, в тому числі і для косметології. Надавши нам повний перелік своїх передбачуваних послуг, Ви отримаєте чітку відповідь, які з них підпадають під ліцензування, і як саме медична ліцензія буде виглядати для Вас.

    Як отримати ліцензію для косметологічного кабінету?

    Для того, щоб отримати ліцензію на косметологічний кабінет, доведеться подбати про такі аспекти:

    • готовність документів для подачі на отримання ліцензії;
    • наявність відповідного приміщення, яке буде повністю відповідати вимогам ліцензійного органу;
    • наявність Акта СЕС на приміщення;
    • наявність обладнання, що відповідає не тільки Вашим вимогам, як професіонала-косметолога, а й вимогами ліцензійних правил для того чи іншого лікаря-фахівця;
    • наявність персоналу, який буде відповідати ліцензійним вимогам.
    • Для оформлення ліцензії Вам знадобиться як мінімум одна людина з дипломом лікаря. У ситуації з косметологічним кабінетом, оптимальним вибором може бути диплом "Медицина" за спеціальністю "Дерматовенерологія";
    • Приміщення кабінету лікарів-дерматовенерологів має бути не менше 18 кв.м., до інших приміщень клініки також існують вимоги, які можна буде сформулювати в залежності від остаточного переліку Ваших послуг;
    • Устаткування Вашого кабінету повинно відповідати, в першу чергу, Табелю оснащення, а знайти перелік можна в Постанові МОЗ від №739 від 31.10.2011. Устаткування має не просто бути в наявності, а ще й пройти метрологічну повірку;
    • Акт СЕС обов'язковий для отримання медичної ліцензії. Наші юристи можуть отримати його для Вас при підготовці документів для отримання ліцензії.
    Чим регулюється діяльність салону краси?
    • Послуги класичних салонів краси, мабуть, єдині в даному матеріалі, які слід розглядати майже виключно з позиції КВЕД. Мова йде про квед 96.02 з однойменною назвою “Надання послуг перукарнями та салонами краси”.Такі послуги як миття голови, стрижки, фарбування волосся, бриття, макіяж, манікюр, педикюр однозначно відносяться до немедичних. Звичайно, ніхто не скасовує санітарних вимог до приміщення та обладнання, в тому числі і стерилізації, але як правило, їх дотримання або взагалі не потрібно підтверджувати, або підтверджується висновком санепід експертизи.Водночас, такі процедури як масаж обличчя, слід оцінювати через призму їх ефекту. Якщо мова йде про лікування чи профілактику захворювань та паталогічних станів, то варто задуматись про ліцензування даного напряму, оскільки це ключові критерії віднесення діяльності до медпрактики.Якщо друга описана ситуація - Ваш випадок, наші юристи розглянуть характер Вашої діяльності та зможуть точно сказати, чи знадобиться наявність медичної ліцензії для ведення діяльності. У разі такої необхідності ми отримаємо її для Вас з мінімальною затратою Ваших часу та зусиль.
    Медична ліцензія для косметологічних салонів
    • Косметологічні послуги можна розділити на ті, що надаються по медичних показаннях і без них. Підтвердження цьому знаходимо в п. 1 постанови КМУ від 17.09.1996 № 1138. Саме тому, основним критерієм віднесення до медичної практики буде наявність медичних показів.Як же оцінити ті послуги, які надаються за бажанням самого Клієнта чи правильніше сказати пацієнта? Прямої відповіді на дане питання в чинному законодавстві немає, а тому доводиться користуватися законодавством за аналогією. Перш за все хочеться звернути увагу на наказ Міністерства охорони здоров'я СРСР від 28.12.1982 № 1290. Звичайно, його юридична сила доволі сумнівна, а практична складова тим більше, проте на нього все ще посилаються в судових рішеннях, а тому слід якщо і не керуватись ним, то хоча б прислухатись. Так, преамбула цього нормативного акту говорить про недопустимість надання послуг, які по своїй природі відносяться до лікарсько-косметологічних в перукарнях та будинках побуту. Крім роботи з класичними захворюваннями, якими займаються лікарі, наприклад, себорея, даний акт передбачає надання в медичних закладах послуг пов'язаних з:
      • веснянками;
      • зморшками;
      • шрамами;
      • косметологічною допомогою здоровим людям;
      • електроепіляцією;
      • іншими послугами
      Такі послуги на сьогодні, як правило, пропонуються в косметологічних салонах та клініках.В частині такої популярної послуги як епіляція, слід звернутись також і до Тимчасового галузевого класифікатора медичних процедур (послуг) та хірургічних операцій, який, хоча і не містить звичайної епіляції, але згадує про епіляцію вій. Звичайно, необхідність віднесення епіляції вій до медичних послуг пояснюється складністю процедури через близькість до органів зору та медичні покази до застосування. Проте за аналогією, можна вести мову про медичну природу і звичайної епіляції, оскільки фізіологічний ефект на людину пов'язаний зі знищенням кров'яних та лімфатичних судин, а неправильне застосування може призвести до серйозних опіків.Для обміну контактів та детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Для обміну контактів та детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    Послуги класичних салонів краси, КВЕД. 96.02 з однойменною назвою “Надання послуг перукарнями та салонами краси”.

    Такі послуги як миття голови, стрижки, фарбування волосся, бриття, макіяж, манікюр, педикюр однозначно відносяться до немедичних.

    Звичайно, ніхто не скасовує санітарних вимог до приміщення та обладнання, в тому числі і стерилізації, але як правило, їх дотримання або взагалі не потрібно підтверджувати, або підтверджується висновком санепід експертизи.

    Водночас, такі процедури як масаж обличчя, слід оцінювати через призму їх ефекту. Якщо мова йде про лікування чи профілактику захворювань та паталогічних станів, то варто задуматись про ліцензування даного напряму, оскільки це ключові критерії віднесення діяльності до медпрактики.

    Косметологічні послуги можна розділити на ті, що надаються по медичних показаннях і без них. Підтвердження цьому знаходимо в п. 1 постанови КМУ від 17.09.1996 № 1138. Саме тому, основним критерієм віднесення до медичної практики буде наявність медичних показів.

    Наказ Міністерства охорони здоров'я СРСР від 28.12.1982 № 1290 преамбула цього нормативного акту говорить про недопустимість надання послуг, які по своїй природі відносяться до лікарсько-косметологічних в перукарнях та будинках побуту.

    Крім роботи з класичними захворюваннями, якими займаються лікарі, наприклад, себорея, даний акт передбачає надання в медичних закладах послуг пов'язаних з:

    • веснянками;
    • зморшками;
    • шрамами;
    • косметологічною допомогою здоровим людям;
    • електроепіляцією;
    • іншими послугами

    Послуги як епіляція, слід звернутись також і до Тимчасового галузевого класифікатора медичних процедур (послуг) та хірургічних операцій, який, хоча і не містить звичайної епіляції, але згадує про епіляцію вій. Звичайно, необхідність віднесення епіляції вій до медичних послуг пояснюється складністю процедури через близькість до органів зору та медичні покази до застосування. Проте за аналогією, можна вести мову про медичну природу і звичайної епіляції, оскільки фізіологічний ефект на людину пов'язаний зі знищенням кров'яних та лімфатичних судин, а неправильне застосування може призвести до серйозних опіків.

    Саме тому вважаємо, що оптимальним рішенням є отримання медичної ліцензії за спеціальністю “Дерматовенерологія” хоча б на одного лікаря, а основу фактичної роботи з лазерної епіляції та інших косметологічних процедур перекласти на медсетринський персонал, який має відповідну спеціалізацію.

    Послуги з пірсингу вони не відносяться до медичних чи навіть косметологічних процедур, а тому мали б бути доступні для здійснення ширшим колом осіб, ніж медичні працівники. Водноже час їм характерний цілий ряд характеристик, які можуть бути аргументами на користь найму саме медперсоналу для даних цілей:

    • пошкодження шкірного покриву, подекуди в місцях, які можуть бути вразливими з позиції кровотечі чи пошкодження нервових закінчень;
    • можливість алергічних реакцій на матеріали;
    • ймовірність виникнення інфекцій у місцях проколу, тощо.

    Крім цього можемо знову посилатись на наказ Міністерства охорони здоров'я СРСР від 28.12.1982 № 1290, в якому серед іншого згадуються послуги з проколювання мочок вушних раковин, які проводить сестра медична процедурного кабінету. В порівнянні з такою процедурою, пірсинг може бути значно складнішим та ризикованішим.

    Саме тому оптимальним варіантом було б надання послуг з пірсингу медичним персоналом з ліцензією.

    Щоб отримати ліцензію на заняття медичною практикою – а саме таку діяльність косметологічного кабінету як процедури з глибокого інвазивного проникнення віднесено до лікарської практики – необхідно розпочинати за відповідної заяви до Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України.До заяви необхідно додати всі необхідні документи, визначені Постановою Кабінету міністрів України від 02 березня 2016 року № 285 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики».Щодо відповідності організаційних вимог, то тут необхідно керуватися Наказом МОЗ України від 23.11.2007 р. № 742 «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» та Номенклатурою лікарських спеціальностей, затверджена МОЗ від 19.12.97 р. №359 (в редакції від 22.03.2006 року).Для косметологічного кабінету головним працівником повинен бути лікар-дерматовенеролог, який у своїй роботі повинен використовувати лише методи діагностики, профілактики та лікування. Хірургічні втручання та застосування знеболювального суворо заборонені.Щодо матеріально-технічного оснащення, слід звернути увагу на Наказ МОЗ №739 від 31.10.2011 р. «Про затвердження табелів оснащення медичною технікою та виробами медичного призначення структурних підрозділів консультативно-діагностичного центру». А також застосування засобів вимірювальної техніки повинно бути обов’язково пройти метрологічну повірку. Здійснення діяльності з порушеннями метрологічних стандартів тягне за собою притягнення до відповідальності. Таким чином, з цього питання необхідно керуватись: Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями» від 13.10.2016 р. № 1747, Постановою КМУ «Про затвердження переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці» від 04.06.2015 р. № 374 та Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 року № 314-VII.Щодо кадрового питання, слід звернути окрему увагу на наступну обставину: згідно з ліцензійними вимогами, медичну допомогу повинні надавати особи, які відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам, затвердженим МОЗ.Лікар повинен мати вищу освіту та документ, що це підтверджує, державного зразка. Звертаю увагу, що сертифікати про проходження спеціальних курсів не дають право на проведення медичної практики у сфері косметології. У даному випадку слід керуватися наступними вимогами законодавства: Наказ МОЗ «Про атестацію професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я» від 12.08.2009 р. № 588, Наказ МОЗ «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» від 23.11.2007 №742, Наказ МОЗ «Про внесення змін до Положення про порядок проведення атестації лікарів» від 02.10.2015 р. №650.

    Успіхів

    Иванюк Руслан Эдуардович
    Иванюк Руслан Эдуардович 5 месяцев назад

    Юрист, г. Киев, 7 лет опыта

    Вітаю. Косметологічний кабінет - це прекрасна стартова площадка для перспективного бізнесу. Косметологічні процедури різноманітні, а косметологічні салони можуть надавати, при бажанні, також послуги масажу, СПА-процедури і багато інших послуг.

    На жаль, мало знайти висококваліфікований персонал і продумати бізнес-модель, потрібно ще й забезпечити своєму косметологічному кабінету юридичну можливість легально працювати. Як це зробити?Якщо вам потрібна не теорія, а допомога на практиці – звертайтесь до нас!

    • Понад 15 років досвіду у сфері медицини. Кожен другий клієнт повертається до нас знову за додатковими послугами чи розширенням бізнесу.
    • Лише за останні 3 роки ми отримали понад 80 ліцензій.
    • З нами цікаво, бо ми знаємо усі відповіді. І точно знаємо, що робити навіть якщо на старті не всі ваші документи в ідеальному стані.
    Які дозвільні документи знадобляться для косметологічного кабінету?

    Робота косметологічних кабінетів, а також послуги, які надаються в таких установах, завжди межують з медичними, що може викликати безліч питань з боку перевіряючих органів.

    Якщо Ваш косметологічний кабінет або салон надаватиме послуги з наступного переліку, Вам знадобиться ліцензія:

    • ін'єкції ботокса, мезотерапія, підтяжка шкіри, мікредермабразія та багато інших косметологічних процедур по догляду за обличчям;
    • лікувальний масаж, інвазивні процедури по догляду за тілом, видалення бородавок або папілом, видалення родимок, пілінг;
    • послуги подології - видалення врослих нігтів, лікування грибка, тощо.

    За загальним правилом, всі процедури, які передбачають проникаючу в тіло дію (уколи, хімічний вплив, розтин запалення, тощо), вимагають наявності ліцензії. Те ж саме стосується і масажу, який може називатися "лікувальним". Більше про законне обгрунтуванні необхідності ліцензії ми писали тут.

    Така ліцензія називається ліцензією на медичну практику, і може бути отримана на медичну (в даному випадку косметологічну) установу з урахуванням всіх спеціалізацій, за якими Ви хочете надавати послуги.

    Наші юристи отримують медичні ліцензії самих різних видів вже понад 10 років, в тому числі і для косметології. Надавши нам повний перелік своїх передбачуваних послуг, Ви отримаєте чітку відповідь, які з них підпадають під ліцензування, і як саме медична ліцензія буде виглядати для Вас.

    Як отримати ліцензію для косметологічного кабінету?

    Для того, щоб отримати ліцензію на косметологічний кабінет, доведеться подбати про такі аспекти:

    • готовність документів для подачі на отримання ліцензії;
    • наявність відповідного приміщення, яке буде повністю відповідати вимогам ліцензійного органу;
    • наявність Акта СЕС на приміщення;
    • наявність обладнання, що відповідає не тільки Вашим вимогам, як професіонала-косметолога, а й вимогами ліцензійних правил для того чи іншого лікаря-фахівця;
    • наявність персоналу, який буде відповідати ліцензійним вимогам.

    Чіткий перелік для ліцензії конкретно під Ваш випадок наші юристи зможуть оформити як тільки дізнаються більше про Ваші послуги та плани. Зараз же ми можемо дати тільки основні рекомендації для кабінету косметологічних послуг:

    • Для оформлення ліцензії Вам знадобиться як мінімум одна людина з дипломом лікаря. У ситуації з косметологічним кабінетом, оптимальним вибором може бути диплом "Медицина" за спеціальністю "Дерматовенерологія";
    • Приміщення кабінету лікарів-дерматовенерологів має бути не менше 18 кв.м., до інших приміщень клініки також існують вимоги, які можна буде сформулювати в залежності від остаточного переліку Ваших послуг;
    • Устаткування Вашого кабінету повинно відповідати, в першу чергу, Табелю оснащення, а знайти перелік можна в Постанові МОЗ від №739 від 31.10.2011. Устаткування має не просто бути в наявності, а ще й пройти метрологічну повірку;
    • Акт СЕС обов'язковий для отримання медичної ліцензії. Наші юристи можуть отримати його для Вас при підготовці документів для отримання ліцензії.

Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України