Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 10 августа 2023, вопрос №89812

Увольнение во время военного положения

Добрый день!подскажите пожалуйста какая сейчас процедура увольнения сотрудника по инициативе работодателя?
Входные данные:
1.Нахожусь более года в простое.
2.Предприятиие государственное.
3.Уволен10.08.2023г. по 40.1 Кзот в связи с сокращением численности персонала.
Меня никто не предупреждал за 2 месяца как положено законом или что то поменялось?В общем какие процедуры законные должен работодатель произвести чтобы уволить сотрудника?или сейчас в 1 стороннем порядке уволил и все.Спасибо

Ответы юристов (3)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Віта.

    Вас мали попередити за 2 місяці. Якщо цього не сталось, це принаймні одна із підстав для оскарження даного звільнення. Шанси будуть достатньо високі.

    Всього доброго. Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Гіммельфарб Станіслав Олегович

    Доброго дня.

    Порядок звільнення працівників на підставі скорочення штатної чисельності (п.1 ч. 1 ст.40 КЗпП) встановлений ст. 49-3 КЗпП.

    Жодних змін або обмежень дії цієї статті в період військового часу не встановлено.

    Тому порушення вимоги про завчасне попередження про майбутнє вивільнення, є підставою для звернення до суду за поновленням на роботі.

    Якщо Вам потрібна отримання детальної консультації або інша допомога з Вашого питання, Ви можете її отримати натиснувши кнопку "Звернутись" біля мого профілю

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Петро!

    Якщо Вас не попередили за 2 місяці до звільнення, то це є підставою для поновлення на роботі в судовому порядку з виплатою зарплати за вимушений прогул.

    Для отримання повної консультації, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України