Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. Подскажите, пожалуйста, можно ли в Украине при замужестве оставить фамилию, но через год или два взять фалимию мужа?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Юлія!
Ви можете це зробити.
громадянин України, який бажає змінити прізвище за власним бажанням подає за зареєстрованим місцем проживання до територіального відділу державної реєстрації актів цивільного стану (далі – РАЦС) установленого зразка заяву про зміну прізвища. Затверджений зразок Заяви міститься у Додатку № 1 до даної довідки.
До заяви додається:
довідка з місця проживання Заявника;
свідоцтво про народження Заявника;
свідоцтво про шлюб (у разі коли Заявник перебуває у шлюбі);
свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі коли шлюб розірвано);
свідоцтво про народження дітей (у разі, коли Заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
свідоцтво про зміну імені Заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
фотокартка Заявника, розміром 3Х4;
квитанція про сплату державного мита (розмір 0,3 неоподаткованого розміру доходів громадян = 17 грн.Х0,3= 5,1 грн.)
Під час подання заяви працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану звіряє вказані в ній відомості з поданими документами Заявника, попереджає його про встановлену законодавством відповідальність за повідомлення неправдивих відомостей і про необхідність обміну паспорта громадянина України.
Отримавши вищевказаний пакет документів, відділ РАЦС з метою підтвердження достовірності поданих документів отримує витяги щодо Заявника з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Витяги додаються до поданого Заявником пакету документів. Також, відділ РАЦС перевіряє відомості щодо Заявника в архіві по місцю проживання останнього. При необхідності, РАЦС направляє запити в архіви інших відділів РАЦС.
Також РАЦС направляє запит до територіального органу Національної поліції за місцем проживання Заявника. Територіальний орган Національної поліції за результатами відповідної перевірки, яка проводиться безоплатно, у місячний строк готує та надсилає висновок про можливість зміни імені разом з усіма матеріалами до РАЦСу. На основі отриманих даних ДРАЦС протягом трьох місяців готує висновок про дозвіл змінити прізвище або відмову і направляє його Заявнику. За наявності поважних причин цей строк може бути продовжений, але не більш як на три місяці, з письмового дозволу керівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції.
Підставами для відмови у наданні дозволу на зміну прізвища є:
здійснення стосовно Заявника кримінального провадження або його перебування під адміністративним наглядом;
наявність у Заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;
офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку Заявника;
подання Заявником неправдивих відомостей.
Інші підстави для відмови у зміні прізвища законодавством не передбачено.Відмову РАЦСу у зміні прізвища можна оскаржити до суду.
У разі відсутності підстав для відмови, відділ РАЦС видає Заявнику Свідоцтво про зміну прізвища.
За потреби звертайтесь індівідуально. Обов'язково допоможу!
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
В цілому - так, але раджу для предметної консультації звернутися до РАЦС.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною. Успіхів!